PDA

View Full Version : Armani vs Boss



Orm
04-12-2013, 20:48
Имам възможност за единия или другия , за съжаление не мога и двата..... Брат ми каза че арманито е "Циганска мечта" - въпреки че не съм виждал циганин с такъв часовник (то аз циганин не съм виждал с никакъв де.....) За BOSS-а пък никой нищо още не е казал та очаквам вашите мнения..................

dimitar_vd62
04-12-2013, 20:53
Армани.

lordliness
04-12-2013, 21:07
И аз като маниак на часовници- Армани

mordohy
04-12-2013, 21:12
Като функционалност -нито един от двата!
Това е само нефункционално бижу и нищо повече.
И още:
И двата не ги носят толкова циганите, колкото педераси и сводници.
Ако искаш мъжки часовник, вземи си Тишот, Ролекс или някой друг хронометър.

Orm
04-12-2013, 21:17
Като функционалност -нито един от двата!
Това е само нефункционално бижу и нищо повече.

Точно така , обичам красивите неща, а за измерване на време, разстояние и други измерения си има други уреди.
Искам часовника като аксесоар по скоро , не като уред :spell:
Сега ти ме изкара сводник....................за втория вариант няма и да говорим :)

lordliness
04-12-2013, 21:19
Мъжът се познава по обувките и по часовника, казва се часовник- основна функция да показва часа, тези двата са добри, произведени с логото на известни компании- нищо лошо няма в това.

mordohy
04-12-2013, 21:20
Точно така , обичам красивите неща, а за измерване на време, разстояние и други измерения си има други уреди.
Искам часовника като аксесоар по скоро , не като уред :spell:
Е тогава зарежи , какво съм казал по-горе:blah:
Кеф цена няма!
Тогава и аз съм за Армани!

Lyubo
04-12-2013, 21:24
Аз съм за Армани

pyle
04-12-2013, 21:29
Аз съм за Боса. По стилен изглежда според мен и ако си с тъмен цвят сако или костюм, ще се забелязва повече. :thumbup:

dimitar_vd62
04-12-2013, 21:30
Мъжът се познава по обувките и по часовника, казва се часовник- основна функция да показва часа, тези двата са добри, произведени с логото на известни компании- нищо лошо няма в това.

Абе днеска един доктор каза че мъжът си личал по това дали си е изпил ракията и виното до Нова година.

code
04-12-2013, 21:31
Часовникът е строга индивидуалност. Вземи който ти харесва - ти ще си го носиш. ;) Аз лично никога не бих си купил часовник Армани или Бос, маратонки Ферари или телевизор Адидас. Макар, че веднъж купих часовник Miss Sixty - голям боклук. За мен нещата имат определена стойност/себестойност и тя не идва от 5 буквички за 2 лева.

rusiq86
04-12-2013, 21:39
Armani, аз лично съм поръчал на Дядо Коледа едно армани за мен, хич не ме интересува циганско ли било. Нямам скрупули.

Orm
04-12-2013, 22:37
Armani, аз лично съм поръчал на Дядо Коледа едно армани за мен, хич не ме интересува циганско ли било. Нямам скрупули.

А аз подобен имам само че е бял и го нося само лятото ..... Са Мордохата ще ме прокълне :no:

Този на твоята снимка е малко по скъпия вариант

dimitar_vd62
04-12-2013, 22:49
Дизайна на Армани ми хареса, иначе ми е все тая как се казва.Но пък харесвам бъбреци Рей Бан.

mordohy
04-12-2013, 23:38
А аз подобен имам само че е бял и го нося само лятото ..... Са Мордохата ще ме прокълне :no:

Този на твоята снимка е малко по скъпия вариант

Не се надявай!
Аз псувам!:firstprize:
Само жените кълнят!
Аз лично имам абсолютно семпъл и стилен Тишот, дето струва над 3000 лева, ама го слагам само, когато се налага!
Подарък ми е от бившия шеф. Взе 10 броя за всички, които завършихме завода и ни е отличителен белег.
Знае мръсника му, какво да ни вземе.!
Само като го погледна и се сещам за всичко и всички!
Трябва да кажа, че доста пъти при сериозни разговори, хора са се изумявали, че съм само ел. техник, а нося такъв часовник.
Веднага разбираха, че има и нещо повече!
Та с часовниците внимателно!
Те са като вратовръзките. Казват много.
Може и за макро да ви вземат!:haha:

Кайо
05-12-2013, 00:31
Boss...Boss и пак Boss..... Supplier to the Nazi Party

Mind_Control
05-12-2013, 11:09
Имам възможност за единия или другия , за съжаление не мога и двата..... Брат ми каза че арманито е "Циганска мечта" - въпреки че не съм виждал циганин с такъв часовник (то аз циганин не съм виждал с никакъв де.....) За BOSS-а пък никой нищо още не е казал та очаквам вашите мнения..................

Моля те, не се излагай. Това е все едно да си купиш автомобил Адидас. Да и Армани и Бос са хубави марки, но не и за часовници. Предполагам, че като цена са от класа на Candino. По добре си всеми такъв имат подобни модели. Или ако ти се дават малко повече пари- Certina или Tissot.
Още повече, че си го взимаш, като бижу, а не като часовник. Това налага още по- високи изисквания. Часовникът като бижу ще бъде оценен от човек интересуващ се от часовници, а такъв определено няма да се изкефи на тези 2 марки.

---------- Post added at 09:08 ---------- Previous post was at 09:03 ----------


Часовникът е строга индивидуалност. Вземи който ти харесва - ти ще си го носиш. ;) Аз лично никога не бих си купил часовник Армани или Бос, маратонки Ферари или телевизор Адидас. Макар, че веднъж купих часовник Miss Sixty - голям боклук. За мен нещата имат определена стойност/себестойност и тя не идва от 5 буквички за 2 лева.

Много добре си го казал. Ако ще е часовник- то нека е швейцарски, а не ребрандиран китайски.

---------- Post added at 09:09 ---------- Previous post was at 09:08 ----------



Аз лично имам абсолютно семпъл и стилен Тишот, дето струва над 3000 лева, ама го слагам само, когато се налага!


Моля ти се не му викай Тишот...

Orm
05-12-2013, 12:27
Часовници Armani са снабдени с японски механизъм, като асортимента включва кварцови и механични часовници.

Говорим за истински часовници а не ментета...... Арманито е към 500лв боса малко по малко..... едва ли са с китайски механизми за 2лв.....Както и да е, аз май се определих вече кой от двата ще е....................:)

kolev
05-12-2013, 12:54
тия часовници нали не са механични, а кварцови. бъди сигурен че на кварцовия механизъм вътре пише мейд ин чайна. хубавите часовници са швейцарски и японски.

old alfist
05-12-2013, 12:57
Вземи си на Ферари от Шел-а с точки.

