PDA

View Full Version : Кучешка тема



nicola 59
18-09-2013, 19:39
това колеги е тема в която всеки да сподели опита си с домашни любимци ,говорим за кучета,може и котки,нека се поучим един от друг.

lordliness
18-09-2013, 20:20
Куче- немска овчарка
задължения- охрана на мен и семейството ми
привилегии- може да спи на което легло поиска и да се вози на задната седалка на колите ми
Изключително умна и интелигентна, разбира това което говорим без да е обучавана за това. Единствения външен човек с когото е имала близък контакт е доктора.

nicola 59
18-09-2013, 20:34
Куче- немска овчарка
задължения- охрана на мен и семейството ми
привилегии- може да спи на което легло поиска и да се вози на задната седалка на колите ми
Изключително умна и интелигентна, разбира това което говорим без да е обучавана за това. Единствения външен човек с когото е имала близък контакт е доктора.

Браво Немеца е голямо куче,ма не на размери само ,ма и по интелект.

lordliness
18-09-2013, 20:50
Браво Немеца е голямо куче,ма не на размери само ,ма и по интелект.

Да така е. Жалко само че е на преклонна възраст вече, сега се колебая следващото дали да е доберман или пак немска, везните клонят към немска.

nicola 59
18-09-2013, 21:10
Да така е. Жалко само че е на преклонна възраст вече, сега се колебая следващото дали да е доберман или пак немска, везните клонят към немска.

Едното е плюс безкрайност,немеца,а минус безкрайност е добермана.

Celestrial
18-09-2013, 21:40
Куче чау-чау. Женско, на около 8 години. Няма такова животно. Задълженията му са да гони котките (досега е убила 5 котки и 1 таралеж - откъде се взе, не знам). Слуша, когато си иска, но сърце не ми дава, да я набия.

Ще си го гледам, каквото си е.

Бобби
18-09-2013, 21:44
Доблираш тема.....има такава за домашни любимци....
Но да се разпиша....каракачанка...подариха ми я в гръцко ... макар, че едно време ние сме.... им е дали... ...не я бъркайте с българско овчарско куче...пасти да яде...както и немската овчарка:))...ето тазгодишното ми поколение..
А имам и един мини пинчер...неква китайска изработка на чин хуа...хуа:))

nicola 59
18-09-2013, 21:53
Доблираш тема.....има такава за домашни любимци....
Но да се разпиша....каракачанка...не я бъркайте с българско овчарско куче...пастида яде...както и немската овчарка:))...ет тазгодишното ми поколение..

Браво за каракачанката,а за дубъла на тамата ,нали е криза,нека се чувства изобилието,нека да има да не е като да нема.

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:52 ----------


Куче чау-чау. Женско, на около 8 години. Няма такова животно. Задълженията му са да гони котките (досега е убила 5 котки и 1 таралеж - откъде се взе, не знам). Слуша, когато си иска, но сърце не ми дава, да я набия.

Ще си го гледам, каквото си е.

Няма начин приятелю познато ми е всичко това.

lordliness
18-09-2013, 22:19
С игурно съм ви казвал- веднъж една кокошка влезе от съседите, с жена ми я подгонихме, но след 10 мин. каталясахме и се отказахме, кучето стоеше седнало гледаше и мисля че му беше забавно да ни гледа как напразно търчим като луди. След като ние не успяхме му казах да я хване, като си мислех, че ще я убие или рани, хвана я при първата атака, като за мое учудване я натисна с лапи и легна върху нея без да използва зъби. После беше лесно да я метна обратно през оградата :)
Освен това прави причинно следствени връзки и винаги знае кога е петък, номера с петъка не знам как го прави, освен да брои дните.

