PDA

View Full Version : Пътуване до Рим с кола ??????



Mury
18-10-2013, 22:37
Плануваме с жената Май месец да направим едно трипче из Италия.Пътували сме с кола,но към западна и северна Европа,на юг никога не сме пътували.Избрали сме маршрута през Сърбия,Хърватска,Словения,Италия.Мислим да спим в Любляна/макар че може да се стигне за 1 ден до Венеция/.Обиколката на Италия сме я начертали вече.Ще съм благодарен на всякакви съвети относно такова пътуване ,къде се купуват винетки,къде да зареждаме/ до колкото знам най-добре е Словения/.Къде може да се избегнат магистрали,с цел спсетяване на някоя непоносима такса,и всякакви такива......................Предварително благодаря,има много инфо по въпроса в нета и по форумите,ама е доста разхвърляно и не ми се четат 20 различни теми. :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

BLUE1
18-10-2013, 22:45
Първо: Пригответе си пари!
Второ: Пригответе си повечко пари!
Всякакви схеми за спестяване, ще ви развалят вкуса от пътешествието!

Mury
18-10-2013, 22:52
Първо: Пригответе си пари!
Второ: Пригответе си повечко пари!
Всякакви схеми за спестяване, ще ви развалят вкуса от пътешествието!

ОК тва е ясно,ама дочувам оттук оттам,че имало някакви паралелни скоростни пътища в Италия,успоредни на магистралите,които били безплатни :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

alex052
18-10-2013, 22:55
Първо с каква навигация ще пътувате.Разучете си софтуеара и имайте резервна за всеки случай/това ако сте параноици като мен/
Второ -изтеглете пооследната версия на картите и това сериозно-отразени са участъците в ремонт./миналата година един дебелоглав многознайко по случайност мой приятел от детинство достигна до ферибот в италия...........който бил изтеглен на сушата с карта от 2008г................../
Трето планирайте си маршрута с ГПС и вижте места за зареждане.
-избягването на магистралите не винаги е удачно/но колегата по горе ви е посъветвал в тази посока/
-имате и опция през гърция-игуменица- ферибот-италия.
Хотелите който подбирате да са с паркинг и по възможност при резервация предупредете ,че сте с кола и се нуждаете от паркомясто.
-Забравете за колата в градовете който разглеждате,ползвайте градски транспорт или някоя от варияциите на БУС ТУРИСТИК

-оборудвайте си автомобила,и да знаете ,че аптечката има срок на годност,в Сърбия трябва да имате комплект крушки в колата,въже жилетка и т.н.
успех

BLUE1
18-10-2013, 23:03
Ами има, и са в същото отлично състояние както и магистралите, но въпроса е дали имаш достатъчно време да ги използваш защото не са чак толкова скоростни като магистралата. Магистралата е бърза, удобна, но скучна. Старите пътища са интересни....минаваш през градчета и селца, виждаш отблизо страната, но се пътува по-бавно, много ограничения и светофари.

Mind_Control
19-10-2013, 10:54
Първото нещо, което трябва да направиш на влизане в Италия е да си купиш предплатена сим карта с неограничен интернет (или поне с достатъчно интернет). Пъхаш картата в смартфона и гугъл ще те заведе навсякъде. За всеки случай си купи и карта на хартия. На картата ще видиш прекрасно и алтернативните маршрути.

Linkestis
19-10-2013, 14:19
Днес е 19.10.2013г.
Вчера беше 18.10.2013г.
Що пускаш тема като евентуалното ти пътуване е чак след 7,забележи 7 месеца??????
То хубаво се изтъкваш ама....
И аз така след абитурентския на сина ми,ще пътувам за Калкута.Да пускам ли тема от сега или да чакам.
Иначе тая темичка е по-готина от тази за скутерчето :)
Намислил съм след половин една година...
Що в заглавието имаш 6 въпросителни?
На какво акцентираш?
На Рим,на пътуването или..?

Чакай че се превъзбудих :)
Сега гледам на Мишлен картата,пускам навигацията,ще питам по форумите и след 6 месеца и 15 дни ще ти отговоря как да стигнеш до Рим.
А Папата ще ходиш ли да гледаш или..?
Ама с 159-та ли ще ходиш или със скутерчето?

Имаш връзки по талянско бре Мурджев питай го!

Ти нищо не каза,четвъртък дойде ли?

