PDA

View Full Version : Въпрос за ТВ техниците



Stefan Caromov
11-11-2013, 14:09
Здравейте, имам един телевизор Панасоник 35 инчов , или 34 не знам точно - кинескоп е, не е тънък. Та той близо две години не спря да работи. В даден момент дистанционното му спря да работи въобще. Купих за същия модел от Хаджи Димитър ( специализирания магазин ) едно, което също не работеше. Видимо и двете дистанционни работеха перфектно ( инфрареда, гледайки го през камерата на телефон ) . След време този телевизор го сръчках в един дрешник, щото си купих друг. Не беше работил може би 1 година. Онзи ден го извадих да го сложа в кухнята, щото там ми пасна за момента и, о... чудо - и двете дистанционнни работеха, тоест телевизора приема всички команди. Когато спря да работи, виках майстор, който не успя да го оправи, след това чувах някакви отзиви от сорта ,смени му инфрареда, смени му процесора и т.н.
Питането ми е , може ли , когато спря да отговаря на дистанционното , да се е бъгнало нещо, а факта, че е стоял без ток година, да е ресетнало "нещото" и затова сега да работи отново?

PEPI-2ALFA
11-11-2013, 21:06
Имам почти същия случай у дома. Преди повече от година ми дадоха една плазма, огромна. Работи си без проблем и в един момент започна да не може да се включва. От дистанционното и от копчетата на тв-то не иска да зацепи. Светва диодчето, но не захапва. В началото ставаше след 20-30 натискания на копчето. После повече. Махнах го и сложих стария телевизор. След няколко месеца и той сдаде багажа, явно след токов удар. Слагам плазмата и си тръгва без следа от проблем. Покара още месец-два и отново. Сега чака за ремонт.

mordohy
11-11-2013, 21:16
Диагнозата е разсъхнати електролитни кондензатори!
Малко са специалистите, които се оправят с проблема

Doomguy
11-11-2013, 21:24
Всеки с подходящия поялник и малко ноу хау ще ти свърши работа.

Sunny
11-11-2013, 21:49
Диагнозата е разсъхнати електролитни кондензатори!
Малко са специалистите, които се оправят с проблема

Имаме участник познал верният отговор .
1-2 лева за части или 25-30 за отваряне в сервиз

kolev
12-11-2013, 10:51
Здравейте, имам един телевизор Панасоник 35 инчов , или 34 не знам точно - кинескоп е, не е тънък. Та той близо две години не спря да работи. В даден момент дистанционното му спря да работи въобще. Купих за същия модел от Хаджи Димитър ( специализирания магазин ) едно, което също не работеше. Видимо и двете дистанционни работеха перфектно ( инфрареда, гледайки го през камерата на телефон ) . След време този телевизор го сръчках в един дрешник, щото си купих друг. Не беше работил може би 1 година. Онзи ден го извадих да го сложа в кухнята, щото там ми пасна за момента и, о... чудо - и двете дистанционнни работеха, тоест телевизора приема всички команди. Когато спря да работи, виках майстор, който не успя да го оправи, след това чувах някакви отзиви от сорта ,смени му инфрареда, смени му процесора и т.н.
Питането ми е , може ли , когато спря да отговаря на дистанционното , да се е бъгнало нещо, а факта, че е стоял без ток година, да е ресетнало "нещото" и затова сега да работи отново?

може да е проблем в захранването, може да е процесора, може да е ИР приемника, може и студени спойки да са.

old alfist
12-11-2013, 17:36
Веми си сложи едни пресни/скоропроизведени/ батерии на дистанционното, че напоследък продават само престояли боклуци/полуразредени/.
Не е лошо и да вземеш, да разглобиш дистанционните и да ги почистиш.

Stefan Caromov
12-11-2013, 19:03
може да е проблем в захранването, може да е процесора, може да е ИР приемника, може и студени спойки да са.

