PDA

View Full Version : Баба Зима щипе по бузките-отврат...



RUNNING WILD
25-11-2013, 19:05
мразя зимата,да излиза Плевенлиев и да я забранява с закон и ще гласувам за тях и ще викам та ще се сдера,сутринта ставам не можем да земем решение какво ми се прави,чудих се какво да обличам да си обувам аз зимата ходя понякога с сабо и често и без чорапи,мързи ме бе седях оглеждах се как и да е излезнах,от Младост до Дружба колата не може да ми загрее в 11 сутринта да прехвърли на газ?страшна трагедия,па течност за чистачки па разтваряй па гази в локвите па антифриз па риба не кълве то е страшна драма,на 22 март ще танцувам валс с лопата за сняг и с вълнени чорапи аз ви казвам.

fred
25-11-2013, 19:55
Абе хубаво нещо е зимата, обичам всички сезони.Хубавото е че не е едно и също време-мразя и вечното лято и вечната зима разбира се.
Както пееха НЛО текста е на стария Гущеров, баща-
пак е зима сух седжук ще има....
Да, има и неприятни моменти в нея, ама кога ще пиеш червено вино със сланинка, ракия с кисело зеле или трушия и так дале? :)
Обичам и студа и всичко, умерено, каквато е и нашата зима.

nikolaaaay
25-11-2013, 20:06
За Плевнелиев не знам, обаче Сидеров като нищо ще обещае, че ще я забрани.
Аз обичам зимата, особено когато има сняг и е слънчево. С колите е малко тегаво. Май с тия печки за предварително подгряване се решават проблемите с мръзненето при тръгване.

ecotronic
25-11-2013, 20:35
Предпочитам големия студ пред голямата жега. Зимата е малко кофти в града, но иначе предлага незабравими моменти. Несравнимо удоволствие е и карането на ски.
Лошото е, че това удоволствие стана непосилно за много от нас.

koolio
25-11-2013, 20:39
Сега по това време да съм един мечок, па да заспя зимен сън и да се събудя чак през април ...
Сняг, студ, киша, лизгавица. А има извратени хора, които обичат тоя сезон.

old alfist
25-11-2013, 20:42
Идва време да си ползвам зимните гуми, киселото зеле и ракията - гумите са сложени, но зелето все още не е готово, въпреки усиленото преточване, както и ракията, която ще преварявам втори път.

lordliness
25-11-2013, 20:52
А помните ли как ставаш сутрин, поглеждаш през прозореца и виждаш, че те чака 20 мин. ринене на сняг, после като се прибереш всички изринати места за заети и ти се засилваш малко и се бухваш в близката пряспа и я зарязваш там :)

old alfist
25-11-2013, 20:56
Мен преспите не ме бъркат :

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/68647_434900349897735_1574130941_n.jpg

endeavour
25-11-2013, 21:02
Не обичам зимата, щото се налага всеки ден да съм с кола и при брилянтната организация на поддържане на пътищата у нас това си е само нерви... Ама си има и хубави страни, особено след като винцето вече е готово. Все ще я изтраем 4-5 месеца ... с Плевнелиев и Сидеров... или без тях:sex:

ecotronic
25-11-2013, 21:02
Трябва да се притесняваме от това, че напоследък има все по-малко сняг.

И вместо да си мрънкаме да си спомним, какво е казал народът:

Дебел сняг - голям комат.

dimitar_vd62
25-11-2013, 21:36
Абе заеби....комат ще си внесем.

old alfist
25-11-2013, 21:54
Нека да вали - да полива райграса.

crocodil
25-11-2013, 22:01
Любим сезон ми е зимата. Имаме невероятен късмет да живеем в страна с истински 4 сезона, с достатъчно дъжд, както, топло лято за моренце и дебел сняг да ти топли душата.

lordliness
25-11-2013, 22:01
Абе заеби....комат ще си внесем.

Ми да, те китайците гледат хората- жито, ориз, чесън.

dimitar_vd62
25-11-2013, 22:22
Любим сезон ми е зимата. Имаме невероятен късмет да живеем в страна с истински 4 сезона, с достатъчно дъжд, както, топло лято за моренце и дебел сняг да ти топли душата.

В София не знам, ма тука по морето дъжд цяло лято не съм видял и от дебелите якета минаваме на къси ръкави, после обратно.

RUNNING WILD
25-11-2013, 23:08
бих се лишил до живот от кисело зеле ракия вино само и само да нема зима,то само тва ни липсва къде сме цъфнали и вързали нацията,тръгнеш з ариба кофата с рибета замръзнала ако я забравиш в колата?колко пъти имам случай на Щъркела кача се брате разпъна карбонова въдица и като я схване студа на снадките не можеш да прибереш телескопа посмъртно та вкарваш в колата 4 метра и пускаш парното да отпусне,ама до тогава пак не скучаеш щото ти заледяват водачите а и не можеш да отвориш врата или багажник че и те замръзнали,закачиш некоя риба тя се мота като салфетка в водата от студ а като я извадиш на вънка изпада в летаргия от студа като извадена от фризер седи,а тия па скиорите нахилени с некви грейки зор голем като биатлона неква луда рускиня се качи на 2 дъсчета и хукне из гората с една пушка на рамо оди я стигни чак спорт било хората опесачават и Пирогов пълен с строшени грипове тия зор да се лизгат:big_whoops:

RUNNING WILD
25-11-2013, 23:21
Идва време да си ползвам зимните гуми, киселото зеле и ракията - гумите са сложени, но зелето все още не е готово, въпреки усиленото преточване, както и ракията, която ще преварявам втори път.

ама нема да можеш да се хвалиш пред гостите после че прави синджир ракията,тва да се занимаваш с спирт е губене на време,щи кажа един случай от монтанско сега се смяхме като ходихме,имам познат тракторист и много кърка той е на 70 години вече де и разправя имал колега ама безсмъртен люти чушки за мезе сланина и първак,и един ден решили да се избазикат с него и сложили в една стъклена бутилка чист спирт и го поканили и му сипали и му казали че я е правил е тоя човек и той се обърнал и рекъл-ей браво майсторе та тава а рикия вече :) виж му "бурето" с вино на човека дето ни разправя на снимката се вижда долу е канелката и нивото на гроздето си личи като се загледаш - 1 тон винце си слага човека....а отстрани има 8 кофи сиренце да си мези.

harpiata
25-11-2013, 23:22
И аз съм един от тия малкото извратени,които обожават зимата.По-голям кеф от това няма.За лятото пък не ща и да чуя,просто температури над 15-18 градуса са ми ужасно натоварващи

RUNNING WILD
25-11-2013, 23:27
Трябва да се притесняваме от това, че напоследък има все по-малко сняг.

И вместо да си мрънкаме да си спомним, какво е казал народът:

Дебел сняг - голям комат.

а всъщност не е така,сушава година не мори реколтата а дъждовната я съсипва и преовлажняването та и от там поговорката суша те мори кал те затрива.

old alfist
25-11-2013, 23:32
ама нема да можеш да се хвалиш пред гостите после че прави синджир ракията,тва да се занимаваш с спирт е губене на време,щи кажа един случай от монтанско сега се смяхме като ходихме,имам познат тракторист и много кърка той е на 70 години вече де и разправя имал колега ама безсмъртен люти чушки за мезе сланина и първак,и един ден решили да се избазикат с него и сложили в една стъклена бутилка чист спирт и го поканили и му сипали и му казали че я е правил е тоя човек и той се обърнал и рекъл-ей браво майсторе та тава а рикия вече :) виж му "бурето" с вино на човека дето ни разправя на снимката се вижда долу е канелката и нивото на гроздето си личи като се загледаш - 1 тон винце си слага човека....а отстрани има 8 кофи сиренце да си мези.
Руменчо, на същото мнение съм за домашната ракия, но като Природата народи тази година много грозде ми беше жал да го изхвърля.
Основната идея за асмите пред вилата е да правят сянка, но тази година народиха и много грозде, а то не става за ядене, освен за вино или ракия - с дебели ципи и големи семки, много багрилно и дава голяма захарност и % алкохол.

