PDA

View Full Version : Сваляне на волан?



SwappeR
01-11-2013, 15:34
Колеги, искам да си сваля волана и да го изпратя да го тапицират, въпроса е как точно и отде да го подхвана? Някой да е правил това преди?

Mury
01-11-2013, 15:57
Колеги, искам да си сваля волана и да го изпратя да го тапицират, въпроса е как точно и отде да го подхвана? Някой да е правил това преди?

Няма какво да го подхващаш,сваляш еърбега и си ти,обаче той не се сваля лесно.Откачаш минуса на акумулатора.Трябва да свалиш корите под волана,тогава отзад на волана в тънката му част към пръта,ще видиш две дупки,там трябва да пъхнеш някаква дълга и яка отвертка,като влезне до край се увери че имаш достатъчно рамо защото ще ти трябва.Тогава започваш да напъваш леко към външната страна на волана като същевременно леко дърпаш от едната страна сами еърбег,той е на щипка и така трябва да я освободиш.Повтаряш процедурата и в другата дупка :afro::afro::afro::afro:

SwappeR
01-11-2013, 16:05
Няма какво да го подхващаш,сваляш еърбега и си ти,обаче той не се сваля лесно.Откачаш минуса на акумулатора.Трябва да свалиш корите под волана,тогава отзад на волана в тънката му част към пръта,ще видиш две дупки,там трябва да пъхнеш някаква дълга и яка отвертка,като влезне до край се увери че имаш достатъчно рамо защото ще ти трябва.Тогава започваш да напъваш леко към външната страна на волана като същевременно леко дърпаш от едната страна сами еърбег,той е на щипка и така трябва да я освободиш.Повтаряш процедурата и в другата дупка :afro::afro::afro::afro:

Аха, а самият волан си е на болтове някъде в задната част предполагам, след като сваля еърбега развинтвам и готово?

stelt
01-11-2013, 16:16
Волана е стегнат с една гайка за кормилния прът, ама ми се струва, че ще си биеш чомбери докато свалиш бега.

Mury
01-11-2013, 16:35
Да свалянето на бега,хич не е лесно-аз първия път се мъчих над 2 часа,и на края си направих инструмент.......................:afro::afro::afro ::afro:

DiStefano
01-11-2013, 16:44
Да свалянето на бега,хич не е лесно-аз първия път се мъчих над 2 часа,и на края си направих инструмент.......................:afro::afro::afro ::afro:

Аз се мъчих около половин час и разбрах, че нема да стане лесно. След което си намерих 2 арни отвертки по 40 см всяка - прави и шибания бег се предаде веднага щом му ги турих.

Mury
01-11-2013, 16:49
Аз се мъчих около половин час и разбрах, че нема да стане лесно. След което си намерих 2 арни отвертки по 40 см всяка - прави и шибания бег се предаде веднага щом му ги турих.

Така е,както казах требе си рамо :afro::afro::afro:

SwappeR
05-11-2013, 17:50
Благодаря за съветите, а ето и резултата - много съм доволен как се получи :)

122575

122576

122577

Valio606
05-11-2013, 18:32
Колега, моля те кажи къде го направи това защото и аз си го мисля ама абсолютно същото от доста време. Обикалях на некви места ама не ми вдъхваха доверие. Кви пари ти взеха, ако искаш пиши на лично. Много ще съм ти благодарен.

еее чак сега видях, че сме от различни градове жалко страшно се е получило.

SwappeR
05-11-2013, 20:55
Който иска инфо - ще споделя на ЛС, за да не излезе че правя реклама на някого. Иначе няма проблем да си свалиш частите, които искаш да ти направят и да ги пратиш на човека с куриер.

DiStefano
05-11-2013, 21:14
Като за начало сподели колко е излязла гимнастиката и има ли избор на цветове ?

SwappeR
06-11-2013, 00:04
Като за начало сподели колко е излязла гимнастиката и има ли избор на цветове ?

По регулярни цени, ако не ме лъже паметта, 80 волан, по 20 на по-дребните детайли. Не мога да кажа точно, тъй като минах с връзка. Цветове бол - в ателието имаше една камара мостри надупчени и ненадупчени, каквото ти душа поиска. Кожата си е естествена и на пипане ми е по-хубава от старата. И на 159-ката, и на 156-цата.

syfer
06-11-2013, 10:37
Колеги ето така изглежда моя с естествена кожа , която сам си слагаш на волана и си я стягаш с конец и игла със затъпен връх, която е в комплекта.Това нещо си го купих от ибей за около 10 лева с доставката, но после го видях в едно магазинче във Варна на 15-на лева.Не сваляш волан и сам си го правиш просто отнема 1-2 часа за да си оплетеш шева правилно и старателно.Ако някой иска мога да му съдействам да му кажа къде или ако има още от тези неща да му съдействам за закупуване.

П.с. Състоянието в което се вижда на снимката е такова и след 12 000 км към днешна дата без следи от износване.

Поздрави,

Mury
06-11-2013, 11:03
Колеги ето така изглежда моя с естествена кожа , която сам си слагаш на волана и си я стягаш с конец и игла със затъпен връх, която е в комплекта.Това нещо си го купих от ибей за около 10 лева с доставката, но после го видях в едно магазинче във Варна на 15-на лева.Не сваляш волан и сам си го правиш просто отнема 1-2 часа за да си оплетеш шева правилно и старателно.Ако някой иска мога да му съдействам да му кажа къде или ако има още от тези неща да му съдействам за закупуване.

П.с. Състоянието в което се вижда на снимката е такова и след 12 000 км към днешна дата без следи от износване.

Поздрави,

Така става много дебел волана :stumm::stumm::stumm:

syfer
06-11-2013, 12:27
Бъркаш :) Ама за да не бъда голословен ще ти го измеря с шублера без да го притискам, като ми остане време :) Това не е от тези калъфчета дето ги слагаш на Лада 7-ца и като въртиш на обратен завой калъфа се върти по бързо от волана ти :)
Няма нужда да е скъпо за да е красиво и здраво ама всеки си преценя.

code
06-11-2013, 12:32
Едното няма нищо общо с другото тапицерът си е тапицер. :) Свалях преди време на 166-цата - 60лв волан, 10лв топка, 10лв маншон скорости. Манол ги прави, дава 6г гаранция на изкуствената кожа(моя е такъв) и 6 месеца на естествената. Не е мръднал. :)
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=924171&postcount=15
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=924293&postcount=19
На 9-ката не са мръднали да чукна на дърво :bangin:

AR147
06-11-2013, 14:57
То може да не е дебело ама е много грозно , това да се подава отдолу старата кожа стигаща до еърбега.
Сори само лично мнение

Mury
06-11-2013, 15:04
То може да не е дебело ама е много грозно , това да се подава отдолу старата кожа стигаща до еърбега.
Сори само лично мнение

Това не го споменах от уважение :bangin::bangin:

syfer
06-11-2013, 15:35
Благодаря :) Сега ще ме накарате да снимам в близък план за да показвам :) Нищо не се вижда колеги-още повече старата кожа понеже моят волан сток си е т.нар махагон (имитацийка) .Тъй че нищо не се подава :).

П.с. съгласен съм, че тапицера си е тапицер просто предлагам вариант за хора с по ниски финансови възможности и краткотрайно желание за инвестиране.

nicola 59
06-11-2013, 16:48
Благодаря :) Сега ще ме накарате да снимам в близък план за да показвам :) Нищо не се вижда колеги-още повече старата кожа понеже моят волан сток си е т.нар махагон (имитацийка) .Тъй че нищо не се подава :).

П.с. съгласен съм, че тапицера си е тапицер просто предлагам вариант за хора с по ниски финансови възможности и краткотрайно желание за инвестиране.

