PDA

View Full Version : Алфа 4С срещу Порше



cufti
22-10-2013, 22:49
Днес прочетох статия в Авто Билд , в която сравняват Алфа 4С и Порше кайман.Алфата по-бърза,по-красива,по-икономична,по- евтина ,обаче няма луксозен мокет за разлика от Поршето.И това е основателна причина да и дадат половин звезда по-малко.
Толкова ли е трудно за един германец да бъде обективен.
То бива комплекси ,ама чак пък толкова не бива.

Doomguy
22-10-2013, 22:57
Швабите са шовинисти. Не случайно тръгнаха да завземат половин Европа. А мнението ми за аутобилд е, че тоалетната хартия е по-ценна от него. Купувайте Топ Гиър!

Celestrial
22-10-2013, 23:06
Колегата Doomguy е прав - аутобилд и шваб са гола вода. Считат се за покрива на света, но не се знае на кой.

Алфата ще разцепи поршето, конкретно в това сравнение, тя е съвсем ново поколение автомобил и то гъзарски. да не говорим, че за визия не може да й стъпи на пръста.

infernus
22-10-2013, 23:08
Това вече го дъфкахме споко, ясни са шабенацата :)
Ето линк към темата - http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1260118&postcount=445

Jivko7777
23-10-2013, 11:52
Днес прочетох статия в Авто Билд , в която сравняват Алфа 4С и Порше кайман.Алфата по-бърза,по-красива,по-икономична,по- евтина ,обаче няма луксозен мокет за разлика от Поршето.И това е основателна причина да и дадат половин звезда по-малко.
Толкова ли е трудно за един германец да бъде обективен.
То бива комплекси ,ама чак пък толкова не бива.

Не е по бързо а дава еднакво време с Каймана ;)

code
23-10-2013, 11:56
Ауто Билд е тоалетната хартия в завода на VW. Някой незабелязано я изнася от завода по неустановен до момента начин и я продава в БГ за ПАРИ!! Баси нагляра .. :tooth:

ne0
23-10-2013, 15:25
ДА НО! КО? НЕ!!

НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ЕДИН ОТ РЕДАКТОРИТЕ НА АУТОБИЛД БЪЛГАРИЯ Е И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА КЛУБ АЛФА РОМЕО БЪЛГАРИЯ..... И ПОРАДИ ТОЗИ ФАКТ НА СТРАНИЦИТЕ НА АУТОБИЛД БЪЛГАРИЯ ИМА РЕДОВНО РЕПОРТАЖИ И ИНФОРМАЦИЯ ЗА АЛФА РОМЕО СЪБОРИ И Т.Н.

всички знаем що е Аутобилд ама ще е тъпо някой от по-големите шефове на Иван (pinko) да види какво се пише за списанието тук у форума на клуба на който той е шеф.

Mind_Control
23-10-2013, 16:36
ДА НО! КО? НЕ!!

НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ЕДИН ОТ РЕДАКТОРИТЕ НА АУТОБИЛД БЪЛГАРИЯ Е И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА КЛУБ АЛФА РОМЕО БЪЛГАРИЯ..... И ПОРАДИ ТОЗИ ФАКТ НА СТРАНИЦИТЕ НА АУТОБИЛД БЪЛГАРИЯ ИМА РЕДОВНО РЕПОРТАЖИ И ИНФОРМАЦИЯ ЗА АЛФА РОМЕО СЪБОРИ И Т.Н.

всички знаем що е Аутобилд ама ще е тъпо някой от по-големите шефове на Иван (pinko) да види какво се пише за списанието тук у форума на клуба на който той е шеф.

Да не се опитваш да налагаш цензура? Единствения коректив са продажбите. Ако им вървят- обективни или не, дреме им на оная работа. Ако не им вървят, ще се усетят и ще се коригират или ще загинат.

code
23-10-2013, 16:46
Да не се опитваш да налагаш цензура? Единствения коректив са продажбите. Ако им вървят- обективни или не, дреме им на оная работа. Ако не им вървят, ще се усетят и ще се коригират или ще загинат.

Въобще не си прав, според мен това списание се продава на загуба ;) Пробвай да списваш такова автомобилно списание и да го продаваш по 2лв. :innocent: Просто финансирането на една фирмена брошура не е проблем.;) Моите уважения към pinko, но нещата са такива каквито са ;)

Mind_Control
23-10-2013, 17:04
Въобще не си прав, според мен това списание се продава на загуба ;) Пробвай да списваш такова автомобилно списание и да го продаваш по 2лв. :innocent: Просто финансирането на една фирмена брошура не е проблем.;) Моите уважения към pinko, но нещата са такива каквито са ;)

Те печелят от рекламта. Не от цената на списанието. Аз съм съгласен да плащам 10 лв. но да е обективно списанието.

morfius
23-10-2013, 17:41
Мине не мине и пак...
Рекламата няма претенции за обективност, дори когато в някои държави пробват закони за това.
Или по нашему - който плаща, поръчва музиката.

cufti
23-10-2013, 20:13
Не е по бързо а дава еднакво време с Каймана ;)

Прочети статията и тогава пиши.Там си пише, че 4С бие с няколко метра Поршето.Пише също черно на бяло АР 4С -4.5 сек. до 100км/ч. Порше кайман 4.7 сек до 100 км/ч.:clap2:

old alfist
23-10-2013, 20:18
Аз си чета и гледам това на BBC Top Gear Bulgaria :

http://topgear.bg/?go=article&p=detail&tg_articleId=4593


http://i.topgear.bg/cache/articlephotoId-33415-660-412.jpg

infernus
23-10-2013, 20:32
Абе чудно обърнахте темата, ама като сте толкова корави аре някой да ми каже кое списанието за италиански автомобили дето се предлага по реповете? Верно и мен не ме кефи АБ, все VW най-добри и т.н. ама поне на пазара не виждам друго списание което да предлага толкова техническа информация както тях, Top Gear пак са на същото БГ издателство само че там се залага повече на шоуто и на полемиката. Лично за мен има много ценни статии в АБ от главния им редактор, никой не те кара да четеш за последния Golf GTI колко му е голям багажника и как и баба ти може да го кара, че с това много прекаляват, Чудната практичност на немските навеси.

Лично Пинко знам как им поруга навремето Амарок-а на VW та после му бяха сърдити, че втори тест на Амарок че да отсрами. И какво пишете тука за АБ според мен на Пинко му е на Пинковеца :)

Хайде че ми се стопи леда.

П.С. И да евала на Пинко за статиите от фестовете, не всеки може да отиде а поне са отразени като хората. Няма значение, че е АБ, ако ще верно и на тоалетна хартия да е пак ще го чета, и без друго на въпросното място го чета.

old alfist
23-10-2013, 21:04
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1391731_10151867065170139_1919688059_n.jpg

Jivko7777
24-10-2013, 01:52
Прочети статията и тогава пиши.Там си пише, че 4С бие с няколко метра Поршето.Пише също черно на бяло АР 4С -4.5 сек. до 100км/ч. Порше кайман 4.7 сек до 100 км/ч.:clap2:

"Бързото сравнение с таблицата с времената показва, че доста по-мощното (но и по-тежко) Porsche Cayman S (325 к.с.) се справя с дългото 20,6 километра трасе за същото време, при това с Валтер Рьол зад волана."

fred
24-10-2013, 19:43
Абе какво значение има тая половин звезда пък толкова?Това си е субективно мнение в крайна сметка.Аз не съм съгласен, че Ауто билд винаги са НЕобективни.Общо взето са доста обективни, а най често обект на критика са Мерцедес, Ауди, Фолксваген, Опел и др. германски автомобили.
Супер си е списанието и си го купувам всяка седмица :biker:

dimitar_vd62
24-10-2013, 22:53
Боли ма фара за Ауто билд и прочие статистики.

Бобби
25-10-2013, 00:24
Боли ма фара за Ауто билд и прочие статистики.
:)))...ама само какъв фар имаш...:yes:

pa4ito
25-10-2013, 00:26
:)))...ама само какъв фар имаш...:yes:

Фара му е един път... ама нека мацките кажат... :rotfl:

rusiq86
25-10-2013, 08:19
4Ц е уникална кола, само грозните фарове да бяха оправили...