Mury
19-10-2013, 15:47
Първо с каква навигация ще пътувате.Разучете си софтуеара и имайте резервна за всеки случай/това ако сте параноици като мен/
Второ -изтеглете пооследната версия на картите и това сериозно-отразени са участъците в ремонт./миналата година един дебелоглав многознайко по случайност мой приятел от детинство достигна до ферибот в италия...........който бил изтеглен на сушата с карта от 2008г................../
Трето планирайте си маршрута с ГПС и вижте места за зареждане.
-избягването на магистралите не винаги е удачно/но колегата по горе ви е посъветвал в тази посока/
-имате и опция през гърция-игуменица- ферибот-италия.
Хотелите който подбирате да са с паркинг и по възможност при резервация предупредете ,че сте с кола и се нуждаете от паркомясто.
-Забравете за колата в градовете който разглеждате,ползвайте градски транспорт или някоя от варияциите на БУС ТУРИСТИК

-оборудвайте си автомобила,и да знаете ,че аптечката има срок на годност,в Сърбия трябва да имате комплект крушки в колата,въже жилетка и т.н.
успех

Няма да ползваме навигация,но ако се наложи,имаме опция с нави на смартфон.Обиколили сме доста на север и запад,както писах с една хартиена карта,купена от ОМВ-Горубляна.Питането ми беше,за някакви препъни камъни,секретни маршрути и т.н.Това за крушките го знаех,но виж за въжето не-благодаря колега :razz::razz::razz::razz:

П.С.На някои други няма да им правя кефа,да им отговарям.:mobile::mobile::mobile:

Linkestis
19-10-2013, 16:20
Нема нужда ша та зачакам в темата след 7 месеца :)
Ма все пак кажи де четвъртък дойде ли?

Някой да не е разбрал че Мурджев ще ходи след 7 месеца до Рим?+5 въпросителни

jorko
19-10-2013, 17:53
Плануваме с жената Май месец да направим едно трипче из Италия.Пътували сме с кола,но към западна и северна Европа,на юг никога не сме пътували.Избрали сме маршрута през Сърбия,Хърватска,Словения,Италия.Мислим да спим в Любляна/макар че може да се стигне за 1 ден до Венеция/.Обиколката на Италия сме я начертали вече.Ще съм благодарен на всякакви съвети относно такова пътуване ,къде се купуват винетки,къде да зареждаме/ до колкото знам най-добре е Словения/.Къде може да се избегнат магистрали,с цел спсетяване на някоя непоносима такса,и всякакви такива......................Предварително благодаря,има много инфо по въпроса в нета и по форумите,ама е доста разхвърляно и не ми се четат 20 различни теми. :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
Можеш да спестиш словенската винетка, ако я прекосиш близо до морето по нормално шосе, но пък се плаща участъка от магистрата в Хрватска от Загреб почти до Ржека ли чете...както се каза по-горе с колата в града не става, освен ако не искаш да снасяш по няколко евро на час. Интернет си вземи от Тим, другите не предлагат, търсил съм, 20 евро за 1 м. 2 Гб, обаче се приготви за много бавна връзка...

fred
19-10-2013, 18:16
Аз мисля да правя нещо подобно, но ще си взема просто еднна навигация под наем и готово:biggrin1:, но няма да е да до Рим и ще е през май също, та ще се възползвам от полезни мнения за пътя :)

Tonimir
19-10-2013, 19:06
Що пускаш тема като евентуалното ти пътуване е чак след 7,забележи 7 месеца??????
То хубаво се изтъкваш ама....
И аз така след абитурентския на сина ми,ще пътувам за Калкута.Да пускам ли тема от сега или да чакам.
Иначе тая темичка е по-готина от тази за скутерчето :)
За подобни пътувания се планира предварително и период от половин година е повече от нормално.
Не виждам как с подобно пътуване, човек се "изтъква". Темата е да събере възможно най много информация предварително, че като наблежи времето, след зимата, всичко да му е подредено и да си го кара по план.

Под изтъкване разбирам човек да пита, дали е по добре да пътува с "Riviera Oceania" или с "Crystal Cruises" за едно океанско пътешествие до карибите и обратно ...

old alfist
19-10-2013, 19:11
Нема нужда ша та зачакам в темата след 7 месеца :)
Ма все пак кажи де четвъртък дойде ли?

Някой да не е разбрал че Мурджев ще ходи след 7 месеца до Рим?+5 въпросителни
Не си мисли, че си "оригинален" със заядливото си поведение.

jorko
19-10-2013, 19:15
Под изтъкване разбирам човек да пита, дали е по добре да пътува с "Riviera Oceania" или с "Crystal Cruises" за едно океанско пътешествие до карибите и обратно ...
Или си е уредил чартър с хеликоптера на Папата от летището до Ватикана ... няма нищо лошо в планирането отрано

Mury
19-10-2013, 20:01
Не си мисли, че си "оригинален" със заядливото си поведение.

