PDA

View Full Version : Базова станция на мобилен оператор.



VFTI
12-10-2013, 22:24
КОлеги имам нужда от малко инфо. Доста се поразрових в и-нет, но не мога да намеря конкретните закони и изисквания.

На съседният вход на моя блок има монтирана базова станция на мобилен оператор. Проверих, че станцията е законна и си има сключен договор с входът. Въпросът ми е дали не трябва разрешението на всички входове при монтаж на такава станция върху блока. Или иначе казано, все тая за разрешението, защото станцията е от много време на покрива, но не е ли редно приходите от тази станция да се разделят между всички входове? Все пак покривът е общ?!?!

Някой може ли да ми даде конкретно инфо в кои закони и наредби да прочета и ако съм прав какви мерки могат да се вземат за да е всичко законово и справедливо:grandpa:

nikolaaaay
12-10-2013, 23:49
Е, как ще е общ. Вие давате ли пари като си го ремонтират?

rusiq86
13-10-2013, 00:16
Само жителите на входа печелят...100% проверена информация.

kolev
13-10-2013, 07:22
не ви е общ покрива. даже имате фуга между двата входа.

Linkestis
13-10-2013, 08:32
Бате Венцо,немаш крава не пиеш млеко,съседа ти има крава ама пак не пиеш млеко.
Както ти казаха по-горе,парата е само за входа на които е тя :)

VFTI
13-10-2013, 10:39
Кофтии....Явно няма да станат нещата, но все пак от любопитство чакам някой да даде едно рамо и да се поразровя в закона.

След решение на "Етажната собственост " може да се тълкува само като хората от входът или от целия блок.

Linkestis
13-10-2013, 11:06
Собствениците от един жилищен блок,това означава вход,притежават идеални части от площадки,коридори и т.н.Както и от покривната част.Това означава че те НЕ притежават идеални части от другите входове.Тоест ти няма как да претендираш че притежаваш идеална част от покрива,стълби и площадки на вход "Б".
Вход "А" притежава само частта която е над жилищната му част.За това и вход "А" не прави ремонт на покрив,площадки,стълби или тротоари, пред и над вход "Б".
Когато правиш ремонт в абонатна станция и тя е във вход "Б",притежателите на апартаменти в "А" и "В",ателиета и мазета и т.н. си поемат ремонта към техните част независимо че тя е във вход "Б".
По ясно не знам как да ти го напиша.
Няма как законово или не,да топкаш в качето на входа с базова станция на мобилен оператор.


....
След решение на "Етажната собственост " може да се тълкува само като хората от входът или от целия блок.
Тъй де,етажна собственост а не собственици на РЗП или "блокова" собственост :)
Ама ако ти е мерак,питай домоуправител да видиш или дай 50-100 левчета на адвокат за консултация.
Домоуправителя/касиера отговаря за един вход,или ако е на договор с други входове.
Тоест ако един вход има 8 етажа по 3 апартамента,то те са собственици от мазето до покрива и нищо повече.Нито на земята под входа/блока /в повечето случай/ нито на части от другите входове :)

VFTI
13-10-2013, 11:15
Сууууупер. Благодаря :gayfight::gayfight:

RUNNING WILD
14-10-2013, 18:30
Венци в младост ли си?виждам една 155 лачена седи пред 208 от скоро номера и почва с 58 мисля софииска е май лисанска на номерата.

VFTI
14-10-2013, 18:31
Мнеее...Моята е в подписа. Лачене с ЕВ 3774 :):):)

digitalundgrd
15-10-2013, 13:32
Ххахахах баси, от железо - злато искаш да направиш ;) Кефиш ме Венцо :)

RUNNING WILD
15-10-2013, 14:02
не съм сигурен обаче дали ако минават кабелите на кабелната през вашите владения дали не можете да ги ощавите,има още тец,вец,телефони,тръби...

VFTI
15-10-2013, 15:27
Нито злато искам нито нищо. Казано мии е да питам с умисъл че се дължало и питам да го изясня...толкоз...