PDA

View Full Version : Малко тунинг



nicola 59
21-09-2013, 18:03
Колеги понеже съм решил да тунинговам малко Алфата и ще имам нужда от тунинг части ,па и ще има части ,които ще свалям и подменям с други реших да пусна темата тука и така ако някой има нещо за продан дето не му трее,а на мене ще ми влезе в употреба,може да предлага,а и обратно части които свалям ,може да ги купи някои,колега.Пускам темата тука ,а не в продава ,или тунинг проекти,понеже аз нямам нищо за продаване,и това не е някой грандиозен проект ,а просто малко тунинг.

Значи като за начало започвам с външен тунинг ,после малко вътрешен ,и после ще сменя мотора.Като начало купих джанти 17 цола,и ако не са ме измамили,трее пристигнат в вторник.Ма още нямам гуми ,и понеделник трее се търсят гуми.205 40 17, мисля да сложа ,ма се двоума и трее да видя дали 215 40 17 няма да закачат ако не закачат бих сложил 215 ма незнам.От тука следва ,че ми остават моите джанти,с чисто нови гуми,и няма да ми трябват,та трее се види.Лека по лека ще пиша,и ще качвам снимки ,а вие давайте акъл.

shadows
21-09-2013, 18:09
Колеги понеже съм решил да тунинговам малко Алфата и ще имам нужда от тунинг части ,па и ще има части ,които ще свалям и подменям с други реших да пусна темата тука и така ако някой има нещо за продан дето не му трее,а на мене ще ми влезе в употреба,може да предлага,а и обратно части които свалям ,може да ги купи някои,колега.Пускам темата тука ,а не в продава ,или тунинг проекти,понеже аз нямам нищо за продаване,и това не е някой грандиозен проект ,а просто малко тунинг.

Значи като за начало започвам с външен тунинг ,после малко вътрешен ,и после ще сменя мотора.Като начало купих джанти 17 цола,и ако не са ме измамили,трее пристигнат в вторник.Ма още нямам гуми ,и понеделник трее се търсят гуми.205 40 17, мисля да сложа ,ма се двоума и трее да видя дали 215 40 17 няма да закачат ако не закачат бих сложил 215 ма незнам.От тука следва ,че ми остават моите джанти,с чисто нови гуми,и няма да ми трябват,та трее се види.Лека по лека ще пиша,и ще качвам снимки ,а вие давайте акъл.

Kолега , за гумите мога да се включа че 224 /45/17 нямам грам ядове ! За другото успех !

nicola 59
21-09-2013, 18:12
Kолега , за гумите мога да се включа че 224 /45/17 нямам грам ядове ! За другото успех !

Колега поясни ако може. каква е колата ,от кое купе ,е и колко са широки джантите J И на какво ЕТ са и дали си с ниско или високо окачване,ако е ниско на колко е свалена колата.

tribaleo
21-09-2013, 19:28
Имам за продаване зимни комплект 4 Michelin с около 5мм. грайфер, ако си заинтересован драсни на лично :)

nicola 59
21-09-2013, 20:12
Имам за продаване зимни комплект 4 Michelin Alpin a4 225/45/17 91H, 45 седмица на 2011 произведени с около 5мм. грайфер, ако си заинтересован драсни на лично :)

Благодаря ти колега аз зимни гуми не ползвам,ма незнам дори размера ,кадето трее да сложа ,чакам някой колега,да сподели опит.Аз съм с наи ниското окачване и джантите кадето купих са 7,5 Х17 на ЕТ38.

дадин
21-09-2013, 21:32
предни гуми 205 40 17 и задни не по големи от 215 40 17

nicola 59
22-09-2013, 00:59
предни гуми 205 40 17 и задни не по големи от 215 40 17

Благодаря ти колега от това инфо имам нужда.

Drag0
22-09-2013, 13:03
и после ще сменя мотора

Какъв мотор ще слагаш ?

V@K@T@
22-09-2013, 14:18
Браво . Успех с проекта . Сигурен съм , че ще скалъпиш нещо сполучливо :) ... Вътре какво си решил да правиш :)

nicola 59
22-09-2013, 18:59
Какъв мотор ще слагаш ?

Зависи от наличните финанси ,точно затова силовия тунинг е оставен за на края,ма идеите са две.Или друг свеж мотор Алфа Ромео 2.0 16 ма с турбо кит.или 2.0 20 клапана турбо от фият купе него вече го има в наличност.


Браво . Успех с проекта . Сигурен съм , че ще скалъпиш нещо сполучливо :) ... Вътре какво си решил да правиш :)

Кожено рекаро отпред,малко измервателни уреди,и обличане на тавана в кожа,горе долу като при тебе.

nicola 59
23-09-2013, 23:41
предни гуми 205 40 17 и задни не по големи от 215 40 17

Колега днес съгласно твоя пост поръчах 4 гуми 205 40 17 и се надявам да нямам грижи.Благодаря ти.

дадин
24-09-2013, 12:07
моля пак заповядай,няма да амаш грижи понежа ако са по големи от 205 40 17 ще опират в под калника при пъле завой

nicola 59
25-09-2013, 23:46
Пак с големи благодарности на колегата Дадин и другите момчета отзовали се на лични,днес първата фаза беше завършена ,гумите не закачат никаде,ако бях сложил 215 щях да видя зор понеже 205 отпред минават на милиметри от под калника.

Alfa User
26-09-2013, 00:37
Супер изглежда колата!
Завиждам благородно - моята издържа на тоя вид точно два месеца - просто в БГ нямаме пътища, за да са ни такива колите :(

nicola 59
26-09-2013, 00:59
Супер изглежда колата!
Завиждам благородно - моята издържа на тоя вид точно два месеца - просто в БГ нямаме пътища, за да са ни такива колите :(

Радвам се че ти харесва колата.Тази година за един месец имах възможноста да споделя и аз красотата,и дупките,на Пловдив,и ти вярвам,ма Пловдив е готин град,а аз познавам там,и много готини хора,които направиха престоя ми невероятен,само с тебе не можах да се запозная,ма другия път трее поправим грешката.

ivopetrov_1982
26-09-2013, 13:14
Пак с големи благодарности на колегата Дадин и другите момчета отзовали се на лични,днес първата фаза беше завършена ,гумите не закачат никаде,ако бях сложил 215 щях да видя зор понеже 205 отпред минават на милиметри от под калника.
супер ти е колата с тези джанти! :big_love:продължавай с проекта:band:

nicola 59
26-09-2013, 19:49
супер ти е колата с тези джанти! :big_love:продължавай с проекта:band:

Благодаря колега продължавам утре трее поръчам седалките.

Drag0
26-09-2013, 21:41
Зависи от наличните финанси ,точно затова силовия тунинг е оставен за на края,ма идеите са две.Или друг свеж мотор Алфа Ромео 2.0 16 ма с турбо кит.или 2.0 20 клапана турбо от фият купе него вече го има в наличност.

Ако твоя мотор ще го хвърляш , защо не му боднеш една "мокра" нитро система за +50 или +75 кончета и да го видиш колко е бРъз ? Стига пълненето на нитро бутилките в Италия да не е някаква екзотика или твърде скъпо.

Новите джанти и пасват добре. :metal:

дадин
26-09-2013, 21:44
а твоите седалки какви са в момента.

nicola 59
26-09-2013, 22:54
Ако твоя мотор ще го хвърляш , защо не му боднеш една "мокра" нитро система за +50 или +75 кончета и да го видиш колко е бРъз ? Стига пълненето на нитро бутилките в Италия да не е някаква екзотика или твърде скъпо.

Новите джанти и пасват добре. :metal:

Абе аз имам и една 156 ца на мноо малко километри мотора и слаган чисто нов преди около 50 000 км в швеицария и после е докарана в италия.Та това е единия вариант ма с турбо кит като тези от ауто делта,ма и тука ги има ,дават ти всичко ,дюзи ,чип турбо колектор,гарнитура за главата бутала,бе всичко дето ти трее,ма за момента трее се разтърся да го докача на добра цена,понеже верно прекаляват,и искат много .Другия вариант е мотора от купето понеже има едно купе до мене близо,и мога да го взема,за дребни,па там ще смъкна и брембото.За нос също съм мислил ,понеже е и доста ефтин в сравнение,с другите преработки,ма нямам и понятие как работи.Ако имате нещо идеи споделете понеже аз затова пиша тука ,за да се поуча,и да не правя грешки.


а твоите седалки какви са в момента.

Пак кожа ма не са рекаро тука може да ги видиш.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=21270&page=4

дадин
27-09-2013, 00:09
а аз си търся точно тази разцветка наhttp://www.cars.bg/c431743 салона

nicola 59
27-09-2013, 10:15
Значи тука едно малко пояснение,за джанти 17 цола,ако някой колега реши да слага.Джантите са AZEV 7,5J X 17 ET30 4x98,то марката няма значение,а размера.При това положение с гуми 205х40х17 няма никакви проблеми,като моята кола има възможно най ниското окачване,и понеже окачването е за верижен мотор от пред слиза с още около 1 см повече от предвиденото,от производителя.

Scrapera
27-09-2013, 11:32
Eвала, изглежда страхотно. Определено AZEV са джантите за Алфа от тия години. Добре че имате пътища там, че да може и да си я караш с тези гуми на 40.

nicola 59
27-09-2013, 12:29
Eвала, изглежда страхотно. Определено AZEV са джантите за Алфа от тия години. Добре че имате пътища там, че да може и да си я караш с тези гуми на 40.

Благодаря ти колега много години ги търся азев ма 17 ки ,понеже в италия не са внасяни никога понеже 155 няма право да е с 17 ако е италиянка,може би за 164 са внасяни ма не знам със сигурност,за голф има ма са 4х100 ,а аз исках баш 4х98.

Та си мисля понеже после като сменя мотора ще клекне ,ако сложа този от купето,па и да не го сложа,пак ще е добре да си намеря предно окачване реголеруемо ,ако на някои колега му се намират 2 добри амортисиора с пружини и са му за продан нека да свирка.

Drag0
27-09-2013, 23:51
Абе аз имам и една 156 ца на мноо малко километри мотора и слаган чисто нов преди около 50 000 км в швеицария и после е докарана в италия.Та това е единия вариант ма с турбо кит като тези от ауто делта,ма и тука ги има ,дават ти всичко ,дюзи ,чип турбо колектор,гарнитура за главата бутала,бе всичко дето ти трее,ма за момента трее се разтърся да го докача на добра цена,понеже верно прекаляват,и искат много .Другия вариант е мотора от купето понеже има едно купе до мене близо,и мога да го взема,за дребни,па там ще смъкна и брембото.За нос също съм мислил ,понеже е и доста ефтин в сравнение,с другите преработки,ма нямам и понятие как работи.Ако имате нещо идеи споделете понеже аз затова пиша тука ,за да се поуча,и да не правя грешки.


