PDA

View Full Version : Долна помпа на съединител



ilikk
26-10-2013, 21:45
Здравейте, колеги първо да кажа , че неможах да намеря тема конкетно как се сменя помпата на съединителя и затова пиша за пояснение. Колата е АЛФА 156 1,9JTD 115 k.c вътрешния фейс.
След като видях, че има теч под колата се захванах да го търся.Махнах акумолатора и поставката му и се видя, че тече от помпата на съединителя.маншончето е скъсано и си капе от там. Решено е да е нова. Има три имбусни долта, който явно даржат конзолата но ме притеснява как ще се извади помпата от тази конзола или каквото и да е, защото помпата е като тази http://www.mister-auto.bg/bg/dolna-pompa-za-saedinitel-saedinitel/bolk-bol-d012029_g620_a999BOL-D012029.html като за модел. И още как се обезвъздушава - с помпене на съединителя или може и гравитационно ;на запазен или на изгасен двигател.





Използвам и да пища и за друго: след като махнах акумолатора и стойката му, за да установя къде е теча си монтирах всико както си е постару му и нещеш ли после колата не иска да запали. последно беше палена миналата вечер. да не би да има някакъв чакъм при алфите , да се прави нещо като се инсталира акумолатор. ами това е. ще очаквам насоки. коментари и въпроси ако имате.

mordohy
26-10-2013, 22:11
Колега, това долу е работен цилиндър, а не долна помпа.
Това , дето го риташ с ногата е помпата!:kissy:
Така сме свикнали да се изразяваме тука, че става една голяма бъркотия с помпи и цилиндри!
Заяждам се съвсем приятелски!:beer:
Как да я смениш не мога да ти кажа, защото съм 33-каджия, но при обезвъздушаването бих те посъветвал първо да оставиш гравитачно да се обезвъздуши, а после, ако не стане-всичко останало. Имай в предвид, че не се помпи, а се натиска педала само веднъж, преди да отвиеш пробката.
И много важно!
Между обезвъздушаванията оставяй поне две минути!
Знам , че е мудно и досадно, но.....

Успех!

Scarface78
27-10-2013, 09:15
колега много лесно се сменя тая помпа има една зегерка която я държи махаш я развиваш тръбичката и я вадиш после по обратният ред и обезвъздушаваш системата зегерката съм ти я отбелязал с червено сменя се за 15 мин на мен ми искаха 30 лева за смяната и майтапчии :pp:

RoMeO_156_GTA
27-10-2013, 16:07
Няма никакъв ритуал. С помощта на колегата Rumanqska сваляхме няколко пъти стойката с все бушони заради грешни диагнози и допълнително обезвъздушаване и си пали после. Попринцип така направени са бушоните, че да не можеш да ги объркаш, но погледни пак добре ли са щракнали хубаво. Също да не би кабела влизащ в клемата на акумулатора да не се е прекършил, може и на пръв поглед да не се вижда.И най-вече - дали имаш достатъчно гориво? Имай предвид, че лъжат стрелките на горивомера понякога. А върти или или изобщо не светва таблото?
Иначе за това работно цилиндърче/някои помпа си го наричат/ обиколих всички големи магазини за авточасти и никъде я нямаше. Само с поръчка и срещу 80-84 лв. В специализиран магазин намерих същата срещу 35 лв. По каталог я гледах за 156/147 и Фиат Браво JTD.
За обезвъздушаването, сложи едно маркуче най-добре на пробката, за да можеш да виждаш до кога излизат балончета въздух. Единия да припомпва, другия да гледа и така докато прокапе чиста течност. Иначе лостчето върху скоростната кутия , където е долната помпа. Да не те притеснява, че не се движи много напред-назад, по спомен около 7-8 мм. Сега е момента да подмениш изцяло спирачната течност. Добра идея е да погледнеш и хидравличната ;) Успех и пиши какво е станало :)

ilikk
28-10-2013, 20:41
Колеги помпата е сменена. Малко ме измъчи тази зегерка понеже ушичките и бяха завъртени надолу,но с отверка я изкарах. Сега е тип топ.Мерси много за напътствията.