PDA

View Full Version : Alfa GT 3.2 V6 24V vs. Alfa Brera 3.2 JTS



vertulet
28-10-2013, 22:51
Здравейте колеги.Дали някой е запознат с предимствата и недостатъците на 3.2 jts 260 p.s. спрямо 3.2 24V Arese 240 p.s.Tъй като съм имал няколко алфи с arese и ме е "обзела болеста" да сменям gt-то 3.2 с brera 3,2 jts...Та ако някой има впечатления относно темамта ще се радвам да сподели :)

Scrapera
28-10-2013, 23:03
Според мен това ще е грешка, за която ще има много да съжаляваш - да смениш арезето с jts. :Bolt:

pyle
28-10-2013, 23:06
Нямам преки наблюдения над посочените автомобили, Брерата е кютук, а мотор 3.2 jts доколкото знам е GM и 3.6 литров вариант се слага в Камаро. Aмериканците, лош и трошлив мотор не биха сложили в muscle car, следователно, би трябвало да е здрав. Брерата е мноого красива.

vertulet
29-10-2013, 09:10
Да и мен много ми допада,пък и гт-то ми е омръзнало малко,но пък за сметка на това,съм страшно доволен от 3.2 мотора.

P.S

Гледам че по показателите : 0-100 км/ч и максимална скорост - GT-то е малко по-бързо и на ускорение и на макс скорост,пък е с 20 конски сили по-малко и е с по-лош въртящ момент,а на тегло са "тука-тука" :)

156
29-10-2013, 10:45
Тежи си брерата:
http://www.youtube.com/watch?v=g-jBvWIw61o
Иначе е много яка колица, на мен специално ми е по-комфортно в нея, отколкото в ГТ .

cufti
01-11-2013, 23:16
Нямам преки наблюдения над посочените автомобили, Брерата е кютук, а мотор 3.2 jts доколкото знам е GM и 3.6 литров вариант се слага в Камаро. Aмериканците, лош и трошлив мотор не биха сложили в muscle car, следователно, би трябвало да е здрав. Брерата е мноого красива.

Аз пък до колкото знам единственото общо между двата двигателя е блока.Това обаче не ги прави еднакви.Най-важната част на един двигател е главата и управлението на горивните процеси, а те са си на АР.С една дума между двата двигателя няма нищо общо, освен едно парче желязо.

trustworthy
01-11-2013, 23:41
Имаше преди време дин клип в ютюб, вкойто се сравняваха 'гласовете' на двата мотора. Разликата беше поразителна, но закономерна - единият е оригинално Арезе, а другият е опелска доработка.

145selespeed
02-11-2013, 01:27
Аз ги познавам повече не като "Арезе" ами като "Буссо". Другият е "Холден" на GM.
И двата съм ги карал, и двата са много подобни по практически всички показатели. "Симфонията", която издава Буссо обаче е несравнима. Новият мотор има повече въртящ момент в ниските и средните обороти, което го прави по-удобен и практичен. Старият Буссо от своя страна има по-състезателен характер, оптимизиран в продължение на около 30 години, развива мощността си във високи обороти. Холден е по-икономичен откъм разход на гориво. Той е и с верига, старият с ремък. Затова пък инжекторите за директната инжекция на Холден са си цяло състояние.

Целият двигател е напълно различен. Блокът е различен, главата на единият е с индиректна инжекция на другият директна. По тази причина и буталата са различни, за да може да се създава различна концентрация на сместа бензин-въздух вътре в цилиндрите. Електрониката е тотално различна. Холден моторът може да работи с бедна смес, за да понижи вредните емисии при определени режими, когато не се изисква цялата мощност. Всъщност точно това наложи подмяната на целия агрегат. Затова има и разлики в поведението и в звука между двата.

Брерата е по-тежка и това й пречи да се държи както ГТ. И двата двигателя се оказват изключително корави във времето. Аз бих заложил на Буссо, поради спортния му дух и носталгията по времето на истинските двигатели за ценители.

Единственият начин да се сравнят реално е ако имаше едно и също шаси, но с двата различни двигателя. Такова няма: 147/156/GT са на едно и 159/Brera/Spider на новото, което пък си е референт в своя клас. За нас романтиците 3.2 Буссо май ще остане последният автентичен вдигател Алфа Ромео...

vertulet
02-11-2013, 21:05
Ако трябва да съм честен,най-вероятно няма да сменя гт-то с brera :( ,жалко че алфа не монтират по мощни агрегати на серийните си модели :( ( изключвам 8c-то което e с идиотска цена).Просто ми е леко омръзнала,но няма с каква друга алфа да я сменя,която да ми доставя такова удоволствие от звук,поведение на пътя,отлично вървене,отлична здравина и много красив външен вид и естествено с нормална цена.Явно ще събирaм пари за някоя "Carrera" по-нататък :),защото марки като BMW и Мерцедес само като ги чуя и по-добре да не се изказвам......

pininfarina
02-11-2013, 21:08
Според мен не си струва тая "размяна"
Защо не направиш един тест драйв на Брера - може пък да ти допадне.

vertulet
02-11-2013, 21:20
Направих тест на 159 3.2 jts,и не ми хареса :( .В смисъл,хубава е колата,но е доста по-спокойна и тиха и просто не ме грабва :(

pininfarina
02-11-2013, 21:23
А щом искаш нещо по-мощно замислял ли си се за нещо от тоя род: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11373581636273672&f1=details&slink=4o4s37

vertulet
02-11-2013, 21:30
Хах - гледам я по няколко пъти на ден,още от момента в който беше 30к,но ме е страх да се вкарам в такъв филм,не знам нищо като цяло за мазерати и ме е страх от евентуални ремонти и обслужване ( като пари и части ) и въобще като цяло къде аджеба да я поддържам.Иначе не ми се ще да ходя да я подкарвам,защото после ще трябва веднага да я купувам и да му мисля впоследствие :)

pininfarina
02-11-2013, 21:38
Какво толкова - има доста места, където може да се поддържа. Важното е до момента да е в кондиция!
А иначе за колата: Кеф цена няма :-)

vertulet
02-11-2013, 21:39
Тя 3.2 Biturbo V8 32V (369 Hp) ли е ? Че нещо не намирам такава 420 Hp ?

M.Gruev
02-11-2013, 21:44
Това Мазерати е страхотно, а и парите му хич не са много. Чак и аз се размечтах. ;)

pininfarina
02-11-2013, 21:52
Най вероятно е 369 коня!

vertulet
02-11-2013, 22:31
Да най-вероятно е толкова защото това е Maserati 3200 GT ,а има и вариант с 4.2 атомосферка 390 коня,но е с други стопове отзад,иначе е асимилативна,но е и по-нова година вече.В Пазарджик явно "на око" са я премерили 420 коня :)