PDA

View Full Version : 147 1,6ts, 103 -прекъсване + друг въпрос



Yavor
28-10-2013, 15:56
Днес гледах една 147, която иначе доста ми хареса.
Мотора е 1,6тс -103магарета.
Обаче ме смущава това че като запали (иначе запали лесно) имаше един прихърващ звук за много кратко и после при рязко подаване на газ глъхнеше и припукваше...
Даже и акто стопли до 70 градуса не изчезна, макар че намаля много.
Естествено продавача каза че не я е палил много време и не е била така преди, ама де да знае човек.

Рових и форума за да отркия идея какво може да е, но най често стигам до 'диагнозата туин спарк' ... Едва ли от завода така излизат :)

Дайте идея най често от какво се случва, защото с тоя проблем мога да ми сваля цената много и да я взема изгодно.

Другия ми въпрос се - колата е с 4 врати и 4 ел стъкла, ама на шоф. врата има бутони само за двете предни стъкла... означава ли че е сменян панела на шоф. врата или може и така да си е?

Колицата е хубава иначе, няма забележки отвън, с много запазен салон - черна кожа.

angelivanov
28-10-2013, 16:07
Според мен може да е от свещите. Имах 156ца,която издаваше такъв звук и при подаване на газ прекъсваше. Във високите обороти не прекъсваше. Мисля,че може да е от свещите.

А за копчетата,под тях няма ли два бутона? Единият от тези бутони пуска управлението на задните стъкла.

Yavor
28-10-2013, 16:09
Във високите обороти е добре.
Двигателчето мърка иначе....
Ако се подава плавно газ не прекъсва.


За копчетата - няма копчета за задните стъкла на шоф. врата. Ако се свалено задно дясно - как ще може шоф да го вдигне.. ДАли има буто н за изключването не забелязах...

pesho_kj
28-10-2013, 16:46
Има един копчалък с който да прехвърляш дали да сваляш предни или задни прозорци и дефакто със същите копчета командваш и задните прозорци.

Yavor
28-10-2013, 17:22
Има един копчалък с който да прехвърляш дали да сваляш предни или задни прозорци и дефакто със същите копчета командваш и задните прозорци.


Ааааа, благодаря, ясно!
Това не го загледах!

kilara8
28-10-2013, 19:21
Както са ти казали колегите от предишните постове най-вероятно проблема да е от свещи или кабели, другия доста вероятен проблем е дебитомер. Може и друго да е, но това са най-вероятните проблеми. Сигурно си прочел вече и ти е ясно, то това са основните болежки на нашите двигатели :)