PDA

View Full Version : Сваляне на фарове как?



dakata
21-10-2013, 22:10
Здравейте колеги,

Предстои ми да свалям фаровете за ремонт,или по-точно ще изпращам рефлекторите на късите в Стрелча за ново покритие.Преди време някой беше пуснал много хубава и подробна тема как се свалят,но сега не я откривам.
Моля,ако някой знае къде се подвизава въпросната тема да пусне жокер или да сподели как точно става демонтажа.

Предварително Ви благодаря!!!

Doomguy
21-10-2013, 22:15
Май за тази тема става въпрос - http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29957&highlight=%F1%F2%F0%E5%EB%F7%E0

Chimev
21-10-2013, 22:19
Сваляш бронята и после е лесно, ще се ориентираш :cheers:

dakata
22-10-2013, 21:26
:cheers:
Май за тази тема става въпрос - http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29957&highlight=%F1%F2%F0%E5%EB%F7%E0

Точно за това става въпрос колега.Благодаря много и на двама ви.

dakata
06-11-2013, 21:11
Само да отбележа,че изпратих рефлекторите в Стрелча,днес човек от фирмата ми се обади да ми каже,че ще ми струва по 22 лв. на брой/което си е приемлива цена според мен/.Другата седмица като си ги получа и бодна ксенона 55W-6000К ще пиша какъв е резултата и ще пусна някоя снимчица.:th_up:

ecotronic
06-11-2013, 21:14
Само да отбележа,че изпратих рефлекторите в Стрелча,днес човек от фирмата ми се обади да ми каже,че ще ми струва по 22 лв. на брой/което си е приемлива цена според мен/.Другата седмица като си ги получа и бодна ксенона 55W-6000К ще пиша какъв е резултата и ще пусна някоя снимчица.:th_up:

Колега, разлепва ли стъклата и ако да, по каква технология?

dakata
06-11-2013, 21:38
Колега, разлепва ли стъклата и ако да, по каква технология?

В момента разлепвам стъклото на единия фар,понеже стъкълцето което е пред крушката на мигача се беше измъкнало по някакъв начин и се беше завряло при рефлектора на дългите,та за това съм се захванал с него,но още не съм го довършил,в общи линии си е тегава работа.Загрявам го със сешоара на жена ми и с макетното ножче прорязвам м/у стъклото и пластмасата и след това леко напъвам с плоска отвертка,за сега се отделя добре ,но става бавно понеже внимавам да не скърша някъде пластмасата или стъклото,надявам се,че утре вече ще съм го отлепил,ако не беше това стъкълце на мигача въобще не бих се захванал... Иначе за да свалиш рефлектора с лупата въобще не е трудно,ако ти трябва някакво инфо казвай с к'вото мога ще помагам :th_up:

ecotronic
06-11-2013, 21:56
В момента разлепвам стъклото на единия фар,понеже стъкълцето което е пред крушката на мигача се беше измъкнало по някакъв начин и се беше завряло при рефлектора на дългите,та за това съм се захванал с него,но още не съм го довършил,в общи линии си е тегава работа.Загрявам го със сешоара на жена ми и с макетното ножче прорязвам м/у стъклото и пластмасата и след това леко напъвам с плоска отвертка,за сега се отделя добре ,но става бавно понеже внимавам да не скърша някъде пластмасата или стъклото,надявам се,че утре вече ще съм го отлепил,ако не беше това стъкълце на мигача въобще не бих се захванал... Иначе за да свалиш рефлектора с лупата въобще не е трудно,ако ти трябва някакво инфо казвай с к'вото мога ще помагам :th_up:

Рефлектора за късите съм го свалял без да разлепвам стъклото но си е тегава работа и вероятността да се счупи нещо е голяма. Най-добре е да се разлепи стъклото, което също не е никак лесно. И това съм правил, но питам за да се научим на най-добрия начин:)
Това, което съм разбрал е че трудното е да го подхванеш - да тръгне от единия край. После не е необходимо да го подрязваш навсякъде. Тръгне ли да се отлепва от единия край - дърпане му е майката - разлепва се лесно.
После трабва добре да се почистят остатъците от старото лепило за да може, като се лепи да легне навсякъде добре.

dakata
06-11-2013, 22:33
[QUOTE=ecotronic;1267140]Рефлектора за късите съм го свалял без да разлепвам стъклото но си е тегава работа и вероятността да се счупи нещо е голяма...

