PDA

View Full Version : Бъди себе си, стани селянин!



Linkestis
07-10-2013, 23:57
Понеделник вечер. От доста време не бях виждала квартирния си хладилник толкова пълен – свинско с лук, печено пиле (и то с вкус и мирис на пиле) със селски картофки и бира, домашни скалички от мама, орехов кекс от баба и пълнени чушки с кайма... е, как да не обичаш празниците! Особено тези, в които след месеци пестене, стискане и игра на „нормален градски живот“ в изгладени дрешки със закърпени джобове и многократно лепени маркови обувки, се качваш на лизинговия си автомобил и отпрашваш към родното място. Там, където навремето баща ти не спираше да ти повтаря: „Учи, татиното, за да се махнеш от тази мизерия и да отидеш в София. Да си намериш хубава работа в някоя банка и да си живееш живота.“ Поглеждам цифрите на бензиновата колонка, поглеждам отчетените литри и се сещам за тези думи... Еххх, тати, тати...

А някога плановете ми бяха други. Бях от хората, които вярваха, че щастието е далеч от кокошарника и нивата, в някой нов жилищен квартал с красива градинка отпред и паркомясто. Тези планове не включваха сини, зелени и бенбени зони, нито десетки заплашителни позвънявания и писма от кредитни институции, нито кашкавал за 7 лв., който изчезва след като се запече... Не, тези планове не бяха моите, нито на още няколко милиона селски деца!

Седя вече 10 минути пред отворения хладилник и ми става ужасно мъчно. Мъчно ми е, защото знам, че от следващият понеделник пак ще ръфам филии с изчезващ кашкавал и ще си лепя марковите обувки с Капчица.

Какво се случи с нас за Бога? Кога промихме мозъците си дотолкова, че да предпочитаме да гладуваме в името на тристайната квартира с гледка към Витоша, да се будим от кошмари за кредитни карти и неплатени сметки, да се тровим със скапани храни, вместо да направим крачка назад и да се върнем там, където яйцата са яйца, а кашкавалът може да го ядеш без да ти е нужен леген и активен въглен.

Трепем се да градим кариера, да си купуваме вещи, а ни е страх да раждаме деца, защото стресът отдавна е разказал играта на нервичките ни. Пък и с какво да ги храним тези деца, пюретата струват майка си и баща си, а за памперсите да не говорим?! Обаче обратно в малкия град, обратно на село, да отглеждаме животни, да плевим и копаем – никога, за нищо на света! Защото максимата на днешните младежи е „По-добре гладен, но не и селянин!“

Едва ли сте чували за сдружение Тринога и едва ли името Филип Кирилов ви говори нещо. Той не е преуспяващ бизнесмен, а можеше да бъде. Той не е и един от нас, модерните българи, а някога навярно е бил. Той е млад мъж, който се издържа изцяло от труда си, а не от възнаграждението за него. Избрал е да живее на върха на един хълм, от който се вижда цялото Искърско дефиле и да се занимава със селско стопанство. За него щастието се измерва с чистата вода, чистата гора и чистото съзнание. Навярно живее просто, даже примитивно, но със сигурност и далеч по-спокойно. За него „Да имаш или да бъдеш?“ не е дилема. За него нещата са прости и ясни – по-добре човек, отколкото безчовечен свръхчовек! А пък ние си носим марковите лепени обувки, крием адресната си регистрация и все още се борим с комплексарщината си като се наричаме „граждани“!


http://www.beu.bg/

tribaleo
08-10-2013, 08:08
Явно човекът писал това има жесток комплекс на тема произход....

morfius
08-10-2013, 08:46
Освен комплекса, писанието е такъв мишмаш от несвързани неща... натурално стопанство, криза, урбанизация и учи мама да не работиш.
Понеже съм живял и на село, нещата хич не са толкова прости там, чисто натурално стопанство за самоиздръжка е доста тежко и рисково занимание.

Geri_ms
08-10-2013, 09:20
Аз комплекс тука не виждам. Не се ангажирам с цифри, но според мен това е живота на голяма част от населението на София. Населението, което всеки петък виждам как се изнизва по Околовръстното, излизайки от София и се връща в неделя или понеделник разтоварвайки багажника на лизинговата кола пълен с доматите от село, бурканите със зимнина този месец конкретно и т.н. А това са размислите точно на един такъв човек и не виждам нито нещо обидно, нито нещо комплексарско в тях, виждам единствено едни логични въпроси, на които същия този човек трябва да си отговори.
За всички които сега ще почнат да ме плюят -не искам да засегна никой, това си лично мое мнение. Наясно съм, че в селата няма какво да се работи, просто не мисля че София е едниствения град в България.

Liminat
08-10-2013, 10:56
... просто не мисля че София е едниствения град в България.
Истината и обяснението е, че в последните 20 години парите на България се влагат в и около София, това няма как да не дръпне нататък голямата част от търсещите по-добър живот.

Geri_ms
08-10-2013, 11:18
Истината и обяснението е, че в последните 20 години парите на България се влагат в и около София, това няма как да не дръпне нататък голямата част от търсещите по-добър живот.

Съгласна съм, ама то е така щото повето хора идват в София и се получва един затворен кръг, от който няма изход.