Грешиш колега ,понеже когато колегата Муру говори и боговете мълчат.После в раздел 159 няма хора с ниски финансови възможности,тука пари имат всички,времето е ценно.И на края ти си си направил волана на обикновенна 156 ца,дори не е и ГТА,как смееш да го сравняваш с геврека на 59 ката.Тук става въпрос за съвсем истънчен волан ,и намесата на не компетентни люде ,е престъпление,ако волана на 159 е облечен от скъп тапицер,колата харчи много по малко ,и върви повече,да не говорим ,че носачите и карат ,двоино повече.

code
06-11-2013, 18:05
Грешиш колега ,понеже когато колегата Муру говори и боговете мълчат.После в раздел 159 няма хора с ниски финансови възможности,тука пари имат всички,времето е ценно.И на края ти си си направил волана на обикновенна 156 ца,дори не е и ГТА,как смееш да го сравняваш с геврека на 59 ката.Тук става въпрос за съвсем истънчен волан ,и намесата на не компетентни люде ,е престъпление,ако волана на 159 е облечен от скъп тапицер,колата харчи много по малко ,и върви повече,да не говорим ,че носачите и карат ,двоино повече.

Това беше абсолютно излишно ;)
Темата е за сваляне и претапициране иначе е ясно, че и с изолирбанд става.

nicola 59
06-11-2013, 23:36
Това беше абсолютно излишно ;)
Темата е за сваляне и претапициране иначе е ясно, че и с изолирбанд става.

Ясно ми е колега че темата касае свалянето ,ма виждам ,че и други колеги коментират дебелината,то по същия начин тогава трее да намесим и дължината,на кормилния прът,понеже на 159 след като и свалих волана ,спря да ми вие реиката,невероятно ,но факт,като свалиш волана не ти вие реиката,понеже няма какво ,да въртиш.Та тапицерията на волана е от голяма важност,понеже докато волана е при тапицера,не ти вие реиката,а също не и тропат и носачите.

SwappeR
07-11-2013, 01:05
Ясно ми е колега че темата касае свалянето ,ма виждам ,че и други колеги коментират дебелината,то по същия начин тогава трее да намесим и дължината,на кормилния прът,понеже на 159 след като и свалих волана ,спря да ми вие реиката,невероятно ,но факт,като свалиш волана не ти вие реиката,понеже няма какво ,да въртиш.Та тапицерията на волана е от голяма важност,понеже докато волана е при тапицера,не ти вие реиката,а също не и тропат и носачите.

Ами недей си кара колата, няма да се чупи никога и ще ти гори 0/100. Като имаш толкова негативни емоции натрупани спрямо марката, отвори си собствена тема, в която да плюеш по нея, недей спами в моята. Някои хора може и да им е интересно какво съм направил и как точно. Други може да приемат съвета на колегата от Варна, да си ушият маншон около волана. Ти к'ъв съвет даваш освен "не си карайте колите"? Никакъв... Ами замълчи си в случая.
Вържи си черно ако ще ти помогне да преодолееш мъката по залъганите ти надежди, вложени в марката, ама стига спами и плю в полезните теми. Заради теб вече затвориха една хубава тема. Айде админите да се намесят тоя път, че и те нещо заспаха!

nicola 59
07-11-2013, 01:15
Ами недей си кара колата, няма да се чупи никога и ще ти гори 0/100. Като имаш толкова негативни емоции натрупани спрямо марката, отвори си собствена тема, в която да плюеш по нея, недей спами в моята. Някои хора може и да им е интересно какво съм направил и как точно. Други може да приемат съвета на колегата от Варна, да си ушият маншон около волана. Ти к'ъв съвет даваш освен "не си карайте колите"? Никакъв... Ами замълчи си в случая.
Вържи си черно ако ще ти помогне да преодолееш мъката по залъганите ти надежди, вложени в марката, ама стига спами и плю в полезните теми. Заради теб вече затвориха една хубава тема. Айде админите да се намесят тоя път, че и те нещо заспаха!

Грешиш колега темата ти е много полезна ,аз всеки ден почти обличам волани ,като тебе,даже много добре е станало при тебе.Идеята на другото момче също е много добра и на мене ми хареса ,понеже всичко си е направил сам ,и го е докарал перфектно,аз не съм загубил надежда в марката понеже карам алфа ромео поне 10 години преди да е създаден този форум,и мисля и за напред да карам Алфа Ромео. Само понеже има много безполезни коментари ,и се намесвам ,и аз също с толкова полезни.Ако затворят и тази тема админите ,то винаги ще има и други ,та ти не се коси,за момента пускането на тема в този форум е безплатно,та не е болка за умиране.

DiStefano
07-11-2013, 07:24
А супер .. и далечната 93-та каква Алфа си карал точно ? Такава ли :
122673

nicola 59
07-11-2013, 10:21
А супер .. и далечната 93-та каква Алфа си карал точно ? Такава ли :
122673

Далечната 93 та година имах БМВ 735 и нямах още книжка ,първата алфа 33 я предобих 98 година което ще рече 5 години преди форума.Та аз си харесвам Алфа Ромео.А тази от снимката съм я карал,ма 83 та година,сиреч 20 години преди форума.

Jivko7777
07-11-2013, 16:46
Едното няма нищо общо с другото тапицерът си е тапицер. :) Свалях преди време на 166-цата - 60лв волан, 10лв топка, 10лв маншон скорости. Манол ги прави, дава 6г гаранция на изкуствената кожа(моя е такъв) и 6 месеца на естествената. Не е мръднал. :)
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=924171&postcount=15
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=924293&postcount=19
На 9-ката не са мръднали да чукна на дърво :bangin:

Аз имам въпрос защо за изкуствена е 6 години, а за естествена е половин година ?

code
07-11-2013, 19:55
Аз имам въпрос защо за изкуствена е 6 години, а за естествена е половин година ?

Бат Живко думите на Манол бяха "Естествената кожа е една боя - въртиш геврека докато падне боята" :) Човек като ми погледне снимката на волана по-горе лесно стига до същия извод. В момента воланът ми е в абсолютно същото състояние все едно току що е претапициран, изкуствената кожа не е мръднала. :) И на 9-ката съм почти сигурен, че няма нищо общо с ест. кожа щото и тя не е мръднала. По-скъпите модификации може да са с естествена, те и затова реват :) Това са предположения ..

Mury
07-11-2013, 20:54
Бат Живко думите на Манол бяха "Естествената кожа е една боя - въртиш геврека докато падне боята" :) Човек като ми погледне снимката на волана по-горе лесно стига до същия извод. В момента воланът ми е в абсолютно същото състояние все едно току що е претапициран, изкуствената кожа не е мръднала. :) И на 9-ката съм почти сигурен, че няма нищо общо с ест. кожа щото и тя не е мръднала. По-скъпите модификации може да са с естествена, те и затова реват :) Това са предположения ..

Моята е с най-простия волан,а е трагичен-скоро ще го мислим и него.;-);-);-)

136
08-11-2013, 01:21
Много го стискате този волан бе момци :) по леко го давайте.

ivopetrov_1982
08-11-2013, 08:18
свършва хода на педала и почват да дават газ от волана:punk:

rusiq86
08-11-2013, 10:14
Моят от ТИ изпълнение, за 70к км, не е мръднал...перфектна си е кожата. Виж топката имаше кахъри, но ми я направиха един път. Да е жив и здрав VFTI!

iee
20-02-2014, 09:29
Да използвам темата и аз за въпрос. Как да измъкна топката на скоростния лост? Трябва да се претапицира, а не помръдва. Дърпах, опъвах-нищо! Страх ме е да не изкарам лоста :) Пък и тя от дърпането съвсем се прецака... Има ли някакъв чалъм или дърпане му е майката?

code
20-02-2014, 09:41
Да използвам темата и аз за въпрос. Как да измъкна топката на скоростния лост? Трябва да се претапицира, а не помръдва. Дърпах, опъвах-нищо! Страх ме е да се изкарам лоста :) Пък и тя от дърпането съвсем се прецака... Има ли някакъв чалъм или дърпане му е майката?