RUNNING WILD
25-11-2013, 23:40
еми правиш некви кила за гости да не похабиш материяла и това е,едно от най бързо оборотните стоки според мен са точно ракия и вино в тия месеци та имаш избор,мразя алкохола ама преди 1 седмица имах възможност да опитам ракия 45 градуса отлежала 2 години правена наистина от маистор оцветена и с некоя билка за аромат вътре и е нещо наистина класно,но това е попадение през няколко години всичко друго е наливен спирт с есенция в 10 литровите туби по пазарите.

old alfist
25-11-2013, 23:47
еми правиш некви кила за гости да не похабиш материяла и това е,едно от най бързо оборотните стоки според мен са точно ракия и вино в тия месеци та имаш избор,мразя алкохола ама преди 1 седмица имах възможност да опитам ракия 45 градуса отлежала 2 години правена наистина от маистор оцветена и с некоя билка за аромат вътре и е нещо наистина класно,но това е попадение през няколко години всичко друго е наливен спирт с есенция в 10 литровите туби по пазарите.
През други такива плодородни години направо съм подарявал гроздето без да се интересувам за последствията и хората са давали някое кило домашна ракия, но тази реших, защото имам възможност, да се занимавам с пращината от спортна гледна точка.
Очаквам да опитам окончателните резултати, но не се надявам на нещо особено, освен да ме бият изпаренията в носа, докато я пия.

RUNNING WILD
26-11-2013, 09:42
ако си спазиш технологията и сроковете ще стане,виж намери казан с филтър за метила,провери си захарност и не чакай много да кипне щото ще ти избягат градусите според времето и топлината е максимално след смачкване като стане джибри да кипне е 2 седмици алкохола е летлив,каквото си сложил това не слагай излишно кори от портокал пръчки от дюла или люти чушки има ги всякакви хора дето ако ги питаш какво правят и какво ще постигнат не могат да ти отговорят,не слушай тоя и оня какво казал и какво слагал щото са страшни грешки тия хора са самоуки и са чули нещо и всеки си добавя от него си,прочети за дестилирана вода за бъчви и за есенция и си ти.

ecotronic
26-11-2013, 10:46
а всъщност не е така,сушава година не мори реколтата а дъждовната я съсипва и преовлажняването та и от там поговорката суша те мори кал те затрива.

Без достатъчно дебела снежна покривка, която да я пази от студа, реколтата отива в небитието.
А като има сняг, който бавно се топи земята получава необходимата и влага равномерно и продължително. Това е много по-важно за реколтата отколкото няколко проливни потопа и след това суша. Освен това, когато има много сняг, все едно имаш още един язовир горе в планината и така има достатъчно вода за летните жеги.
А това твоето с риболова през зимата - ей на това му викам жив мазохизъм. Наистина трябва да си много извратен за да те кефи това вместо да си пиеш винцето някъде на топло, докато отвън тихо се сипе снежец.
И накрая - ако не беше студа, нямаше и да е вярно и онова за рибарския х*й :)

RUNNING WILD
26-11-2013, 14:25
идеята ми е ясна за комата и снега ама ние квито сме мързеливи и полетата пустеят и всичко е внос и 1 метър сняг да има все тая,проблема с студа и риболова зимата е голям защото аиде ти ще се облечеш дебело се обуеш и си сложиш шапка и ако не си мокър ще издържиш часове на вънка ама не можеш да си спасиш ръцете от замръзване и водачите да замръзват и тн,квото и да си говориме некомфорта е голям и настинката е в кърпа вързана 50/50 е след зимен риболов,рекорда ми е на Щъркела 2000 година беше минус 21 градуса замръзва ти косата дето стърчи извън шапката капки лед дето те пръска от вятъра в скалите ледени кори плуват около тебе а вятъра ти минава през главата ама кълве костур и седиш и топиш въдицата водачите в водата да размръзне,при нас слезе сервитьора на Щъркела и донесе термометъра вика вие сте луди,кви ще да сме риба да фанеме,после и 3 мата 8 дена болни на легло и така това е.

ecotronic
26-11-2013, 16:07
идеята ми е ясна за комата и снега ама ние квито сме мързеливи и полетата пустеят и всичко е внос и 1 метър сняг да има все тая,проблема с студа и риболова зимата е голям защото аиде ти ще се облечеш дебело се обуеш и си сложиш шапка и ако не си мокър ще издържиш часове на вънка ама не можеш да си спасиш ръцете от замръзване и водачите да замръзват и тн,квото и да си говориме некомфорта е голям и настинката е в кърпа вързана 50/50 е след зимен риболов,рекорда ми е на Щъркела 2000 година беше минус 21 градуса замръзва ти косата дето стърчи извън шапката капки лед дето те пръска от вятъра в скалите ледени кори плуват около тебе а вятъра ти минава през главата ама кълве костур и седиш и топиш въдицата водачите в водата да размръзне,при нас слезе сервитьора на Щъркела и донесе термометъра вика вие сте луди,кви ще да сме риба да фанеме,после и 3 мата 8 дена болни на легло и така това е.

Май точно 2000 г беше, един приятел, запален риболовец като теб ме кандардисваше да ходим на щъркела, защото много давало......нам к'во си...

Аз му казах, че не съм толкова луд и единственото, което мога е да му съдействам е да дръпнем лодката до щъркела, да му помогна да я пуснем на вода а аз да продържа със щерка ми до Боровец, да покараме ски и навръщане да го прибера.
.... Речено - сторено. Било е към края на февруари, когато го оставих на гьола беше една лепкава мъгла.
А горе на Маркуджиците беше райско време (характерната инверсия) - слънчево, топло, приятно. Изкарахме си страхотно, направихме и снимки.....

Навръщане се мръкваше, когато стигнах до щъркела. Човекът се носеше като призрак в мъглата, премрял от студ и никаква риба не беше хванал. В колата бая време му тракаха зъбите.

.....След няколко дена му показвам снимките, които си правихме а той гледа, търка очи и пита:

- Това същия ден ли беше бре?
Отговарям утвърдително а той каза:

- Да се е*а у тъпака!

:)

RUNNING WILD
26-11-2013, 18:28
е това е положението,на Щъркела интересното е че буквално за секунди идват студени ледени вълни от планината от към Самоков и за минути сковава страшно бързо става,а и вятъра над водата сваля температурите винаги до вода е най студено да седиш и да спиш,гледай какви мемоари пиша като някакво отминало време а сега за четвъртък ще ходя на Щтръка и се чудя кой да излъжа да ми се върже на акъла.

fred
26-11-2013, 22:05
Абе заеби....комат ще си внесем.

По скоро изнесем

---------- Post added at 02:05 ---------- Previous post was at 02:04 ----------


Любим сезон ми е зимата. Имаме невероятен късмет да живеем в страна с истински 4 сезона, с достатъчно дъжд, както, топло лято за моренце и дебел сняг да ти топли душата.

Да, и аз съм на тоя акъл

old alfist
26-11-2013, 22:21
Направо Quattro Stagioni - имаше такава пица.

fred
26-11-2013, 22:24
Мда, не случайно :)

stefoo
27-11-2013, 09:26
Мен можеш да ме излъжеш за компания за Искъра и без това ме карат да ходиме за някаква риба дето за първи път и чувам името ма кълвяла само сега,проблема е че преди малко ме рапнаха от зад и са съм малко без кола

starata alfa
27-11-2013, 11:52
я вижте днес като станах на какво се натъкнах

RUNNING WILD
27-11-2013, 14:34
Мен можеш да ме излъжеш за компания за Искъра и без това ме карат да ходиме за някаква риба дето за първи път и чувам името ма кълвяла само сега,проблема е че преди малко ме рапнаха от зад и са съм малко без кола

ами хубаво немаш грижи,ама аз искам през седмицата бате че събота и неделя е ад от хора,рибата е чудски сиг предполгам ама не кълве сега рано и е,като цяло я изловиха с кепове зимата на 95 та когато замръзва язовира горе на устието биеше хайвер и я поизловиха,за 20 години аз съм виждал 1 хваната на лед и съм гребал една 10 см седеше неподвижно пролетта на брега и се чудих каква е тая риба.

---------- Post added at 12:34 ---------- Previous post was at 12:32 ----------


я вижте днес като станах на какво се натъкнах

аз от 10.30 до преди малко съм гревбал пътеки да правя пред блока че тия нема кой да слезе мързелите ама дето вика нашия колега Токича-го направих светулка бачо-оригинала е-ЧЕ я напраа светулка бачо :)

Stoyan Georgiev
27-11-2013, 16:41
снегът е нещо прекрасно, ама докато ситуацията в нашата държава е оле майко, предпочитам само на снимка да го виждам - само мръсотия, некадърни шофьори и непочистени улици! колко пъти са ми спирали в бронята вече не мога да ги изброя - а имам книжка от няма 7-8 години...

