PDA

View Full Version : Koe Punto mk2



ditko1
01-12-2013, 16:00
Здравейте, колеги предстои ми покупка за приятелката ми и се колебая между 1.2 8в и 1.2 16в. Кое ще е по икономично за града и за гас кое повече става. някакви + и - да споделите ?

code
01-12-2013, 16:05
Здравейте, колеги предстои ми покупка за приятелката ми и се колебая между 1.2 8в и 1.2 16в. Кое ще е по икономично за града и за гас кое повече става. някакви + и - да споделите ?

За разход при еднакво каране все тая, 16в ще гори много малко повече (евентуално). При настъпване 16в ще гори повече - много ясно като е повече коне и за ремонт 16в е по-скъп. Иначе надолу карантиите са все едни и същи от 20 години. За газта май все тая, все пак питай газаджия. Като се абстрахираме от горните цънцърски съждения, много ясно, че 16 клапана са повече от 8 :go:

ShoxXx
01-12-2013, 23:13
За втори път си купувам Пунто 1.2 16 клапана, защото ми трябва малка кола. Като обслужване цифрите са едни и същи. 8 клапана върви по-малко като цяло, но е по-пъргава в ниските обороти. 16 клапана е по-добрият избор.

Внимавай с CITY режима, защото той е проблемен. Гледай и ел инсталацията. От там нататък няма нещо скъпо, което да те вкара в ремонти. На мен градско в София ми харчи малко под 8 зимно време. Карам по натоварени маршрути. В сравнение с другата ми кола тоя разход е розова приказка, така че е удобна градска кола. От газ няма смисъл, защото парите от газ ще се избиват много дълго време.

emzo
02-12-2013, 00:01
8в най-вероятно са само евро2, т.е. само 1 сонда.
По-лесно газифициране, на Сити-то са проблемни релетата, сменят се и няма проблеми.
Гледай рейката и с някой мотор точно имаше проблеми със ск. кутия, но не помня кой точно.
Иначе идеална кола за жена.

alfozo
02-12-2013, 10:46
Здравейте, колеги предстои ми покупка за приятелката ми и се колебая между 1.2 8в и 1.2 16в. Кое ще е по икономично за града и за гас кое повече става. някакви + и - да споделите ?

Здравей колега,нашето Пунто е мк1 , 1.2- 8 вентила определено това двигателче си е доста икономично,евтино за обслужване,много тихо работещ. Относно за газово няма да имаш проблем с обикновенна уредба. На дълго пътуване пада под 5 литра бензин. В общи линии което е по читаво това взимаш ,жената все ще го хареса :th_up:

ditko1
02-12-2013, 12:17
благодаря колеги, а градско колко е разликата в литрите разход между двата?

alfozo
02-12-2013, 12:38
благодаря колеги, а градско колко е разликата в литрите разход между двата?

Това са по каталожни данни литрите .
http://automedia.investor.bg/catalog/car_27/model_181/cartech_4891/

http://automedia.investor.bg/catalog/car_27/model_181/cartech_4868/

Mury
02-12-2013, 16:35
1.2 60 коня при Пунто 2 имат ядове с ЕКУ-то,спира да управлява бобините,иначе като цяло е доста здраво.1.2 16 в има проблем с гарнитурата на главата,често се случва да изгние и да пробие към някой цилиндър.Като цяло колата е ОК,Ел. хидравликата освен релетата има проблеми и с датчика за ъгъла на волана,но са рядкост.

Ако си решил да малка италианска кола,и ако не ви е проблем да е с 2 врати,препоръчвам да се огледате за Ланча Ипсилон,колата е със старата концепция/Пунто1/ демек никакви проблеми с електрониката,вози много по-меко от Пунто/като цяло е малко по-къса от Пунто/,и може да се купи безпроблемен екземпляр след 2000 г. за по малко пари.:th_up::th_up::th_up::th_up::th_up::th_up:

Доко
02-12-2013, 16:58
1.2 60 коня при Пунто 2 имат ядове с ЕКУ-то,спира да управлява бобините,иначе като цяло е доста здраво.1.2 16 в има проблем с гарнитурата на главата,често се случва да изгние и да пробие към някой цилиндър.Като цяло колата е ОК,Ел. хидравликата освен релетата има проблеми и с датчика за ъгъла на волана,но са рядкост.

Ако си решил да малка италианска кола,и ако не ви е проблем да е с 2 врати,препоръчвам да се огледате за Ланча Ипсилон,колата е със старата концепция/Пунто1/ демек никакви проблеми с електрониката,вози много по-меко от Пунто/като цяло е малко по-къса от Пунто/,и може да се купи безпроблемен екземпляр след 2000 г. за по малко пари.:th_up::th_up::th_up::th_up::th_up::th_up:

И аз препоръчвам Ипсилон, по луксозен и обезшумен от Пунтото, а 16v е 86 коня, и върви доста прилично, няма меко возене, но пък са му големи спирачките. :-)
Разхода в града е между 8 и 9/100 бензин или 10/100 газ, извън града съм я смъквал под 5/100 бензин, но без да превишавам 120 км/ч, а за газ не мога да кажа, не съм я карал още междуградско. :-)