Някои хора в този форум,въобще не заслужават да им се обръща внимание :nono::nono::nono::nono:

---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:58 ----------


Можеш да спестиш словенската винетка, ако я прекосиш близо до морето по нормално шосе, но пък се плаща участъка от магистрата в Хрватска от Загреб почти до Ржека ли чете...както се каза по-горе с колата в града не става, освен ако не искаш да снасяш по няколко евро на час. Интернет си вземи от Тим, другите не предлагат, търсил съм, 20 евро за 1 м. 2 Гб, обаче се приготви за много бавна връзка...

Жорка,мерси брат,четох за пътя през Риека,има си цял блог как да се спести винетката в Словения,но е писан когато са продавали 6 месечна за 35 евра,сега вече имало седмична за 15 евра :beer::beer::beer::beer:От къде се взиам този нет,от Словения,Италия...........?????

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 20:00 ----------


Аз мисля да правя нещо подобно, но ще си взема просто еднна навигация под наем и готово:biggrin1:, но няма да е да до Рим и ще е през май също, та ще се възползвам от полезни мнения за пътя :)

На мен ми е по-интересно да пътувам с хартиена карта,всеки си има вкус.Можем да споделяме какво сме прочели тук там,какво сме разбрали от познати и т.н..Пък ако се засечем някъде по Италия ще е супер :beer::beer::beer::beer:

Linkestis
19-10-2013, 20:50
Не си мисли, че си "оригинален" със заядливото си поведение.

Теб да съм те питал за мнение относно поведението ми?

old alfist
19-10-2013, 20:54
Теб да съм те питал за мнение относно поведението ми?
А, форума да не би е твой, че да не може някой да изкаже мнение.

jorko
19-10-2013, 21:51
Темата се вкиселява с два лимона... Тим е италианси оператор, имат си офиси подобни на нашите, вкл. и общи с другите мрежи, но за Водафон знам, че са само с договор, а мисля че и Wind са така, абе на място е най- точно... времената се менят...

Linkestis
19-10-2013, 22:59
........ времената се менят...

А кажи им де...след 7 месеца може 159-та я да се е окотила,я да са я купили,я Мурджев да е останал без работа...варианти много.

trustworthy
19-10-2013, 23:10
А кажи им де...след 7 месеца може 159-та я да се е окотила,я да са я купили,я Мурджев да е останал без работа...варианти много.

Предлагам ти да спреш с флейма. Ако имаш нещо с Мъри, оправя си го на л.с.!

Linkestis
19-10-2013, 23:19
Няма нищо с Мурджев той е симпатяга!
Ти нещо на въпреки ли го подкара?
Кво е флейм?Давай го на български.

fred
20-10-2013, 00:14
На мен ми е по-интересно да пътувам с хартиена карта,всеки си има вкус.Можем да споделяме какво сме прочели тук там,какво сме разбрали от познати и т.н..Пък ако се засечем някъде по Италия ще е супер :beer::beer::beer::beer:

Проблемът е в градовете, иначе по основните шосета става и хартиена, ама с навигацитя си те води за носа, както се казва :) Наскоро брат ми ходиха с племеницата и жена му из френски прованс така и нямаха никакви проблеми.
А за другото спор няма :drinking:

Mury
20-10-2013, 11:48
Проблемът е в градовете, иначе по основните шосета става и хартиена, ама с навигацитя си те води за носа, както се казва :) Наскоро брат ми ходиха с племеницата и жена му из френски прованс така и нямаха никакви проблеми.
А за другото спор няма :drinking:

В градовете ще ползваме градски транспорт :cheers::cheers::cheers::cheers: и се продават местни карти за по 3-4 евро...........................с хартиена карта обиколихме половин Париж ;-);-);-)

DiStefano
20-10-2013, 13:12
Ако имаш възможност на връщане си направи маршрут - Венеция - Игуменица. Има какво да се види, а и на малката гаранция, че ще и хареса ферибота.

п.п. неколко човека тук във форума прекаляват с онанирането явно ..

Mury
20-10-2013, 19:07
Ако имаш възможност на връщане си направи маршрут - Венеция - Игуменица. Има какво да се види, а и на малката гаранция, че ще и хареса ферибота.

п.п. неколко човека тук във форума прекаляват с онанирането явно ..

Не щем ферита брат,на отиване през Верона и Модена към Рим,на обратно ще минем през други градове евентуално........А и с много ровене по разни сайтове,така и не разбрахме колко ще ни излезе ферито за 3 души с кола и каюта......................:ranting::ranting::rant ing:

boris037
20-10-2013, 20:19
Това, което мога аз да посъветвам колегата е след като влиза от северната страна на Италия, да мине през цялата страна и да излезе от Бари, има, тоест имаше, предполагам и сега все още има фериботи Бари-Игуменица. Цените на различните фериботи, ако не се лъжа е различна. Но ако е с ферибот, да не си взима каюта-доста тесни са, доста неудобни-кораб е все пак, ами да използва откритите палуби, има скари, много по-широко е, и е по-забавно като са повече народ около теб, защото всичките са луди глави и гледат да се забавляват, щом са на откритата палуба:)
Много силно подкрепям идеята в градовете колата просто да се зарязва някъде и да се кара с градския транспорт, като се използват местни туристически карти.
И още нещо, това от което аз спестявам когато пътувам с кола са пари за хотел-просто не мога да си позволя да губя половин денонощие в хотел с удобства, докато през това време мога да карам, а хората да дремят в колата. И пари за ресторанти, карам на принципа- спирам на удобно място в градовете, провизии за сандвичи от супермаркета и газ!
Много приятни емоции пожелавам, много хубава дестинация сте си избрали!

