PDA

View Full Version : Странен проблем с 1,6 Т.С.



ivailo rachev
23-11-2013, 15:23
Здравейте колеги.156-цата на един приятел ме хвърли по всички въможни тъчове.Значи колата е със стария мотор с металните колектори.Има обикновена газ.Проблема е,че като стигне 4000 оборота светва индикацията за проблем(дюзичката) и оборотите падат рязко надолу,а крака ми е постоянно на педала на газта.Първо се беше спукал маркуча от дебитомера до дросела,смених го,но проблема не изчезна.Настроихме газта наново и всичко е наред там.Закачахме я на компютър и изкарва доста грешки,но реално всичко работи коректно.Изтриваме грешките,но проблема остава и веднага се натрупват наново грешките.Вече съм се насочил към компютър,възможно ли е той да дава фира.Благодаря предварително на отзовалите се.

nicola 59
23-11-2013, 16:24
Здравейте колеги.156-цата на един приятел ме хвърли по всички въможни тъчове.Значи колата е със стария мотор с металните колектори.Има обикновена газ.Проблема е,че като стигне 4000 оборота светва индикацията за проблем(дюзичката) и оборотите падат рязко надолу,а крака ми е постоянно на педала на газта.Първо се беше спукал маркуча от дебитомера до дросела,смених го,но проблема не изчезна.Настроихме газта наново и всичко е наред там.Закачахме я на компютър и изкарва доста грешки,но реално всичко работи коректно.Изтриваме грешките,но проблема остава и веднага се натрупват наново грешките.Вече съм се насочил към компютър,възможно ли е той да дава фира.Благодаря предварително на отзовалите се.

Ако кажеш колега какви грешки дава може и да се помисли по въпроса,какво и е на колата.

dansguardian
23-11-2013, 19:54
Здравейте колеги.156-цата на един приятел ме хвърли по всички въможни тъчове.Значи колата е със стария мотор с металните колектори.Има обикновена газ.Проблема е,че като стигне 4000 оборота светва индикацията за проблем(дюзичката) и оборотите падат рязко надолу,а крака ми е постоянно на педала на газта.Първо се беше спукал маркуча от дебитомера до дросела,смених го,но проблема не изчезна.Настроихме газта наново и всичко е наред там.Закачахме я на компютър и изкарва доста грешки,но реално всичко работи коректно.Изтриваме грешките,но проблема остава и веднага се натрупват наново грешките.Вече съм се насочил към компютър,възможно ли е той да дава фира.Благодаря предварително на отзовалите се.

Газовата уредба каква е - газов инжекцион или обикновена, с емулатор на ламбда-сонда?

ivailo rachev
23-11-2013, 22:09
Изкарва грешки на дебитомер,ламбда сонда,температурен датчик,тпс.Обаче дебитомера е нов,ламбдата я мерих с мултицет и на живи данни всичко си е в нормите.Газовата е обикновена,но има емулатор и ламбда контрол,както и две кихалки на всмукателните колектори.

RUSEV-BGR
24-11-2013, 10:17
Потърси кое е общото между тези неща?

ivailo rachev
25-11-2013, 14:08
Най-вероятно е точно това,в което се съмнявам (ЕКУ-то).

BillyBoy`
26-11-2013, 10:10
Ивайло грешка на дебитомера може да ти запише и от блокирало моторче за празен ход,при коли със обикновенна газова каквато е и моята е редно да се проверява на месец и половина два във какво състояние е.При мен се е случвало това нещо.Знаеш как се прави почистването проверявай,действаи.