PDA

View Full Version : Проблем със светлините



alonso83
28-11-2013, 15:41
здравейте колеги.
Тази сутрин като палих да ходя на работа към 05:00ч видях че левия ми фар не работи,до последно когато я карах миналия ден до 23:00ч всичко си беше ок.Днес след работа проверих крушката е здрава не е изгоряла...прегледах всички бушони всичко е ок.Интересното е че няма нито къси нито дълги нито габарити!десния фар работи има си всичко,задните светлини и те работят.Някакви идеи от какво може да е това????
Благодаря предварително!

Makarona
28-11-2013, 18:33
здравейте колеги.
Тази сутрин като палих да ходя на работа към 05:00ч видях че левия ми фар не работи,до последно когато я карах миналия ден до 23:00ч всичко си беше ок.Днес след работа проверих крушката е здрава не е изгоряла...прегледах всички бушони всичко е ок.Интересното е че няма нито къси нито дълги нито габарити!десния фар работи има си всичко,задните светлини и те работят.Някакви идеи от какво може да е това????
Благодаря предварително!

Провери бушоните ако не е от тях огледай ел с-мата отпред може да има нещо прекъснато.

spellmaste
28-11-2013, 18:35
Буксата на фара на място ли си е ?
Незнам каква е колата ти но на 145-6, вътре във фара инсталацията прогаря с времето, кабелите стават ронливи и се почва тук там късо, горене на крушки, бушони и тн..
Както го описваш - няма ток в целия фар -> бушони или прекъснати кабели/букси...и шепа боб за хвърляне :D

tonov
28-11-2013, 18:36
Нищо странно няма, изчезнала ти е масата на фара. Затова нищо не работи. Прегледай куплунга и кабелите.

alonso83
28-11-2013, 19:38
Колеги всички кабелаци са си ок....другия фар си бачка....е до одеве съм се с извинение дупил пак да гледам бушони кабели крушки и просто не знам какво да правя.Да буксата е на място колата е 146-ца.Ако е бушон или реле няма ли и двата фара да не работят???Питам за всеки случай че такова нещо с фар сефте ми се случва

roshaf
29-11-2013, 11:50
Колеги всички кабелаци са си ок....другия фар си бачка....е до одеве съм се с извинение дупил пак да гледам бушони кабели крушки и просто не знам какво да правя.Да буксата е на място колата е 146-ца.Ако е бушон или реле няма ли и двата фара да не работят???Питам за всеки случай че такова нещо с фар сефте ми се случва

Късите мисля че са на отделни бушени - левия и десния. Беше ми се стопил бушона и лявата светлина не светеше.

alonso83
29-11-2013, 21:16
@tonov беше прав цялата работа е беше в откачен кабел на масата благодаря :big_bow_down: