PDA

View Full Version : Климатроникът не спира



Dimicha
30-09-2013, 17:36
Колеги, имам странен проблем с климатроника-не ще да се изключва напълно. Онзиден като преточвах антифриза, пусках парното, за да се обезвъздуши и вчера карам и усещам, че духа горещо съвсем леко от духалките, при спрян климатик. Викам сигурно нещо е запецнало кранчето примерно, я да пусна на студено да се освести. Спря да духа топло, спрях климатика, обаче по едно време забелязвам, че по същия начин съвсем леко духа студено при спрян климатик. Същевременно самия панел на климатика пари. Като угасих колата, забелязах, че като дам на контакт откъм панела на климатроника се чува едно бзззз. Кво му стана, не знам-някакви идеи?

nicola 59
30-09-2013, 22:57
Колеги, имам странен проблем с климатроника-не ще да се изключва напълно. Онзиден като преточвах антифриза, пусках парното, за да се обезвъздуши и вчера карам и усещам, че духа горещо съвсем леко от духалките, при спрян климатик. Викам сигурно нещо е запецнало кранчето примерно, я да пусна на студено да се освести. Спря да духа топло, спрях климатика, обаче по едно време забелязвам, че по същия начин съвсем леко духа студено при спрян климатик. Същевременно самия панел на климатика пари. Като угасих колата, забелязах, че като дам на контакт откъм панела на климатроника се чува едно бзззз. Кво му стана, не знам-някакви идеи?
Смени си панела целия,аз така правя,като зацикли,и немаш грижи.

Dimicha
30-09-2013, 23:32
Смени си панела целия,аз така правя,като зацикли,и немаш грижи.

Значи викаш от панела е, да не ровя по релета и други подобни. Мерси, ще по погледна!

nicola 59
30-09-2013, 23:39
Значи викаш от панела е, да не ровя по релета и други подобни. Мерси, ще по погледна!

От него е аз често ги сменявам,слагай друг панел и пей сърце.

PEPI-2ALFA
05-10-2013, 16:28
На дизеловата от подписа така смених панела, защото се пускаше сам, а отзад имаше пускани доп. кабелчета, но проблема с пускането остана (като 156). Така, че по-добре първо да се открие проблема.

nicola 59
05-10-2013, 16:43
На дизеловата от подписа така смених панела, защото се пускаше сам, а отзад имаше пускани доп. кабелчета, но проблема с пускането остана (като 156). Така, че по-добре първо да се открие проблема.

156 няма проблеми с пускането а има режим на програмиране ,дали да се пуска сам при всяко палене на колата или водача да го пуска при нужда,при 156 е опция а не дефект,аз на моята 156 се ядосвах бая време ,че тръгва сам ,ма после ме светнаха,че може да се изключи тази опция.

PEPI-2ALFA
05-10-2013, 17:00
За 156 знам.
Ето старото ми питане около моята.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42636
Колкото до проблема на колегата, сигурно ли е, че моторчето работи. В движение може да влиза въздух "по инерция" :) а не моторчето да го вкарва. Все пак са стари колите и клапите във въздуховодите не са първа младост. За паренето на панела и бзззззз-кането :calc: не знам.

nicola 59
05-10-2013, 17:10
За 156 знам.
Ето старото ми питане около моята.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42636
Колкото до проблема на колегата, сигурно ли е, че моторчето работи. В движение може да влиза въздух "по инерция" :) а не моторчето да го вкарва. Все пак са стари колите и клапите във въздуховодите не са първа младост. За паренето на панела и бзззззз-кането :calc: не знам.

наи вероятно е както казваш ти понеже няма 155 с изключение на тези от 97 година кадето да работи клапата за вътрешна циркулация на въздуха,и като загасиш климата тази клапа трее да затвори ,ма тя не затваря и влиза въздух по инерция както казваш ти,и при мене е така ,ма трее си намеря моторче от 97 година иначе само ще си играя да се муша под жабката и след някои месец пак като сега.