Бобби
20-10-2013, 20:47
Да...този който е патувал...знае...как да подскаже, а не като ония с пистолета дето са му свършили патроните...
...опита се и в блатотото да се открехне, ама не е усетил средата...добре, че изтриха темата.....

fred
20-10-2013, 22:19
В градовете ще ползваме градски транспорт :cheers::cheers::cheers::cheers: и се продават местни карти за по 3-4 евро...........................с хартиена карта обиколихме половин Париж ;-);-);-)

Е то и аз така съм, въпросът е докато стигна до там :)

Linkestis
20-10-2013, 23:05
.....

п.п. неколко човека тук във форума прекаляват с онанирането явно ..


Така е майна,тука си прав за съжаление.

koolio
20-10-2013, 23:20
Това, което мога аз да посъветвам колегата е след като влиза от северната страна на Италия, да мине през цялата страна и да излезе от Бари, има, тоест имаше, предполагам и сега все още има фериботи Бари-Игуменица. Цените на различните фериботи, ако не се лъжа е различна. Но ако е с ферибот, да не си взима каюта-доста тесни са, доста неудобни-кораб е все пак, ами да използва откритите палуби, има скари, много по-широко е, и е по-забавно като са повече народ около теб, защото всичките са луди глави и гледат да се забавляват, щом са на откритата палуба:)
Много силно подкрепям идеята в градовете колата просто да се зарязва някъде и да се кара с градския транспорт, като се използват местни туристически карти.
И още нещо, това от което аз спестявам когато пътувам с кола са пари за хотел-просто не мога да си позволя да губя половин денонощие в хотел с удобства, докато през това време мога да карам, а хората да дремят в колата. И пари за ресторанти, карам на принципа- спирам на удобно място в градовете, провизии за сандвичи от супермаркета и газ!
Много приятни емоции пожелавам, много хубава дестинация сте си избрали!

Мдаа, нощите са за пътуване, дните - за разглеждане. :)

old alfist
21-10-2013, 09:57
Ex, младостта си е голяма работа.
Ако не съм се наспал през нощта ще има да дремя през деня като кон на празни ясли и ще гледам само хубави картинки, без да запомня с какво точно са свързани - един такъв воаяж ще бъде за мен само едно безкрайно нощно каране по пътищата.

Mury
21-10-2013, 12:49
Това, което мога аз да посъветвам колегата е след като влиза от северната страна на Италия, да мине през цялата страна и да излезе от Бари, има, тоест имаше, предполагам и сега все още има фериботи Бари-Игуменица. Цените на различните фериботи, ако не се лъжа е различна. Но ако е с ферибот, да не си взима каюта-доста тесни са, доста неудобни-кораб е все пак, ами да използва откритите палуби, има скари, много по-широко е, и е по-забавно като са повече народ около теб, защото всичките са луди глави и гледат да се забавляват, щом са на откритата палуба:)
Много силно подкрепям идеята в градовете колата просто да се зарязва някъде и да се кара с градския транспорт, като се използват местни туристически карти.
И още нещо, това от което аз спестявам когато пътувам с кола са пари за хотел-просто не мога да си позволя да губя половин денонощие в хотел с удобства, докато през това време мога да карам, а хората да дремят в колата. И пари за ресторанти, карам на принципа- спирам на удобно място в градовете, провизии за сандвичи от супермаркета и газ!
Много приятни емоции пожелавам, много хубава дестинация сте си избрали!

Благодаря колега,то ние стигнем ли до Италия,преходите ще са малки,с ранно ставане ще се справим да има време за разглеждане,а и все пак ще сме с щерката евентуално,която е на 7 г. :cheers::cheers::cheers::cheers:

stelt
21-10-2013, 13:10
Идеята за екскурзия е добра. Ние това лято врътнахме една подобна. Съветвам те да караш по магистралите, освен в моментите, когато ще се налага да видиш някоя забележителност извън тях.
Ние посетихме Будапеща,Виена, Залцбург, прохода Гросглокнер, прохода Стелвио, Верона, Маранело, Модена и Венеция.

Mury
21-10-2013, 14:13
Идеята за екскурзия е добра. Ние това лято врътнахме една подобна. Съветвам те да караш по магистралите, освен в моментите, когато ще се налага да видиш някоя забележителност извън тях.
Ние посетихме Будапеща,Виена, Залцбург, прохода Гросглокнер, прохода Стелвио, Верона, Маранело, Модена и Венеция.

Тва за магистралите вече го разбрах,и други хора доста по пътували ме посъветваха така.;-);-);-)

koolio
21-10-2013, 14:52
И ние го направихме това с екскурзията, но доста по-кратка - София - Виена - Будапеща - София и после до Гърция. Също преоръчвам да се държат магистралите - по-осветено, повече табели, по-малък шанс да се объркаш, не е изморително.

Mury
21-10-2013, 15:01
И ние го направихме това с екскурзията, но доста по-кратка - София - Виена - Будапеща - София и после до Гърция. Също преоръчвам да се държат магистралите - по-осветено, повече табели, по-малък шанс да се объркаш, не е изморително.

Тва за изморяването не ми е проблем,2008 януари от София до Будапеща през Румъния сме пътували 22 часа/1100 км. в над половин метър сняг,аз карах 20 часат от тези 22 без прекъсване-пълен идиот.На другия ден 1400 км. до Брюксел ми се видяха като детска игра по магистралите :ranting::ranting::ranting:

koolio
21-10-2013, 16:54
Абе това екскурзия през зимата не си е работа според мен ...

Mury
22-10-2013, 11:52
Абе това екскурзия през зимата не си е работа според мен ...

Що в Белгия,Франция и Холандия наиш кво е готино................от 10 градуса на горе :balloon::balloon::balloon:

koolio
22-10-2013, 17:49
Що в Белгия,Франция и Холандия наиш кво е готино................от 10 градуса на горе :balloon::balloon::balloon:

Стига бе, като бях в Белгия през март хората ми казваха, че съм имал голям късмет да уцеля един от 10-тината слънчеви дни в годината.

old alfist
22-10-2013, 21:36
Абе това екскурзия през зимата не си е работа според мен ...
Изобщо не си е работа екскурзия без самолет, хотел и екскурзовод.

dimitar_vd62
22-10-2013, 21:41
И една 20 годишна ти харчи парите.

old alfist
22-10-2013, 21:44
И една 20 годишна ти харчи парите.
Митак, ти пак изпадна в лирично отклонение.

dimitar_vd62
22-10-2013, 21:58
Не е лирично а еротично.Сетих се за един авер дето отиде на Бахамите с жена си и вика - как можах си напрая такова харакири не знам.Само да извадя 20-е долара и немаш идея кави каки се обаждат.

old alfist
22-10-2013, 22:10
Не е лирично а еротично.Сетих се за един авер дето отиде на Бахамите с жена си и вика - как можах си напрая такова харакири не знам.Само да извадя 20-е долара и немаш идея кави каки се обаждат.
Е, това вече е епично.

bouncer
29-10-2013, 17:36
Пътувах до Венеция през 2012 с колата и минах по същия маршрут, който си си избрал. Моят съвет е да не си спестяваш магистралите. Таксите не са особено високи и не си заслужава обиколките. Вземи си навигация от някой проиятел - много е полезна и помага. Наистина.

Аз зареждах в Словения. Пътят е супер с изключение на отсечката между Сръбската граница и маристралата - там е ужас. Обмени си освен евра и малко куни за хърватска. Имай предвид, че май месец там след 5 следобед падат такива чутовни мъгли, че не може да се кара. Сметни си пътя да минете от там през деня. Ние минавахме 400 километра за 7 часа. Иначе магистралите са прави и скучни, но много хубави.

Покрай Любляна има адски трафик, но си заслужава да влезнеш и разгледаш града. Ако имате време мини да разгледате пещерата Постойна. Входа е 60 евра на човек, но такова нещо не можеш да видиш всеки ден! Огромна е!!! Общо взето минеш ли Сърбия си в белия свят и няма да имаш грижи по пътя. Полицаи на са ме спирали никъде, но е хубаво да попрочетеш къде какво се иска. Например в Сърбия е 120 км/ч, а в Хърватска е пълно с цивилни коли с камери. Винетки се купуват или на границата или плащаш таксата на входа на магистралата.

Имай предвид, че кочината като влезне в Италия не ще да си ходи! На мен ми умря акумулатора на вървата вечер и си купих некъв китайкси боклук в Местре за 180 евра... Ако искаш...

Ако се сетиш нещо - питай.

Mury
29-10-2013, 17:40
Пътувах до Венеция през 2012 с колата и минах по същия маршрут, който си си избрал. Моят съвет е да не си спестяваш магистралите. Таксите не са особено високи и не си заслужава обиколките. Вземи си навигация от някой проиятел - много е полезна и помага. Наистина.

Аз зареждах в Словения. Пътят е супер с изключение на отсечката между Сръбската граница и маристралата - там е ужас. Обмени си освен евра и малко куни за хърватска. Имай предвид, че май месец там след 5 следобед падат такива чутовни мъгли, че не може да се кара. Сметни си пътя да минете от там през деня. Ние минавахме 400 километра за 7 часа. Иначе магистралите са прави и скучни, но много хубави.

Покрай Любляна има адски трафик, но си заслужава да влезнеш и разгледаш града. Ако имате време мини да разгледате пещерата Постойна. Входа е 60 евра на човек, но такова нещо не можеш да видиш всеки ден! Огромна е!!! Общо взето минеш ли Сърбия си в белия свят и няма да имаш грижи по пътя. Полицаи на са ме спирали никъде, но е хубаво да попрочетеш къде какво се иска. Например в Сърбия е 120 км/ч, а в Хърватска е пълно с цивилни коли с камери. Винетки се купуват или на границата или плащаш таксата на входа на магистралата.

Имай предвид, че кочината като влезне в Италия не ще да си ходи! На мен ми умря акумулатора на вървата вечер и си купих некъв китайкси боклук в Местре за 180 евра... Ако искаш...

Ако се сетиш нещо - питай.

Повечето неща са ми ясни,както казах пътували сме доста на север и на запад.Идеята ми беше за повечко инфо за пътя до Италия,за там ясно ще се оправим.Тва за мъглите за Хърватска ли имаш предвид,тва е интересно да се знае,благодарско.:innocent::innocent::innocent:

nikolaaaay
29-10-2013, 19:18
Ако целта е само Италия, а не толкова Сърбия, Хърватска и Словения, може да го направиш без 59-ката а със самолет и рентакар. Сигурно излиза едно и също като пари. Лоу-кост полети има до Милано и цените са смешни, а кола под наем за една седмица сигурно ще излезе около 200 евро. Хубавото е, че можеш да я вземеш от Милано и да я върнеш в Рим и ще можете да наблегнете на екскурзията, а не на шофирането.

П.С. Жабарите карат много зле. Разочарован съм :-P

Mury
29-10-2013, 21:26
Ако целта е само Италия, а не толкова Сърбия, Хърватска и Словения, може да го направиш без 59-ката а със самолет и рентакар. Сигурно излиза едно и също като пари. Лоу-кост полети има до Милано и цените са смешни, а кола под наем за една седмица сигурно ще излезе около 200 евро. Хубавото е, че можеш да я вземеш от Милано и да я върнеш в Рим и ще можете да наблегнете на екскурзията, а не на шофирането.

П.С. Жабарите карат много зле. Разочарован съм :-P

Не е само Италия,а и Словения и Хърватска,Сърбия сме я виждали няколко пъти :tooth::tooth::tooth:

nicola 59
02-11-2013, 22:40
Колега аз не четох цялата тема ,ма ако минеш под слънцето на Салерно,или слънчева Калабрия,пиши едно лично,та да те черпя една вечеря ,с калабрииско вино,па другото е лесна работа.

injekciona
21-12-2013, 19:50
Дано не се сърди автора, че му ползвам темата, но имам един въпрос. Обмислям лятото пътуване с купето до Торино, по случай 20 годишнината на модела. Интересува ме в Италия или някъде по пътя, дали биха ми направили проблем за всичките aftermarket неща, които ще са по колата(кулери, генерация, джанти и т.н.). До колкото знам в повечето страни в Европа всичко се описва в талона и като те спрат ако имаш неща по колата, които не са описани става проблем. Лично познавам австриец, на който преди 2 години му конфискуваха мотора в Италия, защото имал aftermarket генерация, която не е описана в талона.

rusiq86
21-12-2013, 21:53
Приятел ти серизоно ли питаш?

old alfist
21-12-2013, 21:59
Дано не се сърди автора, че му ползвам темата, но имам един въпрос. Обмислям лятото пътуване с купето до Торино, по случай 20 годишнината на модела. Интересува ме в Италия или някъде по пътя, дали биха ми направили проблем за всичките aftermarket неща, които ще са по колата(кулери, генерация, джанти и т.н.). До колкото знам в повечето страни в Европа всичко се описва в талона и като те спрат ако имаш неща по колата, които не са описани става проблем. Лично познавам австриец, на който преди 2 години му конфискуваха мотора в Италия, защото имал aftermarket генерация, която не е описана в талона.
Ако я накичиш като Коледна елха, най-много да ти конфискуват колата и да те изгонят от страната, заради загрозяване на природата.

radostin_ivanov
21-12-2013, 23:27
Дано не се сърди автора, че му ползвам темата, но имам един въпрос. Обмислям лятото пътуване с купето до Торино, по случай 20 годишнината на модела. Интересува ме в Италия или някъде по пътя, дали биха ми направили проблем за всичките aftermarket неща, които ще са по колата(кулери, генерация, джанти и т.н.). До колкото знам в повечето страни в Европа всичко се описва в талона и като те спрат ако имаш неща по колата, които не са описани става проблем. Лично познавам австриец, на който преди 2 години му конфискуваха мотора в Италия, защото имал aftermarket генерация, която не е описана в талона.

