PDA

View Full Version : Прехвърляне на МПС с транзитни номера



total156
17-11-2013, 17:11
Чета два дни и нещо се обърках. Ако има някой който е минавал по този ред да ми даде жокер.
Значи... Купувам МПС от Германия, там си направих договор на мое име, изкарах червените номера. Дадоха ми малък талон, голям талон на мое име заедно с големия талон на стария собственик. Сега съм в България и искам да регистрирам автомобила на името на жена ми. Как да направя нещата?
Мислех си да махна моя талон да сваля номерата и да отида с договор между жена ми и стария собственик (тъй като ми е познат не е проблем да изготвя този договор) . Не съм сигурен обаче дали е законно това. Въпроса ми е има ли как да се регистрира колата в България директно на нейно име?

lordliness
17-11-2013, 17:41
В автокъщите понякога ти дават договор, все едно си я купил сам от Италия примерно и после с този договор ги регистрират в кат и с документите на италианския собственик. Скоро мои познати си взеха по този начин коли.

Mind_Control
17-11-2013, 17:54
Чета два дни и нещо се обърках. Ако има някой който е минавал по този ред да ми даде жокер.
Значи... Купувам МПС от Германия, там си направих договор на мое име, изкарах червените номера. Дадоха ми малък талон, голям талон на мое име заедно с големия талон на стария собственик. Сега съм в България и искам да регистрирам автомобила на името на жена ми. Как да направя нещата?
Мислех си да махна моя талон да сваля номерата и да отида с договор между жена ми и стария собственик (тъй като ми е познат не е проблем да изготвя този договор) . Не съм сигурен обаче дали е законно това. Въпроса ми е има ли как да се регистрира колата в България директно на нейно име?

Няма как да го направиш това. Първо регистрираш на твое име и после прехвърляш на жента ти. Друг законен начин няма.

iee
17-11-2013, 19:44
Най-добре да попиташ някой в КАТ, защото всеки шеф на КАТ си разбира правилата по свой начин ;) В някой КАТ-ове е възможно да я прехвърлиш при нотариус преди регистрацията.
Отговор на въпроса може да ти даде някой регистратор(ако има такива в твоя град)....не е нужно да се допитваш официално до КАТ.

VFTI
17-11-2013, 20:35
Ами те 90% от колите нов внос са така...."Все едно ти си ходил" да си я внесеш от Италия и това си минава във всеки кат, та това дали е законно или не... не знам дали има отговор. Така че договора между жена ти и продавача е точно все едно да си купи жена ти кола от Горубляне според мен. Немския договор ако не се лъжа се казваше Кауфентрак' или нещо такова.

Най-добре е да си говориш с кат. Последната ми Алфа беше регистрирана директно на мое име от баща ми, без да минаваме нотариуси или каквото и да е....с личната ми карта директно в КАТ и готово. Без да има никакви познати и връзки.

Така че директно говори с КАТ и тогава се чуди дали да правиш нови договори :)

RUSEV-BGR
17-11-2013, 20:53
Значи щом имаш червени номера,единствено ти само можеш да я регистрираш на твое име!Другия начин е автокъща ти издава фактура на името на жена ти,все едно че тя я купува от тях!А ти просто си докарал автомобила от германия на автокъщата!Лошото е че може да ти поискат до 200 лева за фактурата,ако не са ти познати-защото се плаща ддс на този документ!

lordliness
17-11-2013, 20:58
Ами те 90% от колите нов внос са така...."Все едно ти си ходил" да си я внесеш от Италия и това си минава във всеки кат, та това дали е законно или не... не знам дали има отговор.
според мен въобще не е законно, а си е фалшификация и ми изглежда доста рисково, ако се купува от автокъща

total156
17-11-2013, 23:17
е аз договор няма да фалшифицирам :) човека ще ми го прати подписан. Идеята е че имам два големи талона... Както и да е, утре ще взема жокер от КАТ и нотариус да видим как ще стане. Не е толкова до парите колкото до занимавката за ден два да минавам процедури, смяна на талона. Излишно ми се вижда да ми дават голям талон на мен, после на другия ден да се прави нов на жена ми. Абе луда работа, в Германия пихме по едно кафе с швабата и след 20 минути имах договор и автомобила беше мой :D
Благодаря за съветите.:drunk:

Dob4i
17-11-2013, 23:40
Има начин, пиши ми лс.

thecleaner
18-11-2013, 00:28
А какво значение дали ще е твоя или на жена ти, ако имате брак ?