Турбо кит-а има следните недостатъци:
-много скъп
-има смисъл да смениш бутала и карантии само ако ще ползваш голям boost на турбото. При този голям boost как ще оживее коляновия вал на T.S. ... той и без турбо си кекав, но и дори да е ок, трябва да мислиш за усилен съединител, който да не приплъзва, дали скоростите ще издържат на повече power и т.н.

И при двата ти варианта имаш трансплантация на двигател, който преди това не е бил в 155ца. Първия въпрос е "монтажните точки" на моторите еднакви ли са ?
Дали има място за всичко под капака ... Но най-големия проблем според мен е свързването на компютъра на новия двигател с електрониката в 155цата.

За мотора от фиат-а ти трябва после някой да го ремапне за повече power, а ти май не ги харесваш мапЪрите. :-D

За нитро системите чета от доста време но информацията не мисля да я пускам във форума. Там първия въпрос е има ли кой да ти пълни бутилките. Ако се интересуваш мога да ти пратя на ЛС някакви общи насоки за да разбереш какво да четеш ...

mimouzunov
28-09-2013, 00:25
За нитрото (Диазотен оксид, N2O, райски газ или кои как иска да му вика) и аз съм чел преди време...
На практика нещата са малко по-различни :biggrin:
Една малка грешка и двигателя е :death:
Мои познат си монтира такова и няма да повтори :biggrin:

nicola 59
28-09-2013, 01:05
Турбо кит-а има следните недостатъци:
-много скъп
-има смисъл да смениш бутала и карантии само ако ще ползваш голям boost на турбото. При този голям boost как ще оживее коляновия вал на T.S. ... той и без турбо си кекав, но и дори да е ок, трябва да мислиш за усилен съединител, който да не приплъзва, дали скоростите ще издържат на повече power и т.н.

И при двата ти варианта имаш трансплантация на двигател, който преди това не е бил в 155ца. Първия въпрос е "монтажните точки" на моторите еднакви ли са ?
Дали има място за всичко под капака ... Но най-големия проблем според мен е свързването на компютъра на новия двигател с електрониката в 155цата.

За мотора от фиат-а ти трябва после някой да го ремапне за повече power, а ти май не ги харесваш мапЪрите. :-D

За нитро системите чета от доста време но информацията не мисля да я пускам във форума. Там първия въпрос е има ли кой да ти пълни бутилките. Ако се интересуваш мога да ти пратя на ЛС някакви общи насоки за да разбереш какво да четеш ...

Колега ти си прав за всичко до тука,но аз съм проучил нещата,значи турбо кита верно е много скъп,но не говорим за много сила ,аз съединителя задължително ще го сменя,но тези китове дават да извлечеш от 2.0 16 тс около 200 коня.Фиатския мотор става на 155 без ядове и има място за всичко перфектно,единствено може да трее кулер,и кутия на въздушния филтър от ку4 ма не е проблем.После електрониката не е проблем.Мапери за момента не трябват понеже аз искам да го метна мотора сток 220 коня на първо време е добре,после аз не мразя маперите,а мразя маперите мошеници дето мапват атмосферки и викат ,че ще лети ,ма много често само гори повече.После турбо мотора може да се мапне скромнно и с леко заиграване да се засили още малко. аз не гоня резултати големи ,а около 250 коня на фиатския 5 так .За носа нямам никаква представа и дори незнам колко е пробега с една бомба.Едно време купих едно клио и имаше нос ма бомбата беше празна и така и не го пробвах.После свалих системата и го продадох във Варна.Тази система ми седя почти 5 години и накрая я хвърлих на боклука.Та познавам горе долу какво представлява,и знам че не е сложна.Клиото имаше една дюза като пирон завита в колектора след дросела ,един армиран маркуч,един клапан ,като на газова уредба,и бомба плюс една кутиика като релета нещо.Ако не ти е проблем пусни малко инфо на лични или на zarromeo@live.it понеже нямам и идея за какво иде реч.Как и каде се зарежда мога ли да се возя дълго време или трее често да се пълни.Аз пак подчртавам не искам да правя кола дето като и дадеш 2 пъти газ и да се счупи,а надежден автомобил,да си пътуваш спокоино,да си идвам до бг и да не гори 30 на сто.Фиатския 5 так с 220 коня ми е добре,ма по ми се ще да си запазя орегиналния мотор докаран до 200 коня или малко повече.

nicola 59
28-09-2013, 16:30
Drago Дай малко инфо понеже четох и се заинтересувах по въпроса ,светни ме малко как деиства и от каде може да се купи,какво трее и така на татък.

Ето тука моя мотор с това чудо ,явно става и го има ,ма трее инфо.http://www.spideralfaromeo.it/schede/nos2.htm

Drag0
28-09-2013, 16:36
Ако ти трябват около 200 коня можеш да помислиш за разпределителни валове от най-агресивните , специален ремап за тях, олекотена шайба на коляновия вал , олекотен маховик , генерация с по-малко съпротивление , KN филтър и т.н.
Турбо кит за до 6-8 psi boost не ти трябва да сменяш бутала. За 6 psi (0.4 atm) трябва да е безопасно да си караш със старите карантии. Т.е. "само" колектор , турбо, охладител, инжектори, бензинова помпа, регулатор за налягане на бензина , гарнитура на главата, разбира се ремап и сигурно още нещо , което забравям. И всичко това за 20 до 40 процента повече мощност. Процента зависи от това колко добре ще си охладиш въздуха след като турбото го е загряло ... В твоя случай +30 до +60 коня.
Видях, че търсиш регулируемо окачване. Виж това http://www.fk-shop.de/en/Suspension-Tuning/Coilovers/Coilover-Highsport-fit-for-Alfa-Romeo-155-Typ-167-oxid.html?filterVehicle_Model=155&verbose=true&catalog=true&searchparam=%2A&fnc=ajaxListLoader&cnid=9ea6d66418df7b1cb497f96cd449409d . Има и двойно по-скъпи ...

За нитро системите:
Зависи какъв ти е сетъпа но много грубо мога да кажа 5кг ще ти стигне за 5минути. За големи кубатури двигатели няма да е такова времето ... 5 минути на пръв поглед изглежда малко но колата работи с нитро само във високите обороти т.е. по няколко секунди само.
По това , което си описал (клиото) е било с dry система, т.е. е впръсквала само нитро. Което разчита че автомобила ще успее да компенсира и впръска повече бензин през стандартните бензинови инжектори. Да , но ако вкараш много нитро , ecu-то не може да компенсира защото си стигнал лимита на фабричните бензинови инжектори ... от там бедна смес и си чупиш двигателя.
Една дюза и в нея влиза само една тръба - dry система.
Една дюза и в нея влизат 2 тръби - wet система. Разбира се може да има повече от една дюза с по 2 тръби , но това е ако се търси МНОГО голямо увеличение на мощноста.
Армираните маркучи са за гъзария и изискват "клапан за почистване" , другите са по-добри ...
dry системите са по-евтини но пък много опасни. wet системите пръскат през допълнителната дюза/дюзи смес от нитро и бензин. Но пък ако си купил евтина wet система и клапана за бензин не отвори , а този за нитрото отвори - пак бедна смес и си чупиш двигателя . :crazy:

Щом искаш надежден автомобил - забравяш за нитро системите и се спираш на вариант 1 : с разпределителните валове и т.н. .... или вариант 2 - турбо с малък boost
Или вариант 3 - двигател от fiat coupe. И този вариант ще е най-евтин ако пасва лесно както си написал.

nicola 59
28-09-2013, 16:47
Виж аз четох малко и разбрах ,горе долу ,ма ми се струва ,че ,за да си запазя моя мотор мога да му метна валове ремап колектор шайба,и да си е добре ,да си карам надеждна кола ,ма азота няма да ми пречи ,понеже аз няма да карам на него ,а когато полудея и реша да си счупа мотора бутам копчето и това е добрия момент.Даи инфо за туин спарка от каде може да се вземе ,и каква трее да е системата,от тези кадето пускат и бензин,понеже си прав че клиото имаше само една тръба за газ .

Drag0
28-09-2013, 17:20
Drago Дай малко инфо понеже четох и се заинтересувах по въпроса ,светни ме малко как деиства и от каде може да се купи,какво трее и така на татък.

Ето тука моя мотор с това чудо ,явно става и го има ,ма трее инфо.http://www.spideralfaromeo.it/schede/nos2.htm
Как действа:
"Суха" : вкарваш нитро газ и разчиташ че ecu-то на автомобила ще вкара още бензин.
"Мокра" : ти си вкарваш повече нитро газ и повече бензин.
Идеята е проста - повече гориво и повече кислород дават повече мощност. Във въздуха има 21% кислород , в нитрото има 50%.
Още един ефект е че като минава от течна фаза в газообразна ( като го впръскваш нитрото ) ти охлажда допълнително и въздуха в смукателния колектор.
По-студен и повече кислород.
Откъде да си купиш не мога да те посъветвам , аз лично не бих си купил американска система. Те разчитат на по-евтина цена , обаче соленоидите им не са от най-добрите (клапаните за бензин и нитро) а бензиновия соленоид е критичен ако не отвори както писах в горния си пост.
От линка който си ми пратил :
На първата снимка изглежда като "мокра " система , виждат се 2та соленоида и една дюза преди дросела. Също се вижда от къде са взели бензин за червения соленоид. И до тук изглежда кадърно направено ..
Контролера на 2рата снимка не се вижда и не знам какъв е. На 3тата снимка обаче тези бутони на волана тип "бързи и яростни" са грешка. Ако ги натиснеш случайно в ниски обороти кво правим ? Сега контролера може да пречи на това но без да знам какъв е няма как да знам какво прави.
По-добре е да има 2 ключа, единия изключва системата напълно , а 2рия ключ се слага на дросела . 2рия ключ работи само ако е включен първият и ако дросела е отворен напълно (като си дал газ до ламарината).
Има контролери , които според оборотите , предавката на която си - ще регулират количеството впръскан нитро и бензин и цените на добрите такива са колкото на още половин или цяла нитро система.