Бобби
18-09-2013, 22:53
С игурно съм ви казвал- веднъж една кокошка влезе от съседите, с жена ми я подгонихме, но след 10 мин. каталясахме и се отказахме, кучето стоеше седнало гледаше и мисля че му беше забавно да ни гледа как напразно търчим като луди. След като ние не успяхме му казах да я хване, като си мислех, че ще я убие или рани, хвана я при първата атака, като за мое учудване я натисна с лапи и легна върху нея без да използва зъби. После беше лесно да я метна обратно през оградата :)
Освен това прави причинно следствени връзки и винаги знае кога е петък, номера с петъка не знам как го прави, освен да брои дните.
Баси...това куче по умно от моето:))...каква породае...

fred
18-09-2013, 23:01
Аз имам бултериер-за мен това е породата, макар и трудна /в смисъл инатеста/.На млади годинни съм гледал доберман и те са супер.Общо взето всяко куче е такова, каквото го направи собственика.В наши дни има и литература и добри инструктори, който би трябвало да научат Собственика, а не кучето, забележете на правилно поведение.
Иначе каквото ви е на сърце, това взимайте, но отговорно.

---------- Post added at 02:01 ---------- Previous post was at 02:00 ----------


Куче чау-чау. Женско, на около 8 години. Няма такова животно. Задълженията му са да гони котките (досега е убила 5 котки и 1 таралеж - откъде се взе, не знам). Слуша, когато си иска, но сърце не ми дава, да я набия.

Ще си го гледам, каквото си е.

Абе то на нашата поляна в Люлин има таралежи, та какво остава в Пазарджик :)

lordliness
18-09-2013, 23:14
Още малко за моето, изпълнява команди и с жестове и на немски. Смята че дъщеря ми е под него в йерархията :) ляга и на леглото да спи и тя не е в състояние да го свали само с команда :)
И други такива странности като да чука с лапа на вратата, когато трябва пикае. Неща които не подлежат на разумно обяснение защото според науката животните нямат втора сигнална система.

popaay
18-09-2013, 23:20
С игурно съм ви казвал- веднъж една кокошка влезе от съседите, с жена ми я подгонихме, но след 10 мин. каталясахме и се отказахме, кучето стоеше седнало гледаше и мисля че му беше забавно да ни гледа как напразно търчим като луди. След като ние не успяхме му казах да я хване, като си мислех, че ще я убие или рани, хвана я при първата атака, като за мое учудване я натисна с лапи и легна върху нея без да използва зъби. После беше лесно да я метна обратно през оградата :)
Освен това прави причинно следствени връзки и винаги знае кога е петък, номера с петъка не знам как го прави, освен да брои дните.

Знае, че отива да лудее, и то душа носи!

fred
18-09-2013, 23:31
Още малко за моето, изпълнява команди и с жестове и на немски. Смята че дъщеря ми е под него в йерархията :) ляга и на леглото да спи и тя не е в състояние да го свали само с команда :)
И други такива странности като да чука с лапа на вратата, когато трябва пикае. Неща които не подлежат на разумно обяснение защото според науката животните нямат втора сигнална система.

Мда, това за немския е малко легенда-кучето свиква на звука и тембъра, а неразбира самата реч.

nicola 59
18-09-2013, 23:41
Аз имам бултериер-за мен това е породата, макар и трудна /в смисъл инатеста/.На млади годинни съм гледал доберман и те са супер.Общо взето всяко куче е такова, каквото го направи собственика.В наши дни има и литература и добри инструктори, който би трябвало да научат Собственика, а не кучето, забележете на правилно поведение.
Иначе каквото ви е на сърце, това взимайте, но отговорно.

Колега мъжки или женски е териера,понеже аз имам мъжки.Това куче няма аналог. И със стария аватар си беше по добре.

lordliness
19-09-2013, 00:13
Мда, това за немския е малко легенда-кучето свиква на звука и тембъра, а неразбира самата реч.

