Log in

View Full Version : Проблем с парното на 156 2004 ( фейслифт ) !



PSAVOV
21-09-2013, 20:37
Здравейте колеги ! Днес си пуснах парното след лятната почивка и какво да видя, Не ТОПЛИ ! Проверих маркучите до радиаторчето на парното са горещи термостата отваря ! Та мисълта ми е някой имал ли е подобен проблем ? И евентоално от какво се е оказало ? (на 3 години сменям антифриза т.е редовно ! има ли веротност да е запушено радиаторчето след като антифриза си е кристално розов както като съм го налял)

СТАВА ВЪПРОС ЗА КОЛАТА ОТ ФОРУМА 156 1.9 JTD- 115 2004

haljscho
21-09-2013, 20:54
По вероятно някоя клапа да е заседнала!
Включи на контакт, наведи се и мести врътките и гледай дали работят моторчетата....

PSAVOV
21-09-2013, 21:36
По вероятно някоя клапа да е заседнала!
Включи на контакт, наведи се и мести врътките и гледай дали работят моторчетата....
Колега струва ми се, че работят понеже когато затварям притока на въздух от вън се чуват и има някаква минимална разлика !

cuiceka
22-09-2013, 16:19
Според мен ти е заяла клапата за топло-студено, при мен миналото лято беше така , пускам си климатроника на студено а вътре духа адски горещо .

PSAVOV
22-09-2013, 21:38
Според мен ти е заяла клапата за топло-студено, при мен миналото лято беше така , пускам си климатроника на студено а вътре духа адски горещо .
Ако ежентуално се окаже от това колега, каква е процедурата ? Притеснява ме това обече, че са ни различни клапите и начина по, който е напражено парното !

Drag0
22-09-2013, 22:23
Преди няколко дни и аз пусках парното. Двигателят беше към 80 градуса а парното духаше студено. Оставих го да поработи така и след няколко минути почна да си духа топло. :dunno: Един ден след тази случка го пробвах пак , но този път започна веднага да духа топло без забавяне. :dunno:

cuiceka
24-09-2013, 19:15
Ако ежентуално се окаже от това колега, каква е процедурата ? Притеснява ме това обече, че са ни различни клапите и начина по, който е напражено парното !
Ми да различни са клапите , аз ходих в сервиз и за 30лв ми я поправиха