Liminat
08-10-2013, 12:11
Съгласна съм, ама то е така щото повето хора идват в София и се получва един затворен кръг, от който няма изход.
Не се получава, получил се е вече.

myato
08-10-2013, 12:13
Не виждам тук, къде е дилемата. Който е избрал да бъде гражданин, защо се оплаква?
Защо оставихме малките градчета на доизживяване, а селата на орките(индобългарите)?
Нали това желаеха всички, да търкат жълтите павета.
Вече и да искат да се върнат "назад, към природата" в Северозападнала България е невъзможно. Няма да описвам, за какво иде реч. Има достатъчно средства за масово осведомяване. Четете. Само ще кажа, че вече и в двора на село, което е на 15км. се отказах да гледам каквото и да било, въпреки че тъстът ми е постоянно там, та и съм го въоръжил.
Правете си изводи.
За да се върне някогашното състояние на селата ще трябва буквално да се воюва.

tribaleo
08-10-2013, 12:31
" А пък ние си носим марковите лепени обувки, крием адресната си регистрация и все още се борим с комплексарщината си като се наричаме „граждани“!" е това ако не са комплекси здраве му кажи...

ecotronic
08-10-2013, 13:32
Пропускате май да споменете и хибридния вариант.

Родителите на жена ми (пенсионери) живеят на село. Гледат малко животни и култивират малка градина.

Ние им помагаме с дърва за зимата, плащаме им сметките за ток, телевизия, интернет............

Те пък ни дават от своята продукция, която им е в повече.

Нещо лошо ли има в това? Комплексарщина ли е това?

Mury
08-10-2013, 13:41
Пропускате май да споменете и хибридния вариант.

Родителите на жена ми (пенсионери) живеят на село. Гледат малко животни и култивират малка градина.

Ние им помагаме с дърва за зимата, плащаме им сметките за ток, телевизия, интернет............

Те пък ни дават от своята продукция, която им е в повече.

Нещо лошо ли има в това? Комплексарщина ли е това?

Абсолютно НЕ,аз съм сигурен че 90 % от Софиянците тук,имат селски произход,ама ги е срам да си признаят,и аз ям от бурканите на мама/нищо че са правени в града/ :hehe::hehe::hehe::hehe:

DerMeister
08-10-2013, 13:52
Аз малко нищо не разбрах. Лизингова кола, кредитни карти, пък в същото време скъсани обувки и филии с кашкавал от празен хадилник. Това се казва чиста комплексарщина и липса на финансова дисциплина и приоритети.

По дълбоката провинция положението е потресаващо, там и 5 лева са много пари. Няма нищо лошо да се адаптираш към условията и да изкарваш пари в големия град, за да свързваш двата края. До колко е правилно всичко да е концентрирано в София е отделен въпрос. Това си има плюсове и минуси.

Авторът очевидно е много, много объркан човек, който поради грешна подредба на живота си е стигнал до "кой съм аз и за какво съм на този свят". То няма нищо лошо, хубавото е, че се замисля.

А между другото най-големите профани, идиоти и малоумници, абе пълни селяни, които пoзнавам са от София, кореняк софиянци.

tribaleo
08-10-2013, 14:11
Пропускате май да споменете и хибридния вариант.

Родителите на жена ми (пенсионери) живеят на село. Гледат малко животни и култивират малка градина.

Ние им помагаме с дърва за зимата, плащаме им сметките за ток, телевизия, интернет............

Те пък ни дават от своята продукция, която им е в повече.

Нещо лошо ли има в това? Комплексарщина ли е това?
Аз казвах, че онзи който е писал онова явно се комплексира от това...никой никъде не е казал че това от къде си какво правиш и как е комплексащина...комплексарщина е когато примерно си от село А и отидеш да живееш в град Б и си сменяш адресната регистрация и почваш да криеш това че си от село А ..ето това е комплексарщина...а истината е че никой не го интересува кой си от къде си...важното е човек да е възпитан и да се държи нормално.

Ранобудниче
08-10-2013, 14:14
...а истината е че никой не го интересува кой си от къде си...важното е човек да е възпитан и да се държи нормално.

Кратко и ясно казано - с две думи.

А пък такъв, който твърде залага на отговора откъде идеш, за да те тури в определена графа.. за какво ти е.

old alfist
08-10-2013, 15:26
Всеки си мечтае за това което няма, а когато го постигне, му се иска да се върне там, откъдето е започнал - това е човешко.
Може би истината е някъде по средата, но за съжаление живота вече е такъв, че няма средно положение, освен в по-съвършени общества, но не в нашето.

nikolaaaay
08-10-2013, 18:08
Аз съм от София, но имаме къща на село и обичам страшно много да ходя там. Друго си е да те събудят петлите на съседите. Садя цветя основно, но и зеленчуци. Тая година стнаха много хубави пъпешите и дините. Догодина ще насадя повече.

myato
08-10-2013, 20:08
Аз съм от София, но имаме къща на село и обичам страшно много да ходя там. Друго си е да те събудят петлите на съседите. Садя цветя основно, но и зеленчуци. Тая година стнаха много хубави пъпешите и дините. Догодина ще насадя повече.

Споделям напълно усещанията ти и ако заплащането беше по-добро и пътищата една идея по- поддържани щях да си живея повече на село, а не в бетонното "гето".
Само една фактологична поправка, пъпеши и дини се сеят:evil:
Човек трябва да знае какво иска.

lordliness
08-10-2013, 20:15
Само една фактологична поправка, пъпеши и дини се сеят:evil:
Човек трябва да знае какво иска.

Да, но ако си купиш разсад ще ги насадиш на практика :)

fred
08-10-2013, 20:18
Каквото и да говорим, градовете (така наречените мегаполиси) в цял свят растат, тази тенденция продължава и ще се развива.Да, има отрицателни и негативни тенденции в това, но има и много положителни.
МНого мои съученици заживяха в околностите на София, децата им вече големи гледат само как да избягат от мечтите на родителите си пък и да се наврът в града.
Та така, истината винаги е относителна :go:

koolio
08-10-2013, 20:28
Аз малко нищо не разбрах. Лизингова кола, кредитни карти, пък в същото време скъсани обувки и филии с кашкавал от празен хадилник. Това се казва чиста комплексарщина и липса на финансова дисциплина и приоритети.