Така е прието, но моето съм сигурен, че различава думи. Взех ги на 28 дни и от тогава никога не се е разделяло от нас. Постоянно ни слуша да говорим и различава думи на които никога не съм го обучавал. С каквато и интонация да ги кажа. Въобще прави неща, които не са присъщи на куче. Освен име си има и прякор и реагира и на него :)
И не дава да го снимам, сигурно си мисли, че ще му взема душата:)

nicola 59
19-09-2013, 00:18
Така е прието, но моето съм сигурен, че различава думи. Взех ги на 28 дни и от тогава никога не се е разделяло от нас. Постоянно ни слуша да говорим и различава думи на които никога не съм го обучавал. С каквато и интонация да ги кажа. Въобще прави неща, които не са присъщи на куче. Освен име си има и прякор и реагира и на него :)

100 процента съм сигурен в това ,преди имах пинчер и си знаеше името и прякора и дори без да ни гледа а си лежи и ние като споменем някоя от тези думи и веднага се обръщаше понеже знаеше ,че говорим за него,или други думи без значение от контекста просто знаеше с какво са свързани.

lordliness
19-09-2013, 07:46
100 процента съм сигурен в това ,преди имах пинчер и си знаеше името и прякора и дори без да ни гледа а си лежи и ние като споменем някоя от тези думи и веднага се обръщаше понеже знаеше ,че говорим за него,или други думи без значение от контекста просто знаеше с какво са свързани.

Да, точно същото наблюдавам и аз, за първи път се усетих какво става, когато споменах думата пикая в някакъв разговор, кучето както спеше стана и застана пред вратата готово за излизане :)

rusiq86
19-09-2013, 11:14
Имал съм:
- английски булдог - проблемна кожа, но е страхотно куче
- френски булдог - невероятен красавец...няма проблеми с тях
- в момента шотландска късокосместа клепоуха котка - най-красивото и умно животно, което съм имал

fred
19-09-2013, 20:00
Така е прието, но моето съм сигурен, че различава думи. Взех ги на 28 дни и от тогава никога не се е разделяло от нас. Постоянно ни слуша да говорим и различава думи на които никога не съм го обучавал. С каквато и интонация да ги кажа. Въобще прави неща, които не са присъщи на куче. Освен име си има и прякор и реагира и на него :)
И не дава да го снимам, сигурно си мисли, че ще му взема душата:)

Може, тия са послушни, а твоят може и да е прероден човек :innocent:

---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:59 ----------


Колега мъжки или женски е териера,понеже аз имам мъжки.Това куче няма аналог. И със стария аватар си беше по добре.

И моя е мъжки, за другото ще видим, аватар се сменя, но засега и тоя ми харесва :)

Susscrofa
20-09-2013, 20:05
Тук много хора забравят, че кучето е одомашнено за работа.

Що не ги пускате на курсове по английски.
В САЩ вече има телевизионен канал за кучета.
Изкукал народ.
Това е животно бе хора, като всяко друго.

Сделката е, то ми върши работа, а аз му давам храна, подслон и закрила.
Кво се лигавите не мога да разбера.

dimitar_vd62
20-09-2013, 20:24
Аз викам да ги оставим да си говорят за кучета и котки, достатъчно теми има дето се хапем.

Светланчи
20-09-2013, 21:50
Ето го и моето куче. На една година е и все още се обучава. Много е умен, дори двапъти бяга и ходи в съседите. Обича да тича след колелото и не напоследно място е и пазач.

lordliness
20-09-2013, 22:04
Ето го и моето куче. На една година е и все още се обучава. Много е умен, дори двапъти бяга и ходи в съседите. Обича да тича след колелото и не напоследно място е и пазач.
Страхотно е! Мога да гледам и да се възхищавам на немска овчарка цял ден без да ми омръзне. Обучете я добре и ще имаш едно невероятно животно.