Топка на скоростен лост се дърпа контролирано(щото може да си избиеш зъбитe или да си счупиш огледалото) от 2 души ръце върху ръце ;)

nicola 59
20-02-2014, 09:49
Колега не е лошо да пясниш каква е колата ,иначе няма как да ти помогна.

iee
20-02-2014, 10:51
159....Ще продължавам да пробвам. И аз си мислих един да държи лоста, друг да опъва топката....

nicola 59
20-02-2014, 11:06
Махни пластмасата отгоре кадето са написани скоростите ,и виж под нея трее има едно болтче.

iee
20-02-2014, 11:07
Махни пластмасата отгоре кадето са написани скоростите ,и виж под нея трее има едно болтче.Верно ли? А, за да я махна пластмасата трябва да я изчовъркам или?

nicola 59
20-02-2014, 11:08
Да колега с една малка отверчица опитаи да я изчовъркаш.

iee
20-02-2014, 11:13
Благодаря! Ще пробвам довечера, като се прибере жена ми с колата ;)

dilian alfa gtv
20-02-2014, 11:21
Под капачката със скоростите си има болт,повдигаш леко с малка отверка и развиваш болта.....както е описал колегата,моята се беше разхлабила така.

iee
20-02-2014, 11:34
Идеално! Надявам се да стане така. После след тапицирането ще му мисля, дали да го слагам тоя болт :)

Stoyan Georgiev
20-02-2014, 12:11
с болт под пластмаската е :)

Mury
20-02-2014, 12:20
Идеално! Надявам се да стане така. После след тапицирането ще му мисля, дали да го слагам тоя болт :)

Няма как да не го сложиш,не става без него :noooo::noooo::noooo:

DiStefano
20-02-2014, 15:25
Ха ... странно ... ебати ...
моята топка що е на резба тогава ?!

iee
20-02-2014, 16:17
Ха ... странно ... ебати ...
моята топка що е на резба тогава ?!
В смисъл? Развиваш ли я или как?

DiStefano
20-02-2014, 16:36
В смисъл? Развиваш ли я или как?

да бе ..

nicola 59
20-02-2014, 16:56
Щото топката ти е менте ,няма болт отгоре ,а стърчи от самата нея,като са стягали колата за продан,са и сменили топката,и са и бутнали километрите.

DiStefano
20-02-2014, 17:41
Може и менте да е .. боли ме фара .. а за километрите си прав разбира се .. беше милионник колата, ама аз и ги върнах като на нова

nicola 59
20-02-2014, 18:12
Не се казва милионник, а милионер понеже звучи по изискано

DiStefano
20-02-2014, 19:37
Опа .. грешка !
И моята била с болт .. явно се е бил поразхлабил ..
Ма то аз до 32 си ги навивам на ръка болтовете .. и затва сигурно не ми е направило впечатление ..
Явно е оригинална ..

128175 128176

iee
20-02-2014, 20:31
Дамм, става лесно, като знаеш как :) Благодаря! Направих снимчици, за да не се чудят други ;)

shumiv
19-04-2014, 00:07
Кажете, някой добър тапицер във Варна. Искам да сменя кожата на волана и топката на скоростния лост.

KirilSol
19-04-2014, 09:17
Кажете, някой добър тапицер във Варна. Искам да сменя кожата на волана и топката на скоростния лост
на Цирковата площадка има един....даже ти е близко :)