По дълбоката провинция положението е потресаващо, там и 5 лева са много пари. Няма нищо лошо да се адаптираш към условията и да изкарваш пари в големия град, за да свързваш двата края. До колко е правилно всичко да е концентрирано в София е отделен въпрос. Това си има плюсове и минуси.

Авторът очевидно е много, много объркан човек, който поради грешна подредба на живота си е стигнал до "кой съм аз и за какво съм на този свят". То няма нищо лошо, хубавото е, че се замисля.

А между другото най-големите профани, идиоти и малоумници, абе пълни селяни, които пoзнавам са от София, кореняк софиянци.

Напълно съм съгласен.
Хората, които не знаят какво искат и нямат система от ценности и приоритети, винаги искат да живеят само с позитивите от житейския си избор, но без да приемат негативите.
Е не може и душата в рая.
Много било хубаво да се върнеш на село - ама ще искаш кола, ще искаш интернет, ще искаш среда и общуване, ще искаш образование и перспективи за децата си. И пак ще си недоволен.
Ако ти допада повече опростения начин на живот - хващаш се и го практикуваш, без да мрънкаш и да изливаш словесни диарии.
Най-смешни са ми хора, които на лягане и на ставане мрънкат против съвременната цивилизация, технологиите и т.н. , но щедро се възползват от екстрите, които те предоставят.

fred
08-10-2013, 20:39
Кореняк софиянците са чисти селяни шопи, защото през 1878г. градът се състои от около 20 хиляди души-шопи, цигани, евреи, турци и т.н.
През 20 те години на 20 век градът нараства бързо, както благодарение на околните села, така и на емигрантите от Македония и Одринска тракия.Та кореняка не е нещо благородник :)
Не знам, не помня вече кой беше казал една много умна мисъл:
Цял живот съм делял хората на две категории - добри и лоши и този критерий никога не ме е подвел.

RUNNING WILD
08-10-2013, 21:20
аз съм си свел контактите с хора от провинцията до минимум,имам в предвид не се задолбочавам не се мисля за по-образован то от тях няма по-образовани просто съм сложил цедка,не ми върви с тия хора не мога да се разбера с тях имам предвид за работа или за лични отношение защото съм имал гаджета несофиянки и повече не искам.аз съм против агресията която донесоха с себе си пришълците против съм тарикатията и обноските им и нетолерантното отношение към съседи природа и всичко и заобикалящата го среда,в нашият блок тези който са на квартира никога не слязоха да чистят сняг пред блока да ремонтират пейка да боядисат или каквото и да било,просто консуматори,интересува ги само да има ток и асансьор,не слагам всичко под един знаменател но масовката това което виждам е това,не искам да имам допир с такива хора да знам как мислят или какво искат,преди инвазията след като Желю Желев махна софиското гражданство София беше града на мечтите изчислен за 800 000 хиляди жители с 62 километра Околовръстно шосе с училища с болници с поликлиники с районни управления градски транспорт и тн,след това всичко стана хаос и нихилзъм заради тези който дойдоха и сега някой от тях с цялата си наглост вика-абе София е бетонен боклучарник на село е по-хубаво...това е една от най зелените столици,пълна е с кариери за интертни материали,има езера,има минерални извори в подножието на планина е и с добра умерена надморска височина,просто не ми се изброява,повечето ми познати и приятели са отвратени от задръстването и пренаселването и от изброените причини,друг е въпроса че наистина подбиха заплащането,първо се започна с строителните работници дето нахлуха,ако аз отида в селото му и започна да се пазаря и да взимам наполовина и да пренаселвам и да взимам неговото?темата е наболял въпрос ако наистина това е темата.

Mury
08-10-2013, 21:23
аз съм си свел контактите с хора от провинцията до минимум,имам в предвид не се задолбочавам не се мисля за по-образован то от тях няма по-образовани просто съм сложил цедка,не ми върви с тия хора не мога да се разбера с тях имам предвид за работа или за лични отношение защото съм имал гаджета несофиянки и повече не искам.аз съм против агресията която донесоха с себе си пришълците против съм тарикатията и обноските им и нетолерантното отношение към съседи природа и всичко и заобикалящата го среда,в нашият блок тези който са на квартира никога не слязоха да чистят сняг пред блока да ремонтират пейка да боядисат или каквото и да било,просто консуматори,интересува ги само да има ток и асансьор,не слагам всичко под един знаменател но масовката това което виждам е това,не искам да имам допир с такива хора да знам как мислят или какво искат,преди инвазията след като Желю Желев махна софиското гражданство София беше града на мечтите изчислен за 800 000 хиляди жители с 62 километра Околовръстно шосе с училища с болници с поликлиники с районни управления градски транспорт и тн,след това всичко стана хаос и нихилзъм заради тези който дойдоха и сега някой от тях с цялата си наглост вика-абе София е бетонен боклучарник на село е по-хубаво...това е една от най зелените столици,пълна е с кариери за интертни материали,има езера,има минерални извори в подножието на планина е и с добра умерена надморска височина,просто не ми се изброява,повечето ми познати и приятели са отвратени от задръстването и пренаселването и от изброените причини,друг е въпроса че наистина подбиха заплащането,първо се започна с строителните работници дето нахлуха,ако аз отида в селото му и започна да се пазаря и да взимам наполовина и да пренаселвам и да взимам неговото?темата е наболял въпрос ако наистина това е темата.

Копеле току що ме съсипа,15 реда пост,събрани в само 2 изречения,велик си Румба :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

RUNNING WILD
08-10-2013, 21:24
Кореняк софиянците са чисти селяни шопи, защото през 1878г. градът се състои от около 20 хиляди души-шопи, цигани, евреи, турци и т.н.
През 20 те години на 20 век градът нараства бързо, както благодарение на околните села, така и на емигрантите от Македония и Одринска тракия.Та кореняка не е нещо благородник :)
Не знам, не помня вече кой беше казал една много умна мисъл:
Цял живот съм делял хората на две категории - добри и лоши и този критерий никога не ме е подвел.

човек кажи ми на прост български как можеш да кажеш че вековна Столица на вековна държава кореняк софиянците са чисти селяни???искаш ли да излезеш по телевизията и да водиш предаване в тоя стил?емигрантите от Македония и Одрин се заселват в Враца и Севорозападна България това е кореното население за това и техният диалект е различен,къде в "шопско" има названия-я,он,они? и половината думи са сръбски и македонски наречия?

nikolaaaay
08-10-2013, 21:59
Споделям напълно усещанията ти и ако заплащането беше по-добро и пътищата една идея по- поддържани щях да си живея повече на село, а не в бетонното "гето".
Само една фактологична поправка, пъпеши и дини се сеят:evil:
Човек трябва да знае какво иска.
На мен ми дадоха разсад няколко корена. Насадих ги на майтап, но си станаха супер.
Моето село е по магистралата и стигам за 45 минути.

Doomguy
08-10-2013, 22:05
София просто няма инфраструктурата да поеме толкова народ, колкото се изсипа в нея. Аз лично на този етап не бих отишъл да живея там. И в малките градове има възможности за добър живот, стига да ставаш за нещо. Колкото до спора Софиянци vs. провинция, според мен е излишен. Всичките сме затънали еднакво в лайната.

Susscrofa
08-10-2013, 22:07
София просто няма инфраструктурата да поеме толкова народ, колкото се изсипа в нея. Аз лично на този етап не бих отишъл да живея там. И в малките градове има възможности за добър живот, стига да ставаш за нещо. Колкото до спора Софиянци vs. провинция, според мен е излишен. Всичките сме затънали еднакво в лайната.

Ти, ако си във фекалии, стой си там.
Защо реши, че всички са там.

RUNNING WILD
08-10-2013, 22:10
Суси а така аиде на помощ,от давна не ме ебе какво пише Дом некой чел съм му тезите по форума но ти го оборвай постоянно.

Doomguy
08-10-2013, 22:19
Къв ви е шибания проблем, че не мога да разбера? Айде единия е ерген и е леко злобен, четохме му за мръсното бельо на скоро. Нямам право на мнение ли, кво? И ти и неграмотника горе заминавате в игнор списъка, въобще не смятам да хабя време да се занимавам с хора, дето единствените им социални контакти са по форумите. Може да ме плюете всички, аз си знам цената и не ми пука за мнението на разни дърти ергени и тролове.

nikolaaaay
08-10-2013, 22:37
въобще не смятам да хабя време да се занимавам с хора, дето единствените им социални контакти са по форумите. Може да ме плюете всички, аз си знам цената и не ми пука за мнението на разни дърти ергени и тролове.
Не си прав. Сузи беседва всяка вечер с тъщата, която сигурно е деен активист на БСП.

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:34 ----------


София просто няма инфраструктурата да поеме толкова народ, колкото се изсипа в нея. Аз лично на този етап не бих отишъл да живея там. И в малките градове има възможности за добър живот, стига да ставаш за нещо. Колкото до спора Софиянци vs. провинция, според мен е излишен. Всичките сме затънали еднакво в лайната.
Вярно е, че София няма инфраструктура за толкова много хора. Едва в последните няколко години се построи това-онова и средната скорост на придвижване се вдигна малко.
Иначе за спора Софиянци vs. провинция, такъв няма. Това обикновено е монолог, който се води само от представителите на провинцията.

fred
08-10-2013, 22:40
човек кажи ми на прост български как можеш да кажеш че вековна Столица на вековна държава кореняк софиянците са чисти селяни???искаш ли да излезеш по телевизията и да водиш предаване в тоя стил?емигрантите от Македония и Одрин се заселват в Враца и Севорозападна България това е кореното население за това и техният диалект е различен,къде в "шопско" има названия-я,он,они? и половината думи са сръбски и македонски наречия?

Ами виж какви са жителите на София през Освобождението:

"...По време на Руско-турската война от 1877-1878 година София е освободена на 4 януари 1878 година (23 декември 1877 година стар стил) от руски части под командването на генерал Йосиф Гурко. През февруари 1878 година, в разгара на военните действия, населението на града намалява почти наполовина и по данни на общината е 11 694 души, от които 6560 българи, 3538 евреи, 839 турци и 737 цигани.[21]...."
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F

Виж в таблицака как населението на София нараства:

1905 - 82 621 жители
1910 - 102 812 жители
1920- 154 025 жители
1926- 213 002 жители
Ако мислиш, че население от 82 хиляди за 20 години става 213 от ражадаемост....

Имало е закон тогава, при който ако построиш къща през ноща, то на сутринта тя се узаконява, така са растели цели квартали от българи от македония и т.н

...Няколко години след Освобождението градът започва постепенно да нараства с преселници от всички краища на България, но основно от Радомирско, Трънско, Брезнишко, Самоковско, Орханийско и Царибродско. През периода от 1900 до 1946 година населението на града претърпява най-голямото си увеличение - от около 68 000 души до над половин милион души.

Като казвам шопи, визирам това, че след Руско турската война приръста се дължи най вече на селато около София и постепенното им присъединяване, а за емиграните сега търся източници.Подобен процес тече и в наши дни, само че от всякакви краища на България
По принцип аз тези неща не съм чел в интеренет а в различни книги, нета е просто място, където по лесно може да намериш подобни данни

Ето малко инфо и от сайта на Столична община:
Нързото стихийно териториално нарастване на София след войните се обуславя от забогателите по това време лица, изградили десетки фабрики и стотици по-големи работилници. Заедно с индустриализирането по-големият и предимно масов стихиен миграционен прираст произтича от бежанците - българи, преселници от Вардарска и Егейска Македония, Добруджа и Западните покрайнини. В столицата били създадени няколко бежански квартала. По данни от преброяването на населението през 1934 г. родените в София са 31,5 %, другаде в страната - 53,2 % и извън тогавашна България -15,3%. Над 80% от бежанците са от Вардарска и Егейска Македония, които строили своите къщи в началото на 20-те години по време на управлението на Ал. Стамболийски.

http://www.sofia.bg/history.asp?lines=334&nxt=1&update=all

RUNNING WILD
08-10-2013, 23:11
заселват се търговци и аристократи защото в този град за тях е имало поминък няма земеделие и животновъдство в града,търсят се железничари,шофьори,подръжка на инфраструктора ако щеш поща и тн,какъв е проблема за 20 години да се родят деца и да има прираст като няма заплаха за турско робство?за 20 години циганите колко могат да народят като сметнеш че някога са били 737 човека а сега в София са 200 000 роми?що не споменават китайците?между другото не се казва официално но тука живеят 150 000 хиляди китайци...

---------- Post added at 20:11 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

и това дето Самоков и Цариброд-Димитровград е на 70 км от София това ако са шопи?та то е в Сърбия в момента?и селата около София са малко като цяло са по поречието на Искър и щом в града е имало няколко хиляди души колко мислиш че е имало по селата около него за да го заселят?разходи се по Сеславци по Кремиковци по Богоров това са шопите но те са там защото там имат а в града нямат,старите коперации с високите тавани по 4 метра в София са еврейски,40 процента от сградите в София са еврейски ако предявят иск става интересно.

fred
08-10-2013, 23:18
Е говорим за някакви официални данни, аз визирам шопи от селата, които се присъединяват-градът расте и присъединява тези села, така е било винаги.
Както и да е-аз не съм кореняк софиянец, роден съм в София, живял съм в собствено жилище в центъра, там съм учил.Познам и кореняци - свестни и идиоти, както и хора,дошли отвън със същитя състав.
Дядовците ми се живели, учили в София в началото на миналия век, а после са се върнали там, където са били родени-не им е било нужно да са стават столичани, в годините преди 1944.После пък започва един друг бум на месетен и така.
Общо взето това кастово деление винаги ми е било чуждо-човекът си е човек, добър или лош, другото е от лукавия, да го кажа.

RUNNING WILD
08-10-2013, 23:22
знам че визираш шопи от селата ама как го изкара от 70 километра са селата от София то сложи и родените в Занзибар щом ти е на сърцето.

fred
08-10-2013, 23:25
Слагам и занзибарците, ок :)

RUNNING WILD
08-10-2013, 23:40
аааааааа се сетиш...и аз съм чел и я откраднах по комунизма от библиотеката АБВ на попмузиката...

Geri_ms
09-10-2013, 10:05
аз съм си свел контактите с хора от провинцията до минимум,имам в предвид не се задолбочавам не се мисля за по-образован то от тях няма по-образовани просто съм сложил цедка,не ми върви с тия хора не мога да се разбера с тях имам предвид за работа или за лични отношение защото съм имал гаджета несофиянки и повече не искам.аз съм против агресията която донесоха с себе си пришълците против съм тарикатията и обноските им и нетолерантното отношение към съседи природа и всичко и заобикалящата го среда,в нашият блок тези който са на квартира никога не слязоха да чистят сняг пред блока да ремонтират пейка да боядисат или каквото и да било,просто консуматори,интересува ги само да има ток и асансьор,не слагам всичко под един знаменател но масовката това което виждам е това,не искам да имам допир с такива хора да знам как мислят или какво искат,преди инвазията след като Желю Желев махна софиското гражданство София беше града на мечтите изчислен за 800 000 хиляди жители с 62 километра Околовръстно шосе с училища с болници с поликлиники с районни управления градски транспорт и тн,след това всичко стана хаос и нихилзъм заради тези който дойдоха и сега някой от тях с цялата си наглост вика-абе София е бетонен боклучарник на село е по-хубаво...това е една от най зелените столици,пълна е с кариери за интертни материали,има езера,има минерални извори в подножието на планина е и с добра умерена надморска височина,просто не ми се изброява,повечето ми познати и приятели са отвратени от задръстването и пренаселването и от изброените причини,друг е въпроса че наистина подбиха заплащането,първо се започна с строителните работници дето нахлуха,ако аз отида в селото му и започна да се пазаря и да взимам наполовина и да пренаселвам и да взимам неговото?темата е наболял въпрос ако наистина това е темата.

:respect:

RUNNING WILD
09-10-2013, 10:42
къде си бе душицо мила...сладострастие в черна алфа...

Mury
09-10-2013, 11:06
:respect:

Огромен респект към Румбата :dance::dance::dance::dance:

RUNNING WILD
09-10-2013, 11:13
ей имам си фенове вече ласкаете ме...с чужда тема се окичих с слава,ето една моя тема от един форум не искам да копирам линка че ще настане война и в нашият форум,тая тема е от декември 2012 та е пусната там аз съм автора и.

не издържам психически,преса преса голяма преса ще се метна от некъде,егати скуката и депресия е зимата,прерових Фейсбука и приятелите на приятелите им и техните приятели,изгледах Замунда,вчеря бях в МОЛ Карфур 3 часа,потресох се брате по 2-3 малолетни момета или мадами зяпат жадно по витрините и се надпреварват коя по-бързо да издекламира познанията си по маркови дрехи и лъскави дрънкули,тоя народ е откачил,влязох долу в хранителните стоки на Карфур и гледам некви кроасани на Елит български на промоция по 25 ст чак с шоколад били,взех си 1 и го подкарах,без да видя от него изтече некво и аз не знам какво като олио оцветено с боя ама така тихо и мазно ти тече по тебе и те капе че нема да ти се верва,сигурно имат договор с некой прахове за пране,абе кроасан-капан да се сетиш за детските години и лигавниците,некъв мъж на 40 години се гаври с детето си показва му живи раци-омари в кръглият аквариум и го дигнал да ги гледа а онова пищи и реве и той се кефи,видех че са им вързали щипките на раците да не щипят чак пише Карфур на скобите,това па да си играеш да запердиш рак щипките,тоя народ е откачил,ако продаваха крави щеха да са с гумени тампони на рогата,качвам се на ескалатора и пред мене 3 ма ама вилидж бой от секъде единият с прическа "емо" с обеци нашарени с тия дънки от стройтелният обект с червени обувки а единият с боксьорски перцовки абе с еедно си ги извадил от Планета,едният говореше на некво Ауди с възхищение другите не го слушаха а гледаха мацките в другият ескалатор при разминаване,качваме с егоре и аз ги зяпам щото са си атракция Гости на Столицата нали,едни момиченца в къси поли раздават рекламни флаери на некви шампоани и на тия аграри пред мене им дават на единият и той направо разцъфна сигурно си помисли че момичетата са го харесали и само на него ще дадат,като го видех като се завърте леле той си извадил сребърният ланец от вънка джентълмена ама такъв крачи горди и разкрачено да изглежда мъжествен- Я сам най дивио у селоту...некви па 2 моми ме спират и едната-Господине туй ли е Молата Ню Йоркъра? направо си отворих устата и се сдържах да не и изкрещя ЕЙ СЕЛЯНКО ЯЛОВА,ама кво да ги правиш български за напреднали левъл уан,оня ден карам рано сутринта и на Казичене некъв с не беше софийска регистрация беше нацелил кола челно как е минал през мантинелата не знам явно си е карал в насрещтното,абе от години не ми се верва че живея в гр.София чесно ви казвам мекамераф темерел,абе прибирам се един ден чувам невко думкане на първият етаж гледам от към асансьора се клати..отварям вътре един борсук подпрел 2 гуми с джанти натиска копчето на асансьора и подскача вътре и клетката се тресе,викам абе куре кво правиш бе,тоя вика бе не ще да тръгне викам абе марш от тука бе излизай дай му филия хляб на асансьора да тръгне мама ти ненормална дива от къде дойде с скоци ще тръгне асансьора и го изгоних,кво им става на тия хора бе аз като отида на село и кокошката не снася яйца пред мене аз да не би да почна да скачам върху нея да ми снесе яйце или да доя кравата за рогата да я стискам,седнал един да ми обяснява как от 7 години живее в София как еди кво си обиколил всички заведения запознал се с барманите и имал много приятели да сме оделе они щели да ни черпават...чак на гости ме кани да му ходя на събора да ги гледам другите високопланински джентълмени как разреждат вино с лимонада с зачервни лица и после на мегдана и вълти вълти жигулуето у песокоооо,добре бе ние като ходиме на село виждаме привичките на хората и не ги променяме съобразяваме се защо като дойде некой прави на таратор всичко седи си там да те еба или на екскурзия 3 дена с гид снимай се в МОЛа пред Ендекато на Културата и бегай да качваш снимки у Фейсбуку

Mury
09-10-2013, 11:17
Отново счупи рекорда :flowers::flowers:

RUNNING WILD
09-10-2013, 11:24
ето още едно да се изстрелям в класациите на софийските анонимни автори по простотия

на нашия етаж през 2 хапартаментА има една гарсионера и я държи един михлюзин дето се връща от Щатите за лятото,и беше едно моме записало се д аучи у Софията и бе прибирам се гледам деба един червен Адидас 42 номер нема да ми стане малък ми е -жалко...ама го засекох 4-5 пъти и една вечер се прибирам към 9 вечертта и пак малкият мук си паркирал папуците от вънка,абе тука да не сте в джамия на етажа бе вашта мама и ги земах у нас и тъкмо си отлкючвам вратата и тая на папуците се отваря и излиза едно женище на 20 години ама гюле мошна с двойна брадичка и увиснала гуша абе аз съм манекен в сравнение с нея,и другата я изпраща а обувките на мадам 1 тон са в мене ма ги прикривам и се мушнах в нас а те на 2 метра от мене кяфките и оп настъпи мълчание...АМИ СЕГА...слушам през вратата диалога на босоногата....пак мълчание...туй ни съ нормални хоръ чи аз къ са прибера сигъ.....се прибереш ти се затъркаляш към вас мисля си аз викай неволята ако щеш тикво,тия вече ги няма ама па оня ден излзиам на обяд и гледам абе седи 1 седмица 1 шкаф от пред на стълбището а гледам че излизат некви мизерници от там явно правят ремонт и неква на 40 години къдрава като пудел цъфти като говори с майсторите сигурно се радва на страхотната гледка към супермаркета от тях егати панорамата да гледаш рампата на ХИТа как разтоварват камионите,викам ааааа ясно я земи това шкафче и го залости на вратата да бута на сутринта да не може да излезе,на другият ден нема шкафче всичко прибрано викам а така ви искам,а преди 4 години пак майстори имаше пак там то си е вечният ремонт брате,викам им ей манете тая стълба и тия кофи глей на секъде избити дограми латекс,добре бате те кофите и стълбата сгъваемата са наши,ясна е работата ще ги лекувам те си мислят че входа като се заключва долу и сме образцов блок с печелили конкурса за зелена София сите сме цвекетя у блоку търпеливи и бавни,да ама не,айде стълбата в 2 чувала за гуми айде мастарите подарък на един приятел тъкмо строеше къща в Подгумер как им се радва,вика тая стълба е 60 лева само,виждам ги на другия ден майсторите викам -върви ли,единият дига рамене другия вика-върви,викам си върви ви ама осиротяхте,единият един дребен прегърбен като Квазимодо викам по-добре си направи стълба от дървена щипка за простор да те еба в нищтото само се храчи и хвърля фасове от Карелия 100 по стълбите,точно е такива да знам къде живеят ама нема да им се верва като клекна ноща и почна да пускам гюлета пред вратите им ще излизат с гумени ботуши на другият ден,ама ще си цепя дърва на етажа им си събувам опинците си паркирам колата на преко на алеята на блока и си бичим чалга у 12 ноща,да ме пратат некъде на квартира у друг град за 6 месеца ще има ривейндж ама нема да им се верва кво ще им причиня

Mind_Control
09-10-2013, 12:42
ето още едно да се изстрелям в класациите на софийските анонимни автори по простотия

на нашия етаж през 2 хапартаментА има една гарсионера и я държи един михлюзин дето се връща от Щатите за лятото,и беше едно моме записало се д аучи у Софията и бе прибирам се гледам деба един червен Адидас 42 номер нема да ми стане малък ми е -жалко...ама го засекох 4-5 пъти и една вечер се прибирам към 9 вечертта и пак малкият мук си паркирал папуците от вънка,абе тука да не сте в джамия на етажа бе вашта мама и ги земах у нас и тъкмо си отлкючвам вратата и тая на папуците се отваря и излиза едно женище на 20 години ама гюле мошна с двойна брадичка и увиснала гуша абе аз съм манекен в сравнение с нея,и другата я изпраща а обувките на мадам 1 тон са в мене ма ги прикривам и се мушнах в нас а те на 2 метра от мене кяфките и оп настъпи мълчание...АМИ СЕГА...слушам през вратата диалога на босоногата....пак мълчание...туй ни съ нормални хоръ чи аз къ са прибера сигъ.....се прибереш ти се затъркаляш към вас мисля си аз викай неволята ако щеш тикво,тия вече ги няма ама па оня ден излзиам на обяд и гледам абе седи 1 седмица 1 шкаф от пред на стълбището а гледам че излизат некви мизерници от там явно правят ремонт и неква на 40 години къдрава като пудел цъфти като говори с майсторите сигурно се радва на страхотната гледка към супермаркета от тях егати панорамата да гледаш рампата на ХИТа как разтоварват камионите,викам ааааа ясно я земи това шкафче и го залости на вратата да бута на сутринта да не може да излезе,на другият ден нема шкафче всичко прибрано викам а така ви искам,а преди 4 години пак майстори имаше пак там то си е вечният ремонт брате,викам им ей манете тая стълба и тия кофи глей на секъде избити дограми латекс,добре бате те кофите и стълбата сгъваемата са наши,ясна е работата ще ги лекувам те си мислят че входа като се заключва долу и сме образцов блок с печелили конкурса за зелена София сите сме цвекетя у блоку търпеливи и бавни,да ама не,айде стълбата в 2 чувала за гуми айде мастарите подарък на един приятел тъкмо строеше къща в Подгумер как им се радва,вика тая стълба е 60 лева само,виждам ги на другия ден майсторите викам -върви ли,единият дига рамене другия вика-върви,викам си върви ви ама осиротяхте,единият един дребен прегърбен като Квазимодо викам по-добре си направи стълба от дървена щипка за простор да те еба в нищтото само се храчи и хвърля фасове от Карелия 100 по стълбите,точно е такива да знам къде живеят ама нема да им се верва като клекна ноща и почна да пускам гюлета пред вратите им ще излизат с гумени ботуши на другият ден,ама ще си цепя дърва на етажа им си събувам опинците си паркирам колата на преко на алеята на блока и си бичим чалга у 12 ноща,да ме пратат некъде на квартира у друг град за 6 месеца ще има ривейндж ама нема да им се верва кво ще им причиня

Браво :) трябва да има повече, като тебе, да слагат селяндурите на мястото им.

tribaleo
09-10-2013, 13:37
Интересни хора...дори пишат на диалект а се имат за големите граждани...пощурелия имам в предвид (running wild - пощурял)..за сметка на това е майстор на късия разказ...

RUNNING WILD
09-10-2013, 13:48
верно има интересни хора даже преводи от английски правят неправилно -диво бягащ препускащ през глава-бележки автора,ами прихващам бре сливам се с природата,ми сигурно съм по голям гражданин от теб тежа 155 кила що ти колко си?епа майсторче сам я оти що? а твоите дълги разкази са?

tribaleo
09-10-2013, 13:52
Явно не си много на ти с английския :) Важното е че си гражданин (или поне се мислиш за такъв де) :))

RUNNING WILD
09-10-2013, 14:02
що ти превеждаш международните въпроси на срещи на на посланика ли какво? я ми преведи Razzle Dazzle? цял ден те чакам от няколко форума да се появиш а ти си ми бил под ръка.

Susscrofa
09-10-2013, 14:04
Интересни хора...дори пишат на диалект а се имат за големите граждани...пощурелия имам в предвид (running wild - пощурял)..за сметка на това е майстор на късия разказ...

Пише се "имам предвид", а не "имам в предвид".
Диалектът не те прави селянин.
Напротив, той ти дава идентичност на произхода, показва родното ти място.
Ако говоря на "че", "хОдим", "бЕх", казАх" не означава, че не съм родом от София.
Виж, ако някой мИека то определено идва от район не свързан със София.
Но всеки род в даден момент преживява миграция.
Когато бях студент бях изумен, защо моите колеги от провинцията не желаеха да излизат от рамките на студ. град., всичко правеха там.
После осъзнах, че може би изпитват някакъв страх от големия град, от варианта да отидат някъде и да не познават никой:). Интересна е тази тема.:tooth:

tribaleo
09-10-2013, 14:16
що ти превеждаш международните въпроси на срещи на на посланика ли какво? я ми преведи Razzle Dazzle? цял ден те чакам от няколко форума да се появиш а ти си ми бил под ръка.

Чакай си, аз имам по-важни работи в момента :)

RUNNING WILD
09-10-2013, 18:36
разбирам,стискам ти палци да ти е спорна седмицата бъди все така находчив полиглот и с появата си внасяй всеки път свеж полъх в форума.

tribaleo
09-10-2013, 18:49
хапнах страшен бобец преди малко...така че може да не е толко свеж полъха :D

Susscrofa
09-10-2013, 19:27
хапнах страшен бобец преди малко...така че може да не е толко свеж полъха :D

Заблуда е, че се образуват много газове от боб, пет пъти повече се образуват от картофи.

nikolaaaay
09-10-2013, 19:32
Заблуда е, че се образуват много газове от боб, пет пъти повече се образуват от картофи.
Това за прасетата ли важи или за хората?

Susscrofa
09-10-2013, 19:37
Това за прасетата ли важи или за хората?

За хората.
Мога да ти го обясня и по-сложно, но не знам дали ще ме разбереш.

dimitar_vd62
09-10-2013, 19:45
Заблуда е, че се образуват много газове от боб, пет пъти повече се образуват от картофи.

А що не пърдя от картофи?

fred
09-10-2013, 20:51
А що не пърдя от картофи?

Ами не си прасе :)

Bobi_33
09-10-2013, 21:11
То ако става дума за за пърдене, и от зеле се пърди.

RUNNING WILD
09-10-2013, 21:29
хапнах страшен бобец преди малко...така че може да не е толко свеж полъха :D

човек не можеш да ме стреснеш с нищо,щом преди изкарвах отвратени хората от кафето и никой не иска да спи с мене в една палатка,рецептата е шпек салам с 4 варени яйца а най добре е бразилски пилешки дроб замразен взимаш и го панираш 1 кило и го хапваш и след 4 часа няма да можеш да останеш на саме с себе си,аз съм се отвращавал по 8 секунди трещиш,ставал съм си съм се отвивал и бягам,един път си бях взел зимата такъв елексир за Щъркела бяхме на риба зимата и хората от залива се потресоха,тествай се ще се забавляваш сериозно.

---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:27 ----------


То ако става дума за за пърдене, и от зеле се пърди.

и от царевица е доста.

lordliness
09-10-2013, 21:35
Това е от наградите Дарвин
Наградите Дарвин се раздават ежегодно на хора, които са направили огромна услуга на генетичния фонд на човечеството, умирайки по особено тъп начин.


Да произвеждаш метан
Ужасна диета и липса на проветрение станала причина за смъртта на човек, задушен от собствените си газове. Аутопсията паказала наличие на голямо количество метан в организма му. Той се хранил само с боб, зеле и още няколко продукта. Той умрял в съня си, тъй като всички врати и прозорци били затворени. Трима спасители, дишали от въздуха в стаята, се разболели, а един постъпил в болница


ето и останалите да се забавлявате :)
http://lemons.btourism.com/darwin.php?page=0

RUNNING WILD
09-10-2013, 22:00
Това е от наградите Дарвин
Наградите Дарвин се раздават ежегодно на хора, които са направили огромна услуга на генетичния фонд на човечеството, умирайки по особено тъп начин.


Да произвеждаш метан
Ужасна диета и липса на проветрение станала причина за смъртта на човек, задушен от собствените си газове. Аутопсията паказала наличие на голямо количество метан в организма му. Той се хранил само с боб, зеле и още няколко продукта. Той умрял в съня си, тъй като всички врати и прозорци били затворени. Трима спасители, дишали от въздуха в стаята, се разболели, а един постъпил в болница


ето и останалите да се забавлявате :)
http://lemons.btourism.com/darwin.php?page=0

тука има и по-кофти случай,не ми се пишат имена и прякори ама известен столичен дилър на кока той и жена му надрусани сложиха да си къпят бебето в ваната и го свариха с вряла вода.

fred
09-10-2013, 23:04
То ако става дума за за пърдене, и от зеле се пърди.

Особено пък кисело

Bobi_33
11-10-2013, 00:17
Особено пък кисело

Ауу, от киселото направо нощно време си държа във въздуха одеялото, не може да падне върху мен, страшно е.