Даи инфо за туин спарка от каде може да се вземе ,и каква трее да е системата,от тези кадето пускат и бензин,понеже си прав че клиото имаше само една тръба за газ .
За марка не мога да те посъветвам, защото май от всяка марка има и гръмнали двигатели ... търсиш в google от коя са по-малко изтропалите мотори и си решаваш на твой риск.

nicola 59
28-09-2013, 17:28
Точно такава искам без копчета а само едно за пускане на системата,и после като дадеш газ контролера да прави сичко сам ,без копчета на волана.Търсих в гугъл ма или съм неграмотен аз и не намирам нищо за продаване,само форуми и коментари,ако имаш идея за саитове дето ги продават сподели.Само да не е е беи че там ми е трудно купуването несъм се регистрирал,ма ако трее ще хвана един пич да я купи.

Dimicha
28-09-2013, 17:34
Много интересно, не знаех, че това е принципа на NOS-а-да вкарва дефакто повече кислород, все съм си мислел, че вкарва нещо като по-яко гориво. А в такъв случай, не може ли да се направи с цел икономия на гориво, да пуска някакво минимално количество, само колкото да оптимизира изгарянето на горивото при нетунингован мотор?

nicola 59
28-09-2013, 18:07
http://www.ebay.it/itm/Wizards-of-NOS-StreetBlaster-150i-Car-Nitrous-Oxide-System-WoN-SB150-NoS-kit-/150681092966?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item23154b0366

http://prodavalnik.com/prodavam-mokra-azotna-sistema-nos-75-shota-i30686267

http://prodavalnik.com/prodavam-mokra-azotna-ili-osche-nitro-sistema-i30682647

http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%934271687/%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D 0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0-nos-sniper

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:00 ----------

Ето тука маи има нещо за мене.http://stores.ebay.it/Powerhouse-Automotive-Ltd/Car-Nitrous-Kits-/_i.html?_fsub=2706936017&_sid=1008591237&_trksid=p4634.c0.m322

Drag0
28-09-2013, 18:17
Точно такава искам без копчета а само едно за пускане на системата,и после като дадеш газ контролера да прави сичко сам ,без копчета на волана.Търсих в гугъл ма или съм неграмотен аз и не намирам нищо за продаване,само форуми и коментари,ако имаш идея за саитове дето ги продават сподели.Само да не е е беи че там ми е трудно купуването несъм се регистрирал,ма ако трее ще хвана един пич да я купи.

Контролерите са скъпи , 300-700 евро. Като всички базови части за стандартна нитро система примерно струват 600-700.
И едно е 700 евро , друго е 1400. Става твърде много и по-добре смяна на двигател или турбо конверсия.

А и не ти трябва контролер ако ще пръскаш нитро за +50 коня. Те са нужни за по-екстремни случаи.
За механични дросели се слага мини копче отвън до врътката на дросела, по начин че като се завърти на определен градус врътката ( т.е. дросела е отворил до някъде ) да натиска автоматично това копче. И ако това копче е натиснато и другото и то е включено - активира соленоидите.
За електронни дросели се връзва TPS към кабелите и се наглася да включва соленоидите при определена позиция на дроселовата клапа.
При такъв монтаж ти само пускаш или спираш системата с копче в купето. И когато копчето е на ON и си натиснал газта до някъде (или до долу) ( да включи и другото копче) или получаваш удар в гърба или получаваш удар по джоба ... за нов двигател. :cheers:

nicola 59
28-09-2013, 20:35
Всичко ми е ясно само,не разбрах без контролер какво става като двигателя стигне на прекъсвач ,а азота и бензина продължават да влизат,май контролер си трее ,за да е по изпипана системата,и да няма грешки.

Drag0
28-09-2013, 22:36
Аз сменям преди прекъсвач , и не съм си мислил за такава ситуация.
Зависи на 155цата как е направен прекъсвача - кое прекъсва : запалването, горивото или и двете. Ако прекъсва инжекторите, а запалването не е прекъснато пак отиваш на бедна смес.
Явно си трябва някакъв прост контролер който следи оборотите и като потърсих се оказа че има и такива: държи го включено примерно само от 4500 до 6000.

P.S. Докато търсих някакви неща открих сайт в който са описани горивните карти на ECU на 155 Q4
http://berlinasportivo.com/pages/hexmaps.php
Също има и xdf файлове за Integrale , Dedra Turbo, Fiat Coupe Turbo 16v ... :BBQ:

nicola 59
28-09-2013, 22:50
Аз сменям преди прекъсвач , и не съм си мислил за такава ситуация.
Зависи на 155цата как е направен прекъсвача - кое прекъсва : запалването, горивото или и двете. Ако прекъсва инжекторите, а запалването не е прекъснато пак отиваш на бедна смес.
Явно си трябва някакъв прост контролер който следи оборотите и като потърсих се оказа че има и такива: държи го включено примерно само от 4500 до 6000.

P.S. Докато търсих някакви неща открих сайт в който са описани горивните карти на ECU на 155 Q4
http://berlinasportivo.com/pages/hexmaps.php
Също има и xdf файлове за Integrale , Dedra Turbo, Fiat Coupe Turbo 16v ... :BBQ:

Сега ще ги прегледам тези файлове ,и аз точно това си помислих ,понеже и аз се стремя да превключвам преди прекъсвача ,ма понякой път вечер като е хладно и влажно каляската ,ме изненадва понеже върви мноо добре и докато се усетя и бързо удари прекъсвача,чак да и се чудиш,ма припка,та трее да има и по прости контролери да регулират положението.Запали ме ти с тия системи,и трее само да видя как седи въпроса със зареждането или трее се краде голяма бомба от някоя болница.На линка дето ти пуснах ГТВ то е точно с такава бомба,кадето ги има по болниците.А в БГ как седи въпроса със зареждането.

thecleaner
28-09-2013, 23:12
murdera http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3317 Иво се казва и има мокра система на Хондата си ;) Колата без нитро дава 15,00-15,10 с нитро 13,7-13,8-13,9. Може да го подпитате за някакви детайли, ако има истински мераклия, а не си чешете само клавиатурите.

Ники, Дигиталния продава "тунинг" за устойчивостта на 55ти. Фуриозо кара от 3 години с такава щанга, даже май и по тънка от на Светльо и е много доволен. Те ти идея ;)

nicola 59
28-09-2013, 23:36
murdera http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3317 Иво се казва и има мокра система на Хондата си ;) Колата без нитро дава 15,00-15,10 с нитро 13,7-13,8-13,9. Може да го подпитате за някакви детайли, ако има истински мераклия, а не си чешете само клавиатурите.

Ники, Дигиталния продава "тунинг" за устойчивостта на 55ти. Фуриозо кара от 3 години с такава щанга, даже май и по тънка от на Светльо и е много доволен. Те ти идея ;)

Абе почнах да стягам 55 цата и искам да направя нещо грамотно,оня ден дадох 800 евро за гуми и джанти,ма още незнам какво точно.Искам да си направя една готина кола,за кеф ,и да си я пибера за събота и неделя,ма искам да е изпипана добре,да мога да си идвам до БГ лятото,да я режа чат пат,тука с дупетата,а 159 ката ще я подкарам на пакост за всеки ден,то се вижда че тоя боклук няма продаване ,а ти поне знаеш колко години е при мене,поне да и изпия соса,и после в продава на части.Те вече са по 3000 евро в саитовете,и след една или 2 години една читава 155 ца ще е по скъпа от 59 тия пустиняк.Мислех да я стегна и боядиша,да я обуя ,ма реших да си наглася кола за кеф.Не играя комар,не се дрогирам,не ходя по жени,имам право и аз да си доставя малко кеф.Точно за това питам и се ослушвам ,та да не затрия пари на вятъра.
Знам я тази щанга ,и мислех да те питам за нея,ма четох ,че е от фиат купе.Аз ако взема онова жълтото купе за донор,то няма ли същата.Ще пиша и на пече ако ми направи цена може да взема валовете,и колектора,малко маперска,намеса,и евентуално нос.Или мотор от купето ,ма още разучавам нещата.Трее да питам и този пич дето викаш с хондата,па и ти си в час даи акъл.

ПП забравих ,че ако ще стягам 16 ката мотор трее видя как да те изнудя за онзи вариатор ,кадето си го пуснал ,в продава.

radostin_ivanov
29-09-2013, 01:03
Ще се опитам да ти дам съвет, финансово оправдано е мотора от Фиата,там имаш мегдан за изнасилване в бъдеще.

thecleaner
29-09-2013, 01:21
Ще се опитам да ти дам съвет, финансово оправдано е мотора от Фиата,там имаш мегдан за изнасилване в бъдеще.

Абсолютно съм съгласен. Изхвърляй тумора ТС и слагай 5така. Наш Миро е с правен та правен 16v. ТС на 145QV и е една идея по бавен от Дигиталния, който е 2,0 16V. Лампреди на Фиат Купе, което е с чип, кулер и генерация, на коне колко 2,0 20v. турбо мотора. Фиата е с пълно оборудване, като почнеш от кожения салон, минеш през климатика и стигнеш до 17ките джанти. Реално ако сложиш турбо мотора, получаваш много приятна за каране кола която спокоино да си караш като ежедневка, дори и в сток вариант. За позасилването на Ванката е позасилен 2,0 20 турбо като мотора не е отварян никога и колата е 300+ коня. Това е синтезирано инфо от няколко години в опити и не жалене на пари, от момчета които искат да карат бързи италианки ;)

П.С. Вариатора отдавна си замина.

murdera
29-09-2013, 10:54
И аз бих заложил на 2.0 турбо мотора....в заводски вид с минимални подобрения ще изкараш доста коне над ТС.
А относно нитрото: ползвам мокра система на марката ZEX, има си собствен controller,който следи волтажа от ТПС-а и при натиснат докрая педал сам отваря соленоидите(има си режим на обучаване за да види какъв е волтажа).Монтажа е доста лесен и работи много лесно. Аванса е върнат около 4-7* в зависимост от таблиците.Ползвам си моето ЕКУ, имам 2 чипа-1 за каране с нитро и 1 за без нитро.Реално може да се направи 1 платка,в/у която да стоят и 2та чипа и при активирането на нитро системата да пуска този с настройките за нитро. Почнах да пръскам 55 к.с шот,после 65,после 75(тва в рамките на 2 дни аххаха). Сега съм на 85 шот и колата полудева на първа и 2ра. Грубо казано бутилката стига за 10-12 старта на 400м.Проблем е , че трябва одеалце за нитрото,за да може да поддържа работно налягане(след всеки старт налягането пада и колата става много богата). Но както казах по-горе, ТС+нитро ще изкара грубо казано толкова коне колкото 2.0 16в турбо, но ще си доста спокоен,особено за ежедневна кола :)
пс. нещо конкретно ако те интересува-питай :)

nicola 59
30-09-2013, 00:23
И аз бих заложил на 2.0 турбо мотора....в заводски вид с минимални подобрения ще изкараш доста коне над ТС.
А относно нитрото: ползвам мокра система на марката ZEX, има си собствен controller,който следи волтажа от ТПС-а и при натиснат докрая педал сам отваря соленоидите(има си режим на обучаване за да види какъв е волтажа).Монтажа е доста лесен и работи много лесно. Аванса е върнат около 4-7* в зависимост от таблиците.Ползвам си моето ЕКУ, имам 2 чипа-1 за каране с нитро и 1 за без нитро.Реално може да се направи 1 платка,в/у която да стоят и 2та чипа и при активирането на нитро системата да пуска този с настройките за нитро. Почнах да пръскам 55 к.с шот,после 65,после 75(тва в рамките на 2 дни аххаха). Сега съм на 85 шот и колата полудева на първа и 2ра. Грубо казано бутилката стига за 10-12 старта на 400м.Проблем е , че трябва одеалце за нитрото,за да може да поддържа работно налягане(след всеки старт налягането пада и колата става много богата). Но както казах по-горе, ТС+нитро ще изкара грубо казано толкова коне колкото 2.0 16в турбо, но ще си доста спокоен,особено за ежедневна кола :)
пс. нещо конкретно ако те интересува-питай :)

Колко струва твоята система ,от каде си я закупил,и как се снабдяваш с газ,не че съм решил твърдо ,ма искам да съм запознат,в детаили,как седи въпроса с нитрото.

murdera
30-09-2013, 00:47
струва около 1000 лв. с доставката. без таксите на митницата. 14 лв./кг струва пълненето(събира 4.5-5кг). взех я от ebay.com

Drag0
30-09-2013, 04:01
струва около 1000 лв. с доставката. без таксите на митницата. 14 лв./кг струва пълненето(събира 4.5-5кг). взех я от ebay.com

Какъв е ефекта ако си с чипа за без нитро , а пуснеш системата. Т.е. не работи ли ок и без върнат аванс ?

Тъй като си с електроника , която следи само TPS имаш ли проблем като стигнеш прекъсвач? Това пита Никола в един от горните постове. И със заводската електроника ли си на запалването или с нещо aftermarket?
Защото има какви ли не контролери , примерно на мен ми харесват едни , които следят и TPS, и обороти, и могат да пускат 2 различни степени.

Помниш ли колко пари даде допълнително в митницата ? Митническата декларация и поне 1 ден висене на опашките май е минимума. Но пък има и системи , които се продават вътре в ЕС и не минават през митници.

nicola 59
30-09-2013, 09:43
Какъв е ефекта ако си с чипа за без нитро , а пуснеш системата. Т.е. не работи ли ок и без върнат аванс ?

Тъй като си с електроника , която следи само TPS имаш ли проблем като стигнеш прекъсвач? Това пита Никола в един от горните постове. И със заводската електроника ли си на запалването или с нещо aftermarket?
Защото има какви ли не контролери , примерно на мен ми харесват едни , които следят и TPS, и обороти, и могат да пускат 2 различни степени.

Помниш ли колко пари даде допълнително в митницата ? Митническата декларация и поне 1 ден висене на опашките май е минимума. Но пък има и системи , които се продават вътре в ЕС и не минават през митници.

Колегата DRAGO е по в час и знае какво да попита,кажи верно ако си метна нос на моето запалване с нормален аванс какво става,и като е на прекъсвач колата.

murdera
30-09-2013, 10:07
По принцип го дават да се кара с 55 шот на стковия аванс, на 65 -2* , на 75 -4* , но колата е сгъстена с около 1 степен над заводската, а и тука бенза е доста по слаб от този в УСА и колата първоначално я карах на 55 шот с 1* върнат аванс,но имаше следи от леки детонации по свещите. на 85 шот ако пробвам с чипа без върнатия аванс-може нищо да не стане от 1 път,но може и да има едно голямо бум :) Не ми се пробва хаха . Митническите такси (по редовния път) са в размер на 22-23% от крайната цена вкл. доставката. Прекъсвача на стоковия комп спира горивото и за това съм го пуснал на доста високи обороти(7600-50),като на 6900 ми светва шифт лампата да слагам следваща предавка.... 1 път само леко го чукнах тоя ебан прекъсвач като не влезе 4та- всичко беше ок,но ТРЯБВА да НЕ го удряш,защото колата обеднява ЗВЕРСКИ и може да стане шибана детонация ....
пс. продават се и афтърмаркет controller-и за нитрото,които автоматично ти връщат аванса и спират свещите като удариш прекъсвач.Сигурно имат и други екстри, но не съм напълно запознат,защото не са никак евтини...
ps2. ест. може да се поръчат и по-малки дюзи и да се пръска 30-35 к.с. шот....тогава може да си караш без ядове на заводските настройки...вярно няма да върви толкова,но все пак е опция

pyle
30-09-2013, 13:23
Извинявам се, че цапам темата на колегата, но всички, или повечето колеги с опит, казват за мотора, че много се троши. Как тогава държи на нитро ? :calc:

nicola 59
30-09-2013, 15:09
Значи първо благодаря на колегата,че се отнесе приятелски и сподели опит.После днес се отбих при моя мапер, и разбираите моя и мапер в кавички,понеже просто ми е приятел,и просто е мапер.Човека е грамотен горе долу и мапва яки коли ,ма трудно може да му се вярва ,понеже всички мапери ги е правила една пишка и конете за нищо ги нямат.Аз му споделих естеството съществото ,на тази тема,и той беше категоричен,че 2.0 16 ,може да се докара до 250 коня без турбо,ма ще трябват пари като за още 3 коли,после за нос или азот ,2.0 16 не е мотор понеже като му дадеш газ 3 пъти и трее си търсиш нов.Споделих му за колегата с Хондата,и тои каза ,че има една само разлика ,ма е фатална понеже едното е Хонда а другото е 2.0 16 алфа,и просто няма да издържи и една вечер,на стриид гонки.Единственото нещо кадето ме заинтересува,само беше ,че според него трее се сложи турбо мотор от купе,ма не трее да е 5 цилиндъра,а мотор от 2.0 16 турбо,понеже според него 5 цилиндъра се ъпгреидва трудно а 4 те цилиндъра са лесни и там се намират части лесно и евтино.Понеже всички мапери са мошенници ,и винаги имат задни мисли,и аз си мисля ,че тоя има части за продан ,искам да чуя и вашето мнение.

дадин
30-09-2013, 16:21
точно поради тази причина и аз сложих 2.0 16v turbo,с когото и да сум говорил или питал всеки ми е казвал точно това което ти е казал и твоя човек.А и петака къса валове доста,другото което е че петака е голям и труден за за обслужване и с скъпа подръжка.От купе 2,0 16 пасва без проблеми,а ако е от капа трябва да търсиш капака на пета със стойката и тампона да са от фиат купе.

murdera
30-09-2013, 17:42
Интересно, какво му е толкова слабото на това 2.0 ТС , че така са се наплашили всички? Миналата година като правех основен ремонт на двг., доста хора разбиращи и правещи хонди ми казваха да сменя мотора,че нямало смисъл да шлайфам кол.вал и блок, защото мотора нямал да изкара и 100км. и да запече.... Е вече 4к+ км. му се дава цялата газ, пръскам и нитро и засега е ок.....
пс. според мен 50 шот на сток 2.0 мотор-няма да има никакви дертове,стига нитрото да се сложи правилно,караш със 100 октана,1 размер по-студени свещи,леко връщаш аванса и гледаш смесите да са ниски 11ки. Както казват по чуждите форуми: "не нитрото чупи мотора, а неправилната му употреба", ест. като се прекали с нитро шота на сток мотор-работата става ясна :)

nicola 59
30-09-2013, 18:35
Интересно, какво му е толкова слабото на това 2.0 ТС , че така са се наплашили всички? Миналата година като правех основен ремонт на двг., доста хора разбиращи и правещи хонди ми казваха да сменя мотора,че нямало смисъл да шлайфам кол.вал и блок, защото мотора нямал да изкара и 100км. и да запече.... Е вече 4к+ км. му се дава цялата газ, пръскам и нитро и засега е ок.....
пс. според мен 50 шот на сток 2.0 мотор-няма да има никакви дертове,стига нитрото да се сложи правилно,караш със 100 октана,1 размер по-студени свещи,леко връщаш аванса и гледаш смесите да са ниски 11ки. Както казват по чуждите форуми: "не нитрото чупи мотора, а неправилната му употреба", ест. като се прекали с нитро шота на сток мотор-работата става ясна :)

Колега то в твоя пост си събрал мъдростта за една библия ,ма проблема е че всички тунинг маистори ,които работят за нормални цени,говорим майстори занаятчии,са доста неграмотни,те са отъпкали една улица и знаят само нея,турбо мотор ,голям кулер,дюзи,две помпи за бензин,и краи,и наи добре ако може мотора да е фиат 2.0 турбо 16.Тези кадето верно знаят и си разбират от работата,не си губят времето с коли за 2 лева.Нашия проблем е ,че искаме да вечеряме като генерали,ма да плащаме като старшини.Аз от един месец обикалям и питам ,ма без ефект,или пари или нищо.Аз лично бих пробвал да сложа нитро на алфата,ма проблема е ,че няма кои да го сложи, тука в Италия ,а за бг не знам.

murdera
30-09-2013, 22:24
Системата на ZEX се монтира за около 2 часа ако имаш стенд. Аз сам я монтирах за 1 ден,но на земята и работа със старите крикове.....имаш подобно обяснение за монтажа,няма нищо сложно :)
ps. действай с нитрото на твин спарка-тамън ще се види реално как ще е :)

nicola 59
30-09-2013, 22:54
Системата на ZEX се монтира за около 2 часа ако имаш стенд. Аз сам я монтирах за 1 ден,но на земята и работа със старите крикове.....имаш подобно обяснение за монтажа,няма нищо сложно :)
ps. действай с нитрото на твин спарка-тамън ще се види реално как ще е :)
Даи да купя твоята система,или ми помогни да си намеря същата,искам да има контролер,бе няма какво да ти обяснявам,ти знаеш по добре от мене ,какво ми трее

nicola 59
01-10-2013, 16:10
Ето колги ако на някои му трябват джанти 16 цола http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=81166

nicola 59
12-10-2013, 01:56
:metal:Ето малко пресни снимки ,другата седмица идват и предните седалки ,и продължавам с проектчето

Drag0
12-10-2013, 12:30
Всичко ми харесва по колата с изключение на две неща , които ще ти напиша по-долу:
1. Черното на броните . Всичко е въпрос на вкус, обаче понеже съм виждал снимки на 155 с черно на бронята и без черно на бронята те съветвам и ти да разгледаш снимки и да си решиш.
2. Декоративни части "имитация на дърво" в интериора. Сега ако интериора ти беше друг цвят тези части щяха да пасват и дори дървен волан щеше да е ок. Намери си още един комплект такива и ги боядисай черно, в цвета на колата или каквото искаш. Дори да не ти хареса можеш да си върнеш старите ...

nicola 59
12-10-2013, 12:36
Всичко ми харесва по колата с изключение на две неща , които ще ти напиша по-долу:
1. Черното на броните . Всичко е въпрос на вкус, обаче понеже съм виждал снимки на 155 с черно на бронята и без черно на бронята те съветвам и ти да разгледаш снимки и да си решиш.
2. Декоративни части "имитация на дърво" в интериора. Сега ако интериора ти беше друг цвят тези части щяха да пасват и дори дървен волан щеше да е ок. Намери си още един комплект такива и ги боядисай черно, в цвета на колата или каквото искаш. Дори да не ти хареса можеш да си върнеш старите ...