mordohy
20-09-2013, 22:40
Винаги сме имали куче, но две са с най- дълбоки следи в съзнанието ми.
Имах немска овчарка. Женска, с дълъг косъм.
Невероятно интелигентно създание. Сина ми порастна с нея. Толкова беше обсебена от него, че сигурно за това никога не се разгони.
Нямаше нужда от някаква специална дресировка, защото разбираше абсолютно всичко, което и се каже. Нямаше нужда да и се повтаря два пъти. Много често ни изненадваше, като вършеше неща, на които никой не я е обучавал.
Случката с кокошката, описана по-горе вярвам, че е съвсем истинска. Нашата щом я заведох в Кюстендил, сама се научи щом някоя кокошка влезеше в градината да я лови и изхвърля, при това без да я наранява.
Носеше ми пантофите, а щом се върнех зимата от работа ми се катереше по гърба и увисваше като одеало. Сама си отваряше врата и си ходеше да си потича, а после сама пак се прибираше и чакаше в коридора някой да я измие.
Най-интересното е, че не даваше с жена ми да се скараме. Само щом си повишим глас и тя започваше неистово да вие!
За това, какъв пазач беше си мисля, че няма нужда да казвам.
Всеки можеше да си играе с нея на вънка, но при положение, че детето не е около нея или другите деца от блока. Пазеше ги не само от други кучета, но и не им даваше да излизат на улицата.
На всичко това никой не я беше учил.
Във вкъщи всеки можеше да влезе, но не и да излезе.
Независимо, че преди два часа си си играл с нея.
Израсна като си играеше с един питбул, с който никое друго куче не искаше да си играе и явно от него се беше научила как да хапе мръснишката. Захапеше ли не пускаше. Тоя пес я правеше на парцал, ама тя не се отказваше и резултата после се показа наяве.
Живя 16 години и умря от инфекция.
Един разкошен приятел.

lordliness
20-09-2013, 22:57
:) и моята не дава да се караме- изнервя се застава между нас и се чуди коя страна да вземе, категорично отказва да ми носи разни неща освен пръчки, когато играем. Единственото на което не успях да я науча е да не яде от земята, когато знае, че я гледам е най- послушното куче. Момента в който се разсея и изяжда всичко:(

ecotronic
21-09-2013, 11:53
Напълно споделям всичко казано за интелекта на кучето.
След 13 годишно щастливо съвместно съществуване, когато моят Норд си отиде от този свят преди 3 години, хем ми се иска да си намеря друг приятел, хем нещо не ми дава да го сторя. Имам чувството, че ще предам паметта му, ако го направя. Не знам докога ще продължи това. Засега само често нося цветя на гроба му.

Извинявам се затова, че внасям и тъга в дискусията, но и това е неразделна част от взаимоотношенията, които се дискутират.

dimitar_vd62
21-09-2013, 16:17
Така си е, все едно че човек е умрял.Преди години имахме котка.Взехме я на 15 дена и яхранехме с капкомер, после с влажно памуче по коремчето все едно че майка му го ближе да се оригне.Тъй ни казаха.Стана много послушно коте, не правеше бели да дере тапети, да се качва по пердетата ....само едно цвете опасваше редовно.Обаче почина след 8 години и оттогава не ни идва да си вземем друго коте.Пък и размислих и реших че е по-добре да са си навънка отколкото затворени в апартамент цял живот.Къща с двор е друго.

fred
21-09-2013, 22:27
Лошото е че навън рано или късно някоя я убива.Що котки съм гледал при баба ми, още по времето др. Живков-рядко оцеляваха повече от 2 г....

---------- Post added at 01:27 ---------- Previous post was at 01:26 ----------


Напълно споделям всичко казано за интелекта на кучето.
След 13 годишно щастливо съвместно съществуване, когато моят Норд си отиде от този свят преди 3 години, хем ми се иска да си намеря друг приятел, хем нещо не ми дава да го сторя. Имам чувството, че ще предам паметта му, ако го направя. Не знам докога ще продължи това. Засега само често нося цветя на гроба му.

Извинявам се затова, че внасям и тъга в дискусията, но и това е неразделна част от взаимоотношенията, които се дискутират.

Има го тоя момент-но я помисли.Толкова трае кучешкия живот горе долу.Живял е добре.А ако вземеш друго куче какво може да направиш, освен да му осигуриш един добър живот за него и един приятел, верен за теб?!

dimitar_vd62
21-09-2013, 22:31
Е не мога да прибера всички котки от улицата.Пък и тук край нас има една улична превъзходна дет си я гледаме солидарно и все има някой мъник да ме изпраща до колата.Ма и тя явно си подбира е...чите щото все едни симпатяги ги ражда.

fred
21-09-2013, 22:46
Така е, не може...и с хората е същото..Трябва да се помага, колкото може на всеки, включвам и животните.

nicola 59
22-09-2013, 01:11
Тук много хора забравят, че кучето е одомашнено за работа.

Що не ги пускате на курсове по английски.
В САЩ вече има телевизионен канал за кучета.
Изкукал народ.
Това е животно бе хора, като всяко друго.

Сделката е, то ми върши работа, а аз му давам храна, подслон и закрила.
Кво се лигавите не мога да разбера.

Колега нямам против тебе ,ма щом мислиш така ,ако те познавах щях да те опитомя да ми търсиш гъби трюфоли,или да ми миеш кенефа,не се опитвай да философстваш в тази тема,понеже големите философи принадлежат на стара гърция а аз мразя Византииците и философите,имаш голямо поле за изява в този форум,ма не се прави на умен кадето не трябва.Тука искаме да си пишеме само тези които обичат животните,можеш да ръсиш мозък кадето ти е кеф,ма тука не си познал.За философи като тебе не бих заменил,и старата каишка на моето куче.Послушаи ,ме и фантазирай другаде.

ecotronic
22-09-2013, 10:44
Колега нямам против тебе ,ма щом мислиш така ,ако те познавах щях да те опитомя да ми търсиш гъби трюфоли,или да ми миеш кенефа,не се опитвай да философстваш в тази тема,понеже големите философи принадлежат на стара гърция а аз мразя Византииците и философите,имаш голямо поле за изява в този форум,ма не се прави на умен кадето не трябва.Тука искаме да си пишеме само тези които обичат животните,можеш да ръсиш мозък кадето ти е кеф,ма тука не си познал.За философи като тебе не бих заменил,и старата каишка на моето куче.Послушаи ,ме и фантазирай другаде.

Колега, изказванията на съществото, което цитираш и на което се опитваш да обясняваш нещата от живота, всъщност имат съществено и положително отношение към дискусията, защото те доказват това, че кучетата са доста по-умни и стойностни от някои хора.

nicola 59
22-09-2013, 10:49
Колега, изказванията на съществото, което цитираш и на което се опитваш да обясняваш нещата от живота, всъщност имат съществено и положително отношение към дискусията, защото те доказват това, че кучетата са доста по-умни и стойностни от някои хора.

Погледнато по този начин колега имаш пълно право.Комплименти.

lordliness
22-09-2013, 21:28
Моето обича да яде чипс, фъстъци, орехи и други ядки. Орехите ги чупи изключително внимателно и вади ядките почти цели :)

fred
22-09-2013, 22:11
Колега нямам против тебе ,ма щом мислиш така ,ако те познавах щях да те опитомя да ми търсиш гъби трюфоли,или да ми миеш кенефа,не се опитвай да философстваш в тази тема,понеже големите философи принадлежат на стара гърция а аз мразя Византииците и философите,имаш голямо поле за изява в този форум,ма не се прави на умен кадето не трябва.Тука искаме да си пишеме само тези които обичат животните,можеш да ръсиш мозък кадето ти е кеф,ма тука не си познал.За философи като тебе не бих заменил,и старата каишка на моето куче.Послушаи ,ме и фантазирай другаде.

Прасетата за трюфели за незаменми, а нашето е и философ :)

---------- Post added at 01:11 ---------- Previous post was at 01:09 ----------


Моето обича да яде чипс, фъстъци, орехи и други ядки. Орехите ги чупи изключително внимателно и вади ядките почти цели :)

Моя е всеяден, яде всичко и то лакомо :)Но не му давам ядки, не е хубаво, не знам дали ги смила, но пък чипс е доста вредно-прекалено сол, мазнини, е аз съм му давал някое парченце разбира се, но минимално количество.

lordliness
22-09-2013, 22:37
Е то не яде в промишлени количества, яде и шоколад и други сладки неща, не са вредни, кучетата имат панкреас.

fred
22-09-2013, 22:46
Знам, ама по добре не, аз съм затова :)

ecotronic
22-09-2013, 23:04
Един приятел си беше дал кучето (френски булдог) на кучешко училище за да го научат на неща от сорта на "седни" "стани" "дай лапа" и пр.
Когато ми демонстрира крайния резултат, той беше по-скоро плачевен.
Моето коли го научих на същите неща за 10 минути със 100 гр. тахан халва :)

lordliness
23-09-2013, 04:25
Един приятел си беше дал кучето (френски булдог) на кучешко училище за да го научат на неща от сорта на "седни" "стани" "дай лапа" и пр.
Когато ми демонстрира крайния резултат, той беше по-скоро плачевен.
Моето коли го научих на същите неща за 10 минути със 100 гр. тахан халва :)

Дай лапа - ми е много тъпо- и моето не дава лапа :) и жена ми всеки път му вика дай лапа, то не дава и тя вика- това куче е супер тъпо, една лапа не знае да даде :)

ivo_red
25-09-2013, 00:21
Тук много хора забравят, че кучето е одомашнено за работа.

Що не ги пускате на курсове по английски.
В САЩ вече има телевизионен канал за кучета.
Изкукал народ.
Това е животно бе хора, като всяко друго.

Сделката е, то ми върши работа, а аз му давам храна, подслон и закрила.
Кво се лигавите не мога да разбера.

Има много неща, които ще си останат непонятни за теб поради ограничения ти кръгозор и умствен багаж. Като не разбираш нещо, недей да плюеш:gives[1]:

Бобби
25-09-2013, 01:04
Какво да ви кажа......породи много, селекций също....
Аз от 3-4 години имам куче...преди това декоративни в къщи...имаше...ама КАРАКАЧАНКАТА. ме впечатли...е няма такова вярно куче....скача на всичко.....нещо като мен в форума:))))...майтап.....
п.п. не я бъркайте с онова куче на Б.Б.....няма нищо общо....не е толква голямо...ама...няма отказване....
По някакъв начин си я обичам...и тя ми отвръща със същото.....
А бе стопанина е важен....за което и да е куче....

Susscrofa
25-09-2013, 09:51
Колега нямам против тебе ,ма щом мислиш така ,ако те познавах щях да те опитомя да ми търсиш гъби трюфоли,или да ми миеш кенефа,не се опитвай да философстваш в тази тема,понеже големите философи принадлежат на стара гърция а аз мразя Византииците и философите,имаш голямо поле за изява в този форум,ма не се прави на умен кадето не трябва.Тука искаме да си пишеме само тези които обичат животните,можеш да ръсиш мозък кадето ти е кеф,ма тука не си познал.За философи като тебе не бих заменил,и старата каишка на моето куче.Послушаи ,ме и фантазирай другаде.

Съмнявам се, че би могъл някога да си ми колега.:)
Сега по същество.
Имам право да изразявам свободно позицията си навсякъде и по всяко време.
Аз харесвам кучетата и котките точно толкова колкото и воловете, овцете и конете.
Кучето не е специално същество, кучето е готово да умре за стопанина си, не защото го обича, а защото е в симбиоза с него. Неговото изхранване и отглежане в добри условия зависи от този стопанин. От своя страна стопанинът получава нещо друго в замяна. Това е вид взаимоотношение между два биологични вида.
Кучето е одомашнено, с цел вършене на конкретна работа, но в последствие хората решават, че то става за лигавене, та дор се достига до там, че приемат кучето като заместител на дете или партньор в живота. Но това е друга тема и не бих искал да навлизам в нея.
Не разбирам защо темата е кръстена "Кучешка тема". Можеше да се казва "Домашни любимци".
Но явно синдрома на кучкарството е обхванал и форума.
Кучето не е приятел на човека.
Човекът е селектирал изкуствено един биологичен вид, с цел да го направи негов приятел. Моделирал си е приятел. От моя гледна точка това е отвратително.:wc:

Бобби
25-09-2013, 16:12
Съмнявам се, че би могъл някога да си ми колега.:)
Сега по същество.
Имам право да изразявам свободно позицията си навсякъде и по всяко време.
Аз харесвам кучетата и котките точно толкова колкото и воловете, овцете и конете.
Кучето не е специално същество, кучето е готово да умре за стопанина си, не защото го обича, а защото е в симбиоза с него. Неговото изхранване и отглежане в добри условия зависи от този стопанин. От своя страна стопанинът получава нещо друго в замяна. Това е вид взаимоотношение между два биологични вида.
Кучето е одомашнено, с цел вършене на конкретна работа, но в последствие хората решават, че то става за лигавене, та дор се достига до там, че приемат кучето като заместител на дете или партньор в живота. Но това е друга тема и не бих искал да навлизам в нея.
Не разбирам защо темата е кръстена "Кучешка тема". Можеше да се казва "Домашни любимци".
Но явно синдрома на кучкарството е обхванал и форума.
Кучето не е приятел на човека.
Човекът е селектирал изкуствено един биологичен вид, с цел да го направи негов приятел. Моделирал си е приятел. От моя гледна точка това е отвратително.:wc:
Суси така като чета твоят пост....ми напомни за тази култова фаза....http://vbox7.com/play:beede293

Mind_Control
25-09-2013, 16:23
Съмнявам се, че би могъл някога да си ми колега.:)
Сега по същество.
Имам право да изразявам свободно позицията си навсякъде и по всяко време.
Аз харесвам кучетата и котките точно толкова колкото и воловете, овцете и конете.
Кучето не е специално същество, кучето е готово да умре за стопанина си, не защото го обича, а защото е в симбиоза с него. Неговото изхранване и отглежане в добри условия зависи от този стопанин. От своя страна стопанинът получава нещо друго в замяна. Това е вид взаимоотношение между два биологични вида.
Кучето е одомашнено, с цел вършене на конкретна работа, но в последствие хората решават, че то става за лигавене, та дор се достига до там, че приемат кучето като заместител на дете или партньор в живота. Но това е друга тема и не бих искал да навлизам в нея.
Не разбирам защо темата е кръстена "Кучешка тема". Можеше да се казва "Домашни любимци".
Но явно синдрома на кучкарството е обхванал и форума.
Кучето не е приятел на човека.
Човекът е селектирал изкуствено един биологичен вид, с цел да го направи негов приятел. Моделирал си е приятел. От моя гледна точка това е отвратително.:wc:

Харесва ми гледната ти точка този път :) Но замисли се- защо точно вълк е моделирал, а не диво прасе!?

nicola 59
25-09-2013, 23:55
Съмнявам се, че би могъл някога да си ми колега.:)
Сега по същество.
Имам право да изразявам свободно позицията си навсякъде и по всяко време.
Аз харесвам кучетата и котките точно толкова колкото и воловете, овцете и конете.
Кучето не е специално същество, кучето е готово да умре за стопанина си, не защото го обича, а защото е в симбиоза с него. Неговото изхранване и отглежане в добри условия зависи от този стопанин. От своя страна стопанинът получава нещо друго в замяна. Това е вид взаимоотношение между два биологични вида.
Кучето е одомашнено, с цел вършене на конкретна работа, но в последствие хората решават, че то става за лигавене, та дор се достига до там, че приемат кучето като заместител на дете или партньор в живота. Но това е друга тема и не бих искал да навлизам в нея.
Не разбирам защо темата е кръстена "Кучешка тема". Можеше да се казва "Домашни любимци".
Но явно синдрома на кучкарството е обхванал и форума.
Кучето не е приятел на човека.
Човекът е селектирал изкуствено един биологичен вид, с цел да го направи негов приятел. Моделирал си е приятел. От моя гледна точка това е отвратително.:wc:

Колега браво изцяло в разрез с твоя стил поста ти е изпипан ,аз лично не съм подозирал,че ще отговориш по този начин,показваш ,че можеш да бъдеш и приятен събеседник.:lol_sign: