PDA

View Full Version : Сънища-да вярваме ли какво ни казват?



RUNNING WILD
08-10-2013, 21:00
не знам при вас как е но имам некви куци периоди редовно сънувам некви ужасии,не ме е страх в съня ми а като се събудя се чудя за кво го сънувам това не може ли да сънуваш голи жени или пари,айде за риба съм сънувал че хващам големи,вие какво сънувате?

lordliness
08-10-2013, 21:04
Най се кефя като сънувам кошмари, голям екшън пада.

Doomguy
08-10-2013, 21:52
Страх ме е да напиша какво сънувам, има опасност да ме вкарат в лудница.

RUNNING WILD
08-10-2013, 22:12
Най се кефя като сънувам кошмари, голям екшън пада.

човек не знам,е долу ще постна кво беше от тая нощ,доста гнусотии сънувам и са на периоди съм забелзязал,най хубаво се наспивам като не сънувам.

---------- Post added at 19:12 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

сънувам кошмари редовно,тая сутрин станах в 5,бяха ми отвити краката и студени а може би щото преядох с шкембе чорба,сънувам че спя в студена тъмна старинна къща тип замък,и некой ми драска послания че ще ме убия ще ми пие кръвтта и тн,на каменни плочи,сутрин ги намирам и ги чета,има подземия дето обикалям да търся вампира,не го намерих и влизам в една стая като кухня и там 2 кучета немска овчарка и още едно голямо ротвайлер седят прави и ме гледат като вцепенени не мигат не мърдат,влизам в тъмна мрачна стая в полумрак и виждам часовник на стената показва 21 без некви минути а на едно легло лежи престаряла вещица баба завита и аз от там хванах една тежка възглавница и я ударих по главата зверски тя не мръдна,излязох от стаята и чух вещерски писък-йес йес йес ,спрях се върнах се обратно в стаята и я видях как стой права на леглото немърдаща неподвижна и ме гледа вцепенено,и тогава се събудих.днеска до обяд мислих какво става и се сетих защо седят неподвижно-вампира съм бил аз дето го търсих да го трепам

fred
08-10-2013, 22:14
Аз сънувам доста, всичко.Общо взето вярно е, че често пъти се забравят сънищата и се помни малко.
Някои пък твърдят, че сънят е реалния свят, а този, в който сме будни не е реален или пък е някакъв временен, кой знае.
Така или иначе сънят е велико нещо, ето морфиуса би могъл да внесе повече яснота, ако се появи :mrgreen:

lordliness
08-10-2013, 22:19
човек не знам,е долу ще постна кво беше от тая нощ,доста гнусотии сънувам и са на периоди съм забелзязал,най хубаво се наспивам като не сънувам.

---------- Post added at 19:12 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

сънувам кошмари редовно,тая сутрин станах в 5,бяха ми отвити краката и студени а може би щото преядох с шкембе чорба,сънувам че спя в студена тъмна старинна къща тип замък,и некой ми драска послания че ще ме убия ще ми пие кръвтта и тн,на каменни плочи,сутрин ги намирам и ги чета,има подземия дето обикалям да търся вампира,не го намерих и влизам в една стая като кухня и там 2 кучета немска овчарка и още едно голямо ротвайлер седят прави и ме гледат като вцепенени не мигат не мърдат,влизам в тъмна мрачна стая в полумрак и виждам часовник на стената показва 21 без некви минути а на едно легло лежи престаряла вещица баба завита и аз от там хванах една тежка възглавница и я ударих по главата зверски тя не мръдна,излязох от стаята и чух вещерски писък-йес йес йес ,спрях се върнах се обратно в стаята и я видях как стой права на леглото немърдаща неподвижна и ме гледа вцепенено,и тогава се събудих.днеска до обяд мислих какво става и се сетих защо седят неподвижно-вампира съм бил аз дето го търсих да го трепам
:) записвай, ще станат супер фентази романи и после ще ги филмират като филми на ужасите.

ама после е год като се събудиш и нищо ти няма - нали ?

fred
08-10-2013, 22:35
Най ме яд, като сънувам че се докопвам до нещо ценно и като се събудя, то го няма....

RUNNING WILD
08-10-2013, 22:47
:) записвай, ще станат супер фентази романи и после ще ги филмират като филми на ужасите.

ама после е год като се събудиш и нищо ти няма - нали ?

стига бе човек къде ще снимат филм някой как бие бабичка на легло с възглавницата и...тъпизми са това,странното е че е доста реално чуваш виждаш знаеш че е сън разбира се аз го усещам но като се събудиш сърцето ти тупа бързо и си с пресъхнала уста.

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:41 ----------


Най ме яд, като сънувам че се докопвам до нещо ценно и като се събудя, то го няма....

е нема да верно е не става,аз много пъти съм сънувал че влизам в някакъв хранителен склад или магазин и почвам да крада купища ядене да тъпча-всъщност на яве на на сън съм задържан за подобни деяния-разбира се нямам нищо общо станало е грешка някой ме е натопил,най е гадно да сънуваш че те гонят полиция или че някой влиза у вас некви е такива,сънувах един път тия военните от окръжието като им бегах не исках да вляза в казармата и сънувам как се катерят по стената на блока и се показвам през прозореца а оня като паяк майор Зарков с полковника Петлев шефа на окръжието ми се хилят и ме държат за ръцете и ме теглят на долу а другите пред блока държат една униформа пред УАЗ ката и ме гледат

lordliness
08-10-2013, 23:00
Сънувал съм как ме гони лъв, голяма гонитба падна и го изработих като се скрих в един асансьор, как да не се кефиш :).

RUNNING WILD
08-10-2013, 23:29
е ти добре си наредил царя на животните,аз некви тъпотии по-кървави редовно вампири некви светци некви врачки некви просяци вещици редовно страшни изродии от хард характер,сънувах един път че съм некво ранчо и требва да утрепам един с автомат и се скрих зад една крава и кво ми стана почнах да стрелям по всички живи хора изпозастрелях десетки хора от тях тече кръв ама не умират и ме гледат,сънувал съм че няква вещица ме краде и ме затваря в няква килия вързан и аз се отскубнах и я бутнах в казана да ври и тя крещеше и аз и извадих очите с пръсти като си подаваше главата от казана,абе приказка без край кво става не знам.

dimitar_vd62
08-10-2013, 23:48
Хехехе, момчета кво пушите уе.http://s10.rimg.info/ef599e989d958e789fb4d45e4b74d819.gif (http://smayliki.ru/smilie-720879783.html)

Кайо
09-10-2013, 09:12
е ти добре си наредил царя на животните,аз некви тъпотии по-кървави редовно вампири некви светци некви врачки некви просяци вещици редовно страшни изродии от хард характер,сънувах един път че съм некво ранчо и требва да утрепам един с автомат и се скрих зад една крава и кво ми стана почнах да стрелям по всички живи хора изпозастрелях десетки хора от тях тече кръв ама не умират и ме гледат,сънувал съм че няква вещица ме краде и ме затваря в няква килия вързан и аз се отскубнах и я бутнах в казана да ври и тя крещеше и аз и извадих очите с пръсти като си подаваше главата от казана,абе приказка без край кво става не знам.

Бог те наказва за отнетия живот на много рибоци.

mim
09-10-2013, 09:47
много е яко да сънуваш, като да ходиш на кино на спер як филм, който няма как да предвидиш, супер фантастичен, а не някакви си ежедневки ала бг сериали

RUNNING WILD
09-10-2013, 10:40
Хехехе, момчета кво пушите уе.http://s10.rimg.info/ef599e989d958e789fb4d45e4b74d819.gif (http://smayliki.ru/smilie-720879783.html)

човек знаеш не пия изобщо,а и цигарите поспрях от 20 дена и повече -още по-зле..

---------- Post added at 07:38 ---------- Previous post was at 07:37 ----------


Бог те наказва за отнетия живот на много рибоци.

е чак пък много ...де да беше...ме накаже в ада на диета да ме прати то ми стига.

---------- Post added at 07:40 ---------- Previous post was at 07:38 ----------


много е яко да сънуваш, като да ходиш на кино на спер як филм, който няма как да предвидиш, супер фантастичен, а не някакви си ежедневки ала бг сериали

не щем да сънувам нищо ни пари ни жени ни как копат метрото до Младост ни Бойко как реже лентата,ако си загорела за 3 де изпълнения на живо вземи си Паркизан и се назоби с няколко хапа 10 тина и ще гледаш филм 2 дена цветен на какво се сетиш вервай ми.

dimitar_vd62
09-10-2013, 10:46
Аз па снощи сънувах че ми откраднали алфата та се събудих разтревожен и бегам на балкона да гледам там ли е.Там беше.Обаче ми се разтуптя сърдечния мускул.

mim
09-10-2013, 10:48
не ми трябва, аз и така владея киното, по безопасния начин

та мисълта ми беше - не се впрягай, сънищата са безопасни, когато са насън, а не наяве, мозъкът се разтоварва, като ти прожектира разни неща, ама в странна комбинация

явно и въображението ти е доста, та си правиш сам интересното

RUNNING WILD
09-10-2013, 10:53
като цяло сънищата и кошмарите идват от претопляне на гръбначният стълб това е защитна функция на организма да се размърдаш един вид,когато спиш на студено е същтата работа изстиват ти крайниците и пак те преследват сънища а лошото е че спиш ли на студено на другият ден си с главоболие-сигурно е,въображението ми е пълнометражно аз съм си самодостатъчен не ми е скучно ни за риба ни кола като карам ни като си посягам само тогава ми трябва фон списание филмче или да зяпам бельото на балкона на съседката.

ecotronic
09-10-2013, 11:35
Спя дълбоко и рядко сънувам, но ето един интересен случай.
Преди време си затрих някъде един калкулатор. Скъсах се да го търся къде ли не и накрая го отписах.
Може би месец по-късно сънувам, че си търся калкулатора. В съня си дръпвам един шкаф и го намирам зад него.
Събуждам се и ми е забавно, че съм сънувал точно това. Решавам все пак да проверя зад шкафа.
Калкулаторът наистина се оказа там.

Mind_Control
09-10-2013, 11:52
Аз сънувам понякога, че летя. Уникално е усещането. Размахвам ръце и политам. Доста високо се издигам. Кацането е малко по- тегаво, защото, като спра да махам с ръце и рязко тръгвам надолу. Преди да падна на земята трябва да убия скоростта отново с махане :) И малко трудно поддържам еднаква височина.

Пожелавам на всеки, който не е летял на сън да го направи! Уникално е.

dimitar_vd62
09-10-2013, 12:14
И аз съм сънувал че летя, обаче летенето ми е падане към земята от едно дърво.Падах от едно много високо дърво.Малко преди да тупна се събудих.Имаше една теория за родовата памет, че се пренасяла с днк-то ни и в определени моменти може да се отключат определени епизоди.Аз обаче никога не съм падал от дърво.Не знам на какво се дължи, на някогашни спомени или мозъка си съчинява нещо въз основа на други преживявания.

Mind_Control
09-10-2013, 12:46
И аз съм сънувал че летя, обаче летенето ми е падане към земята от едно дърво.Падах от едно много високо дърво.Малко преди да тупна се събудих.Имаше една теория за родовата памет, че се пренасяла с днк-то ни и в определени моменти може да се отключат определени епизоди.Аз обаче никога не съм падал от дърво.Не знам на какво се дължи, на някогашни спомени или мозъка си съчинява нещо въз основа на други преживявания.

Е значи си падал :) не си летял... Разликата е огромна.
Аз съм сънувал, че скачам от 6-тия етаж. Интересното е че не се събудих а си паднах на краката и ми нямаше нищо. Но усещането за ускорение и за това, че ще се размажеш е съвсем реално.

bager
09-10-2013, 13:32
Ха, аз съм сънувал и двете едновременно :) .
Падам от една много висока скала и докато падам започвам да летя. И минавам над поляни, гори, скали...а бе кеф голям :) .
Интересното е, че тоя сън го сънувам неведнъж и вече като падам не се плаша, а знам, че ще полетя . Така казано е странно, но в съня ми си изглежда съвсем нормално. :)

Друг култов сън ми е да сънувам нещо от типа "ужаси" и всъщност знам че сънувам. Събуждам се и вече "страшното" е минало, но виждам че пак сънувам и събуждането ми е все едно минаване от едно ниво на друго. И екшъна продължава...

Обичам да сънувам ... :)

mim
09-10-2013, 13:56
ако не сте гледали това филмче, шъ трябва
http://www.imdb.com/title/tt1375666/?ref_=nm_flmg_act_5

Mind_Control
09-10-2013, 14:07
Ха, аз съм сънувал и двете едновременно :) .
Падам от една много висока скала и докато падам започвам да летя. И минавам над поляни, гори, скали...а бе кеф голям :) .
Интересното е, че тоя сън го сънувам неведнъж и вече като падам не се плаша, а знам, че ще полетя . Така казано е странно, но в съня ми си изглежда съвсем нормално. :)

Друг култов сън ми е да сънувам нещо от типа "ужаси" и всъщност знам че сънувам. Събуждам се и вече "страшното" е минало, но виждам че пак сънувам и събуждането ми е все едно минаване от едно ниво на друго. И екшъна продължава...

Обичам да сънувам ... :)

Това със събуждането от сън в съня ми се е случвало 2 пъти. Иначе често ми се случва да сънувам един и същи сън и да знам, какво ще се случи и като знам, какво ще стане мога да го изменя, като реагирам различно. Тогава се осещам, че това е сън и правя, каквото си искам. Много е интересно.

lordliness
09-10-2013, 14:49
Аз когато летя само планирам, когато отказах цигарите сънувах че пуша.

Ранобудниче
09-10-2013, 16:57
ако не сте гледали това филмче, шъ трябва
http://www.imdb.com/title/tt1375666/?ref_=nm_flmg_act_5

Много главобъркащо.
Много.

RUNNING WILD
09-10-2013, 18:34
Аз когато летя само планирам, когато отказах цигарите сънувах че пуша.

леле това за цигарите е много вярно,и продължава месеци след това.

Stefan Caromov
10-10-2013, 12:53
Аз често сънувам и то в повечето случаи - цветно.
Многократно сънувам , че ме гони някаква огромна каменна топка, аз бягам, ама колкото и да бягамм, тя все ме настига... И точно преди да ме смачка и се будя. Това е сън, който сънувах доста често - може би 1-2 пъти в месеца.
Тук от няколко дни сънувам един сън с продължение - едно момиче - наемен убиец иска да ме стреля, ама нещо става и не може. Влюбваме се един в друг и всеки път се будя, в момента в който тръгне да ми обяснява що иска да ме убива..По-интересното е, че всеки сън ( вече 4ти ) е с различен сюжет, но с това момиче.

fred
10-10-2013, 19:42
ст

е нема да верно е не става,аз много пъти съм сънувал че влизам в някакъв хранителен склад или магазин и почвам да крада купища ядене да тъпча-всъщност на яве на на сън съм задържан за подобни деяния-разбира се нямам нищо общо станало е грешка някой ме е натопил,най е гадно да сънуваш че те гонят полиция или че някой влиза у вас некви е такива,сънувах един път тия военните от окръжието като им бегах не исках да вляза в казармата и сънувам как се катерят по стената на блока и се показвам през прозореца а оня като паяк майор Зарков с полковника Петлев шефа на окръжието ми се хилят и ме държат за ръцете и ме теглят на долу а другите пред блока държат една униформа пред УАЗ ката и ме гледат

:)
А като бягаш тежат ли ти краката на сън?

---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:41 ----------


леле това за цигарите е много вярно,и продължава месеци след това.

Добе че не сънуваме, че пием 8-)

harpiata
10-10-2013, 22:35
Почетете малко за транссърфинг на реалността(Вадим Зеланд) и ще ви се изяснят някои нещица относно сънуването.
Аз мноооого рядко сънувам,но за сметка на това абсолютно всяка вечер бълнувам.Иначе преди почти 2 години лежах в болницата в Лимасол със счупен крак и сънувах сън,който помня и до ден днешен с най-малки подробности.Това вече не мога да си обясня уж се забравяли почти на мига

old alfist
11-10-2013, 11:53
Човешката психика е необятна и съня е част от нея. Има различни теории за обяснението на този феномен, както и различни тълкувания на действията, случващи се в сънищата, но истината е както се казва : някъде там.
По принцип не помня сънищата си, но помня, че имах един период от живота си, в който сънувах много гадни сънища. Докато сънувах, осъзнавах, че е сън, а не реалност и волево се стремях да го прекъсна, което си е голямо психическо напрежение - след като се събудех ме болеше глава от напрежение и усещане за боязън, как ли би могло да се тълкува сънуваното.

Stoyan Georgiev
11-10-2013, 12:03
сънищата едно е ясно - нищо не е ясно :)

и аз сънувам разнообразни и странни сънища... имал съм сънища, които са били свръх реални - в продължение на 4-5 нощи съня ми продължава там където е приключил предния - разхождах се с приятели в една местност, която беше преплетена между места, на които съм ходил и пейзажи и моменти изваден като от научна фантастика - най-интересното е, че понякога имаше и сексуален елемент, но за кратко и след това съня продължаваше по неговата история - и си спомням как цялото вървене беше свързано с това как като че ли постоянно се приближавахме към все по-райско и все по-райско място - невероятна природа и огромен научно-фантастичен град, в който всички сгради бяха част от зеленината, беше в подножието на планина и на брега на най-синьото синьо синьо море, кото съм виждал и плувахме във водата и си говорихме и вървяхме по много странни пътеки, някои от които бяха като от игра с препядствия, друго пък като алея в парк.... и всичко беше нереално ярко - като ултравиолетово

сънувам и адски много сценарии с апокалиптични случки... най-ярко си спомням как седя на терасата вкъщи, небето е кърваво червено/оранжево, няма никакъв шум, всичко е като застинало и в небето над мен минава един черен самолет (все едно sr-75 блекбърд) и виждам как от него пада една черна точка и на хоризонта се издига гъба на атомна бомба - това съм го сънувал стотици пъти

и сцени от джурасик парк също

имах и кошмари с барбароните - в едно огромно хале седеше татко или мама барбарон - не помня съвсем добре - и просто ме гледаха со големите бели очи с черните точки и всеки път имах усещането че ей сега ще си промени формата и ще стане нещо

хахах, какви луди работи, имал съм и такива, които просто не могат да се опишат - синергирани между усещания и образи

имал съм и съновидения, неща които ми се случват 1 към 1 седмици месеци и години след това и нямам предвид секунди, имал съм случаи, в които в продължение на 5-6 минути съм знаел точно какво ще се случи, точно каква дума ще бъде казана, точно кой ще се появи - дори непознати хора и неща, които наистина няма как да знам... случва ми се по 1-2 пъти в годината... нещо като дежа-ву, но съм го сънувал и после видял

гледайте Аврора - също добър филм горе/долу по темата

lordliness
11-10-2013, 12:38
Кучето също сънува, върти си очните ябълки и все едно тича, кой го знае с каква древна глутница ловува.

156
11-10-2013, 15:51
Като това ли ?
http://www.youtube.com/watch?v=OVEIiytO2i4

lordliness
11-10-2013, 20:24
Моето тича като вълк :)

Doomguy
14-10-2013, 17:43
Снощи сънувах как се давя, беше доста реалистично и с доста подробности. Усещах водата, как не мога вече да си сдържам дъха, как се нагълтвам с вода, даже усещах пареща болка в гърдите, след това сънувах как губя съзнание. Шантава работа...

lordliness
14-10-2013, 18:13
Снощи сънувах как се давя, беше доста реалистично и с доста подробности. Усещах водата, как не мога вече да си сдържам дъха, как се нагълтвам с вода, даже усещах пареща болка в гърдите, след това сънувах как губя съзнание. Шантава работа...

Толкова много ли ти тече колата? :)

Doomguy
14-10-2013, 18:33
Подмокря се като стара бабичка :rotfl: