PDA

View Full Version : Проблем с нова сонда Бош



cufti
11-11-2013, 20:26
Старата ми сонда се скапа и купих нова оригинална Бош.Новата сонда обаче е малко мудна.Честотата с която трябва да генерира е около 1-2 херца.В случая обаче тя е по ниска.Резултата от това е по-вяло ускорение.С една дума колата върви по-зле от преди да се скапе нейната сонда.
Наблюденията ми се базират на един индикатор ,който съм си направил сам и показва моментната работа на сондата.Той е включен постоянно. Дисплея му е светодиоден тип бягаща точка. Първия диод светка при 0.1 волт напрежение, а последния при 1 волт.По този начин се вижда синусоидата която се генерира от сондата.Бедна смес 0.1 волт богата смес 1 волт.
Въпроса ми е има ли ментета сонди Бош или просто такъв ми е късмета.Въпросната сонда я купих от магазина на Стамболийски при реката.Евентуално съвет от къде мога да закупя читава такава.

thecleaner
11-11-2013, 20:40
Старата ми сонда се скапа и купих нова оригинална Бош.Новата сонда обаче е малко мудна.Честотата с която трябва да генерира е около 1-2 херца.В случая обаче тя е по ниска.Резултата от това е по-вяло ускорение.С една дума колата върви по-зле от преди да се скапе нейната сонда.
Наблюденията ми се базират на един индикатор ,който съм си направил сам и показва моментната работа на сондата.Той е включен постоянно. Дисплея му е светодиоден тип бягаща точка. Първия диод светка при 0.1 волт напрежение, а последния при 1 волт.По този начин се вижда синусоидата която се генерира от сондата.Бедна смес 0.1 волт богата смес 1 волт.
Въпроса ми е има ли ментета сонди Бош или просто такъв ми е късмета.Въпросната сонда я купих от магазина на Стамболийски при реката.Евентуално съвет от къде мога да закупя читава такава.

"Умряла" сонда реално може да си е ок а проблема да е другаде, но все пак я закачи на истинска диагностика, не на бягаща точка.

ФЕРАРИСТ
11-11-2013, 21:15
Тва с тия диоди е малко несериозно....

pininfarina
11-11-2013, 21:23
Старата ми сонда се скапа и купих нова оригинална Бош.Новата сонда обаче е малко мудна.Честотата с която трябва да генерира е около 1-2 херца.В случая обаче тя е по ниска.Резултата от това е по-вяло ускорение.С една дума колата върви по-зле от преди да се скапе нейната сонда.
Наблюденията ми се базират на един индикатор ,който съм си направил сам и показва моментната работа на сондата.Той е включен постоянно. Дисплея му е светодиоден тип бягаща точка. Първия диод светка при 0.1 волт напрежение, а последния при 1 волт.По този начин се вижда синусоидата която се генерира от сондата.Бедна смес 0.1 волт богата смес 1 волт.
Въпроса ми е има ли ментета сонди Бош или просто такъв ми е късмета.Въпросната сонда я купих от магазина на Стамболийски при реката.Евентуално съвет от къде мога да закупя читава такава.

Газифициран ли си? Ако да виж на газ как е!

oem
11-11-2013, 21:25
То не е несериозно това с диодите. Несериозно е да се закача към регулираща сонда тъй като всяка намеса в сигнала и води до грешки. Никакви намеси не трябва да има там.

emzo
11-11-2013, 21:47
Газифициран ли си? Ако да виж на газ как е!

По-скоро обратното, на бензин само да я гледа.

cufti
11-11-2013, 23:26
Тва с тия диоди е малко несериозно....

Това с диодите си е много сериозно даже.Входното съпротивление на схемата е много високо и по никакъв начин не влияе на работата на сондата.Все едно съм закачил осцилоскоп за да видя графиката на сигнала.В крайна сметка карам така втора кола вече 9 години.
Колата е само на бензин.Никога не съм карал на газ.

---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:20 ----------

Сондата реално не е умряла.Тя си работи, но реагира по бавно.Иначе изгорелите газове са в норма.

ecotronic
12-11-2013, 10:52
Това с диодите си е много сериозно даже.Входното съпротивление на схемата е много високо и по никакъв начин не влияе на работата на сондата.Все едно съм закачил осцилоскоп за да видя графиката на сигнала.В крайна сметка карам така втора кола вече 9 години.
Колата е само на бензин.Никога не съм карал на газ.

---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:20 ----------

Сондата реално не е умряла.Тя си работи, но реагира по бавно.Иначе изгорелите газове са в норма.

При мен също сондата е малко тромава. Прави ми впечатление, че когато двигателят не е достигнал работната си температура и е някъде около 50 - 60 гр. колата ускорява доста по-добре. При теб има ли такова нещо?

cufti
12-11-2013, 23:02
При мен също сондата е малко тромава. Прави ми впечатление, че когато двигателят не е достигнал работната си температура и е някъде около 50 - 60 гр. колата ускорява доста по-добре. При теб има ли такова нещо?

Може би има нещо такова , но е много слабо изразено.Сондата докато не загрее хубаво не работи никак добре.То и компютъра тогава не се съобразява с нея.
При мен набира добре до 4000 об. след това е по мудна от преди , но няма сривове или прекъсване.

emzo
12-11-2013, 23:05
Логни я, да я видим таз сонда.
загрял мотор, 30 сек. на място, рязко ускорение до 100, поддържай после 90-100 на 5та и накрая ППХ.

Mury
13-11-2013, 17:39
Я ми кажи първо номера на сондата която монтира,защото ако е тази която си мисля е ясен проблема......................:evil::evil::evil::e vil:

cufti
13-11-2013, 21:21
Я ми кажи първо номера на сондата която монтира,защото ако е тази която си мисля е ясен проблема......................:evil::evil::evil::e vil:

Избрахме я по каталог каквато се полага на АР 156 1.8 - 99 год.Номера на сондата не го помня.

Mury
15-11-2013, 15:25
Избрахме я по каталог каквато се полага на АР 156 1.8 - 99 год.Номера на сондата не го помня.

Точно това е грешката,просто е сбъркана в каталога на Бош.Вземи си една ЛС05 или ЛС 190 и ще видиш как бързо и хубаво реагира :busted_cop::busted_cop::busted_cop::busted_cop:

cufti
16-11-2013, 00:25
Точно това е грешката,просто е сбъркана в каталога на Бош.Вземи си една ЛС05 или ЛС 190 и ще видиш как бързо и хубаво реагира :busted_cop::busted_cop::busted_cop::busted_cop:

Благодаря ти колега.Така и ще направя.:-)

ecotronic
16-11-2013, 00:27
Благодаря ти колега.Така и ще направя.:-)

Колега, моля да споделиш впечатленията си ако я смениш.
Подозирам, че при мен имам сходен проблем.