PDA

View Full Version : Как да свържа туба и усилвател в AR 147 с Bose с-ма



juliano155
18-09-2013, 20:19
Здравейте колеги.От заглавието си личи,че искам да допълня музикалната си си-ма Bose с туба и усилвател с които разполагам.
Усилвателя е този:
http://www.subito.it/accessori-auto/unicars-black-eagle-xl-8004-nuovo-cagliari-53872281.htm

Тубата е тази:
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/wie-neu!!!-jensen-rocket-1200-bassrolle-subwoofer-480-watt-max-/82344898-223-4896

Като допълнение ще кажа,че плейъра ми не е оригиналния от Bose системата.Взех си мп3 плейър от фейслифтова 147-ца(блаупункт е).Та въпросния плейър съм го пуснал да работи в режим Bose и на практика все едно съм си с оригиналния но имам мп3.
Дайте идея от къде да взема сигнал за усилвателя.Тъй като плейъра няма изход.

juliano155
19-09-2013, 19:07
Колеги,моля съвземете се малко.Дайте малко инфо.

Mario_95
19-09-2013, 21:10
Чекай чекай... Bose системата нали има активен бас който е скрит зад този панел:
http://i168.photobucket.com/albums/u189/Jeroentje147/jeroen%202010/IMG_0237.jpg

Аз не съм запознат от какво се състои Bose системата и как е свързана, затова не мога да ти помогна, но ще изкажа мнение че като качество трябва бая да се изръсиш за да изкараш по-добър звук... с тая туба и тоя усилвател които аз никога не съм чувал като марка може да направиш само един "джангър" ако ти е позната тая дума или по-просто казано дъндания.
Мисля че при субуфера е скрит и усилвател, но както казах такава система аз съм виждал само на снимка :D

juliano155
19-09-2013, 21:58
Чекай чекай... Bose системата нали има активен бас който е скрит зад този панел:
http://i168.photobucket.com/albums/u189/Jeroentje147/jeroen%202010/IMG_0237.jpg

Аз не съм запознат от какво се състои Bose системата и как е свързана, затова не мога да ти помогна, но ще изкажа мнение че като качество трябва бая да се изръсиш за да изкараш по-добър звук... с тая туба и тоя усилвател които аз никога не съм чувал като марка може да направиш само един "джангър" ако ти е позната тая дума или по-просто казано дъндания.
Мисля че при субуфера е скрит и усилвател, но както казах такава система аз съм виждал само на снимка :D
Да има колега,но на мен лично ми е слабичък баса от средата нагоре.Да не говоря,че малко преди края на на увеличаването направо утихва доста.А нали се сещаш колега че усилвателя дава и някакъв контрол и не мисля че,ще стане джангър.Или поне трябва да опитам за да разбера какво ще се случи.

PSAVOV
20-09-2013, 07:57
Да има колега,но на мен лично ми е слабичък баса от средата нагоре.Да не говоря,че малко преди края на на увеличаването направо утихва доста.А нали се сещаш колега че усилвателя дава и някакъв контрол и не мисля че,ще стане джангър.Или поне трябва да опитам за да разбера какво ще се случи.
махаш капака и намираш голямата буйкса влизаща в усилватела, след това намираш на тази схема кои кабели са предните или задните тонколони и ги разклоняваш към чинчове и ги вкарваш в усилватела ! От там вземаш и 12 волта за активиране на усилватела! !!!! гледаш FROM RADIO!!! - това са входовете на усилватела !
http://www.a4mods.com/pics/stereo1/AmpHarness.jpg

juliano155
20-09-2013, 14:56
махаш капака и намираш голямата буйкса влизаща в усилватела, след това намираш на тази схема кои кабели са предните или задните тонколони и ги разклоняваш към чинчове и ги вкарваш в усилватела ! От там вземаш и 12 волта за активиране на усилватела! !!!! гледаш FROM RADIO!!! - това са входовете на усилватела !
http://www.a4mods.com/pics/stereo1/AmpHarness.jpg

И тук възниква един въпрос.Сигнала който ше взема от предната или задната линия подходящ ли е.Няма ли вероятност да е по силени да убия входа на усилвателя.

PSAVOV
21-09-2013, 20:21
И тук възниква един въпрос.Сигнала който ше взема от предната или задната линия подходящ ли е.Няма ли вероятност да е по силени да убия входа на усилвателя.
До колкото си спомням не защото аз също го опитах с усилвател блаупункт ! Мисля, че изхода за усилвател беше 5V колкото на едни от най-хубавите cd-та(висок клас )!! Нямай грижи за това ! По скоро внимавай да не се случи случка на тубата понеже с този изход се чува доста по-силно !

juliano155
22-09-2013, 17:24
До колкото си спомням не защото аз също го опитах с усилвател блаупункт ! Мисля, че изхода за усилвател беше 5V колкото на едни от най-хубавите cd-та(висок клас )!! Нямай грижи за това ! По скоро внимавай да не се случи случка на тубата понеже с този изход се чува доста по-силно !

Колега нещо не те разбрах,сори за което.Я кажи от каде си взел 5-те волта.Ориентирай ме по схемата на усилвателя която колегата е дал.

PSAVOV
22-09-2013, 19:33
Колега нещо не те разбрах,сори за което.Я кажи от каде си взел 5-те волта.Ориентирай ме по схемата на усилвателя която колегата е дал.
КОлега аз ти дадох схемата :) изхода на оригиналното ЦД е 5 волта ! тоест трябва да вземеш сигнал не от изхода на усилватела а да клонираш сигнала на входа на усилватела т.е клонираш сигнала от line output right front (from radio ) и line output left front (from radio ) т.е 9 и 10 това са ти сигнала + а за минус кабелите са същите цветове с черен кант и се намират на някои крака от (3,4,5,6) ориентираш се по цветовете на "+"
(няма как да объркав нищо понеже тези 3,4,5,6 са "- " на четирите канала и не са дадени на схемата ! Да нете притеснява, че не са показани !

juliano155
23-09-2013, 09:02
КОлега аз ти дадох схемата :) изхода на оригиналното ЦД е 5 волта ! тоест трябва да вземеш сигнал не от изхода на усилватела а да клонираш сигнала на входа на усилватела т.е клонираш сигнала от line output right front (from radio ) и line output left front (from radio ) т.е 9 и 10 това са ти сигнала + а за минус кабелите са същите цветове с черен кант и се намират на някои крака от (3,4,5,6) ориентираш се по цветовете на "+"
(няма как да объркав нищо понеже тези 3,4,5,6 са "- " на четирите канала и не са дадени на схемата ! Да нете притеснява, че не са показани !

Извини ме за недоглеждането колега но от телефона ми беше ограничен погледа въру цялата страница:smile:
Благодаря за инфото,тази седмица като ми остане време ще се опитам да приложа наученотот темата.Между времено моля и за малко инфо за всички тези управления на усилвателя ми т.е. кое какво управлява.

juliano155
23-09-2013, 17:11
Образовах се достатъчно и разбрах за какво са екстрите по усилвателя.Оказа се,че и усилвателя има вход за високо ниво на входящ сигнал който смятам да ползвам.Сигнал ще взема от каналите преди да преминат през усилвателя.Планирам в четвъртак или петък да свържа техниката и ще пиша за резултата.

juliano155
27-09-2013, 14:13
Свързах усилвателя и тубата и мога да кажа,че допълниха босето по уникален начин.Взех сигнал от каналите на ЦД-то преди усилвателя тъй като се оказа,че ЦД-то като е в режим босе началява изходящия си сигнал.Ако тешите да последвате примерът ми няма да съжелявате.

emzo
26-05-2014, 11:12
Да има колега,но на мен лично ми е слабичък баса от средата нагоре.Да не говоря,че малко преди края на на увеличаването направо утихва доста.

Решението е да прекъснеш А2 проводника от ИСО конектора.

Сиди-то няма да разбере по този начин, че имаш Босе и еквалайзера и лауднеса си остават активни.
Естествено ако увеличиш много ще почне да криви.
Но разликата си е доволно голяма.

Реално радиото при прекъснат А2 пуска 4волта на изходите на колоните, а иначе 2волта или по-малко.

juliano155
23-07-2014, 11:37
Да но губиш и екстричката при включване винаги да тръгва от едно и също ниво звукът.

NoFeArr
28-04-2015, 21:35
Аз ще използвам тази тема да попитам, мога ли да ползвам сигнала от буксата която влиза в оригиналния буфер на bose-то, да пусна друг буфер вместо оригиналния ? И до колко вата rms може да е или колко е оригиналния ?

ecotronic
29-04-2015, 11:43
Аз ще използвам тази тема да попитам, мога ли да ползвам сигнала от буксата която влиза в оригиналния буфер на bose-то, да пусна друг буфер вместо оригиналния ? И до колко вата rms може да е или колко е оригиналния ?

Оригиналният усилвател в багажника е с 4 аналогови крайни стъпала с мощност по 25 W (RMS) за говорителите във вратите и един клас D канал с мощност 100W (RMS) с мостов изход за субуфера.

NoFeArr
29-04-2015, 13:25
Благодаря много колега!! Точно това ми трябваше.