PDA

View Full Version : Купе от Алфа Спринт



spellmaste
29-11-2013, 21:03
Здравейте,
Обмислям проект да си "направя" алфа спринт. С малко добавки визията на колата става уникална. Имам в наличност 1.6 16в боксер и въобще цяла кола за донор, само купенце трябва да си намеря. И ето тук ударих на камък, не предполагах, че са толкова "кът". Затова пиша този пост, ако някой има нещо впредвид или съвет, ще е добре дошло.

Поздрави,

Bobi_33
30-11-2013, 22:35
Здравейте,
Обмислям проект да си "направя" алфа спринт. С малко добавки визията на колата става уникална. Имам в наличност 1.6 16в боксер и въобще цяла кола за донор, само купенце трябва да си намеря. И ето тук ударих на камък, не предполагах, че са толкова "кът". Затова пиша този пост, ако някой има нещо впредвид или съвет, ще е добре дошло.

Поздрави,

Каква кола имаш за донор? По принцип не знам да има серийно 1.6 16V боксер.

TishO
30-11-2013, 22:42
Като гледам профилната му снимка явно е 145/6 и е 1.6 8v. Сигорно се е объркал че е 16-ка

spellmaste
01-12-2013, 11:31
146 е колата и наистина не съм сигурен дали е 16в. Големия талон е в собственика извън бг и ми е оставена за вторични, пък си върви колата доволно. Затова съм решил ако успея да я оползотворя в нещо по- добро :)

Тая от профилната снимка само твин скрапове е виждала :D

Speeder
01-12-2013, 16:11
Много добре колега!
Идеята е супер.

Пиши на колегата ALFA JTD.
Той има два Спринта за продаване.
Внимавай с оптичните добавки за да не стане цигания. :)

На мен ми трябва заден мост за Спринт с дискови спирачки, та ако ти изскочи такъв, пиши ми.

От 146 ще ползваш много малко неща за Спринт.
Ако наистина си сериозен и си заделил финанси ще си намериш Спринт.

Задължително ще трябва да минеш и през кърпене на купето, после боя.
Тия коли гният мощно и ако искаш да я караш ще ти трябва ламарина.

spellmaste
01-12-2013, 18:39
Много добре колега!
Идеята е супер.

Пиши на колегата ALFA JTD.
Той има два Спринта за продаване.
Внимавай с оптичните добавки за да не стане цигания. :)

На мен ми трябва заден мост за Спринт с дискови спирачки, та ако ти изскочи такъв, пиши ми.

От 146 ще ползваш много малко неща за Спринт.
Ако наистина си сериозен и си заделил финанси ще си намериш Спринт.

Задължително ще трябва да минеш и през кърпене на купето, после боя.
Тия коли гният мощно и ако искаш да я караш ще ти трябва ламарина.
То няма да са добавки, а по-скоро изчистване на ЖИГУЛА елементите. Купето сам ще си го изкърпя и подсиля, приготвил съм се за много ръжда :D
Ще пиша на колегата ЖТД пък да видим какво ще излезе, а пък с флекса и електрожена много неща от 146 стават използваеми :P

Speeder
01-12-2013, 21:01
Хех, кои са тия жигула елементи? :)

boris037
01-12-2013, 21:08
Броните :)

spellmaste
01-12-2013, 21:25
Броните :)
Дам, те са най-фрапиращи лично за мен, както и трябва някакъв дискретен спойлер за да даде малко визия на ладовите стопове. Малко раздуване на калниците и праговете, една боя и воала :D

Speeder
01-12-2013, 22:15
По принцип има спойлер, който оригинално се е монтирал на Спринт.
На мен ми стой много висока задницата когато е със спойлер.

Ти до спойлера да стигнеш.
Пиши и на колегата rijko , и той има Спринт.
Може да ти даде информация за някой друг.

Bobi_33
01-12-2013, 22:35
Аз имам спойлер от 33 1-ва серия, който става идеално за Спринт. Като се стигне до него, пиши колега.

spellmaste
02-12-2013, 13:20
Аз имам спойлер от 33 1-ва серия, който става идеално за Спринт. Като се стигне до него, пиши колега.

