Log in

View Full Version : Смяна на заводското CD с Aftermarket



w00x
25-10-2013, 01:08
Здравейте,

някой сменял ли е заводското CD на своят автомобил с Aftermarket? Имам GT с навигация и BOSE, и искам да сменя целия модул за навигацията с Double DIN CD на Сони, като си запазя BOSE-то и останалите екстрички покрай него, като командване от волана.

Четох, четох и единственото сигурно нещо, което разбрах, е че трябва новия плейър да има поне 4V на изхода за пред-усилвател. Sony-то, което съм харесал има 5V, а в едно ревю дори видях, че са замерили 5,3V на изходите.

Притеснява ме момента с преходниците на кабелите от новия плейър към кабелите на колата, програмирането на копчетата от волана за работа с новото CD и работата на BOSE системата след смяната.

Също така, от къде мога да купя такива преходници тук? Гледам ги по разни чуждестранни сайтове, но тук в БГ нямам никаква идея от къде могат да се закупят.

Също така, колко грубо ще ми излезе ако платя на някой да ми го навърже цялото това нещо, заедно с камерата за задно виждане? Заслужава ли си изобщо да плащам на някой или ако имам преходниците мога да си го направя и сам?

Не съм електричар, но не съм и блъскан в ръцете.

Ilko Ivanov
27-10-2013, 21:43
В крайна сметка какво точно питаш?...
Дали да платиш на някой да ти го направи или да си го направиш сам?
Ако можеш - направи си го сам, ако не - плати на някой който може.

Ако знеш точния модел на новия плеър напиши го за да може да се каже какво ти трябва евентуално като преходи, букси, допълнителен интерфейс и т.н.

Ако нямаш опит с тия неща няма да ти е много лесно да си го направиш сам със четене и съвети от форума.

w00x
27-10-2013, 23:46
Ето това е модела.

http://www.sony.bg/product/ica-in-car-multimedia/xav-601bt

Питам от къде да погледна цени за подобни преходници в България.
Трудно ли се монтират.
Възможно ли е да се направи всичко да работи изобщо?
Нарушава ли се качеството на озвучението след подмяна на плейъра.
Възможно ли е да се използва усилвателя, който е в момента там или трябва да се слага нов?