PDA

View Full Version : Mаршрут из България за 7дни



The_Game
23-10-2013, 23:18
Хора дайте идея за екскурзия за 7-8 дни из България.
Искам да разведа чужденец из България а въобще нямам представа къде.
Ще съм ви страшно благодарен. Интересуват ме предимно места и маршрути а хотелите и т.н. не са проблем

morfius
24-10-2013, 00:26
Хора дайте идея за екскурзия за 7-8 дни из България.
Искам да разведа чужденец из България а въобще нямам представа къде.
Ще съм ви страшно благодарен. Интересуват ме предимно места и маршрути а хотелите и т.н. не са проблем

От мен - В. Търново.

DJ Vladic
24-10-2013, 00:53
Ами аз си направих доста прилична разходка. Костваше ми 3 нощувки и общо взето 4 дни.
Тръгнах от Русе, спрях в Търново и минахме към Царевец. След това планирахме да отидем в Габрово и Етъра, но нямаше време и отидохме директно на Шипка. От там към Пловдив. Една вечер и половин ден в разходка из Пловдив. След това по твоя край. Асеновград и крепоста, Бачковския манастир, Чепеларе, Широка лъка, Дяволското хърло, с. Лещен, Разлог, Благоевград, РИлския манастир, София, РУсе. А по пътя винаги има табели и знаци за разни забележителности. Из южна Бълагрия има доста тракийски гробници и т.н. Само по моят маршрут има стотици места, които ако тръгнеш, 7 дни няма да ти стигнат.
Едит: на връщане от София, мислехме да минем през Еменските и хотнишките водопади, но нямаше време. Също препоръчвам мелнишките пирамиди, Белоградчишките скали, Кулата Баба Вида във Видин, и прочие.

ВЕсело

The_Game
24-10-2013, 01:08
От мен - В. Търново.

Също Белоградчишките скали някои от пещерите и страхотните водопади в стара планина. За това се сещам.

Doomguy
24-10-2013, 09:27
Ето тази (http://www.tourism-bg.net/obekti.html) карта може да те улесни.

Mind_Control
24-10-2013, 10:05
По кое време на годината ще правиш тура?

Ако е сега в хубавото време задължително посетете Родопите- адски красиво е с пожълтелите дървета. Тръгвате от София минавате през Велинград. Спите там. Следващия ден отвате до Дорково (има интересен палеонтоложки музей), после крепоста Цепина от там имате страхотна гледка. След това язовир Батак и после газ към Триград. Спите там и посещавате Ягодинска пещера и Дяволското гърло. Ако остане време- планетариума в Смолян. От там газ и Пловдив. Спите там и вечерта може да се напиете в някоя приятна кръчмичка. На следващия ден отивате към Етъра и спите там. После Търново и на връщане Деветашката пещера и Белоградчишките скали.

До морето май няма смисъл сега да се ходи.

lordliness
24-10-2013, 10:13
Калиакра, Балчик.

mim
24-10-2013, 10:14
една примерна обиколка:

София -> Белоградчик -> Враца -> Ловеч -> Търново -> Трявна -> Плиска и Преслав -> Варна -> Шумен -> Котел, Жеравна и Сливен -> Казанлък -> Стара Загора -> Кърджалийско -> Пловдив -> София

ако остане време и не си го изтощил може да продължите и с Рилски манастир, Рила, Пирин, девинския район, смолянския район, русенския

на където и да се обърнеш има какво да се гледа

аз се пробвах с един много по-кратък маршрут и на 3я ден вече се бяха пренаситили моите гости

vuk
24-10-2013, 13:28
София-Сандански-Мелник-Рилски Манастир
Пловдив-Копривщица-Долината на Тракийските царе - винарска изба - Перперикон - Созопол - Несебър – Варна -Аладжа манастир - Балчик - Мадара - Преслав - Русе - Арбанаси - Велико Търново - Трявна – Етъра - Ловеч - Гложенски манастир - Съева дупка - Белоградчик - София

CHILIEV
24-10-2013, 13:43
Тук най-долу (http://pochivkabg.net/) има карта с забележителностите и хотелите. Около Търново - Габрово има много неща за гледане. Зависи дали искате повече културни забележителности, природа, история и т.н. Аз лично с две ръце препоръчвам Еменския каньон (http://pochivkabg.net/2010/07/%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%BE-%D1%80%D1%8A%D0%B1%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%8C%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%8A/), Хотнишки водопад (http://pochivkabg.net/2010/07/%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B8-%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D0%BA/), Крушунските водопади (http://pochivkabg.net/2010/11/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%88%D0%BA%D 0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%89%D0%B5%D1%80%D0%B0-%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%88/).
Батошевски, Килифаревски манастир, все чудесни и зареждащи места. Впечатляващ е Храм-паметника в село Шипка (http://pochivkabg.net/2010/08/%D1%88%D0%B8%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D 0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80-%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D1%88%D0%B8%D0%BF%D0%BA%D0%B0/)... абе толкова красиви места има в България, нямат обхождане. А закараш ли го в Родопите... просто възхитителна природа.

Mind_Control
24-10-2013, 14:47
Ако беше лято- най- доброто е да ги качиш до Мусала, но не по лесния път, а през Малка Мусала и Трионите. Сега предполагам, че си има сняг вече там.

RUNNING WILD
24-10-2013, 15:52
ходи ли за риба?още по-добрият въпрос е къде ще го водиш да хапва българска кухня и нещо вкусно без растителни мазнини и кренвирши и супа забъркана от останали спагети от вчера.

old alfist
24-10-2013, 16:36
Уточни от каква народност е чужденеца, за да те ориентираме по-добре и внимавай по какви пътица го прекарваш - да не му опадат пломбите.

DiStefano
26-10-2013, 19:04
Пазарджик - Малко Конаре - Огняново - Куртово Конаре - Ново Село - Пловдив - през магистралата до Гелеменово и после обратно в Пазарджик - може да завършите на белите .. мисля за 1 седмица маршрута не е лош .. има кво да види човека .. ма може и да не пожелае да дойде повече в БГ :mrgreen:

koolio
27-10-2013, 12:00
Подкрепям идеята за екскурзия из Родопите. Заслужава си да се видят пещерите - Ягодинската и Дяволското гърло, красотите на Девин. Ще имате достатъчно време да отскочите и до Златоград, а и до Източните Родопи.

fred
28-10-2013, 16:32
Я например това: София - Пловдив - Хисаря - Шипка - Габрово-Етъра-Соколския манастир-Трявна

lordliness
28-10-2013, 19:03
Може да почнеш от Столипиново в Пловдив, ще получи културен шок и после всичко ще му харесва.

digitalundgrd
28-10-2013, 19:43
1ви ден - София- Белоградчишки скали - пещера Магурата - Видин (баба Вида) , разходка в града и нощувка.
2ри ден - Видин - Враца ( Леденика) - Плевен (Панорамата), разходка в града, нощувка
3ти ден - Плевен - В.Търново (разходка в града, Царевец) - вр.Шипка- Казанлък(разходка и нощувка).
4ти ден - Казанлък - Пловдив (разходка в града/стария град) - Асенова крепост - Бачковски манастир - Чепеларе (нощувка).
5ти ден - Чепеларе - Смолян (планетариума) - ягодинска пещера - гоце делчев - Банско ( заведи ги в някоя арна кръчма, нощувка).
6ти ден - Банско - Велинград (киснене цял ден в някой мин. басейн и релакс).
7ми ден - прибиране към София.

dimitar_vd62
28-10-2013, 22:07
Вземаш каса бира/БИРА, НЕ ФАНТА/, тава кибапчитъ и Google Earth.

old alfist
28-10-2013, 23:11
1ви ден - София- Белоградчишки скали - пещера Магурата - Видин (баба Вида) , разходка в града и нощувка.
2ри ден - Видин - Враца ( Леденика) - Плевен (Панорамата), разходка в града, нощувка
3ти ден - Плевен - В.Търново (разходка в града, Царевец) - вр.Шипка- Казанлък(разходка и нощувка).
4ти ден - Казанлък - Пловдив (разходка в града/стария град) - Асенова крепост - Бачковски манастир - Чепеларе (нощувка).
5ти ден - Чепеларе - Смолян (планетариума) - ягодинска пещера - гоце делчев - Банско ( заведи ги в някоя арна кръчма, нощувка).
6ти ден - Банско - Велинград (киснене цял ден в някой мин. басейн и релакс).
7ми ден - прибиране към София.
Доживях да видя, някой да спомене Плевен.

Mind_Control
29-10-2013, 14:08
1ви ден - София- Белоградчишки скали - пещера Магурата - Видин (баба Вида) , разходка в града и нощувка.
2ри ден - Видин - Враца ( Леденика) - Плевен (Панорамата), разходка в града, нощувка
3ти ден - Плевен - В.Търново (разходка в града, Царевец) - вр.Шипка- Казанлък(разходка и нощувка).
4ти ден - Казанлък - Пловдив (разходка в града/стария град) - Асенова крепост - Бачковски манастир - Чепеларе (нощувка).
5ти ден - Чепеларе - Смолян (планетариума) - ягодинска пещера - гоце делчев - Банско ( заведи ги в някоя арна кръчма, нощувка).
6ти ден - Банско - Велинград (киснене цял ден в някой мин. басейн и релакс).
7ми ден - прибиране към София.

Тая програма е много хубава, но е поне за 14 дни :) Ако искаш да видиш нещо де, а не само да бързаш.

digitalundgrd
29-10-2013, 14:36
Ами аз всеки един от маршрутите съм го минавал лично, и ако се тръгва всеки ден раничко 8-8:30, то всичко ще е ок. Все пак дори и при тези, организираните екскурзии с автобусите и групите, също програмата е доста стегната и минаваш "на бързо". Кофти е само, ако шофера е един и същ и 7те дни...

The_Game
02-11-2013, 23:44
Уточни от каква народност е чужденеца, за да те ориентираме по-добре и внимавай по какви пътица го прекарваш - да не му опадат пломбите.

Кифлата е от Одеса- Украйна ( черноморието ще го пропусна)

Като ще се тръгне направо от Търново. Става въпрос за 10до 19 този месец. Надявам се времето ще е добро.
Белоградчишките скали са задължителни, Търново с Царевец няма как да се пропусне. Отделно доста от водопадите в този раион са уникално красиви.

Ще седна и ще избера от всичките дестинации някои и хотелите в градовете.

Ох сложно сложнооо и като гледам в гугъл всяка една от дестинацийте не е за изпускане (като се има в предвид, че и аз не съм ходил на 95% от тях - срамна работа)

nicola 59
03-11-2013, 00:01
1ви ден - София- Белоградчишки скали - пещера Магурата - Видин (баба Вида) , разходка в града и нощувка.
2ри ден - Видин - Враца ( Леденика) - Плевен (Панорамата), разходка в града, нощувка
3ти ден - Плевен - В.Търново (разходка в града, Царевец) - вр.Шипка- Казанлък(разходка и нощувка).
4ти ден - Казанлък - Пловдив (разходка в града/стария град) - Асенова крепост - Бачковски манастир - Чепеларе (нощувка).
5ти ден - Чепеларе - Смолян (планетариума) - ягодинска пещера - гоце делчев - Банско ( заведи ги в някоя арна кръчма, нощувка).
6ти ден - Банско - Велинград (киснене цял ден в някой мин. басейн и релакс).
7ми ден - прибиране към София.

Колега маршрута е уникален ма само трее дадеш по 3 дни интервал още между обектите ,та да има време за уникално напиване и съответно изтрезняване понеже иначе ще ни приберат книжките.Ако някои колега иска да отдели повече от 7 дни може да се възползва от Маршрута.

koolio
03-11-2013, 00:31
Кифлата е от Одеса- Украйна ( черноморието ще го пропусна)

Като ще се тръгне направо от Търново. Става въпрос за 10до 19 този месец. Надявам се времето ще е добро.
Белоградчишките скали са задължителни, Търново с Царевец няма как да се пропусне. Отделно доста от водопадите в този раион са уникално красиви.

Ще седна и ще избера от всичките дестинации някои и хотелите в градовете.

Ох сложно сложнооо и като гледам в гугъл всяка една от дестинацийте не е за изпускане (като се има в предвид, че и аз не съм ходил на 95% от тях - срамна работа)

Значи Северна България е приоритет.
Ако мръднете на североизток, можете да видите крепостта Меджидитабия в Силистра.
Можете да се отбиете до Троянския манастир. И до пещерите в Ловешко.

harpiata
04-11-2013, 21:41
---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:40 -------
И за десерт долината на тракийските царе,Бузово кале,Бащин камък,ала бала,комплекс Синята река за хапванце,пийванце и тез три неща :-D:-D:-D