PDA

View Full Version : Придърпва при висока скорост на газ



vesko_iotov
14-11-2013, 15:45
От известно време започна да да ми прави този проблем както и ми преминаваше на бензин по бавно,реших че за се задръстили филтрите на газовия инжекцион(ловато) и ходих да ми ги сменят при майстора поставил инжекциона също ми намали температурата за превключване от 35 гр на 25 гр.Сега вече ми преминава по бързо на бензин но прекъсването си остана а то се изразява когато подам газ го долу и след 15-20 сек почва да придърпва все едно не достига газ.Логиката е че няма достатъчно затопляне на изпарителя ,проверих след като започне да придърпва спирам да видя дали изпарителя не е замръзнал ,но не е но и не е мн топъл ,да отбележа че и нивото на охладителната течност си е нормално. Газаджията каза че проблема не е в газовата уредба и да го търся в охладителната система но тя си работи нормално.Също така от известно време сутрин пали по трудно но не знам дали това има връзка с газта тъй като си пали на бензин.
Дайте идеи каде да търся проблема.

emzo
14-11-2013, 16:11
Бла бла.

Кога го прави това придърпване ? Още докато е студена или и като е загряла ?

toto99
14-11-2013, 16:16
кабели, свещи.... елкон, то това е в случай, че може да се вярва на газаджията...
или отиваш на елкон и пак се връщаш при газаджията......

vesko_iotov
14-11-2013, 17:52
Бла бла.

Кога го прави това придърпване ? Още докато е студена или и като е загряла ?

И в двата случая ,и преди да отвори термостата и
След това,и го прави само на газ

ecotronic
14-11-2013, 18:06
Може да има недобре работеща газова дюза. Проблемът със сутрешното палене може също да е свързан с това поради следните вероятни причини:

1 - Обгазяване на колектора заради недобре затварящата дюза.

2 - Лоша адаптация на бензиновото ECU заради лошата работа на газ.

emzo
14-11-2013, 20:28
Може да има недобре работеща газова дюза. Проблемът със сутрешното палене може също да е свързан с това поради следните вероятни причини:

1 - Обгазяване на колектора заради недобре затварящата дюза.

2 - Лоша адаптация на бензиновото ECU заради лошата работа на газ.
3. сериозен спад в налягането от редуктора.

Кабел и лаптоп имаш ли ?
Ако да - загрей мотора до работна температура.
Остави я да работи поне 2 мин на бензин.
С ФЕС/МЕС виж времето на бензин на ПХ.
После обърни на газ и виж пак времето.

Ако разликата ти е повече от 0.1мс - успех в намирането на читав газаджия.
п.с. това ти е е причината за трудното палене.

vesko_iotov
14-11-2013, 22:08
3. сериозен спад в налягането от редуктора.

Кабел и лаптоп имаш ли ?
Ако да - загрей мотора до работна температура.
Остави я да работи поне 2 мин на бензин.
С ФЕС/МЕС виж времето на бензин на ПХ.
После обърни на газ и виж пак времето.

Ако разликата ти е повече от 0.1мс - успех в намирането на читав газаджия.
п.с. това ти е е причината за трудното палене.
Не съм толко вещ и тези буквени съкращения не ми говорят нищо ,ще трябва явно да намеря човек кадето да е в час
пс.
Проблема е локализиран,след измерване с диагностика с лаптоп в движение се установи че температурата на изпарителя пада драстично при продължително каране с пълна газ,дебита на преминаващата течност е намалял и не може да затопя достатъчно .
След подмяна на някои маркучи и промиване на охладителната система проблема изчезна.