Въобще не е трудно колега,само трябва най-напред да откачиш черният капак на който е закрепено управлението от закопчалките и да остане да се държи само в трите точки които са за ел.регулирането на рефлекторите и след като имаш достъп до ябълките които две от тях са пластмасови а едната е метална с една тънка отвертка избутваш зъбчето което е като стопер на ябълката и с една голяма плоска отвертка която ползваш като лост подпираш върхът и в основата на една от точките и само надигаш въпросната пластмаса и ябълката излиза като коркова тапа.Повтаряте същата процедура и с останалите,буквално се откачат за 1 минута и докато се подхожда с мисъл вероятността да счупиш нещо е минимална. ;-)

code
06-11-2013, 22:45
И аз съм разлепвал, голяма дандания е и не бих повторил. :) В крайна сметка си купих нови Depo и се родих :) Но ако говорим за "технология на отлепване" гледах едно клипче в ютуба, пича слага фара в един кашон с дупка, пъха сешоара в дупката и го оставя да се "пече". ;) После всичко става по-лесно. Не съм го пробвал, но ми се струва доста по-удачно от това да запукаш студения фар със сешоара, както аз навремето.:)

old alfist
07-11-2013, 01:24
На 146 съм ги загрявал на парното, а на 166 във фурната на готварската печка, че тогава нямаше парно - газовата криза от 2009г.

endeavour
07-11-2013, 06:35
За мен най-добрия начин е ваничката с гореща вода - потапяш стъклото на фара и след 4-5 минути се отлепва и без ножче :devil::devil::devil:

ecotronic
07-11-2013, 10:24
Явно истината е в нагряването. Това с горещата вода ми се вижда най-добрия метод.

:th_up:

:cheers:

Fr0sT
07-11-2013, 10:51
Махането на рефлектора горе долу лесна без сваляне на стъклото, после слагането обаче не знам как ще стане.
Лятото като разлепвах моите първо пробвах със сешоара - след 2 часа духане и почти нулев напредък метнах фара във фурната и го разлепих за около 15 мин. Цаката е да се нагрее пластмасата и стъклото равномерно за да се разлепи и после напъване с отвертката. Пластмасата е доста еластична и аз поне не успях никъде да я счупя, но пък я назъбих и изкривих на доста места.
Това с горещата вода е интересно решение и бих го пробвал, ама много се надявам да не ми се налага :bangin:

BO
07-11-2013, 10:55
Явно истината е в нагряването. Това с горещата вода ми се вижда най-добрия метод.

:th_up:

:cheers:
Пускаш фурната на 120 градуса и поставяш фара задължително върху нещо не топлопроводимо - нещо като дървена дъска за рязане или в тава ама с дебел слой вестници под фара. Идеята е пластмасата да не опира на желязо, че се топи иначе.
Добре е и фурната да е предварително загряла, а не да ги поставяш в студена фурна и да грее вътре докато достигне необходимата температура. Най-добре само на долен реотан без вентилатор. :)
Печеш няколко минути, вадиш, напъваш и готово.

ecotronic
07-11-2013, 11:00
Мисля си, че това с нагряването е верния способ при първо сваляне на стъклото, поради вида на фабричното лепило, което е нещо средно между силикон, маджун, болкит .......и още някакви говеждини. Мисля си още, че ако веднъж стъклото е лепено с обикновен силикон, последващото разлепване би било много трудно.
Поради това май е добре ако се сваля стъклото, при залепването му отново да се нагрее и залепи със същото.

code
07-11-2013, 12:19
Мисля си, че това с нагряването е верния способ при първо сваляне на стъклото, поради вида на фабричното лепило, което е нещо средно между силикон, маджун, болкит .......и още някакви говеждини. Мисля си още, че ако веднъж стъклото е лепено с обикновен силикон, последващото разлепване би било много трудно.
Поради това май е добре ако се сваля стъклото, при залепването му отново да се нагрее и залепи със същото.

То на второ разглобяване и без това се позапътват към кофата :)

lordliness
07-11-2013, 13:02
Аз съм рязал някакви подобни неща със струна, сваляш от цигулката, режеш, слагаш на цигулката и свириш ода на радостта. :)

code
07-11-2013, 13:05
Аз съм рязал някакви подобни неща със струна, сваляш от цигулката, режеш, слагаш на цигулката и свириш ода на радостта. :)

Става, само едната ръка трябва да ти е във фара :)

ecotronic
07-11-2013, 13:21
Лорда това го знае от времето, когато работеше в Сицилия :)

lordliness
07-11-2013, 14:53
Лорда това го знае от времето, когато работеше в Сицилия :)

И в краката ми лежеше неаполитански мастиф :) и някакви типове ми викаха кръстник.

dakata
16-11-2013, 08:17
Колеги,вече си имам фарове с рециклирани рефлектори и ксенонче 55W 6000K(Китайско от Илиенци за 60лв.).Светят уникално,пред колата е като ден.
За тези които се чудят дали си заслужава цялата врътня,ще кажа да не се бавят а да свалят рефлекторите на късите и в Стрелча... :drive:
Едва сега разбрах,какво е да имаш истински фарове.
Ще пусна някоя снимчица тея дни да видите за какво иде реч.

Linkestis
16-11-2013, 09:02
Ако си беше взел под 6000 келвина щеше да си още по-доволен :)

dakata
16-11-2013, 09:48
Ако си беше взел под 6000 келвина щеше да си още по-доволен :)

Мисля да си купя още един комплект крушки за резерва 5000К от там където купих ксенона са по 9 лв.за бр.:th_up:
тъкмо да видя разликата,но 6000К ми харесва как светят.