total156
18-11-2013, 11:21
Става ли да си запазя това за себе си? Има значение на кое име се води колата :) :go: (извинявам се за спам-а)

total156
18-11-2013, 23:51
Схемата е следната, ако сме имали брак имало как да стане врътката да регистрирам колата в България на жена ми. Сега нещата станаха първо на мен, след това при нотариус и сме готови. Това разбира се го отдавам "на най-добрите" закони в най-бедната държава от ЕС. В Германия си купих кола за 30 мин. с кафето, и след още 30 мин имах червени номера застраховка с тях и всичко за да пътувам до тук... Но за сега се налага да живея тук :) "кеф" ( служителките в КАТ поне за заявленията бяха доста разбрани, чак се изумих)
Поствам това, за да послужи на някой ако му се наложи. Благодаря за постовете преди моя. :go:

nicola 59
18-11-2013, 23:59
Схемата е следната, ако сме имали брак имало как да стане врътката да регистрирам колата в България на жена ми. Сега нещата станаха първо на мен, след това при нотариус и сме готови. Това разбира се го отдавам "на най-добрите" закони в най-бедната държава от ЕС. В Германия си купих кола за 30 мин. с кафето, и след още 30 мин имах червени номера застраховка с тях и всичко за да пътувам до тук... Но за сега се налага да живея тук :) "кеф" ( служителките в КАТ поне за заявленията бяха доста разбрани, чак се изумих)
Поствам това, за да послужи на някой ако му се наложи. Благодаря за постовете преди моя. :go:

Честито регистрация колега.В германия за 30 минути си си купил кола,понеже си попаднал на точните хора,в бг също с точни хора за 30 минути може да регистрираш кола дори на името на дядо ти,и без да имаш дори документи на колата.Всичко е въпрос на връзки.

total156
19-11-2013, 00:11
А колега, говорим за законни сделки. Без излишни харчове... Е може би ако дедо ми беше някой в КАТ, можеше и без пари да мина, НО лека му пръст, беше обикновен човек. Имам тук там връзки, но обичам да питам и да се уча и справям сам. Иначе предложения не липсваха дори и днес там на място. В този живот никой не прави нещо за без пари или лична облага. С точните хора с точните пари знам как става, но не ме кефи. Питах тук, питах и там. И си оправих нещата. Иначе е така прав си. За съжаление тук в България ти трябват връзки даже и да умреш :)
А в Германия не ми коства особени усилия. Намерих си колата, обадих се, отидох огледах си я. Седнахме на кафе подписах си договора. От там в тяхното като КАТ.. и така.
Поздрави.

Mind_Control
21-11-2013, 11:08
Честито регистрация колега.В германия за 30 минути си си купил кола,понеже си попаднал на точните хора,в бг също с точни хора за 30 минути може да регистрираш кола дори на името на дядо ти,и без да имаш дори документи на колата.Всичко е въпрос на връзки.

ти шегуваш ли се? в германия най- простия селянин без образование и без да знае немски ще си регистрира колата за 1 час макс. те затова всички селяци станаха автоджамбази. това различава една развита държава от развиваща се.

fred
21-11-2013, 19:30
В автокъщите понякога ти дават договор, все едно си я купил сам от Италия примерно и после с този договор ги регистрират в кат и с документите на италианския собственик. Скоро мои познати си взеха по този начин коли.

И аз така бЕх, това е масова практика, иска се легалиризаран превод на документите, а договорът е напълно хвърчащ, защото няма изисквания, съгласно европейските правила за движения на хора и стоки.Идеята е кола за лично ползване, а не търговия.Основното нарушение е, че по този начин се укриват данъци.Но кой му дреме в България?Всеки го знае това, но нито полиция, нито данъчни предприемат постоянни ежедневни проверки и санкции да се спре тази практика, явно защото ние сме богата държава и не се нуждаем от данъчни постъпления.Това междувпрочем важи и за мнооого други явления и практики у нази :)

thecleaner
21-11-2013, 21:02
И аз така бЕх, това е масова практика, иска се легалиризаран превод на документите, а договорът е напълно хвърчащ, защото няма изисквания, съгласно европейските правила за движения на хора и стоки.Идеята е кола за лично ползване, а не търговия.Основното нарушение е, че по този начин се укриват данъци.Но кой му дреме в България?Всеки го знае това, но нито полиция, нито данъчни предприемат постоянни ежедневни проверки и санкции да се спре тази практика, явно защото ние сме богата държава и не се нуждаем от данъчни постъпления.Това междувпрочем важи и за мнооого други явления и практики у нази :)

Безбожната екотакса малък данък ли е ?

fred
21-11-2013, 23:13
Аз говорех за продажбата от търговеца у нас на потребителя основно, а таксата е друга работа.Но като цяло няма държава, която да не събира данъците си и да е процъфтяла, уви обратното е доста вярно.