И на мен това ми каза майсторът преди година, когато идва да го оправя, но не успя да го оправи

---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 17:02 ----------


Веми си сложи едни пресни/скоропроизведени/ батерии на дистанционното, че напоследък продават само престояли боклуци/полуразредени/.
Не е лошо и да вземеш, да разглобиш дистанционните и да ги почистиш.


В момента всичко работи на 6 . Това ми е чудно , как така стоя известно време без ток и сега се оправи.

kolev
13-11-2013, 10:24
тия проблеми много трудно се хващат. трябва да стои телевизора разпилян на масата и да гледаш какво се случва.
по-лесно се ремонтира ако примерно не се включва, няма картина, няма говор и така нататък.

stelt
13-11-2013, 10:54
тия проблеми много трудно се хващат. трябва да стои телевизора разпилян на масата и да гледаш какво се случва.
по-лесно се ремонтира ако примерно не се включва, няма картина, няма говор и така нататък.

И с колите е така :)

ivan dimitrov
14-11-2013, 00:09
---

Stefan Caromov
14-11-2013, 09:20
Ако дадете модельт на телевизорьт, може и да стане по ясно. В случай че е работил от локалната клавиатура, то кондензаторите отпадат като вариянт.
Такьв дефект, у дома - трудна работа. Осцилографьт би обяснил какво се случва.

Модела не мога са кажа кой е, защото му няма лепенките. Това от снимката е телевизора. Копчетата на самия телевизор, работят, но трябва да ги натискам силно и понякога натискам копче, то прави друго - например натискам копчето за увеличение, то сменя канал

ivan dimitrov
14-11-2013, 09:36
---

Stefan Caromov
14-11-2013, 09:41
За сьжаление по снимката не мога да се ориентирам.
Щом локалната клавиатура работи некоректно, има вероятност да е кондензатор все пак. Но е малко вероятно. Много по вероятно е микретите да са "клеясали" и от там грешките. Най вероятно клавиатурата не е матрична а резистивна(вьрзани последователно сьпротивления).
В сервизни условия не би трябвало да е проблем да се установи причинителят на дефекта. В домашни - колегата трябва да гадае. Аз пьрво бих набедил инфрачервеният приемник.


Не знам, в момента - от седмица близо, всичко работи перфектно - дистанционното де. Копчетата не смея да ги натискам, за да не прецакат нещо. Жалко, че ми се прееба тънкия телевизор и се наложи да сложа тоя, но май ще излезе по- здрав от повечето тфт-та лед-ове и др. подобни

ivan dimitrov
14-11-2013, 09:55
---

Stefan Caromov
14-11-2013, 09:59
Вьзможно е. За сьжаление последните модели CRT тв. имат система за автоматичен баланс на бялото, която е чувствителна кьм сьстоянието на трьбата. Моделите от 80-те можеха да работят с напьлно отсьстващи даже 2 основни цвята, при последните модели не е така.
Общо взето - докато работи му се радвайте. Ако пак откаже - има резон да се подмени приемника - 2/3 лв. и микретките, те пьк са стотинки. ама аз не бих трьгнал да сменям процесор(ако се окаже той виновникьт).

Знам за процесора. Познат ми каза, че били по 70-80 лева. Не си заслужава според мен също.
А бе ще се молим вкъщи да работи още 2-3 месеца, докато си купим нов и така. Ако не, имам едно видео с тунер, ще го вържа и ще сменям от видеото каналите. Лошото е, че през видеото нещо чезне червения цвят . Всичко е синьо и жълто ::))

ivan dimitrov
14-11-2013, 10:27
---

old alfist
14-11-2013, 19:18
Като гледам, търсиш повод да си купиш един нов за Световното по футбол - правят хубави промоции преди такива събития.
Аз си купих един голям тупан с тръба на Сони преди десетина и повече години за едно Европейско и няма трошене.