RUNNING WILD
27-11-2013, 19:36
да бе верно както обичат да казват-зимата ни хвана неподготвени,аз гледам да карам зимата след 10 сутринта да отъпчат коловозите и да се махат и преди час пик щото задължително те намира някой,или карам преди 7 сутринта докато няма никой,за последно преди 3 години на нашата улица за 1.30 минути по наклона не могат да спрат се удариха 11 коли сутринта ние бяхме първите после ги броих,една жена с ново готино Митцубиши даде газ зад нас а ние да не удариме предният се кършиме на лево на десно и го спасихме предният ама тя ни удари нас от зад :)
тоя който караше до мене бяхме с един мини ван пежо е професионален шофер карал е рейсове по Русия такива рефлекси извади за част от секундата че се смаях за 20 метра се пързаляхме смени посоката 3 пъти на леда и се качи от страни на бордюра и тая ни прасна щото и тя се кърши от зад ма не може така да кара и ни засили 10 метра надолу с удара :) сега точно там на улицата седи реклама на ЛЕВ ИНС на триножник долу на кръстовището като се удариш да звъниш сметай...

kendo
27-11-2013, 20:16
Тая сутрин един хлапак-спринтьор се изстреля измежду паркиралите коли и мина на няма и метър пред колата.Не да реагирам,да изтръпна нямах време.Колата да понатиснеш тук-там лесно.Ламарина-оправя се,ама едно такова хлапе да бутнеш страшно е.

dimitar_vd62
27-11-2013, 20:37
То е подобно на това някоя жена най вече да реши да мине на отсрещния тротоар без да се огледа.Шофъора е длъжен да внимава, шофъора е длъжен да предвиди нелогичното поведение на пешеходците и въпреки законите на физиката е длъжен да спре железото на място или да го приведе в режим на вертикално излитане.Не знам да има образователни програми в училищата и по телевизията по въпроса.

RUNNING WILD
27-11-2013, 20:45
няма брате,нас ни учиха имахме БДП безопасност на движението по пътищата,учихме за спирачен път на влак и на жигула на лед и беше нещо от сорта на за 80 км в час спира за само 130 метра,винаги съм го казвал хора който не карат кола не могат да вървят по улиците правилно важи за жени деца бабички и старци,прост пример човек който кара кола и върви с гръб към тебе и ти чуе двигателя без да се обръща свива на дясно на тротоара или се бута на дясно то е същтото като някой къде кара мотор като се качи на кола и се клати на ляво на дясно по завоите като завива се мръщи и се накланя с тялото.

Доко
27-11-2013, 22:09
Поздравче от морето за всички които ги е затрупал снега: :-)
автор - неизвестен

БУРГАСКА ЛИРИКА

Маняшко се сипе лекия сняг
галено щипе Батката пак.
Де е на двора дъмбела стар,
Снежко не пречи, батко е звяр!
Шапката слага, с шал е увит,
100 от лежанка, за да сме квит,
вдига и помпа видиш ли ти,
Батка нацепена как се поти.
Шматка минава, спира се там
Батката гледа - хваща го срам
Тайно се кани "Почвам и аз"
клати главата в зимния мраз!
Вземайте пример, мили деца
почвайте рано и от сега,
Време минава, живота тече
Нацепена Батка бъди и няма кой да те спре!

:bouncing_smiley::on_da_beach:

RUNNING WILD
28-11-2013, 11:49
Доко тва кърти бате сега ще го копна да го пусна в един форум.

Доко
05-12-2013, 19:02
Доко тва кърти бате сега ще го копна да го пусна в един форум.

Ето, вече е аранжирано. ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=0poDwO8R91A

kolev
06-12-2013, 15:46
Тая сутрин един хлапак-спринтьор се изстреля измежду паркиралите коли и мина на няма и метър пред колата.Не да реагирам,да изтръпна нямах време.Колата да понатиснеш тук-там лесно.Ламарина-оправя се,ама едно такова хлапе да бутнеш страшно е.
с бмв ли беше.

BillyBoy`
07-12-2013, 19:23
я вижте днес като станах на какво се натъкнах
Това къде точно е ?

mordohy
07-12-2013, 20:43
Студеното време предполага да се наблегне на червеното вино. А то е полезно. Както беше написал един стар член на форума: трябва се се пие червено вино за здраве, а здравето е нужно, за да се пие ракия!
Нещо такова беше!
наздраве!