дано да се стигне до него :tooth:

TishO
02-12-2013, 21:39
съмнявам се рижавия да продаде спринта а ако го направи на някой друг освен на мен ще пусна водородна бомба върху ботевград :tooth:

---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

а какви са тези два спринта който се продават малко повече инфо за тях може ли

Speeder
03-12-2013, 13:02
Тези на montana

rijko
03-12-2013, 19:52
То брат вкус няма ама жигулови стопове и брони на спринт си е ......... много гадно. И волана със спортен :)

От 146-цата няма какво да вземеш. Двигатела е единственото :)
На спринта предно окачване става от 33-ка
Някои части от таблото на 33 се присаждат в това на спринт за да заработи спринтовото.

spellmaste
03-12-2013, 20:15
То брат вкус няма ама жигулови стопове и брони на спринт си е ......... много гадно. И волана със спортен :)

От 146-цата няма какво да вземеш. Двигатела е единственото :)
На спринта предно окачване става от 33-ка
Някои части от таблото на 33 се присаждат в това на спринт за да заработи спринтовото.
От таблото ми трябват само фарове и уредите, другото всичко излиза навън. От смола съм изграждал спойлери за мотор, предполагам че ще успея да донаправя и едно табло, колата ще е за да върви, не да е хубава вътре. Всичко ще се прави за функционалност. (само да успея да намеря купе :D )

kolev
04-12-2013, 07:16
на спринта скоростомера отдолу е с индикации, а оборотомера е комплект с нивото на бензина. няма 33-ка с такива уреди.
тия спринтове са играчка-плачка. ако има ръжда, липси по интериора и проблеми с тоците, работата е много дебела.

spellmaste
04-12-2013, 23:02
тия спринтове са играчка-плачка. ако има ръжда, липси по интериора и проблеми с тоците, работата е много дебела.

именно такъв екземпляр си търся, за да оставя само инсталация за двигателя и фаровете. А за километраж, оборотомер и тн има купища афтърмаркет,дето да си ги монтираш където искаш, въобще не искам да гоня оригиналната визия вътре в колата, тя си е била чудесна преди 30 години :D

kolev
05-12-2013, 10:39
ясно, но спринтовете без ръжда са рядкост и струват майка си и баща си. останалите екземпляри са леш.
ако искаш истинска алфа /не фиат под прикритие/ с боксер мотор, която можеш да ползваш като нормална кола всекидневно и да не те разори, варианта е само 33 3-та серия и то от последните години на производство.

Speeder
05-12-2013, 14:52
Спринт за продан има.
По-горе съм писал.
Пари трябват.

JORDANGT
08-12-2013, 23:06
Спринта който беше на Дригата,после мой и после накой ли още не се продава на цена като за старо желязо...

Има и раздувки по калниците,вратите и др.1.7 16в.

spellmaste
09-12-2013, 00:04
Спринта който беше на Дригата,после мой и после накой ли още не се продава на цена като за старо желязо...

Има и раздувки по калниците,вратите и др.1.7 16в.
Чуднооо.

Пусни някакви кординати и цифри ако имаш на ПМ.

Благодаря!

kolev
09-12-2013, 10:22
тоя спринт беше и в търновско по едно време и пак с мераци за възстановяване. просто е адски уморен и затова си сменя собствениците. извървял си е пътя според мен.

mitaka_cs
09-12-2013, 11:01
Мда, и тук я помним http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=60197

Който е последен в огледа, и не я хареса, ще се радвам да ми даде координати на машината и собственика ;-)

Speeder
19-03-2014, 10:55
Някакво развитие има ли тук? Май "надъхването" е в повече.

Аз си търся човек да купим едни Спринт на партия.
Спринта е първа серия, без брони за съжаление. Колата има страхотен волан Moto Lita.
От колата ми трябват решетка, фарове и стопове.
Ако на някой са му нужни окачвания, 1.7 мотор с карбуратори и скорости, да казва.
Купето не става за абсолютно нищо, калниците са хубави.

spellmaste
19-03-2014, 21:42
Надъхването беше достатъчно, ходих на огледи, дори и гараж приготвих, но междувременно влязох на друго място с много пари и това ме блокира отвсякъде. Нямам желание да взимам кола, която да гние при мен. Решил съм ,взема ли я - почвам я в деня щом се оправят документите с поне 3000лв. гръб. Дори и парите бях приготвил с идеята юни месец тази кола да излезе от гаража... Почти всеки ден се сещам и се ядосвам, че немога да правя нищо за момента :(