stelt
14-11-2013, 23:51
Знам за процесора. Познат ми каза, че били по 70-80 лева. Не си заслужава според мен също.
А бе ще се молим вкъщи да работи още 2-3 месеца, докато си купим нов и така. Ако не, имам едно видео с тунер, ще го вържа и ще сменям от видеото каналите. Лошото е, че през видеото нещо чезне червения цвят . Всичко е синьо и жълто ::))


Ако знаеш колко добре се живее без телевизор :)

Stefan Caromov
15-11-2013, 16:26
Ако знаеш колко добре се живее без телевизор :)

Не, че гледам телевизия, ама сутрин докато се оправям за работа, трябва нещо да ми боботи в кухнята.

kolev
15-11-2013, 16:32
Не, че гледам телевизия, ама сутрин докато се оправям за работа, трябва нещо да ми боботи в кухнята.
вземи си жена тогава :D

dimitar_vd62
15-11-2013, 17:14
Мухаха,а ако си я вземе комплект с тъщата, няма да има търпение да иде на работа.

ecotronic
15-11-2013, 17:19
Мухаха,а ако си я вземе комплект с тъщата, няма да има търпение да иде на работа.

Човекът пита, как да си оправи телевизора а не как да се самоубие :)

Sunny
15-11-2013, 20:02
е вие го закопахте вече ;)

Stefan Caromov
16-11-2013, 14:14
Момчета, имам си и жена и тъща. За щастие, живея само с първото, а пък второто е пич та дрънка. Може би поради факта, че тъщата е почти на моите години - 6-7 по-голяма от мен.

mordohy
16-11-2013, 16:45
Момчета, имам си и жена и тъща. За щастие, живея само с първото, а пък второто е пич та дрънка. Може би поради факта, че тъщата е почти на моите години - 6-7 по-голяма от мен.

Ела тогава да ти дам моята!
Зодия "говедо"
разбира само от удар с чук между роговете:hehe:

Stefan Caromov
16-11-2013, 16:47
Ела тогава да ти дам моята!
Зодия "говедо"
разбира само от удар с чук между роговете:hehe:

Ааа, твърдо нЙе .. Я сакам телевизор, не ново правителство вкъщи хе хе хе

dimitar_vd62
16-11-2013, 17:00
Абе....много млада таз твойта тъща, дай боже всекиму.

Sunny
16-11-2013, 17:25
Момчета, имам си и жена и тъща. За щастие, живея само с първото, а пък второто е пич та дрънка. Може би поради факта, че тъщата е почти на моите години - 6-7 по-голяма от мен.

Браво на тебе ;)
Мойта беше с +4 а жената с -14 ;)

Stefan Caromov
16-11-2013, 17:50
Браво на тебе ;)
Мойта беше с +4 а жената с -14 ;)
Е и моята е подобна работа - Плюс 7 , а жената Минус 12.
Не правителство, а телевизор Хе хе

Sunny
16-11-2013, 18:02
Е и моята е подобна работа - Плюс 7 , а жената Минус 12.
Не правителство, а телевизор Хе хе

Е понякога заради един телевизор се стига до сваляне на правителството ;)

mordohy
16-11-2013, 18:38
Е понякога заради един телевизор се стига до сваляне на правителството ;)


Само не мога да разбера, хвалите ли се или се оплаквате.
Защото малката разлика в годините означава само, че по-дълго ще ги търпите:haha:

Stefan Caromov
16-11-2013, 18:42
Само не мога да разбера, хвалите ли се или се оплаквате.
Защото малката разлика в годините означава само, че по-дълго ще ги търпите:haha:

За мен темата е , как да предотвратя проблеми в телевизора си. Наистина не искам следващите два-три чмесеца да ме изостави. Само толкова искам. . . Искам да стана сутрин , да се из-----ра, да пуша и пия кафе, а в това време да ми боботи ТВ . Това е .

ivan dimitrov
16-11-2013, 20:12
---