Dimicha
05-10-2013, 22:46
За 156 знам.
Ето старото ми питане около моята.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42636
Колкото до проблема на колегата, сигурно ли е, че моторчето работи. В движение може да влиза въздух "по инерция" :) а не моторчето да го вкарва. Все пак са стари колите и клапите във въздуховодите не са първа младост. За паренето на панела и бзззззз-кането :calc: не знам.

Тя клапата ми наистина не работи, ама не мисля, че е от това. Факт е, че след като е бил пуснат на топло, продължава да си пуска по малко топло, съответно и на студено го прави. Не ми е много ясно това кранче на парното от климатика ли се управлява, щото си мисля, че не го затваря хубаво, след като е бил пуснат на топло. За студеното не знам вече. Днеска отворих кутийкат с релета, която е в двигателния отсек и едното реле само дето не беше изпаднало. Може да има някаква връзка.

PEPI-2ALFA
06-10-2013, 21:21
Факт е, че след като е бил пуснат на топло, продължава да си пуска по малко топло, съответно и на студено го прави. Не ми е много ясно това кранче на парното от климатика ли се управлява, щото си мисля, че не го затваря хубаво, след като е бил пуснат на топло.
Кранчето се управлява от климатика. Щом прехвърля на топло и на студено значи си работи. За бъззззз-кането, като дадеш контакт за 3-4 секунди ли е или продължава повече? Ако е за секунди е нормално, и при мен е така.

endeavour
07-10-2013, 06:16
... понеже няма 155 с изключение на тези от 97 година кадето да работи клапата за вътрешна циркулация на въздуха...
Що бе, моята е 96-та, пък работи :metal:

Dimicha
07-10-2013, 08:25
Кранчето се управлява от климатика. Щом прехвърля на топло и на студено значи си работи. За бъззззз-кането, като дадеш контакт за 3-4 секунди ли е или продължава повече? Ако е за секунди е нормално, и при мен е така.

Виж това не знам-трябва да се заслушам следващия път.

ivopetrov_1982
07-10-2013, 12:51
то и моята прави бзззз като дам на контакт и като запаля колата продължава но няма такъв проблем

Furious 155
07-10-2013, 13:35
то и моята прави бзззз като дам на контакт и като запаля колата продължава но няма такъв проблем

Това което се чува е датчика за температурата в купето. Отдясно на волана е и има перка. :-)
Иначе и мотора на клапата за въздуха също се чува.

nicola 59
07-10-2013, 16:07
Това което се чува е датчика за температурата в купето. Отдясно на волана е и има перка. :-)
Иначе и мотора на клапата за въздуха също се чува.

Клапата за въздуха не работи на 90 процента от 155 ците,на старото купе се чупи лостчето,и не прави бззз ма не мести клапата,на новото купе се изронват зъбите,и прави бззз ма пак не мести клапата,само на колите от 96,и 97 година моторчето е метално и не се чупи.

Dimicha
08-10-2013, 00:41
Клапата за въздуха не работи на 90 процента от 155 ците,на старото купе се чупи лостчето,и не прави бззз ма не мести клапата,на новото купе се изронват зъбите,и прави бззз ма пак не мести клапата,само на колите от 96,и 97 година моторчето е метално и не се чупи.

Абе то мойто бзз от моторчето за клапата съм го оправил отдавна-нямам моторче :D Но това е полезно инфо за металните моторчета от 96-та натам, ще търся такова ;) Иначе май откак наместих ония релета в кутийката, дето е отпред при мотора, май не се ебава климатика. Таблото сякаш пак загравя, но то и радиото беше топло като го пипнах. Може да е от светлинките нещо

nicola 59
08-10-2013, 00:52
Абе то мойто бзз от моторчето за клапата съм го оправил отдавна-нямам моторче :D Но това е полезно инфо за металните моторчета от 96-та натам, ще търся такова ;) Иначе май откак наместих ония релета в кутийката, дето е отпред при мотора, май не се ебава климатика. Таблото сякаш пак загравя, но то и радиото беше топло като го пипнах. Може да е от светлинките нещо

И аз го търся пущината ма са мноо рядко.Поздрави.