PDA

View Full Version : Алфа 156 1.6 TS с обикновенно АГУ моля за съвет



POLICEMAN
28-10-2013, 11:33
Колеги отскоро съм собственик на алфата бихте ли ми дали съвет.При монтаж на обикновена газова уредба се монтира емулатор на дюзите и симулатор на ламбда сондата компютъра дали ще се шашка.Проблема с пластмасовия колектор го пренебрегвам.Знам,че повечето ще ми предложите ГИ но аз така съм решил.Ако някой има обикновено АГУ моля да сподели.Благодаря предварително.:bowdown:

mimouzunov
28-10-2013, 15:02
Колеги отскоро съм собственик на алфата бихте ли ми дали съвет.При монтаж на обикновена газова уредба се монтира емулатор на дюзите и симулатор на ламбда сондата компютъра дали ще се шашка.Проблема с пластмасовия колектор го пренебрегвам.Знам,че повечето ще ми предложите ГИ но аз така съм решил.Ако някой има обикновено АГУ моля да сподели.Благодаря предварително.:bowdown:

Дори и без тея емулатори/симулатори и тн ако газовата е настроена коректно не би трябвало да имаш проблеми, оообаче варианта да имаш проблеми (големи) дори и да я накичиш с всичките тея електроники си остава прекалено голям за да се прави цялата операция (според мен)!! Двигателя 16 клапанов е доста капризен и с нормалната газова не те чака нищо добро (мое мнение пак)

code
28-10-2013, 21:54
Ония ден попаднах на 156 с обикновена газова, колекторът беше сменен с алуминиевия(защо ли ..) :) Двг приличаше на електроцентрала, незнайно по каква причина, на газ "майсторът" я докарал да гори 9 извънградско, на бензин супер удавена не може да тръгне, а като я прехвърлиш на газ гърми като пушка! :shoot:Общо взето голяма глупост ..

BillyBoy`
29-10-2013, 12:24
Дори и без тея емулатори/симулатори и тн ако газовата е настроена коректно не би трябвало да имаш проблеми, оообаче варианта да имаш проблеми (големи) дори и да я накичиш с всичките тея електроники си остава прекалено голям за да се прави цялата операция (според мен)!! Двигателя 16 клапанов е доста капризен и с нормалната газова не те чака нищо добро (мое мнение пак)Моята кола е със обикновенна газова от 4 месец 97-ма година.

mimouzunov
29-10-2013, 15:44
Моята кола е със обикновенна газова от 4 месец 97-ма година.

Тогава съществувал ли е газовия инжекцион!? Ако "да" колко пари е бил а колко е сега!?
И в моя си пост съм започнал все пак с това ,че ако всичко е настроено както трябва не би трябвало да има проблеми....

ecotronic
29-10-2013, 15:59
Не че ГИ не може да гръмне, но при него тази вероятност е сведена до минимум.
Обикновена АГУ не е зле особено при преобладаващо градско каране, но мисля, че съчетаването и с пластмасов колектор си е хазартна история.

POLICEMAN
30-10-2013, 14:46
Колеги карането ми е само градско.Имах предвид ако някой кара с обикновена газ да ми помогне малко с инфо дали трябват някакви по специални настроики къде се слагат на колектора клапите тип ''Полиауто'',колко е диаметъра на плочката.След време може би ще сменя колекторите.Ще сложа емулатор на дюзите и на ламбда сондата като се надявам да няма проблеми.Имам всичките нужни части за монтажа.

POLICEMAN
16-12-2013, 20:57
Хайде колегиии никой ли не кара TS мотор на газ.Дайте ми малко напътствия.Прави ли проблеми скапва ли се паленето на бензин въобще има ли някакви тънкости при поставянето на обикновена газ на тези мотори. Повишава ли се много разхода споделете нещо.

code
17-12-2013, 09:05
Хайде колегиии никой ли не кара TS мотор на газ.Дайте ми малко напътствия.Прави ли проблеми скапва ли се паленето на бензин въобще има ли някакви тънкости при поставянето на обикновена газ на тези мотори. Повишава ли се много разхода споделете нещо.

Караме разбира се само, че с ГИ. Т.е. не можем да ти помогнем, аз съм виждал само 2-3 с обикновено АГУ - бяха трагични случаи, но това не означава, че не може да се настрои както трябва. На теория. На практика точно това показва май .. Вземай си един ГИ на изплащане изобщо няма да го усетиш ;)

B13Bs
21-12-2013, 08:43
колега взимай си един ГИ лесна работа с монтажа и настройката стига съвсем малко да разбираш. Поне аз така направих всичко с бутилка и целия комплект ми легна към 550-600 лв. с труда от мен и за 1 ден монтаж и сега се радвам щото с обикновено АГУ могат да станат много мизерии и да се вкараш в голям филм поне това е моето мнение

BillyBoy`
21-12-2013, 09:29
Няма никакъв филм бре не го ли разбрахте това вече,и стига сте лъгали колегата.Ако на колегата 156-цата е със металния колектор и намери кадърен газаджия да му върже газовата както трябва и да му я настрои няма да има никакви дертове със колата,даже главоболията му ще са във пъти по малко ако колата му е със ГИ.Хайде сега почвайте да ми правите забележки итн.......за това последното което казах.

dilian alfa gtv
21-12-2013, 09:37
Караме разбира се само, че с ГИ. Т.е. не можем да ти помогнем, аз съм виждал само 2-3 с обикновено АГУ - бяха трагични случаи, но това не означава, че не може да се настрои както трябва. На теория. На практика точно това показва май .. Вземай си един ГИ на изплащане изобщо няма да го усетиш ;)

Това е решение да,за хората които нямат възможност да го платят в брой,от разликата в горивото уредбата ще се изплати сама и наистина няма да се усети.
Аз също имам автомобил на ГАз и по точно Фиат,а уредбата е Landi Renzo Omegagaz,2год вече никакви грижи,разхода с инжекциона е нормален,не гърми,не трещи,не смърди,разликата във вървежа е минимална и най-важното колата върви и на бензин.