PDA

View Full Version : Помощ за боксер - тресе на газ



alonso83
13-10-2013, 16:55
Здравейте колеги.От скоро съм с алфа 146 и имам някъв проблем който и идея нямам как се получи.Алфата е 95-та година с двигател боксер 103 или 105 к.с когато е на бензин не тресе двигателя но като превключа на газ и доста ми тресе.Имам случай в който до като я карам на газ и почва да ми мирише на бензин.Миналия ден се получи някъв зверски гърмеж и сега не ще да пали на бензин.Имате ли идея от какво може да се получи това нещо.И сега като се замисля питам за три проблема на веднъж.Предварително казвам че съм сменил кабели и свещи.

kolev
14-10-2013, 10:04
виж всички вакуми и изобщо дали е почнала да смуче въздух след дроселовата клапа /това да се е получило след гърмежа/.
за газта и мешането на газ и бензин провери
-за скъсана мембрана на регулатора на налягането на бензина /има теми/
-проблем с газовата ел. инсталация /релетата/
-пикаеща бензинова дюза

след това нови филтри на въздуха и газта и настройка на изпарителя.

alonso83
19-10-2013, 12:18
Ами погледнах всичките неща който ми написа имаше само един спукан маркуч за въздуха който отива към въздушния филтър след гърмежа,но паленето на бензин все още не се получава.Тресенето малко отшумя.Повече ме притеснява бензина и не знам от какво може да е.Приятел ми спомена че можело да е от дебитомера. Как мога да проверя дали е от него защото както споменах от скоро съм с алфа.

tonov
19-10-2013, 12:54
Не може да е от дебитомер. На твоята алфа няма.
Провери дали имаш ток до бензиновата помпа. Тя трябва да заработи в момента в който почнеш да въртиш на стартер.

alonso83
21-10-2013, 09:47
Ами като дам на контакт и се чува бензиновата помпа че върти....но когато стартирам не ще и не ще :ranting:

ivan dimitrov
21-10-2013, 10:13
---

alonso83
21-10-2013, 12:48
Определено аз няма да мога да се справя с проблема и мисля да я закарам в сервиз.