PDA

View Full Version : Проблем с халогени.



milev86
26-11-2013, 08:23
Привет!
Тази сутрин, при първия сняг, (не знам дали е в него причината) при включване на къси светлини, реших да си пусна и халогените, на бронята.Те не светнаха. Това, което се чува, при включване, е "цъкане" от страна на жабката, за секунди светва зелената лампичка, индикираща светването на халогените (за халогените незнам дали светват...стори ми се, че не) и моментално изгасване. При второ натискане, нищо не "цъка" (предполагам така се изгасват) и после пак "цък", при жабката, светва за секунди зелената лампичка и изгасва сама.
Моля, къде да търся проблема и защо "цъка" от към жабката?!... Благодаря! :)

dansguardian
26-11-2013, 08:39
Привет!
Тази сутрин, при първия сняг, (не знам дали е в него причината) при включване на къси светлини, реших да си пусна и халогените, на бронята.Те не светнаха. Това, което се чува, при включване, е "цъкане" от страна на жабката, за секунди светва зелената лампичка, индикираща светването на халогените (за халогените незнам дали светват...стори ми се, че не) и моментално изгасване. При второ натискане, нищо не "цъка" (предполагам така се изгасват) и после пак "цък", при жабката, светва за секунди зелената лампичка и изгасва сама.
Моля, къде да търся проблема и защо "цъка" от към жабката?!... Благодаря! :)

Цъка откъм жабката, защото там се намира релето, командващо халогените. Трябва да свалиш жабката и зад нея са релетата.

milev86
26-11-2013, 08:52
1. Може ли без да свалям жабката, само бъркайки под нея?
2. Трудно ли се сменя релето и как да го позная?
3. Извинявам се за тъпите въпроси :)

i 147
26-11-2013, 09:29
има във форума тема и даже снимки просто трябва да поровиш!:-D

iliqn_24jtd
27-11-2013, 13:45
Колега какво им откри че и моите не работат на таблото ми свети лампата че са включени но не светат :) искам да ги оправа един маистор които ми прави мигачите ми ги мери и каза че не ходи ток до тях но тогава нямаше време да ми ги види :(

milev86
27-11-2013, 15:46
Релето е над жабката (вътре има едно капаче, което се маха). синьото реле с бушон са за халогените. моето реле цъка и даже всичко работи, но понякога отказва. примерно докато е студена колата. обаче не можах да разбера как се вади това реле да се подмени...