PDA

View Full Version : Проблем с двигателя на 2.0 v6 turbo



alfaromeo166_sofia
24-11-2013, 21:48
Здравейте,ако може да ми дадете някаква насока какво да права.Имам проблем,когато влезне над 3000рпм колата започва да прекъсва,ем тръгва ем спира и така тръгва спира....няма никаква мощност за кола 205 hp.Tака,като я закача на диагностика излизат тези кодове:
1.P0236-Manifold absolute pressure (MAP) sensor A,TC system - range performance probleм.
2.Turbocharger boost pressure sensor.
Значи дали е възможно проблема да е в ламбда сондата(почти съм сигурен,че не подава вярна информация към комп),или и този така наречен PRESSURE SENSOR не работи.
Ако някой знае каде се намира този сензор ще бъда мн благодарен :prescription:

Boby
25-11-2013, 13:12
Много странна грешка е изписала с какво я прочете? Този двигател май няма датчик за налягане на турбото. Най-вероятно става дума за датчика на атмосферното налягане. Откачи му буксата да видиш дали ще запише друга грешка. Ламбда сондата трябва да показва стойности от 0,200-1,1В ако не и работи подгрева ще запише грешка.

andro88
25-11-2013, 15:16
Много странна грешка е изписала с какво я прочете? Този двигател май няма датчик за налягане на турбото. Най-вероятно става дума за датчика на атмосферното налягане. Откачи му буксата да видиш дали ще запише друга грешка. Ламбда сондата трябва да показва стойности от 0,200-1,1В ако не и работи подгрева ще запише грешка.

Подгрева на бензинова кола? Бъркаш колега, сигурно говориш за 2.4JTD подгревни свещи.

ecotronic
25-11-2013, 15:19
Подгрева на бензинова кола? Бъркаш колега, сигурно говориш за 2.4JTD подгревни свещи.

Става въпрос за подгрева на ламбда сондата.

alfaromeo166_sofia
27-11-2013, 09:26
Много странна грешка е изписала с какво я прочете?
С машина Reflex.и Overdrive работят в момента с нея.грешката е с номер P0236 на машината изписа Boost pressure sensor.А в аутодата под номер Р0236 изписва Turbocharger boost pressure.Съжалявам ако съм ви объркал! Също така ми излиза и грешка Р0130 - Ламбда сонда (база 1) (банка 1).
Колата много прекъсва,когато влиза във високи обороти,също така пуши доста бяло.Възможно ли е ламбда сондата да насмита положението?Също така като и дам много газ и започне да прекъсва светка дюзата,но на машината изписва само тези две грешки.
:big_whoops:

Boby
27-11-2013, 10:53
За ламбда сондата закачете апаратурата и гледайте показанията и. Ако се менят постоянно без замисляне от 150-200 до 850-900мВ значи е наред сондата и проблема е в кабелите. Сонда Бош струва към 160лв. Като запалиш докато двигателя е студен първите няколко минути сондата не се взима под внимание и не би трябвало да има проблем с вървенето, ако тя насмита всичко.

За проблема с налягането на турбото да закачат един механичен манометър и да го измерят какво става с него когато почне да прекъсва.

alfaromeo166_sofia
27-11-2013, 11:41
Като запалиш докато двигателя е студен първите няколко минути сондата не се взима под внимание и не би трябвало да има проблем с вървенето, ако тя насмита всичко..
по мои наблюдения колата започва да прекъсва,когато е топла,и това е трябва да проверя,защото все пак аз си я карам бавничко докато загрее и т.н
А за турбото аз имам барометър в колата и турбото си надува както си трябва
А този бял пушек от какво може да е?Също така мирише доста зле,на развалени яйца.

kolev
27-11-2013, 11:57
грешката ти е за МАП сензора който мери налягането и разреждането във всмукателния колектор.
някъде по всмукателния колектор/след турбото/ го търси забит или с вакумно маркуче. буксата е с 3 пина.

пушека и миризмата са от стопен катализатор. даже от него почни. ако си с 2 ламбда сонди /2-рата е след катализатора/ ще ти запише грешка за нея ако го изтърбушиш.

Boby
27-11-2013, 12:02
Това, че караш бавно докато загрее е добре, но от една проба нищо няма да стане с мотора.
Какво става с налягането когато почне да прекъсва?
Бял пушек в смисъл пара? Явно не са и махнати катализаторите и от тях идва миризмата.

lordliness
27-11-2013, 12:17
Днес гледах моята, бензинова и тя пуши бяло, доста повече от другите коли, чак спрях да видя дали има антифриз. Няма катализатор.

Boby
27-11-2013, 12:36
грешката ти е за МАП сензора който мери налягането и разреждането във всмукателния колектор.
някъде по всмукателния колектор/след турбото/ го търси забит или с вакумно маркуче. буксата е с 3 пина.

пушека и миризмата са от стопен катализатор. даже от него почни. ако си с 2 ламбда сонди /2-рата е след катализатора/ ще ти запише грешка за нея ако го изтърбушиш.

Този двигател няма МАП сензор. Има клапан за управление на турбото и най-вероятно в него е проблема, но нека първо каже какво става с налягането когато почне да прекъсва.

Веднага след турбото има гумен маркуч след което пластмасова тръба. На нея е този клапан. Има 2 дълги, един къс шлаух на него и букса с два кабела.
Има само една ламбда сонда преди катализаторите.

---------- Post added at 12:36 ---------- Previous post was at 12:35 ----------


Днес гледах моята, бензинова и тя пуши бяло, доста повече от другите коли, чак спрях да видя дали има антифриз. Няма катализатор.

Сложи си катализатори и ще намалее парата. :-D

kolev
27-11-2013, 12:54
няма ли МАП, а защо тогава бош дават за тая кола номер 0 280 101 001 . турбо инжекционна кола без мап не знам да има.

ПП
ето го тука - черната малка кутийка със заоблени краища и бяла букса зад казанчето на антифриза
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Alfaromeo166turbo.jpg

lordliness
27-11-2013, 12:54
Сложи си катализатори и ще намалее парата. :-D

И направо ще и удвоя цената :)

ecotronic
27-11-2013, 12:59
И направо ще и удвоя цената :)

Ти си свикнал на черните кълба дим, които бълва JTD то и сега нормалния пушек ти се вижда бял.:)

lordliness
27-11-2013, 13:08
Ти си свикнал на черните кълба дим, които бълва JTD то и сега нормалния пушек ти се вижда бял.:)

Моят дизел въобще не пуши- факт, даже и бяло.

ecotronic
27-11-2013, 13:12
Моят дизел въобще не пуши- факт, даже и бяло.

Не съм си и представял, че ще кажеш друго :)

Doomguy
27-11-2013, 13:13
На мен ми прави впечатление, че италианките в студа пушат повече от другите. Явно не им понася климата тук.

didod
27-11-2013, 13:33
няма ли МАП, а защо тогава бош дават за тая кола номер 0 280 101 001 . турбо инжекционна кола без мап не знам да има.

ПП
ето го тука - черната малка кутийка със заоблени краища и бяла букса зад казанчето на антифриза
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Alfaromeo166turbo.jpg

Това в случая е т.н. баро - сензор. Няма включено нищо в него, освен буксата. Т.е. няма връзка с колекторите. Странен е този мотроник.

kolev
27-11-2013, 13:41
стига бе, тук ме шашна ....

didod
27-11-2013, 13:56
Четох и в елърн - никъде не споменават сензор налягане в колектора. Според дебита и атмосферното налягане изчислявало нещо си... И аз не разбрах как работи аджеба това. Но и в диагностиката липсва параметър налягане на турбото. Но все пак може да сме недогледали нещо.

Boby
27-11-2013, 14:02
стига бе, тук ме шашна ....

Талянска му работа.:big_whoops:

kolev
27-11-2013, 14:09
Четох и в елърн - никъде не споменават сензор налягане в колектора. Според дебита и атмосферното налягане изчислявало нещо си... И аз не разбрах как работи аджеба това. Но и в диагностиката липсва параметър налягане на турбото. Но все пак може да сме недогледали нещо.
има логика и така да може да се сметне количеството въздух.


Талянска му работа.:big_whoops:
как бе, немска е :D

а грешката може и да е за тоя датчик, но това не означава задължително че е повреден. първо от катализатора трябва да се почне щото ламбда сондата е възможно и заради 2-те неща да дава грешка.

lordliness
27-11-2013, 21:26
[QUO TE=ecotronic;1273797]Не съм си и представял, че ще кажеш друго :)[/QUOTE]

Може да ти е мъка, но това е . Някой ден като покараме заедно ще се увериш, още повече, че по подразбиране ще караш зад мен и ще имаш добра гледна точка. :Р

oem
28-11-2013, 14:19
Какво ви е чудно? Голяма част от ВАГ моторите също нямат МАП :)

alfaromeo166_sofia
12-12-2013, 09:52
няма ли МАП, а защо тогава бош дават за тая кола номер 0 280 101 001 . турбо инжекционна кола без мап не знам да има.

ПП
ето го тука - черната малка кутийка със заоблени краища и бяла букса зад казанчето на антифриза
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Alfaromeo166turbo.jpg
Точно така колега! Оказа се точно МАП сензора,сменихме го с втора употреба и прекъсването спря. Странното е,че и грешката за ламбда сондата не я изписва вече.

kolev
12-12-2013, 10:28
нормално, мап сензора е много важен за смесообразуването. ако не работи, сместа не е добре.
ламбда сондата е обратната връзка на еку. по нея се следят изгорелите газове /тоест смесообразуването/, така че грешка на ламбда сондата основно означава лоши стойности на изгорелите газове и чак след това може да се тълкува като проблем в самата нея. не да сменяш сонда за 200лв и после да се чудиш и с новата що не е добре работата.