Не се притеснявай.

injekciona
21-12-2013, 23:51
Приятел ти серизоно ли питаш?

Абсолютно, какво толкова странно има в питането ми за това дали се заяждат за aftermarket неща по колата? Не съм тръгнал с някаква самоделка....


Ако я накичиш като Коледна елха, най-много да ти конфискуват колата и да те изгонят от страната, заради загрозяване на природата.

Ми покажи си ти красивата алфа, да видиме коя кола загрозява повече природата. Като няма какво да кажеш по темата, не знам защо трябва да спамиш....

old alfist
22-12-2013, 09:19
Ми покажи си ти красивата алфа, да видиме коя кола загрозява повече природата. Като няма какво да кажеш по темата, не знам защо трябва да спамиш....
Самия ти си усещаш, че има нещо, което не е както трябва по колата ти, а моята съм я показвал вече няколко пъти, но щом трябва ето пак, в оригиналният и вид :

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/68647_434900349897735_1574130941_n.jpg

digitalundgrd
22-12-2013, 10:29
Самия ти си усещаш, че има нещо, което не е както трябва по колата ти


Цъ...Тука сбърка рейса :waving: Неговото Фиат купе е едно от най-добре изглеждащите в БГ ;)

http://farm8.staticflickr.com/7311/10090463634_64816df855_b.jpg

old alfist
22-12-2013, 11:02
Цъ...Тука сбърка рейса :waving: Неговото Фиат купе е едно от най-добре изглеждащите в БГ ;)
Няма опасност да сбъркам рейса, защото не съм се и опитвам да го хващам.
Не виждам какъв е проблема - фиатчето е добро, а това, че някой се опитва да се прави на оригинален си е негов проблем.

rusiq86
22-12-2013, 12:40
Да питаш дали ще ти конфискуват колата за такова нещо, е все едно да питаш дали ще ме задържат на границата защото съм си обърнал шапката наобратно...

Просто няма как да не отговориш шеговито.

injekciona
22-12-2013, 14:15
Няма опасност да сбъркам рейса, защото не съм се и опитвам да го хващам. Не виждам какъв е проблема - фиатчето е добро, а това, че някой се опитва да се прави на оригинален си е негов проблем. Не знам кой на какъв се прави, зададох си най-нормално въпроса, ти ми говориш за коледни елхи и загрозяване на природата......Не знам толкова ли е трудно като някой пита нещо да му се отговори нормално.



Да питаш дали ще ти конфискуват колата за такова нещо, е все едно да питаш дали ще ме задържат на границата защото съм си обърнал шапката наобратно...

Просто няма как да не отговориш шеговито.

Колкото и да ти се струва налудничево, познавам човек, който го беше спряла някаква мобилна станция и след проверка му бяха взели мотора заради custom генерация, която не е била орписана в талона. И после 6 месеца разправии докато си го прибере..... За това питах някой ако знае как седят нещата да каже, но явно смислен отговор няма да получа.

Sunny
22-12-2013, 14:35
Ако си караш спокойно и не се набиваш на очи с изцепки по пътищата никой нищо няма да ти стори .
Караш си културно с останалото "стадо" , пристигаш си спокойно на мероприятието и се веселиш с останалите съмишленици .
Но ако се правиш на безсмъртен по пътищата бързо ще разбереш ,че техните полицаи не са като нашите .

old alfist
22-12-2013, 15:20
Не знам кой на какъв се прави, зададох си най-нормално въпроса, ти ми говориш за коледни елхи и загрозяване на природата......Не знам толкова ли е трудно като някой пита нещо да му се отговори нормално.
Явно трябваше да изостри диалога за да ти видим колата, което може би беше основната ти идея.
Съни-то много добре ти го е написал - ако се гъзарееш си уязвим заради външния вид.
В интерес на истината след като ти видях колата се убедих, че много я обичаш, но в желанието да направиш нещо за вида и, леко си я загрозил, пък и с този цвят съм сигурен, че отдалеко хората ти махат често, защото мислят, че си такси, докато не те видят отблизо, че не си.

ecotronic
22-12-2013, 15:50
Колкото и да ти се струва налудничево, познавам човек, който го беше спряла някаква мобилна станция и след проверка му бяха взели мотора заради custom генерация, която не е била орписана в талона. И после 6 месеца разправии докато си го прибере..... За това питах някой ако знае как седят нещата да каже, но явно смислен отговор няма да получа.

