PDA

View Full Version : Отказ на щета по каско-как може да се обжалва?



stu
13-10-2013, 17:10
Здравейте,
Някой обжалвал ли е отказ за щета по каско и какъв е реда!Става въпрос за дребни щети по боята от врати на други коли по заден калник и врата.Миналият ден са ми изпратили писмо, че ще ми платят само боядисване на вратата, а за калника ми отказват, тъй като на снимките при първоначалният оглед се виждали въпросните щети.Сумата не е голяма и не ми се занимава, но ме дразни факта, че когато правиха огледа на калника му нямаше абсолютно нищо и в протокола за оглед няма нищо отбелязано по колата, за разлика от предходната година, когато имах щети по задната броня, които си описаха в протокола.Тези техни снимки имат ли някъква стойност при положение , че в протокола няма никакви забележки.

syfer
14-10-2013, 10:17
здрaвей.

имa двa нaчинa зa обжaлвaне- нa aдминистрaтивно ниво т.е. пред директорa нa зaстрaховaтелното дружество, кaто си изложиш твоите мотиви и другият нaчин е по съдебен ред.по съдебен ред снимките не игрaят кaто докaзaтелство.тaм ще се ползвa вещо лице който ще гледa кaкво е нaписaно при първонaчaлния оглед и кaкво е констaтирaно при последвaщ.тaкивa делa се точaт около 1-2 години но по принцип aко си хвaнеш съвестен aдвокaт можеш дa пожънеш успех.поздрaви

bager
14-10-2013, 11:16
Пишеш възражение до изпълнителният директор на конкретното застрахователно дружество в свободен текст с твоето виждане на нещата и ако си поне малко прав ще има корекция от тяхна страна.
нещо подобно :

До изпълнителния Директор на ЗК ...........


Възражение
от
..................
Господин изп. Директор, смятам че отказването на обезщетение по щетa № ......... на автомобил ................ с номер ............, заведена на 07.10.2013г.(примерно) е неправомерно.

..............................................( описваш защо мислиш така), като общо взето наблягаш на това:

"при огледа на калника му нямаше абсолютно нищо и в протокола за оглед няма нищо отбелязано по колата"

Завеждаш възражението в деловодството и си взимаш номера под който е заведено.
Не се отказвай, нищо че сумата не е голяма, те на това разчитат. На мен преди време ми направиха корекция в моя полза за щета, която ми беше отказана. И то точно защото подадох възражение след писмо, с което ми отказваха щетата.
Така или иначе не губиш нищо.
Успех!

trustworthy
14-10-2013, 11:39
Това е присъщо на по-малките застрахователчета. Заради идентичен случай избягах навремето от някакъв ***инс (не ги помня точно кои бяха). Правят се на умрели лисици като цяло.

stu
14-10-2013, 14:17
Каското ми е в Армеец и за близо три години не съм имал проблеми, но явно са видяли , че ми изтича след няколко дни, и са решили да спестят някой лев.

santo_traficante
14-10-2013, 16:13
Преди три години при сключване на полицата ако е описан калника "гориш".При всяко следващо подновяване на огледа не се описва нищо.Но гледат снимките от първото сключване. Пускаш жалба за преразглеждане на щетата.

stu
14-10-2013, 16:30
Не мисля, че е точно така.Винаги съм държал колата да мине оглед при сключване с попълнен протокол при всяко подновяване.Дори когото си отстраних щетата на бронята по време на застраховката, веднага отидох да я снимат, и да ми напишат нов протокол без описани забележки.Не знам какво са снимали преди три години, но в момента имам протокол без забележки при сключване на последната застраховка.

santo_traficante
14-10-2013, 17:52
Какво пише в протокола? "подновяване" или "няма забележки"

stu
14-10-2013, 19:05
Нито "подновяване", нито "няма забележки"!

ShoxXx
15-10-2013, 01:28
Аз не съм се сблъсквал точно с такъв проблем, но при по-сериозен дори след подобна жалба до директора и веднага си промениха и поведение и предложение.

Добре е да знаеш, че след като оправиш дадена щета, която е описана при първоначален оглед, трябва да отидеш да ти опишат, че е оправено. В противен случай не очаквай да ти платят за боя на детайл, който е бил описан с малка драскотина, пък сега примерно е прецакан на съвсем друго място.

raiders
15-10-2013, 11:50
здрaвей.
...тaкивa делa се точaт около 1-2 години но по принцип aко си хвaнел съвестен aдвокaт...

Моето се точи вече почти 3г., това е крайна мярка, иначе за едно издраскване не си заслужава да се съдиш, но въпроса е все пак принципен.

Първо си подаваш жалба до изп. директор, както са ти казали колегите, после при отказ, ако искаш завеждаш иск.