PDA

View Full Version : Смяна Термостат?



BoRn_To_LiE
23-10-2013, 14:43
Здравейте на всички, от близо година не съм писал във форума, но ето едно проблемче ме накара да потърся помощта ви. Става въпрос за Алфа 147 1.6 тс. 120кс., която неще да загрява хич, в софийските задръствания качва до към 70-ина градуса, но тръгна ли с по-висока скорост или извън градско забива стрелката в 50-те градуса и не мърда(става въпрос, за миналата седмица при ниските температури), за парно не ми се говори, че настръхвам само при мисълта. Та въпросът ми е следния - дали е термостат, ако да, то какъв трябва да купя и препоръки от къде? Ориентир за сервиз за смяна (за София) и цени за всичко. И последно струва ли си да се купува втора ръка?

Благодаря предварително :big_flowers:

code
23-10-2013, 15:59
Здравейте на всички, от близо година не съм писал във форума, но ето едно проблемче ме накара да потърся помощта ви. Става въпрос за Алфа 147 1.6 тс. 120кс., която неще да загрява хич, в софийските задръствания качва до към 70-ина градуса, но тръгна ли с по-висока скорост или извън градско забива стрелката в 50-те градуса и не мърда(става въпрос, за миналата седмица при ниските температури), за парно не ми се говори, че настръхвам само при мисълта. Та въпросът ми е следния - дали е термостат, ако да, то какъв трябва да купя и препоръки от къде? Ориентир за сервиз за смяна (за София) и цени за всичко. И последно струва ли си да се купува втора ръка?

Благодаря предварително :big_flowers:
Да термостат е. 55лв си вземаш един Vernet и си свиркаш, ако не са ти леви ръцете може и да си го смениш сам(и ако имаш желание де ..) иначе могат да ти го сменят във всеки сервиз за не повече от 10-15лв. ;)

BoRn_To_LiE
23-10-2013, 16:36
Благодаря за отговора, а откъде мога да закупя такъв че аз гледах из интернет сайтовете от порядъка на 70 и нагоре, а тази цена макар и с не кой знае колко голяма разлика пак е по-добре

code
23-10-2013, 16:41
Благодаря за отговора, а откъде мога да закупя такъв че аз гледах из интернет сайтовете от порядъка на 70 и нагоре, а тази цена макар и с не кой знае колко голяма разлика пак е по-добре

Интеркарс.;)

Alexius
23-10-2013, 22:23
Здравейте, използвам темата на колегата. При мен положението е 1:1 като проблема с температурата който е описал колегата за 147-цата. За моята 156 2.4 jtd 140 коня какъв да взема? Чух мнения, че behr изкарват много малко, а за vernet и gates май повечето мнения са положителни или бъркам? От къде да купя термостата, какъв да е и каква е цената?

Zlobich
24-10-2013, 06:34
Виж тази тема : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=55058&page=2

Ще се оплашиш от цените на термостатите които ще ти обявят.
Ако,бъркам някой да ме поправи.

grenlould
24-10-2013, 12:27
Здравейте, използвам темата на колегата. При мен положението е 1:1 като проблема с температурата който е описал колегата за 147-цата. За моята 156 2.4 jtd 140 коня какъв да взема? Чух мнения, че behr изкарват много малко, а за vernet и gates май повечето мнения са положителни или бъркам? От къде да купя термостата, какъв да е и каква е цената?
Колегa, aз от около 10 месецa съм с Verant и го взех от Euro07 зa 67 лв. и до сегa всичко ток...

AttilaSL
24-10-2013, 20:48
Някой знае ли нещо за Facet,тук в представителствата само такива предлагат или Genuine Alfa Romeo почти без разлика в цената.

SandoOne
26-10-2013, 13:32
Бера го свалих на 300к заседнал и сложих същия с нов датчик по скъп е незнам ако 300k са малко км дига 90 отвара кръга пада на 80 2рия 100 пуска перката така трябва да работи манете ги тея термостати за по 60 лева