Ако зависи от мен, ще конфискувам всички мотори с "custom-генерации", заради които падат керемидите.

digitalundgrd
22-12-2013, 17:42
Няма опасност да сбъркам рейса, защото не съм се и опитвам да го хващам..

Колега с лачената 66ца, след като видяхме, че предположението ти за евентуален проблем с външния вид на ФИАТ-а не минА, ти предлагам да дръпнеш ръчната и да не продължаваш със заядливите подмятания за жълти таксита и прочие...:wierdo:

Ако можеш да кажеш нещо, с което да си полезен по темата за пътуването в Италия давай, иначе само безмислен спам....:coolio:

old alfist
22-12-2013, 18:03
Колега с лачената 66ца, след като видяхме, че предположението ти за евентуален проблем с външния вид на ФИАТ-а не минА, ти предлагам да дръпнеш ръчната и да не продължаваш със заядливите подмятания за жълти таксита и прочие...:wierdo:

Ако можеш да кажеш нещо, с което да си полезен по темата за пътуването в Италия давай, иначе само безмислен спам....:coolio:
OK, Началник, проблемите на Фиат-а тепърва предстоят, а 66-та изобщо не е лачена, а само пастирана 11-годишна кола.

injekciona
22-12-2013, 18:49
Явно трябваше да изостри диалога за да ти видим колата, което може би беше основната ти идея.
Съни-то много добре ти го е написал - ако се гъзарееш си уязвим заради външния вид.
В интерес на истината след като ти видях колата се убедих, че много я обичаш, но в желанието да направиш нещо за вида и, леко си я загрозил, пък и с този цвят съм сигурен, че отдалеко хората ти махат често, защото мислят, че си такси, докато не те видят отблизо, че не си.

Да, разкри ми дълбокия замисъл. Много ми беше важно да си покажа колата точно пред теб.... :big_whoops: За подмятанията за вида на колата изобщо не мисля да ти отговарям.... Все пак мерси за "полезните" съвети и по-добре някой да заключи темата, за да не се продължава с безсмислен спам, аз ще намеря начин да си разуча нещата.

rusiq86
23-12-2013, 09:57
Мотора е извзет заради шумната преправяна генерация, което си е нормално колега. Това не е Б-я да минава този номер.
Карай си спокойно, и възпитнано и няма да имаш проблеми.

Mury
23-12-2013, 13:20
Не знам кой на какъв се прави, зададох си най-нормално въпроса, ти ми говориш за коледни елхи и загрозяване на природата......Не знам толкова ли е трудно като някой пита нещо да му се отговори нормално.




Колкото и да ти се струва налудничево, познавам човек, който го беше спряла някаква мобилна станция и след проверка му бяха взели мотора заради custom генерация, която не е била орписана в талона. И после 6 месеца разправии докато си го прибере..... За това питах някой ако знае как седят нещата да каже, но явно смислен отговор няма да получа.
Много им е трудно на някои хора тук колега,както виждаш аз също зарязах тази тема,точно заради всевъзможни философи........................:th_up::th_up::th_ up:

Успех с пътуването,колата ти изглежда уникално.Това за което питаш,мисля че важи за Германия и Австрия,поне за там съм чувал хора да имат проблеми заради големи жанти,шумни генерации и т.н. :calc::calc::calc::calc:

old alfist
23-12-2013, 14:09
Винаги съм казвал, че гъзарията не мори, а мъчи.
Като ще се правите на гъзари, бъдете такива докрай - взимат ви колата и толкова, а не да почвате да питате, това ли, онова ли, ма туй ли, онуй ли.

Mury
23-12-2013, 14:22
Винаги съм казвал, че гъзарията не мори, а мъчи.
Като ще се правите на гъзари, бъдете такива докрай - взимат ви колата и толкова, а не да почвате да питате, това ли, онова ли, ма туй ли, онуй ли.

Ох колко безмислени думи..........................:th_up::th_up::th_up ::th_up:

radostin_ivanov
23-12-2013, 18:58
Карам в Германия близо 2 години,колата ми е с брони,прагове и фолио на джамците,това лято покарах 2 месеца с 19-ки,и бръмчи доста,спирали са ме на аутобана точно заради бръмченето и познай какво-нищо.Не че не се заяжда ченгето,пипа ми гърнето,иска да гледа номера на мотора,обискира ме извади ми парите пред сума народ на един паркинг и ме пусна.По принцип немски коли за всяка една промяна по външния вид,трябва да имаш документ от ТUV,тъй че споко,щом моята кола не са конфискували Германците,за Италиянците се небой.