Имаш право колега и аз обмислям подобни маневри,и понеже колата е за боядисване,след като завърша седалките ,и преди да почна мотора ще я закарам на бояджия,тогава ще видя точно как ще е ,и мнения като твоето са много ценни.За дървените части мисля за истинско карбоново фолио ,то е доста скъпо ,ма за таблото ще трее малко,и няма да ,е проблем.

don_pepone
12-10-2013, 14:11
Подкрепям това, че дървенията по тъблото не се вързва на интериора

Furious 155
12-10-2013, 14:21
Подкрепям това, че дървенията по тъблото не се вързва на интериора
и освен това мен лично този волан хич не ми харесва, а и предполагам не е много удобен, предвид размера и разстоянието на което е от водача.

Drag0
12-10-2013, 15:02
За дървените части мисля за истинско карбоново фолио ,то е доста скъпо ,ма за таблото ще трее малко,и няма да ,е проблем.
От релефното и скъпо фолио ще стане добре, но освен за тези части трябва да залепиш и някъде на друго място по интериора за да пасне. Например на волана гледам имаш метална част. Тази метална част сигурно ти блести в очите като пече слънце и може да я облепиш и нея.
И CD player-a e някакъв странен цвят спрямо интериора...


и освен това мен лично този волан хич не ми харесва, а и предполагам не е много удобен, предвид размера и разстоянието на което е от водача.
На мен волана ми харесва. Много афтърмаркет такива изглеждат евтини и грозни, а този не.
За разстоянието може да си сложи по-дълъг фланец или да си направи удължение за фланец .

nicola 59
13-10-2013, 12:44
и освен това мен лично този волан хич не ми харесва, а и предполагам не е много удобен, предвид размера и разстоянието на което е от водача.

Грешиш колега на мене ми е супер удобен,на зелената алфа го въртях 200 000 км,и като купих тази новата,я карах 300 километра с неиния си волан и чесно все едно не карах 155 после като го сложих всичко си доиде на мястото.Аз имам доста дълги ръце,та даже ако има как ще го натикам още към таблото.За волана е орегинален Спарко ,или Омп. не помня точно. за 155 и си е с фланец за нея преди 5 години беше в един магазин с цена 380 евро,и само го гледах,ма види се че толкова луди фенове са кът ,и един ден влизам в магазина и гледам табелка прикачена на него ОФЕРТА 120 евро ,и викам няма вече само да те гледам ,ще почвам и да те въртя ,ела при чичо,и го понесох ,като куцо пиле домат.

Drag0
13-10-2013, 13:48
Сега видях темата над твоята за почистване на фарове и се сетих за един доста смислен ъпгрейд на 155ца , а именно смяна на фабричния прожектор с би-ксенон такъв.
Ползите са много:
-по-добри къси и дълги
-само един ксенон комплект се ползва и товари по-малко инсталацията
-дългите всъщност използват същата крушка като късите , само разликата е в позицията на една подвижна преграда т.е. дългите са ти запалени предварително ... ако са отделни дългите им трябва време да запали ксенона ...

На 155 фара като гледам темата не е залепен и се разглобява много лесно. Играчката е закрепването на новия би-ксенон прожектор на мястото на стария. Може да се наложи да се прави някаква преходна планка или нещо подобно .

nicola 59
13-10-2013, 14:02
Сега видях темата над твоята за почистване на фарове и се сетих за един доста смислен ъпгрейд на 155ца , а именно смяна на фабричния прожектор с би-ксенон такъв.
Ползите са много:
-по-добри къси и дълги
-само един ксенон комплект се ползва и товари по-малко инсталацията
-дългите всъщност използват същата крушка като късите , само разликата е в позицията на една подвижна преграда т.е. дългите са ти запалени предварително ... ако са отделни дългите им трябва време да запали ксенона ...

На 155 фара като гледам темата не е залепен и се разглобява много лесно. Играчката е закрепването на новия би-ксенон прожектор на мястото на стария. Може да се наложи да се прави някаква преходна планка или нещо подобно .

Мислил съм и аз ма в италия ако няма лупа пред ксенонова крушка прибират колата под секвестер и може да я забравиш за винаги понеже ще трее около 3000 евро а може и повече за да си я прибереш,а сега и нов закон ,че дори да има лупа фаровете трее да са аутоливеланти та за сега минавам метър с ксенона,ма още малко и трее се маха.Та с подобен тунинг тука само ще си го набия яко,за бг един ден може да се направи,ако и нашите кръвопиици не измислят нещо подобно.

Drag0
13-10-2013, 16:39
При този би-ксенон , който ти предложих дългите са през същата лупа. Не знам ако сложиш някакъв нормален цвят 4300к ксенон дали ще си личи въобще че имаш ксенон. Но пък щом могат да ти конфискуват колата не рискувай.

nicola 59
13-10-2013, 17:35
При този би-ксенон , който ти предложих дългите са през същата лупа. Не знам ако сложиш някакъв нормален цвят 4300к ксенон дали ще си личи въобще че имаш ксенон. Но пък щом могат да ти конфискуват колата не рискувай.

Идеята ти я разбрах много добре,ма лошото е че е въпрос на време да трее да махам сегашния ксенон,та е безмислено да го ъпгреидвам с друг.

nicola 59
02-11-2013, 19:24
Проектчето продължава ,леко по леко,ма лошото е че трее и време ,понеже жабарите не си дават зор много.Сега иде на дневен ред задно гърне супер спринт.Иначе зъболекарските столове и заспаха.

don_pepone
02-11-2013, 20:02
Ауууу ни са убави тея зъболекарски столове :) и понеже съм загрижен да ни са изложиш ,мога те отърва от тях ;) :tooth:

ivopetrov_1982
02-11-2013, 20:30
красота!супер уникално е станал салона!честитооооо

nicola 59
02-11-2013, 22:32
Ауууу ни са убави тея зъболекарски столове :) и понеже съм загрижен да ни са изложиш ,мога те отърва от тях ;) :tooth:


красота!супер уникално е станал салона!честитооооо

Благодаря ви и на двамата понеже знам че пишете от сърце.

TS
03-11-2013, 09:37
Страхотна е 55цата!

pyle
03-11-2013, 10:31
Колата е уникална, стойка, интериор, всичко !!! :stumm:

nicola 59
03-11-2013, 18:38
Страхотна е 55цата!


Колата е уникална, стойка, интериор, всичко !!! :stumm:

Планирал съм още няколко други глезотиики ,ма трее да видя в понеделник,понеже не ги виждам вече в магазините та трее се потърси малко.

digitalundgrd
04-11-2013, 19:27
Екстра са седалките колега, много ми харесват, ама тия жабарите нямат милост ххх евракис за тапицер :( Иначе приличат малко на такива от ГТВ. http://img36.imageshack.us/img36/1852/gtv916interior.jpg

Не можахте да се разберете с thecleaner за онова талянското купе, иначе щях да му гепя рекарото ;) Но нищо де, тук добрия чистач ми намери същото рекаро за 250 бг левчета и мисля да го отнасям:)

nicola 59
04-11-2013, 19:44
Екстра са седалките колега, много ми харесват, ама тия жабарите нямат милост ххх евракис за тапицер :( Иначе приличат малко на такива от ГТВ. http://img36.imageshack.us/img36/1852/gtv916interior.jpg

Не можахте да се разберете с thecleaner за онова талянското купе, иначе щях да му гепя рекарото ;) Но нищо де, тук добрия чистач ми намери същото рекаро за 250 бг левчета и мисля да го отнасям:)

Аз знам ,че добрия чистач никога няма да те остави,а купето е още в разработка ,не е пропаднало,само трее убедим малко жабетата ,че не разбират от цени ,и току виж дошло в София,ма за 250 кинта може да си доставиш кефа и да не чакаш.

PE4E
08-11-2013, 08:41
Пак с големи благодарности на колегата Дадин и другите момчета отзовали се на лични,днес първата фаза беше завършена ,гумите не закачат никаде,ако бях сложил 215 щях да видя зор понеже 205 отпред минават на милиметри от под калника.

Колата е станало много добре поздравления за 'азефа' и оригиналния вид на колата! :razz:
Щеше да е хубаво да не разваляш нещата под предния капак с 'фиатски' изпълнения ама айде,ти си знаеш!
55-цата кърти... любимия ми модел алфа...... :big_love:

ivopetrov_1982
08-11-2013, 09:03
колата е перфектна:big_love: сигурен съм че на живо е още по хубава:drunk:

nicola 59
08-11-2013, 14:52
Колата е станало много добре поздравления за 'азефа' и оригиналния вид на колата! :razz:
Щеше да е хубаво да не разваляш нещата под предния капак с 'фиатски' изпълнения ама айде,ти си знаеш!
55-цата кърти... любимия ми модел алфа...... :big_love:

Прав си колега винаги съм се стремял ,да запазя орегиналния вид,затова и сложих АЗЕВ 4х98 и седалките са си орегинални за 155,точно и затова ще ревизирам мотора,спортни валове,колектор,генерация,и ще и метна Азот.50 или 70 коня шорт или както му казват.Не искам да развалям орегиналното и състояние.Вчера по скаипа коментирахме с THECLEANER точно този въпрос.Благодаря на колегата Drago понеже тои ми даде тази идея ,така ще живне малко колата и ще си остане както трее да си е.

ivopetrov_1982
08-11-2013, 15:03
Прав си колега винаги съм се стремял ,да запазя орегиналния вид,затова и сложих АЗЕВ 4х98 и седалките са си орегинални за 155,точно и затова ще ревизирам мотора,спортни валове,колектор,генерация,и ще и метна Азот.50 или 70 коня шорт или както му казват.Не искам да развалям орегиналното и състояние.Вчера по скаипа коментирахме с THECLEANER точно този въпрос.Благодаря на колегата Drago понеже тои ми даде тази идея ,така ще живне малко колата и ще си остане както трее да си е.
ооо азот:jumping: леле става страшно

mimouzunov
08-11-2013, 15:24
ооо азот:jumping: леле става страшно

Да.. страшно е!!!
И аз надух с 50+ коня и вече втора гарнитура духвам!
Но се надявам да мога да духна и 5-та :coolio:

ivopetrov_1982
08-11-2013, 16:17
Да.. страшно е!!!
И аз надух с 50+ коня и вече втора гарнитура духвам!
Но се надявам да мога да духна и 5-та :coolio:
е какъв ще е ефекта ако се духат само гарнитури? по добре да се направи като хората и да не се занимава човек и да дава само газ:Yeeeehaaa:

mimouzunov
08-11-2013, 16:25
е какъв ще е ефекта ако се духат само гарнитури? по добре да се направи като хората и да не се занимава човек и да дава само газ:Yeeeehaaa:

Преди да се направи нещо като хората трябва да бъде няколко пъти строшено!!!
Но в момента знам колко може без разреждане да издържи и тн! После ще се учим пак на същото но с разреждане...
Това с нитрото трябва да е готино ,но според мен за да деяни двигателя с още 50 коня в + всичко трябва да е направено като хората! Ще е добре да спусне някои инфо колко може да деяни 16 клапанов с нитро, а не като мен да пробвам колко държи на налягане опитно...

ivopetrov_1982
08-11-2013, 17:08
[QUOTE=mimouzunov;1267685]Преди да се направи нещо като хората трябва да бъде няколко пъти строшено!!!
това е кофти че трябва да се троши няколко пъти:tank: а колко нерви и допълнителни средства се влагат мисля че и това включваш:drunk:

nicola 59
08-11-2013, 22:44
Лично аз мисля да го ревизирам основно,именно ковани бутала ,биели ,три метални лагери и гарнитура на главата метална,или там каквато се полага,при това положение смятам че няма да има,проблеми,ако се пръска 50 или 70 коня.После 16 к страда от лагери ,и е с чугунен блок,та няма ризи,и гарнитурата ляга на доста по голяма площ,и затова не мисля че ще има проблеми,от нея.

PE4E
08-11-2013, 23:54
Прав си колега винаги съм се стремял ,да запазя орегиналния вид,затова и сложих АЗЕВ 4х98 и седалките са си орегинални за 155,точно и затова ще ревизирам мотора,спортни валове,колектор,генерация,и ще и метна Азот.50 или 70 коня шорт или както му казват.Не искам да развалям орегиналното и състояние.Вчера по скаипа коментирахме с THECLEANER точно този въпрос.Благодаря на колегата Drago понеже тои ми даде тази идея ,така ще живне малко колата и ще си остане както трее да си е.
Именно.., имам 55-ца супер модела и няма да я пипна за нищо на света с други мотори и тн... идеята ти е супер за атмосферен перформарс :machinegunner: и сичко да е оригиналдъ :-D

Drag0
09-11-2013, 18:10
Сега иде на дневен ред задно гърне супер спринт.Иначе зъболекарските столове и заспаха.
Седалките пасват много добре. :beer:
И аз минах по този път с купуването на суперспринт от Италия , само че в моя случай и доставка до България с куриер. Много се моткат 'талянците с поръчките. Сега обаче като се замисля за цените - по-добре да ми направят цялата генерация със стоманени гърнета и тръби. В София има поне 2-3 места където да ти ги направят качествено, но като поръчвах суперспринта не ги знаех.


Прав си колега винаги съм се стремял ,да запазя орегиналния вид
И "дървените" декорации ли мислиш да запазиш ? :evil:

За нитрото - знам за една 156ца 2.5 с 70 шот, без да е пипан двигателя и аванса.
А ти щом мислиш да слагаш "кованяк" на теория трябва да държи много. Но така и не разбрах 155цата при прекъсвач дали спира горивото или запалването. Затова е добре да се замислиш за такъв контролер (или подобен): http://www.holley.com/15982NOS.asp Пуска ти нитрото само в оборотите които настроиш. А този специално поддържа и двустепенно нитро... :evil:

italfen
11-11-2013, 20:32
седалките ще експлодират ... пълен гърмеж е станала ;)

nicola 59
11-11-2013, 21:28
Седалките пасват много добре. :beer:
И аз минах по този път с купуването на суперспринт от Италия , само че в моя случай и доставка до България с куриер. Много се моткат 'талянците с поръчките. Сега обаче като се замисля за цените - по-добре да ми направят цялата генерация със стоманени гърнета и тръби. В София има поне 2-3 места където да ти ги направят качествено, но като поръчвах суперспринта не ги знаех.


И "дървените" декорации ли мислиш да запазиш ? :evil:

Дървените декорации по на татък ще им метна релефен ,,истински,, карбон,и са готови.

За нитрото - знам за една 156ца 2.5 с 70 шот, без да е пипан двигателя и аванса.
А ти щом мислиш да слагаш "кованяк" на теория трябва да държи много. Но така и не разбрах 155цата при прекъсвач дали спира горивото или запалването. Затова е добре да се замислиш за такъв контролер (или подобен): http://www.holley.com/15982NOS.asp Пуска ти нитрото само в оборотите които настроиш. А този специално поддържа и двустепенно нитро... :evil:

Сега има друг проблем тамън бях намерил ковани бутала Виорснер или както им е името,ма се оказва ,че кованите бутала ,са 2 вида,а именно бутала кадето дигат комресията на 12,за силен атмосверен тунинг,или такива които я свалят на 8,5,за турбо интервенции.На мене обаче ми трябват ковани бутала ,но да запазват стоковата компресия,понеже при 8,5 без нитро просто няма да отцепи,а на 12 ще е много за нитрото.Та това е сериозен проблем,понеже аз искам ковани бутала,понеже са много по здрави,и няма да има проблеми ако се пръска повечко нитро.Ако някои колега има инфо по въпроса и ,ме светне ще съм му много благодарен

Dimicha
12-11-2013, 21:28
Сега има друг проблем тамън бях намерил ковани бутала Виорснер или както им е името,ма се оказва ,че кованите бутала ,са 2 вида,а именно бутала кадето дигат комресията на 12,за силен атмосверен тунинг,или такива които я свалят на 8,5,за турбо интервенции.На мене обаче ми трябват ковани бутала ,но да запазват стоковата компресия,понеже при 8,5 без нитро просто няма да отцепи,а на 12 ще е много за нитрото.Та това е сериозен проблем,понеже аз искам ковани бутала,понеже са много по здрави,и няма да има проблеми ако се пръска повечко нитро.Ако някои колега има инфо по въпроса и ,ме светне ще съм му много благодарен

Колега, аз доколкото знам (само на теория де) кованите бутала имат и някои недостатъци, а именно-по-голямо температурно разширение, което пък от своя страна може да доведе до други затруднения. Тъй че, при положение, че няма да я турбинираш колата, мисля, че може да минеш и без ковани бутала. Има разни с керамични покрития, не знам кво, може да ти свършат работа

nicola 59
12-11-2013, 22:02
Колега, аз доколкото знам (само на теория де) кованите бутала имат и някои недостатъци, а именно-по-голямо температурно разширение, което пък от своя страна може да доведе до други затруднения. Тъй че, при положение, че няма да я турбинираш колата, мисля, че може да минеш и без ковани бутала. Има разни с керамични покрития, не знам кво, може да ти свършат работа

Бе да не земе да роди после От това ме е страх ,че като се затрия по маистори и шлаифове,понеже мотора е милонер на 400 000 км,и трее се види понеже е валат,поне да се забрави после,за него,а не всичко на ново после,а те кованите струват сигурно по евтино от орегиналните.Та затова ми се ще ем да си спестя пари и ем да си направя мотора надежден.

mimouzunov
12-11-2013, 23:19
Сега има друг проблем тамън бях намерил ковани бутала Виорснер или както им е името,ма се оказва ,че кованите бутала ,са 2 вида,а именно бутала кадето дигат комресията на 12,за силен атмосверен тунинг,или такива които я свалят на 8,5,за турбо интервенции.На мене обаче ми трябват ковани бутала ,но да запазват стоковата компресия,понеже при 8,5 без нитро просто няма да отцепи,а на 12 ще е много за нитрото.Та това е сериозен проблем,понеже аз искам ковани бутала,понеже са много по здрави,и няма да има проблеми ако се пръска повечко нитро.Ако някои колега има инфо по въпроса и ,ме светне ще съм му много благодарен

Слагаш бутала за 12/1 и разреждаш двигателя малко (с по-дебела гарнитура)...
Всичко е въпрос на замерване и сметки

nicola 59
12-11-2013, 23:24
Слагаш бутала за 12/1 и разреждаш двигателя малко (с по-дебела гарнитура)...
Всичко е въпрос на замерване и сметки

Знам че е така колега ,ма ако се намерят точните бутала ,е пеи сърце,без да разреждаш понеже тази по дебела гарнитура кои знае от каде ще я търся,или ако е поръчам сигурно ще е неоправдано скъпа.А орегинала си е наи лесно.

thecleaner
12-11-2013, 23:53
Слагаш бутала за 12/1 и разреждаш двигателя малко (с по-дебела гарнитура)...
Всичко е въпрос на замерване и сметки

Апссс, взима "разредените" бутала, главата докато и изчезне белега е някъде 0,8-0,9мм. а може и малко под белега, и слага тънката метална гарнитура от CF3 0.5мм е тя, на фона на неговата която е около 1,6мм., и мое с близо 2мм да смъкне обема, нооооооо без сметки е фърляне на боб :)

mimouzunov
12-11-2013, 23:57
Апссс, взима "разредените" бутала, главата докато и изчезне белега е някъде 0,8-0,9мм. а може и малко под белега, и слага тънката метална гарнитура от CF3 0.5мм е тя, на фона на неговата която е около 1,6мм., и мое с близо 2мм да смъкне обема, нооооооо без сметки е фърляне на боб :)

Докато писах горното и това си мислих... ама в тоя вариант има по-голяма вероятност да се засекат бутала и клапани...
При мен за да падне от 10/1 до 8.4/1 "подложката" е 3.1мм

thecleaner
13-11-2013, 00:02
Докато писах горното и това си мислих... ама в тоя вариант има по-голяма вероятност да се засекат бутала и клапани...
При мен за да падне от 10/1 до 8.4/1 "подложката" е 3.1мм

Е това основно зависи от буталата , слага се мери се гледа се и в лошия случай си слага стандартната гарнитура или вариатора го ползва за украшение и т.н. Варианти много реално :)

А и http://wossneronline.com/forged_pistons/index.php?main_page=product_info&cPath=28_1&products_id=33 с тоя вариант трее ламинат да подлага отдолу :) Докато тука http://wossneronline.com/forged_pistons/index.php?main_page=product_info&cPath=28_1&products_id=33 може да посгъсти по културно.

nicola 59
02-12-2013, 23:08
Колеги тука малко извън проекта искам да отворя една скоба,понеже в раздел 159 има колеги ,които се занимават с ремонт,и продажба на авточасти ,и доста спекулират с цените.Значи преди време ми светна лампата за наклатките,и от дясната страна ,ми се обаждаше малко шарнира,та днес закарах колата за ремонт.Два предни носача ,орегинални Алфа Ромео,незнам каква марка са понеже не пише,има само печати Фиат/Ланчиа,цена 35 евро единия,две биелетки заедно с тампончетата,пак орегинални,в кутиики с натпис Рикамбиоригинали,по 5 евро бройката,предни дискове 284мм Пак орегинални Алфа Ромео,55 евро комплекта,предни наклатки Текстар 50 евро,задни наклатки TRW Орегинал 20 евро,4 броя маншони за полуоските,заедно със скобите пак орегинални по 2,50 евро броиката.Значи само частите са 215 евро,плюс 60 евро за труд,всичко излезе 275 евро ,като се има в предвид,че 60 евро за труд е цена в Италия.Всички части и работата са разбира се без фактура.Ако бях сложил не орегинални части ,които не са хич лоши ,можеше да спестя около 60 евро.Та по въпроса ,пиша това понеже за Алфа Ромео частите ,не са скъпи,просто в БГ много се спекулира,със цените,за 159 разликата е още по фрапираща,понеже е нова кола и нашите търговци,искат да свалят от едно агне по две кожи.Остава другата седмица да сменя скоростната кутия,понеже моята има шум,и продължавам с проекта,та ако някои от вас може да ми помогне,как да си намеря една нитро система ще съм много благодарен,всичката информация по въпроса за нитрото,ми е необходима,понеже за момента,още не съм намерил нищо.Благодаря.

Drag0
04-12-2013, 22:06
За авточастите: купих си дебитомер от Италия, поръчка по интернет. Оригиналният бош и доставката с UPS ми излезе приблизително колкото да си купя половин дебитомер тук в България.
За нитрото: четох че имаш проблеми с ebay, но това не ти пречи да си поръчаш директно от сайт на компания.
Компаниите за нитро части , които аз знам са една в UK и три в US.
Основният проблем е да не стане бедна смес и това може да се случи:
ако удариш прекъсвач
ако ти откаже соленоида (клапана) за допълнителното впръскване на бензин
Така, че аз бих обърнал внимание соленоида на бензина да е възможно най-качествен.

nicola 59
05-12-2013, 00:10
За авточастите: купих си дебитомер от Италия, поръчка по интернет. Оригиналният бош и доставката с UPS ми излезе приблизително колкото да си купя половин дебитомер тук в България.
За нитрото: четох че имаш проблеми с ebay, но това не ти пречи да си поръчаш директно от сайт на компания.
Компаниите за нитро части , които аз знам са една в UK и три в US.
Основният проблем е да не стане бедна смес и това може да се случи:
ако удариш прекъсвач
ако ти откаже соленоида (клапана) за допълнителното впръскване на бензин
Така, че аз бих обърнал внимание соленоида на бензина да е възможно най-качествен.

Точно това е колега ,за сместа ще трее добри соленоиди ,ма аз и без това искам да си купя ,грамотна система с добри соленоиди,и не ми се дават пари за боклуци,та се надявам ,че от тяхна страна мисля че няма да има изненади.За прекъсвача говорих с един техничар тука ,и тои ми каза ,че ако добавим един малък модул,които да спира нитросистемата ,когато колата стигне на прекъсвач,няма да има проблем.Понеже още не знам на моята кола дали на прекъсвач ,и бяга тока или и бяга бензина,ако и бяга тока не е проблем,ма ако са дюзите кадето спират да пръскат бензин на прекъсвач,то ще трее този модул,които да взима сигнал,от дюзите,и през него да минава релето ,за пускане на нитро системата,като изгаснат дюзите,да гасне и нитрото.

За самата система гледам ,ма понеже и не разбирам ,не съм си избрал още система,па и не знам още много саитове ,кадето ги предлагат.Мисля че на мене ми трее тази дето е за 4 цилиндрови мотори,с една дросел клапа,и кадето пръскат 35,50,75,и100 коня по твои избор.Ако имате вие колеги нещо в предвид каде може да се купи добра система,и кои точно модел става ,за моята кола,ще съм ви благодарен ,ако ме светнете.

Mony
05-12-2013, 13:52
Докато писах горното и това си мислих... ама в тоя вариант има по-голяма вероятност да се засекат бутала и клапани...
При мен за да падне от 10/1 до 8.4/1 "подложката" е 3.1мм

Ето снимка на сток бутало и wossner 8.5
http://img826.imageshack.us/img826/5255/mx7g.jpg

Нарезите за клапани са доста по дълбоки и мисля, че няма да е проблем. Но все пак не мисля, че колегата трябва да се занимава с такива бутала, за да я сгъстява после.

Z:)m
05-12-2013, 17:17
.............
Понеже още не знам на моята кола дали на прекъсвач ,и бяга тока или и бяга бензина,ако и бяга тока не е проблем,ма ако са дюзите кадето спират да пръскат бензин на прекъсвач,то ще трее този модул,които да взима сигнал,от дюзите,и през него да минава релето ,за пускане на нитро системата,като изгаснат дюзите,да гасне и нитрото.



Спира дюзите, респективно - горивото.

nicola 59
21-12-2013, 10:08
Малко да дигнем темата,лошото е че няма нищо ново ,само текущи ремонти напоследък ,и ми се плаче ,че трее се харчат пари на вятъра,ма няма как.Смених скоростната кутия,понеже си замина дифа,ма изненадата беше когато свалих старата и се оказа че съединителя е гушнал букета и то много отдавна.Двете вътрешни карета и те валат,лагерчето на средната полуоска,и то за уволнение,та я закъсах яко.Сега вече всичко е на ред,и трее се ослушам за нитро система,преди да ревизирам мотора,понеже така ще мога да пробвам системата и да и правя настроики на стария мотор,та ако нещо се обърка да се окоти сега преди ревизията.

nicola 59
12-02-2014, 12:09
Малко да дигнем темата ,значи пак изненади има ,и то лоши,а именно скоростната кутия ,пак гушна букета.Лошото обаче е ,че щом тези кутии ,се трошат като захарни петлета със стоковия Мотор то тогава ,какво остава ако е тунингован,няма да има наваксване на кутии,та всичко върви към поставяне на Друг мотор с друга кутия.Вариянта 2.0 20 клапана турбо от купе,маи ще се окаже наи добър.Малко като се стопли времето и ще се деиства по въпроса.

pyle
12-02-2014, 12:42
Защо не 2.0 16в турбо ? Може да влезне с по-малко преправяне.

nicola 59
12-02-2014, 14:52
Ами чудих се и аз ,по този въпрос бая ,ма всички плюсове са на страната на 5 така.

pyle
12-02-2014, 17:06
Аз друг плюс не виждам освен късия ход.

Drag0
13-02-2014, 21:54
Двигател от FIAT Coupe май е най-доброто решение.
После remap, дюзи, бензинова помпа, интеркулер .....
И разбира се http://quaife.co.uk/shop/products/qdh2k-2

thecleaner
13-02-2014, 22:03
Двигател от FIAT Coupe май е най-доброто решение.
После remap, дюзи, бензинова помпа, интеркулер .....
И разбира се http://quaife.co.uk/shop/products/qdh2k-2

Бате Драго с шперовете не са ти май много ясни нещата. За GTA трее що си нема, ма 2.0 16 турбо и 2.0 20 турбо ФиатовИтИ си имат прекрасни вискота :)

Drag0
13-02-2014, 22:12
Бате Драго с шперовете не са ти май много ясни нещата.

Явно не са ми ясни. :)
Ей от това се подведох : "The Fiat Coupe 2.0 20V Quaife ATB Helical LSD differential has many benefits over a standard open differential"

nicola 59
03-05-2015, 16:41
Здравейте колеги проекта закъса малко ,поради тежка катастрофа и 155 цата отиде за скраб,ма взех една друга и давам напред,с една дума проекта продължава ,само си смени цвета,до 15 дни трее да пристигнат броните и съм готов с купето ,после иде ред на мотора.Ето малко снимки.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=3402&page=175

nicola 59
16-05-2015, 08:33
Ето и козеркичка има малко остава още по купето и е готово

italfen
19-05-2015, 21:11
Ето и козеркичка има малко остава още по купето и е готово

Брутално яка е 155цата, не мислиш ли да я боядисваш в цвета на купето и нея?

TheRaDoOo
28-05-2015, 23:09
Най-яката 155-ца.

nicola 59
09-06-2015, 20:46
малко напредък остава да се постави задната добавка

stelt
09-06-2015, 22:15
Добре, добре, нали всички черни детайли ще станат зелени ?

Dimicha
09-06-2015, 23:37
Колата е супер, колега, особено яки са джантите!

Furious 155
10-06-2015, 10:00
Добре, добре, нали всички черни детайли ще станат зелени ?
Лично на мен така ми харесва повече, от колкото ако са зелени...
Браво Никола!
Я дай инфо добавката на предната броня от какво е ?

nicola 59
10-06-2015, 10:29
Да и аз се спрях на този вариант черното отваря повече а и орегинално си е така черни прагове ,броните са с черни кантове ,пък и лайсните на вратите се допълват добре с черното на броните.Добавката на предната броня е Зендер за 155 и задната добавка също ,само трее да се постави и тя.

italfen
10-06-2015, 10:46
За броните и лайсните съм съгласен, ама за спойлера над задното стъкло ако е зелен ще се върже много повече... а този стикер на предното тип 500 коня ...:shutup: разваля цялата работа

nicola 59
10-06-2015, 11:28
Сенника на предното стъкло ми е много полезен при каране понеже пази много добре от слънцето а задния го оставих черен заради предния и облякох колонките на вратите с черно фолио
Тука е момента да обсъдим и един друг въпрос макар че 20 16 к са малко или почти ги няма вече тук в 155 раздела
Исках да си сложа олекотена шайба на коляновия вал ма много се съмнявам от това дали ще има полза или ще нанесе само вреда понеже сега като правих ремонт на мотора свалих ремъка на баланс валовете и открих че колата става малко по пъргава ма умира във високите обороти и губи от максималната си скорост

Furious 155
10-06-2015, 11:30
Не е важно колко вдига а за колко време. ;)
За мен и по-лекият маховик има положителен ефект.

nicola 59
10-06-2015, 14:24
Аз мисля че олекотяването е последен стадии на атмосферния тунинг след валове чипове колектори бутала и всичко друго ,мисля че може да се олекотява ,ма задължително трее се пререди и кутията преди да махна валовете колата от 5000 оборота до 7000 слизаше оборотомера за секунди сега тъпче и се бави ,а и докато разглеждах за шайба в мегапартса видях много шайби за бмв и други коли които са умишлено направени много тежки та махането на баланс валовете за мене е уникална глупост,и сега трее пак да си сложа рамъка.Друго което забелязах на една Астра 150 коня и се скъса съединителя и момчето постави временно друг от астра ма по малък и колата умря в буквалния смисъл та леките части са полезни ма не и на стоков мотор аз олекотих шаибата с много тя е сток около 2 кила а аз поставих една около 300 грама и същия резултат ,форсира се по рязко и на късите предавки се наема що годе добре ,ма високата скорост спада драстично та ако орежа и маховика то сигурно повече от 190 км няма да вдигне или на 5 та ще е по бавна от 4 та.Ако се олекотява мотора то задължително ще трее и по малък диф скоростна кутия от 1.6 например ,ма тогава ще почне да гори сигурно по 25 на сто ,та извода ,е че за ежедневен автомобил не трее се олекотява нищо,и валовете трее си бачкат.Ако имате колеги други впечатления моля да ги споделите.

Dimicha
10-06-2015, 18:12
Колега, сега като се загледах по-внимателно, тия лайсни на страничните врати въобще не ми се връзват-оригинално 155-цата няма такива, нали? Според мен ги махни, вярно, че сигурно вършат добра работа по паркинги да не ти влезе някой във вратата с неговата, но претрупват колата. Колкото до маховика, без да претендирам, че разбирам, но мисля, че си прав да не го бараш. Все пак маховикът има за функция да е тежък. E=m*c^2 ;) Не на последно място, като го олекотиш, предполагам, че ще предизвикаш увеличаване на натоварването на коляно-мотовилковия механизъм

vilo_155
11-06-2015, 07:59
По калъп ли ли ги прави или ги поръча от някъде

nicola 59
19-06-2015, 21:03
ETO HOBO

PE4E
21-06-2015, 14:46
Тая добавка на предната броня я махни че урезилва цяката кола...и тва фолио дето си го залепил по броните и праговете или боя(незнам какво е) е стил опел калибра...без него е 100 пъти по добре,придава изчистен и завършен вид на колата:thumbup: Фаровете кефат :strong:

nicola 59
21-06-2015, 19:00
Да добавката е няма вече беше сложена само за проба,ма не е добре с нея,а черното си е боя,праговете са си орегинално черни и броните също ако се боядиса всичко зелено става много безлично като новите коли ,а на старите коли като тази всичко от този род е черно и се откроява по добре

PE4E
21-06-2015, 20:40
и да и не но само на предната броня и паговете,задната броня и липа на стуклото ако са зелени и примерно спойлера на багайника да е черен тогава маи ше стане как тряя :machinegunner:

nicola 59
21-06-2015, 21:20
То тука спор нема това на задната броня е добавката на шприц с видии завита само ,то тепърва ще се китосва и боядисва като предната ,ма за липа на прозореца немога да реша чудя се и ме и мързи да се занимавам да го боядисвам ,понеже може да не ми хареса ,обаче пък всички казват ,че зелен ще е по добре та ще видя какви ще ги измисля занапред ,първо трее се завърши задната броня

PE4E
21-06-2015, 21:34
Аз съм с черен лип на багажника и си мисля една гта предна броня да сложа и да я пръсна черна да видя как ше и се върже,ма при мен се годи контраст от по светъл цвят и съпоставката че колата е печка,та от там и черни детайли :drunk:

pace
21-06-2015, 21:40
Нещо фаровете не са както трее 'за мен' рефлектора ли пръсна или стъклото...ако тъмниш фаровете пипни и мигачите,че мноо шарено така инак колата е чудна ;)

stelt
22-06-2015, 11:25
Като че ли започва да и идва в повече тунинга на тази кола, но все пак е важно теб да те кефи.

nicola 59
22-06-2015, 17:55
Това на фаровете не е боя ,а са капаци ,ножа беше в повече ма сега е добре

pace
22-06-2015, 22:31
Тия пластмаси по фаровете по мязат наа.....протези некви :) без тях е много по-добре ...

nicola 59
23-06-2015, 17:15
На живо изглежда различно и е добре.

Furious 155
23-06-2015, 23:13
Абе защо махна последната добавка на предната броня, като самолетно крило?
Ако не ти аресва, мога да те оттърва от нея!

Задната броня зелена беше мнооого по-добре от сега черна...

nicola 59
23-06-2015, 23:29
Бронята зелена беше сток ,сега е монтирана добавката и трее да се китоса и боядиса като предната

TS
26-06-2015, 22:49
Колега,уважавам труда ти,но по-добре да я беше оставил"сток" на външен вид,само джанта и окачване. На мен ми идва "малко" в повече,но все пак е важно теб да си те радва. :)

italfen
29-06-2015, 16:50
ужасни са тези капаци....

1115
30-06-2015, 22:12
Колега,уважавам труда ти,но по-добре да я беше оставил"сток" на външен вид,само джанта и окачване. На мен ми идва "малко" в повече,но все пак е важно теб да си те радва. :)

Мире недей така
просто трябва добавките да са в цвета на колата( и бронята отпред около халогените да е черна, защото се губи ефекта)

_power_
01-07-2015, 01:25
Кефи ме !!!:meeting:
Единствено праговете и долните части на броните бих ги направил в цвета на купето и колата ще изглежда още по ниска и голяма ! Капаците ... нямам мнение :rockon:

nicola 59
01-07-2015, 01:29
Утре трее да е готова и задната броня и ще видим как е ,но на мене от много време ми харесва 155 със зендер кит ,ма немаше от каде ,сега вече е реалност и съм много доволен,за което съм много благодарен на човека който ми помогна да се сдобия с този кит.мене ме кефи ,и понеже на вкус и цвет тавариши нет всеки има лична свобода да избира кое му харесва.

nicola 59
06-07-2015, 23:15
Купето и салона са завършени,сега иде ред на мотора.

davidoff_306
05-03-2016, 21:00
Какво стана с тази кола?

pace
05-03-2016, 21:04
Какво стана с тази кола?

вуйката не е влизал от 'Последно съобщение: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА" 22.08.15 г. 01:33'

V@K@T@
05-03-2016, 22:07
Събира пари от колеги от форума за тунинга. Събирал по 150 лв. от човек. Аз моята вноска я дадох. :D

PE4E
06-03-2016, 09:57
:bouncing_smiley: :bouncing_smiley: :bouncing_smiley:

Tedo
02-07-2016, 08:06
http://www.cars.bg/c1728387
Това ми прилича на същата кола, а цената е.. :shocking:
:lol:

pyle
02-07-2016, 14:07
Цената е пайсе и се дръж прилично!

Gosheto30v6
02-07-2016, 16:50
Евала правя на такива хора,колата е правена с голям мерак,ама в бг.трудно ще и вземе толкова пари,никой не ги цени тия работи

Mario_95
02-07-2016, 17:14
Аз прерових темата с надеждата да разбера как тая кола атмосферно е постигнала 300 коня, има ли някакво доказателство като разпечатка от Dyno, нещо... :D

Цената е впечетляваща!

V@K@T@
02-07-2016, 19:36
300 коня минус 150 лв. равно на 150 понита без лихвите :D

Дано я продаде колегата. Белким се разплати на хората от форума и извън него ;)

digitalundgrd
02-07-2016, 19:51
Хаха чакай ти.... След темата, където щеше да му пращаш нинжи да го "съветват", а после ти щеше да одиш да го ибеш :)

V@K@T@
02-07-2016, 22:57
Аз каквото съм си наумил ще го свърша. Парите съм ги одписал то е ясно. Има една приказка "на всяко прасе му идва коледата". Всичко с времето си.

Gosheto30v6
05-07-2016, 16:12
Аххх...каква стана тя

mimouzunov
05-07-2016, 17:55
Аххх...каква стана тя

Гледам все сили са в подписа ти... Я кажи на какви коне/нютони се предава съединителя (стандартен заводски) на 155-ца 2.0

Gosheto30v6
06-07-2016, 08:42
За кой мотор точно,турбо или атмосв.

mimouzunov
06-07-2016, 10:11
За кой мотор точно,турбо или атмосв.

Атмосферния съединител на верижна 155-ца... За него питам.До колко издържа...
(понеже двигателя е поразреден и под налягане)

Gosheto30v6
08-07-2016, 15:31
С оригиналния съединител поне до 200/220коня трябва да държи,по вероятно е да се потруши кутията

TheRaDoOo
27-10-2016, 02:26
тя тая алфа вече не е негова, купи я един познат от ЗК Доверие, той сега я продава.

davidoff_306
06-11-2016, 00:27
Къде е тая Алфа кой я прадава?

TheRaDoOo
03-02-2017, 04:48
Някой беше пуснал линк от cara.bg Ако имаш някакъв интерес ми пиши на лично. Мога да ти намеря номера на новия собственик.

davidoff_306
14-08-2018, 22:10
Някакви кординати на собственика?

davidoff_306
23-07-2020, 00:39
Жива ли е тази кола някой ще даде ли някакво инфо?

Бобби
23-07-2020, 20:21
Жива ли е тази кола някой ще даде ли някакво инфо?

:)))...ти луд ли си...?....или търсиш кошер да събира пчели...:))...имам такава за два бона без излишните екстри и туниг муниг...;)

davidoff_306
02-08-2020, 04:59
Имате лично съобщение