Mind_Control
05-12-2013, 15:06
Часовници Armani са снабдени с японски механизъм, като асортимента включва кварцови и механични часовници.

Говорим за истински часовници а не ментета...... Арманито е към 500лв боса малко по малко..... едва ли са с китайски механизми за 2лв.....Както и да е, аз май се определих вече кой от двата ще е....................:)

Не се излагай да даваш 500 лв за ментак часовник Нито Армани, нито Бос, правят часовници. За тия пари можеш да вземеш чудесна Certina. Certina са спонсор на F1, да не кажеш, че ти предлагам куче марка..

AR147
05-12-2013, 15:33
Сори за офтопика ама това със скъпите часовници не го разбирам честно , не и във форума на алфа ......
Както беше казано малко странно е часовник за 3к на ръката на човек на който месечната заплата на дали е толкова..... а има хора които си ги купуват сами.(не визирам колегата а принципно)

Явно е някаква краста - имам един приятел с 3-4 такива от ранга на Кандино......
Мен лично ще ми е малко некомфортно да нося сако за 200 лева и часовник за 2000.....
Просто си размишлявам , само не ме нападайте :)

HACCP
05-12-2013, 15:55
Също съм фен на часовниците. Според мен избора на часовник е пряко свързан с индивидуалността на притежателя му, така че слагаш и двата и който те грабни повече е ТВОЯ! Ако не се получи така взимаш си единия на принципа ези/тура след време и другият!
И двата часовника са скъпи гривни (бижута) и двата са добри часовници сред гривните (бижутата), така че ....

Кайо
05-12-2013, 20:06
....баш тъй...Армани,Бос и тинтири-минтири часовници не правят,ползват или японски или в определени случаи швейцарски механизми,разликата им е в дизайна и цената а дефакто може да са с един и същ механизъм.

Orm
05-12-2013, 20:13
Така , поръчах си Арманито , по ми харесва и според повечето мнения .....хм...
А за механизми и т.н по горе писах , че по скоро искам аксесоар а не измервателен уред :)
Съдейки по моето армани което го имам от 3 години часовника е качествен (никога не е избързвал или изоставал) стъклото няма нито една драскотина , така че мене ме устройва :)
А и се сетих за една реклама на часовници :

Советские часы "Ракета" - самые быстрые часы в мире!!!!

Кайо
05-12-2013, 20:26
Така , поръчах си Арманито , по ми харесва и според повечето мнения .....хм...
А за механизми и т.н по горе писах , че по скоро искам аксесоар а не измервателен уред :)
Съдейки по моето армани което го имам от 3 години часовника е качествен (никога не е избързвал или изоставал) стъклото няма нито една драскотина , така че мене ме устройва :)
А и се сетих за една реклама на часовници :

Советские часы "Ракета" - самые быстрые часы в мире!!!!

Ми що не каза от начало,че търсиш аксесоар а не часовник бре?

mordohy
05-12-2013, 21:49
Сори за офтопика ама това със скъпите часовници не го разбирам честно , не и във форума на алфа ......
Както беше казано малко странно е часовник за 3к на ръката на човек на който месечната заплата на дали е толкова..... а има хора които си ги купуват сами.(не визирам колегата а принципно)

Явно е някаква краста - имам един приятел с 3-4 такива от ранга на Кандино......
Мен лично ще ми е малко некомфортно да нося сако за 200 лева и часовник за 2000.....
Просто си размишлявам , само не ме нападайте :)

Напълно съм съгласен с тебе.
Хората са го казали:" На гол тумбак-чифте пищови":roll2:

Аз и за това рядко го нося. Само ако нещо ми прещрака ! Иначе едва преди две години разбрах колко струва. Показателно е , че вече седма година работи с оригиналната си батерия и не мърда. Цепи секундата. Няма и драскотина по него, въпреки, че съм го носил първите две години къде ли не.
А със заплатата ми в ония години можех да си купя не един, а три такива часовници. А сега с три заплати-един такъв:gruebel:
Отплеснах се!
Пак казвам, че човек винаги трябва да се съобразява с положението , в което се намира!

code
05-12-2013, 21:56
Един приятел си взе някакво много рошаво Радо от Америка за около 3 хил лв, ама нашия като пие 2-3 уискита го хвърля по стените да покаже как това е ебаси якия часовник и му реже стъклото с нож :tooth: Та резултатът от това е, че някакви злата му липсват от верижката, а при последното рязане с назъбен нож останаха някакви следи от метала по стъклото хаха голяма греда :)

Orm
05-12-2013, 22:29
Ми що не каза от начало,че търсиш аксесоар а не часовник бре?

Е казах , как да не съм казал :)

rusiq86
05-12-2013, 22:35
Часовника, портофейла се е превърнал в аблосютен аксесоар за всеки мъж. Както и хубава вратовръзка ако работата го изисква.
Аз подкрепям такава покупка. Аз хиляда лева за часовник не давам в никакъв случай. Трябва да съм луд.
Арманито което си поръчах струва луди пари в Бг, аз си го потъчах от САЩ за два пъти по-малко, а е уникален. И механизма си е много качествен. Всеки знае че се прави всичко в Китай, но и там има първо качество!!

code
06-12-2013, 13:55
Това портофейла какво е? :) Турбогъзара се познава най-вече по часовника и обувките .. ъъъ ... както и по това, че е турбогъзар :tooth: Порфейла къде ще го вадиш на днешно време? :)

rusiq86
06-12-2013, 17:58
Е как бе, в портфейла държа пари, дебитни карти, карти за отстъпка за гориво, вадя го като плащам, не е нужно някой да го вижда. Аз си го знам.
Часовника по същият начин не се вижда от риза/яке...аксесоар, който аз много уважавам.

Турбогазарите карат ламбо, ферари, бентли и производни!

code
06-12-2013, 18:05
Аз ползвам чантичка през рамо - малко селско, ама пък удобно :) И понеже съм в Бургас гледам само да не е Адидас, че става клише. :)

rusiq86
06-12-2013, 18:13
Еми аз си държа портфейла, с ключове, с телефонче в чантичка такава, ма найк. Хич не е селско, а много удобно!

lordliness
06-12-2013, 20:39
Аз се разхождам с раница на рамо- това е портфейла ми :)

fred
06-12-2013, 20:41
Портфейла трябва да е от кожа, може и да е раница :)

Orm
06-12-2013, 21:51
E ако раницата ти е портфейл - значи си не турбо а МЕГА-гъзар :)

lordliness
06-12-2013, 22:23
E ако раницата ти е портфейл - значи си не турбо а МЕГА-гъзар :)

Тодор Колев- Опасен чар- влиза в бара и му казват- с куфарче не може, той отговаря- това е портфейла ми :) класика

stu
06-12-2013, 23:54
Ето една добра комбинация:)

stu
07-12-2013, 00:13
Ако толкова много се двоумях, щях да си купя и двата!

Кайо
07-12-2013, 00:54
Ето една добра комбинация:)

Ако колата е Алфа часовнико требе е Davosa...:big_beer:

stu
07-12-2013, 01:34
По скоро нека е италиянски U-Boat / Italo Fontana!
Не бих отказал и един 7750 valjoux.

Stefan Caromov
07-12-2013, 09:58
Аз обичам повече квадратните часовници.
Мъкна си това от 2 години и, много ми харесва още.
http://www.bgdot.com/RAYMOND-WEIL-DON-GIOVANNI---2671-ST-00209?action=11&id=2623
Не съм го взимал от този сайт, също така и не е за тези пари. Квадратен автоматик, това ми е любимото на мен.

Orm
07-12-2013, 10:52
Е и аз харесвам Vacheron Constantin ама няма......:calc:

georgyg
07-12-2013, 13:32
Доста сравнения има, но като цяло (Boss, Armani), както и доста други са модни аксесоари за по 200-400 лв в повечето моменти, а другите като Raymond weil са истински часовници, който би трябвало да се носят с цел демонстрация на позиция и т.н.

И за де не е спам, и аз имам аксесоар при това доста различен, но е трудно да се каже колко е часа :bravo:

http://www.minordetail.com.au/images/D/PoliceSphereBlueWatch.jpg

Имам и едно обикновено Кандино, което е доста добро решение за малко пари.

old alfist
07-12-2013, 14:39
И за де не е спам, и аз имам аксесоар при това доста различен, но е трудно да се каже колко е часа.

Изобщо не спам и не е трудно да се познае колко е часът на такива часовници.
Направил съм си няколко стенни такива, преди много години, които още работят - от часовникови механизми и CD-та.

Stoyan Georgiev
07-12-2013, 17:22
мъжки часовник от тези марки ми стои несериозно - като гривна :)

rusiq86
07-12-2013, 17:28
Това гривна ли е, ама честно:

stu
07-12-2013, 19:18
То е ясно ,че всеки има различен вкус.При избора на часовник за мен е най важно да отговаря на следните критерии:
1.Да ми харесва дизайна.
2.Задължително да с водоусточивост 200м(за да не го свалям никога), рядко със 100м(ако много ми е харесал дизайна)
3.Да има добра осветеност на маркерите и стрелките на тъмно.
4.Да е марка която е часовникарска а не дизайнерска.
Също така винаги си купувам часовници с метални верижки, като в последствие им купувам и кожени или гумени(в зависимост от часовника)защото при смяна имам усещането за нов часовник, а и закупена в последствие металната верижка е доста скъпа, като пример за верижка на Тисото ми в Джулияни ми искаха 270лв с един месец чакане!!!
Това ми е любимеца-не много скъп, но като го видях за първи път просто реших ,че трябва да си го купя на всяка цена, а и отговаряше на всичките ми изисквания.Чаках го 1месец от щатите , но го нося вече 3-та година и още съм влюбен в него.Жената не разбира от часовници, но на нея разните часовникарски марки най вероятно не и говорят нищо и затова и купувам разни Guess, Fossil и други подобни, които са фешън на външен вид и все гледа как и се вързвали на дрехите!.Не искам да засягам никого, просто казах какви часовници харесвам и какви са ми критериите.

Mario_95
08-12-2013, 12:25
Някой хора много се вживявате. Имам просто Касио за 100 кинта което му дават водоустойчивост на 100 метра и съм го носил навсякъде и съм плувал с него в Черно море и нищо му няма. Въпроса е че е с метална кайша иначе всички други стават на гъз от водата особено кожените.

Аз лично гледам да ми харесва дизайна и да е някоя по-прилична марка независимо дали ще бъде дизайнерска или тясно специализирана часовникарска. В крайна сметка кварцовите часовници било то Q&Q са си относително точни, но разбира се трябва да не се интересуваш изобщо от часовници за да носиш Кю'Н Кю :sick: Вече при механичните е важен избора на часовник и аз мисля скоро да си взема 1-вия механичен а именно класиката Seiko 5 :naughty:

http://www.timemasteruk.co/ekmps/shops/timemasteruk/images/seiko-5-latest-men-s-auto-dark-blue-pearlescent-face-day-and-date-snkh27j1-157-p.jpg

VooDoo-37
08-12-2013, 13:20
Вече при механичните е важен избора на часовник и аз мисля скоро да си взема 1-вия механичен а именно класиката Seiko 5 :naughty:

http://www.timemasteruk.co/ekmps/shops/timemasteruk/images/seiko-5-latest-men-s-auto-dark-blue-pearlescent-face-day-and-date-snkh27j1-157-p.jpg

Да знаеш случаино точното наименование на този часовник?

rusiq86
08-12-2013, 13:36
Seiko 5, то си пише колега. Ама това е такова демоде, преди 10 год. е бил вървежен.

Stefan Caromov
08-12-2013, 13:38
Seiko 5, то си пише колега. Ама това е такова демоде, преди 10 год. е бил вървежен.

Това е втората генерация на модела - с пъпката от долу, а не по среддата. Ама е бил на мода преди доста повече от десет години ::))

lordliness
08-12-2013, 13:47
Механичните са много неточни, имам няколко, които не нося поради тази причина или най- много ги слагам при специални случаи за няколко часа.
Сега нося часовник от титан със соларна батерия и работи без никакви отклонения, точен е като атомен часовник.

VooDoo-37
08-12-2013, 14:06
Seiko 5, то си пише колега. Ама това е такова демоде, преди 10 год. е бил вървежен.

Seiko 5 е серията, но тя включва доста модели, които са сходни като дизайн.

http://www.klockimport.com/list_varugrupp.asp?t=Automatic&varugrupp=173&lang=sv

Mario_95
08-12-2013, 14:22
Не знам точния модел, но съм пробвал такъв и много ми хареса как ми застана на ръката. Както казах модела е класически и знам че е "демоде", но мисля да понося малко механичен часовник а този мога да си го позволя за момента. Другия вариант е да си взема кварцов хронограф на Lorus примерно:

http://cdn.watchshop.com/profiler/thumb_cache/zoom/99954462_v_1355963292.jpg

П.П Ето мисля че е това Сейкото

http://www.amazon.com/Seiko-SNK793-Stainless-Steel-Automatic/dp/B002SSUQF6

kolev
08-12-2013, 17:35
вземи си сейкото. механичен автоматичен часовник е голяма работа. може да погледнеш и ориент.

AttilaSL
08-12-2013, 18:09
Lorus също е производство на Seiko

Stoyan Georgiev
09-12-2013, 00:21
rus, za men armani chasovnik e kato citroen s kojen salon :))) razbiram che e krasivichko i zlatno prosto ne mi dopada kato mehanizym nishto vpechatlqvashto, kato design napalno posredstveno

Mind_Control
09-12-2013, 13:53
rus, za men armani chasovnik e kato citroen s kojen salon :))) razbiram che e krasivichko i zlatno prosto ne mi dopada kato mehanizym nishto vpechatlqvashto, kato design napalno posredstveno

На Ц6-цата й тича кожта :) не е толкова грозно. Но за часовниците съм на твоето мнение. Но от друга страна ако не си запален по часовници, защо да даваш луди пари.. Различни гледни точки.
Например на мен ми е все тая, какво вино пия стига да е качествено. Всеки си има маниите :)

czd
09-12-2013, 22:00
Невероятно как се развива техниката. Garmin направо са се оляли - навигация в часовника.

Stoyan Georgiev
10-12-2013, 11:09
На Ц6-цата й тича кожта :) не е толкова грозно. Но за часовниците съм на твоето мнение. Но от друга страна ако не си запален по часовници, защо да даваш луди пари.. Различни гледни точки.
Например на мен ми е все тая, какво вино пия стига да е качествено. Всеки си има маниите :)

абсолютно, впрочем това важи и за всичко, което е различно от необходимост - всичко е до вкус, предпочитание и това, какво търси човек в даден артикул, който е лукс - под лукс слагам всичко различно от нужното за оцеляване - дали било по-специален часовник, вино, коняк, спортна кола, бижу и т.н.

има страхотни часовници за 1000 лева, с добри механизми - не им разбирам достатъчно, но от това, което ми разказват приятели и това, което чета, можеш да си купиш страхотна машина за малко пари. специално за мен в ценовия клас на армани и бос има къде къде по-качествени часовници, и от към дизайн и откъм машинария :)

_power_
10-12-2013, 11:58
Така, имам пряк достъп до всички модели на Армани (по ефектните) модели 2012 и 2013 ...единствените които си заслужават са ежегодните лимитирани серии. Механизмите на оригиналите са на марката ФОСИЛ. Стъклата на всички без лимитираната серия не са кристал сапфир и се драскат като кашкавал.
И не ми е шсно защо тук се сравняват часовникарски марки и модни аксесоари ?

Stoyan Georgiev
10-12-2013, 14:06
Така, имам пряк достъп до всички модели на Армани (по ефектните) модели 2012 и 2013 ...единствените които си заслужават са ежегодните лимитирани серии. Механизмите на оригиналите са на марката ФОСИЛ. Стъклата на всички без лимитираната серия не са кристал сапфир и се драскат като кашкавал.
И не ми е шсно защо тук се сравняват часовникарски марки и модни аксесоари ?

хехе това не го знаех за фосилските меганизми - добра информация и показателно за качеството :)

наистина както каза това са модни аксесоари, по мое мнение :) в което няма нищо лошо - за всеки влак си има пътници

kolev
10-12-2013, 14:49
хубаво, ама фосил не си правят движенията май, а ги поръчват обикновено от китай. корубите сигурно са техни.

stu
10-12-2013, 14:54
Сигурно са с Миота-механизъм на Ситизен.

_power_
10-12-2013, 15:51
Да прави сте, за движенията. То ако ползваха ''ЕТА'' механизми щяха и да са доста по скъпи:mf_Flush:
Съвета ми към всички колеги е ползвайте часовникарски марки за да моьете да ползвате оригинални резервни части:pimp: (каишки, платки, уплътнения, корони)
Дизайнерските часовници са много трудни с набавянето на оригинални такива (да не кажа невъзможно):picnic:
Успех на всички фенове на ''тайм пиисис-ите'' :alien:

morfius
10-12-2013, 16:10
Да прави сте, за движенията. То ако ползваха ''ЕТА'' механизми щяха и да са доста по скъпи:mf_Flush:
Съвета ми към всички колеги е ползвайте часовникарски марки за да моьете да ползвате оригинални резервни части:pimp: (каишки, платки, уплътнения, корони)
Дизайнерските часовници са много трудни с набавянето на оригинални такива (да не кажа невъзможно):picnic:
Успех на всички фенове на ''тайм пиисис-ите'' :alien:

Ако имаш досег, тия щуротии работят ли вярно или са само за украса?

http://casioshop.bg/SGW-400HD-1BV

Имам предвид барометри, термометри и сие ... кварцовия механизъм е ясен.

П.П. - сори за отклонението :)

_power_
10-12-2013, 18:05
Ако имаш досег, тия щуротии работят ли вярно или са само за украса?

http://casioshop.bg/SGW-400HD-1BV

Имам предвид барометри, термометри и сие ... кварцовия механизъм е ясен.

П.П. - сори за отклонението :)
За съжаление съм просто любител - маниак на часовници :surrender:... Дигиталните никога не са ми били интересни. Съжалявам отговор не мога да дам.

lordliness
10-12-2013, 19:04
Ако имаш досег, тия щуротии работят ли вярно или са само за украса?

http://casioshop.bg/SGW-400HD-1BV

Имам предвид барометри, термометри и сие ... кварцовия механизъм е ясен.

П.П. - сори за отклонението :)

Като фен на Касио имам подобен, барометъра е точен, алтиметъра мери на база данни от барометъра и не винаги е точен, но може да мери точно ако му зададеш когато искаш да се качиш от една точка до друга. Термометъра е точен, но трябва да се свали от ръката да се темперира за около 20 мин. Компаса е точен. Всички уреди подлежат на калибриране.

kolev
11-12-2013, 07:18
а защо искаш такъв електронен часовник. иначе що да не работи. и двете неща се мерят със сензор за налягане.

rusiq86
11-12-2013, 07:40
Пичове, не е въпрос дали е дизайнерски часовник или не.
Ако един часовник е красив за мен на дизайн и ми харесва как изглежда на ръката ми, и ми показва точно времето, значи е екстра.
Имам часовници на фосил и дизел, и да ви кажа перфектни са като точност, като здравина.
Аз съм млад часочник, няма да си взема някой сейко пенсионерски за улегнали мъже.

code
11-12-2013, 09:04
Имах Сейко 5 преди години, купих си го на втория месец като влязох в казарма, значи 99г, ей така да си гледам нещо на ръката като нямам какво да правя. :) Часовникът за тогава си беше супер, обаче за 4-5г 2 пъти сменях стъкло, надра се зверски, късаха му се верижки, чупиха му се баланси, падна му копчето абе през 2 месеца при часовникаря просто не е за мен. :headbang: Освен това не е точен. 2009 си взех един Касио Линейдж Титаниум с трите малки циферблата - уникално здрав излезе и е супер лек, удобен и точен.:th_up: Не, че не му сменях стъклото и на него един път .. :picnic: ама то моето не е носене.
И като съм тръгнал да пиша романи, най-много съм се кефил на часовник като ученик ми подариха един Ситизен - цепеше секундата с месеци, ама един пишман часовникар в Бургас му еа майката с батерия менте и замина в кофата.

morfius
11-12-2013, 09:21
а защо искаш такъв електронен часовник. иначе що да не работи. и двете неща се мерят със сензор за налягане.

А не ми е изтрябвал, имам Касио кварц с 5 циферблата и е малко неудобно на моменти да видиш ден от месеца или дата на малките циферблатчета, та се чудех дали да не сменя с такъв с екрани под стрелките.
И като налетях на тия се зачудих имат ли смисъл изобщо.

Mario_95
11-12-2013, 09:42
А не ми е изтрябвал, имам Касио кварц с 5 циферблата и е малко неудобно на моменти да видиш ден от месеца или дата на малките циферблатчета, та се чудех дали да не сменя с такъв с екрани под стрелките.
И като налетях на тия се зачудих имат ли смисъл изобщо.

Имам подобен хибрид на Касио с екрани под стрелките и да ти кажа на снимка (разбирай графика) изглеждаше по-добре... Иначе 4-та година работи с оригинална батерия а колкото до термометъра мога да кажа че е просто ей така за да можеш да кажеш че имаш, поне аз така и не успях да го "калибрирам" като хората.

morfius
11-12-2013, 10:50
Имам подобен хибрид на Касио с екрани под стрелките и да ти кажа на снимка (разбирай графика) изглеждаше по-добре... Иначе 4-та година работи с оригинална батерия а колкото до термометъра мога да кажа че е просто ей така за да можеш да кажеш че имаш, поне аз така и не успях да го "калибрирам" като хората.

Е аз не ги купувам по картинки, само набелязвам... после на живо, че понякога се разминава тотално усещането.
И моя така си кара маса време с оригиналната и е точен, какво повече да искам от него (освен да не се пуля на водомерни стрелкички повече).
Ей го настоящия:
http://casioshop.bg/EF-312D-1A

kolev
11-12-2013, 11:15
Пичове, не е въпрос дали е дизайнерски часовник или не.
Ако един часовник е красив за мен на дизайн и ми харесва как изглежда на ръката ми, и ми показва точно времето, значи е екстра.
Имам часовници на фосил и дизел, и да ви кажа перфектни са като точност, като здравина.
Аз съм млад часочник, няма да си взема някой сейко пенсионерски за улегнали мъже.

няма как кварцов часовник да не е точен. а ти на тоя часовник реално му сверяваш времето задължително 2 пъти в годината, а ако има и дата-почти всеки месец. тоест няма проблем ако мърда със секунда или минута дори. носиш го за да ти е кеф, що да не си вземеш нещо с истинска механика. на кого му пука че часовника ти е с кварцов швейцарски механизъм примерно.
Q&Q са част от citizen и ползват техни кварцови движения които са или същите или по-добри от тези във фосил,армани,бос,дизел.... от към дизайн също са добре, сигурно е проблем че са евтини.
тия арманита и подобни не ги разбирам. дизайн - да но фосил предлагат същия часовник със същия дизайн и същото движение, но брандиран като фосил или дизел или нещо друго и за 5 пъти по-малко пари. какъв е извода - тия пари съвсем целенасочено ги даваш заради надписа.
що да не си вземеш нещо истинско от производител с традиции. дори восток имат страхотни механични часовници. с амфибията и орехи можеш да си трошиш :tooth:

---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:03 ----------


И като налетях на тия се зачудих имат ли смисъл изобщо.
беше ли послушен тази година :tooth:

_power_
11-12-2013, 12:52
няма как кварцов часовник да не е точен. а ти на тоя часовник реално му сверяваш времето задължително 2 пъти в годината, а ако има и дата-почти всеки месец. тоест няма проблем ако мърда със секунда или минута дори. носиш го за да ти е кеф, що да не си вземеш нещо с истинска механика. на кого му пука че часовника ти е с кварцов швейцарски механизъм примерно.
Q&Q са част от citizen и ползват техни кварцови движения които са или същите или по-добри от тези във фосил,армани,бос,дизел.... от към дизайн също са добре, сигурно е проблем че са евтини.
тия арманита и подобни не ги разбирам. дизайн - да но фосил предлагат същия часовник със същия дизайн и същото движение, но брандиран като фосил или дизел или нещо друго и за 5 пъти по-малко пари. какъв е извода - тия пари съвсем целенасочено ги даваш заради надписа.
що да не си вземеш нещо истинско от производител с традиции. дори восток имат страхотни механични часовници. с амфибията и орехи можеш да си трошиш :tooth:

---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:03 ----------


беше ли послушен тази година :tooth:
Восток имат тоя сезон уникални модели, секторите за 2013 пасти да ядът. Вече като качество не съм на ясно.
Ако ще се купува нисък клас часовник наистина заложете на Касио. Едифайс серията не е скъпа уникално здрава е и изглежда супер. Имам един едифайс с който съм бил в не един и два улични боя и дори не се е откачал, за разлика от едно Тисо например :jason2:

rusiq86
11-12-2013, 23:24
няма как кварцов часовник да не е точен. а ти на тоя часовник реално му сверяваш времето задължително 2 пъти в годината, а ако има и дата-почти всеки месец. тоест няма проблем ако мърда със секунда или минута дори. носиш го за да ти е кеф, що да не си вземеш нещо с истинска механика. на кого му пука че часовника ти е с кварцов швейцарски механизъм примерно.
Q&Q са част от citizen и ползват техни кварцови движения които са или същите или по-добри от тези във фосил,армани,бос,дизел.... от към дизайн също са добре, сигурно е проблем че са евтини.
тия арманита и подобни не ги разбирам. дизайн - да но фосил предлагат същия часовник със същия дизайн и същото движение, но брандиран като фосил или дизел или нещо друго и за 5 пъти по-малко пари. какъв е извода - тия пари съвсем целенасочено ги даваш заради надписа.
що да не си вземеш нещо истинско от производител с традиции. дори восток имат страхотни механични часовници. с амфибията и орехи можеш да си трошиш :tooth:

---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:03 ----------


беше ли послушен тази година :tooth:

Аз часовници, дребна техника, портофейли, парфюми не купувам от Бг. Цената на арманито е сходна на един дизел/ фосил от САЩ. И е приемлива. Просто е по различно откъм дизайн, и реших да пробвам.
Не е въпрос на марка, а само и единствено на дизайн колега, харесва ми дизайна.
Цената, на която си поръчах арманите е 3 пъти по ниска от цената в Бг :)

Mario_95
11-12-2013, 23:43
Абе не знам какви механизми тиктакат под тези корпуси на Армани, но колекциите им са едни от най-добрите лично за мен! Не знам и какво говорите срещу Fossil като и те предлагат найстина страхотни часовници.

http://thetime.bg/files/thumb3_1333987623_337.jpg

Някой ден и аз ще си купя подобен часовник за 300-400-500 лв, млад съм още за такива изгъзици и по-големи проблеми имам :D

stu
11-12-2013, 23:54
Виж какви http://strelki.info/viewtopic.php?f=69&t=16737

stu
12-12-2013, 00:24
Явно малко колекции си гледал.Виж това Тисо, което е малко по скъпо ,но е много по вече часовник(със швейцарски механизъм, сапфир кристал, 200м ...............) от което и Армани и тем подобна дизайнерска марка да хванеш.Давам го като пример, тъй като дизайна и цената са почти идентични , но това важи за почти всички швейцарски марки в в по ниският клас.

Stefan Caromov
12-12-2013, 09:26
Виж какви http://strelki.info/viewtopic.php?f=69&t=16737

Мдаам, механизми за лев .
А в евтините швейцарски часовници слагат ЕТА като механизъм....не че е лош де. Има часовници с този механизъм за по 1500 лева като
Maurice Lacroix

morfius
12-12-2013, 10:26
Виж какви http://strelki.info/viewtopic.php?f=69&t=16737

И каква е гаранцията, че нещо купено на кило изобщо е минало покрай оригинала?
Не, че не може да слагат такива... просто твърдението - на кило - не се връзва с идеята на оригинал.

Orm
12-12-2013, 10:35
Така след като ме стреснахте с тия китайски механизми си отворих моето армани ..... незнам фосил ли е , мосил ли е важното е че видях Japan и се успокоих :)

Mario_95
12-12-2013, 11:14
Аз вчера щях да пиша за "Guess"-a че е реплика и нямаше да има нужда да си отваря човека часовника човека ама карай :D Tissot са им по-скъпи колекциите или поне бегло като им сравнявам цените в българските сайтове. Аз честно казано не съм сигурен до колко съм склонен да дам над 500 лв за кварцов часовник. В крайна сметка кварцовия механизъм далеч не е сложен за производство и няма голямо значение дали е швейцарски или японски. Точността винаги е голяма така че в крайна сметка за Tissot-a пак плащаш за 1-то име (не съм експерт, но това ми е обективното мнение) За мене баш истинските часовници са механичните. При тях вече има голямо значение и разлика дали ще си вземеш евтин японски или скъп швейцарски.

Впрочем имам едно Q&Q което съм го вземал преди 1 година някъде за 40 лв и мога да ви кажа че не съм го сверявал откакто е взет и седи срамно в шкафа ми и си е доста точен...да има разлика няколко секунди

kolev
12-12-2013, 11:22
този часовник от линка си е оригинален. ето фосил кои марки правят
http://en.wikipedia.org/wiki/Fossil_watch
лично съм отварял оригинален кварцов фосил. движението е Citizen Miyota, а на корпуса вътре беше щамповано мейд ин чайна. с арманито нещата стоят по същия начин - гаранция.
ако арманито/фосила е механичен, движението е китайски Sea-Gull. ако е кварцов swiss made - мисля е ronda.
същите Citizen Miyota се ползват в Q&Q които пък са дъщерна фирма на Citizen.

ето няколко истински швейцарски механични хронографи

doxa
http://www.doxawatches.com/ultras/ultrasR1C1.jpg

rado
http://www.rado.com/tl_files/watches/large/HyperChrome/large_cat_hyperchrome_650_0276_3_010_Neu.png
http://www.rado.com/tl_files/watches/large/d-star200/large_604.0965.3.010.png

omega
http://www.omegawatches.com/fileadmin/images/watches/soldier-detail/23113445004001-20.png
http://www.omegawatches.com/fileadmin/images/watches/soldier-detail/32330404006001-20.png

swatch
http://api2.swatch.com//images/product/YOS445G/sa000/YOS445G_sa000_nvs.jpg
http://api2.swatch.com//images/product/YCS564G/sa000/YCS564G_sa000_nvs.jpg

от японците
seiko
http://www.watch-fan.com/seiko/goods/sagk009.jpg
http://watches.infoniac.com/uimg/max-seiko-ananta-automatic-chronograph-divers-watch.jpg
http://www.ablogtowatch.com/wp-content/uploads/2010/09/Seiko-Ananta-Automatic-Chronograph-Titanium-Watch-dial1.jpg

orient
http://www.orient-watch.com/parts/image.php/367.png?width=235&image=/img/item/367.png
http://www.orient-watch.com/parts/image.php/346.png?width=235&image=/img/item/346.png
http://www.orient-watch.com/parts/image.php/3.png?width=235&image=/img/item/3.png

ето и едни востоци
http://shop.vostok-inc.com/image/cache/data/turbina/2416-236602-600x900.jpg
http://shop.vostok-inc.com/image/cache/data/2426-5602059-Limousine-600x900.jpg

къде е арманито, къде са тези

lordliness
12-12-2013, 11:30
Имам Докса, като го гледа човек въобще не може да предположи, че струва майка си и баща си :) , ама Касиото, които имаме с жена ми веднага привличат поглед :)

Mind_Control
12-12-2013, 11:52
Явно малко колекции си гледал.Виж това Тисо, което е малко по скъпо ,но е много по вече часовник(със швейцарски механизъм, сапфир кристал, 200м ...............) от което и Армани и тем подобна дизайнерска марка да хванеш.Давам го като пример, тъй като дизайна и цената са почти идентични , но това важи за почти всички швейцарски марки в в по ниският клас.

Колко да е идентично с Арманито? Според мен Тисо е на галактическо разтояние от Армани. Виж детайла на изработка на циферблата на Тисо... В детайлите е разликата и тя е огромна.

code
12-12-2013, 11:52
Каква е гаранцията, че като си купиш скъп дизайнерски часовник няма да е китайско менте? Една емблемка? Или китаеца не може да напише джапан? Честно казано купих един Miss Sixty и след 1г приличаше на часовник от 15лв, ама много не се замислям, че ми се заформя главобол .. За точност е смешно да се говори щото Q&Q за 10лв цепи секундата.

Mind_Control
12-12-2013, 11:59
Мдаам, механизми за лев .
А в евтините швейцарски часовници слагат ЕТА като механизъм....не че е лош де. Има часовници с този механизъм за по 1500 лева като
Maurice Lacroix

Maurice Lacroix за 1500 лв!? Къде?

---------- Post added at 09:59 ---------- Previous post was at 09:53 ----------


АЗа мене баш истинските часовници са механичните. При тях вече има голямо значение и разлика дали ще си вземеш евтин японски или скъп швейцарски.

Впрочем имам едно Q&Q което съм го вземал преди 1 година някъде за 40 лв и мога да ви кажа че не съм го сверявал откакто е взет и седи срамно в шкафа ми и си е доста точен...да има разлика няколко секунди

При часовниците отдавна няма никакво значение точността. Механичните дори и от 50 000 лв, не могат да стъпят и на малкия пръст на Q&Q за 20 лв по отношение точност. Хубав часовник се взима, за да си направиш сам кефа. Затова аз не мога да разбера къде е кефа от моден аксесоар? Да не сме жени, да го зае.а!?

Orm
12-12-2013, 12:11
Maurice Lacroix за 1500 лв!? Къде?

---------- Post added at 09:59 ---------- Previous post was at 09:53 ----------



При часовниците отдавна няма никакво значение точността. Механичните дори и от 50 000 лв, не могат да стъпят и на малкия пръст на Q&Q за 20 лв по отношение точност. Хубав часовник се взима, за да си направиш сам кефа. Затова аз не мога да разбера къде е кефа от моден аксесоар? Да не сме жени, да го зае.а!?

Ако купиш сако от 50лв от илиенци и сако от армани..... сигурно това от илиенци ще ти пази по топло ама не е същото нали ?!?!?!? Или ако си омоташ едно парче плат около врата пак ще прилича на вратовръзка ..... Аз пък не искам да нося сейко или касио като 80% от хората. По тази логика никой тука не би трябвало да кара алфа ....въпреки че и алфите станаха вече масови...... аз за това се качих на сааб ;)
Какво да правя някак си от вътре ми идва ....не обичам да съм като другите!!!!

kolev
12-12-2013, 12:13
ами хубаво, но механизма на твоето армани е seiko vd53b.цена 10-20$. от вътрешна страна на капака какво пишеше.

Orm
12-12-2013, 12:23
ами хубаво, но механизма на твоето армани е seiko vd53b.цена 10-20$. от вътрешна страна на капака какво пишеше.

:) Не знам какво пише, трябва да го отварям пак ... а не ми се занимава. Въпроса е че от 2 години го имам , никакви проблеми не ми е създавал а само пипането на верижката е голям кеф щото всяко парченце от металните детайли на верижката е облечено с няква супер яка гума (имам предвид супер яка на пипане :) )
А и не разбирам , като кажете механизма струва 10-20$ - това какво означава??? Да си купя механизма а останалата част да си я сглобя сам и да му сложа едно лого армани ???:rotfl:

Mario_95
12-12-2013, 13:11
Хубав часовник се взима, за да си направиш сам кефа. Затова аз не мога да разбера къде е кефа от моден аксесоар? Да не сме жени, да го зае.а!?

E чакай малко как по друг начин ти прави кефа ако не по дизайна? То е като при дрехите бе...тениска за 10 лв + едно лого адидас и става 40 лв :D Все същия памук, често дори и в българия ги шият така че... Всеки си купува каквото му изнася. Армани си е уважавана марка по цял свят и брандират доста неща не само часовници - слънчеви очила, парфюми... съмнявам се те да си ги произвеждат сами ама пък знам ли не съм се интересувал :D

stu
12-12-2013, 13:22
ами хубаво, но механизма на твоето армани е seiko vd53b.цена 10-20$. от вътрешна страна на капака какво пишеше.


:) Не знам какво пише, трябва да го отварям пак ... а не ми се занимава. Въпроса е че от 2 години го имам , никакви проблеми не ми е създавал а само пипането на верижката е голям кеф щото всяко парченце от металните детайли на верижката е облечено с няква супер яка гума (имам предвид супер яка на пипане :) )
А и не разбирам , като кажете механизма струва 10-20$ - това какво означава??? Да си купя механизма а останалата част да си я сглобя сам и да му сложа едно лого армани ???:rotfl:

Механизмът не е Сейко, би трябвало да е Миота, но и в това не съм сигурен, защото никъде не го пише, както би трябвало де е!Също така не вярвам да струва и 10-20$ а доста по малко.А това , че 80% носели Сейко не знам къде го видя, да и аз имам едно Сейко Монстър(има снимка в предните ми постове), но просто няма база за сравнение между това Армани и въпросното Сейко, защото то е доста стар но култов дайвър и бих го предпочел пред доста дизайнерски.

Mind_Control
12-12-2013, 13:46
Ако купиш сако от 50лв от илиенци и сако от армани..... сигурно това от илиенци ще ти пази по топло ама не е същото нали ?!?!?!? Или ако си омоташ едно парче плат около врата пак ще прилича на вратовръзка ..... Аз пък не искам да нося сейко или касио като 80% от хората. По тази логика никой тука не би трябвало да кара алфа ....въпреки че и алфите станаха вече масови...... аз за това се качих на сааб ;)
Какво да правя някак си от вътре ми идва ....не обичам да съм като другите!!!!

Я ми прочети предишните постове.. Сейко и Касио за мен не са премиум марки. А, ти с арманито, точно все едно си си взел сако от илиенци, защото всеки втори носи чантичка Армани или друг аксесоар (фалшименто естествено). Та незнам, как с това Армани ще се различиш от масата... Всъщност точно това исках да ти кажа в началото- за да си различен, трябва да имаш основни познания за часовниците, за да прецениш, кое ще е направи да изглеждаш хем готин, хем няма да си струва майка си и баща си.
Хубавият часовник всеки го заглежда и става още по хубаво, когато можеш да кажеш две думи за марката, която носиш. А какво по дяволите можеш да кажеш за часовник Армани, освен, че на Армани му е през оная работа за часовниците му. Той не влага страст в това. Неговата страст са дрехите.

kolev
12-12-2013, 13:47
така се вижда от снимката му - VD53B - seiko hattori /хронограф/

Mind_Control
12-12-2013, 13:52
E чакай малко как по друг начин ти прави кефа ако не по дизайна?

Историята зад марката....

stu
12-12-2013, 13:56
така се вижда от снимката му - VD53B - seiko hattori /хронограф/

На мен ми се видя VD 538

stu
12-12-2013, 14:04
Дайте ми едно такова, пък нека всички са със Сейко.Всеки който разбира от часовници би го оценил, защото като гледам много се подценява тази марка, заради многообразието от модели.Може и да му погледнете цената.

Orm
12-12-2013, 14:13
Я ми прочети предишните постове.. Сейко и Касио за мен не са премиум марки. А, ти с арманито, точно все едно си си взел сако от илиенци, защото всеки втори носи чантичка Армани или друг аксесоар (фалшименто естествено). Та незнам, как с това Армани ще се различиш от масата... Всъщност точно това исках да ти кажа в началото- за да си различен, трябва да имаш основни познания за часовниците, за да прецениш, кое ще е направи да изглеждаш хем готин, хем няма да си струва майка си и баща си.
Хубавият часовник всеки го заглежда и става още по хубаво, когато можеш да кажеш две думи за марката, която носиш. А какво по дяволите можеш да кажеш за часовник Армани, освен, че на Армани му е през оная работа за часовниците му. Той не влага страст в това. Неговата страст са дрехите.

Хахаха.............това е като с гоуфо -много е добър..... от часовник с надпис армани до часовник армани има голяма разлика , а всеки втори няма и 20лв да даде за часовник ;) А и плус това аз съм егоист , обичам на мен да ми харесва а не на другите , въпроса ми в първиа пост беше армани или босс а не тиссот, сейко касио или кой за какво се сети. Когато реша да пращам някоя совалка в космоса тогава ще си купя най точния часовник в света, а дизайна за мене не е колкото повече блестящи глупости има толкова по добре , точно това че е изчистен ми харесва!!!!

Mind_Control
12-12-2013, 14:21
Хахаха.............това е като с гоуфо -много е добър..... от часовник с надпис армани до часовник армани има голяма разлика , а всеки втори няма и 20лв да даде за часовник ;) А и плус това аз съм егоист , обичам на мен да ми харесва а не на другите , въпроса ми в първиа пост беше армани или босс а не тиссот, сейко касио или кой за какво се сети. Когато реша да пращам някоя совалка в космоса тогава ще си купя най точния часовник в света, а дизайна за мене не е колкото повече блестящи глупости има толкова по добре , точно това че е изчистен ми харесва!!!!

Heritage http://en.wikipedia.org/wiki/Heritage

В Българския не намирам подходяща дума освен "история", затова ти пускам английската, белким ме разбереш.

С теб говорим на различни езици :)

kolev
12-12-2013, 14:54
традиции...

Orm
12-12-2013, 15:02
Офф...... добре , извинявайте момчета , повече няма да купувам часовници без традиции

bager
12-12-2013, 15:21
Проблемът с дизайна е лесното му копиране.
Всеки има свое виждане за красиво и грозно :) .
Аз примерно, съм си харесал за Коледа едно часовниче, което според мен е хубаво, но разбиращите колеги може и да не го "одобрят" :) .
Festina F6820/4
http://img.tictactime.com/prod/montres/montre-festina/festina-f6820-4_500-montre-watch.jpg
http://www.chasovnici-bg.com/%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA-5419-%D0%A7%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA_F estina_F6820_4.html
Чудя се между него и един TIMEX-Expedition---T49709
http://www.bgdot.com/images/products/watch_3964.jpg
http://www.bgdot.com/TIMEX-Expedition---T49709?action=11&id=3964

Клоня към първия, но ...други идеи?!?

stu
12-12-2013, 15:50
Фестината!

kolev
12-12-2013, 16:03
кварцови от този тип и цена имаш избор и при casio,swatch,candino,citizen,seiko.... тях гледа ли ги.

bager
12-12-2013, 17:08
Фестината!


кварцови от този тип и цена имаш избор и при casio,swatch,candino,citizen,seiko.... тях гледа ли ги.

На Касио съм си харесал един Casio G-Shock
LIMITED EDITION GA-120BB-1A, но е доста по-голям от Фестината, повече от сантиметър по-голям диаметър има. От друга страна е за два пъти по-малко пари, което е по-добре.
http://g.lnwfile.com/nrvbee.jpg
http://casioshop.bg/GA-120BB-1A

Поразгледах доста часовници и общо взето тези ми допадат чисто като визия.
За сега Фестината печели, но нищо чудно да попадна и на нещо друго, разглеждайки сайтовете. :)

BO
12-12-2013, 17:41
Ами на Илиянци има много по-готини модели на Армани. :)
Както казаха - да си купиш часовник Армани е все едно да си купиш лек автомобил с марката на Своге.
И за каква индивидуалност говориш с тия двата часовника - тръгни по пазарите и ще видиш, че всеки втори е с такъв часовник - я Армани, я Бос, я Радо. :metal:

rusiq86
12-12-2013, 17:47
Проблемът с дизайна е лесното му копиране.
Всеки има свое виждане за красиво и грозно :) .
Аз примерно, съм си харесал за Коледа едно часовниче, което според мен е хубаво, но разбиращите колеги може и да не го "одобрят" :) .
Festina F6820/4
http://img.tictactime.com/prod/montres/montre-festina/festina-f6820-4_500-montre-watch.jpg
http://www.chasovnici-bg.com/%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA-5419-%D0%A7%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA_F estina_F6820_4.html
Чудя се между него и един TIMEX-Expedition---T49709
http://www.bgdot.com/images/products/watch_3964.jpg
http://www.bgdot.com/TIMEX-Expedition---T49709?action=11&id=3964

Клоня към първия, но ...други идеи?!?

Фестината е много хубав.
Хора какви глупости израсихте. Само в шибаната бг ако си купиш армани, версаче и всички дизайнерски марки си мангал от илианци.
Часовника днешно време е аксесоар. И като такъв за всики собственик е важен дизайн.
За мен е важно да е надежден, в което не се съмнявам, че армани може да предложи. Красив дизайн, еми предлага го. Няма да си взема някоя масовка, аз искам индивидуалност, нещо различно. Под масовка разбирам: сеико, тисот, с метална верижка сива, тип 90-те години...еми мерси...като искате як часовник, брат ми на времето имаше часовник КГБ, руски, противоударен, удрял го е с чук и не се чупи.

stu
12-12-2013, 18:15
Фестината е много хубав.
Хора какви глупости израсихте. Само в шибаната бг ако си купиш армани, версаче и всички дизайнерски марки си мангал от илианци.
Часовника днешно време е аксесоар. И като такъв за всики собственик е важен дизайн.
За мен е важно да е надежден, в което не се съмнявам, че армани може да предложи. Красив дизайн, еми предлага го. Няма да си взема някоя масовка, аз искам индивидуалност, нещо различно. Под масовка разбирам: сеико, тисот, с метална верижка сива, тип 90-те години...еми мерси...като искате як часовник, брат ми на времето имаше часовник КГБ, руски, противоударен, удрял го е с чук и не се чупи.
Ами то по твоите разбирания за масовка със сива метална верижка попада и Сейкото на предходната страница, което струва над 7000$ и е със страхотен механичен механизъм , който слага в малкия си джоб доста от реномираните марки от ранга на Ролекс и подобните, а дори и да се мери по точност с кварцовите!А това Армани и тем подобните няма да се изненадам ако ги произвеждат във фабрики я на куку или Касио.

code
12-12-2013, 18:23
....

Явно си падаш по някакви по-рошави часовници! :) От тия, които си посочил аз лично бих носил само Фестината. :prescription:

stu
12-12-2013, 18:40
На Касио съм си харесал един Casio G-Shock
LIMITED EDITION GA-120BB-1A, но е доста по-голям от Фестината, повече от сантиметър по-голям диаметър има. От друга страна е за два пъти по-малко пари, което е по-добре.
http://g.lnwfile.com/nrvbee.jpg
http://casioshop.bg/GA-120BB-1A

Поразгледах доста часовници и общо взето тези ми допадат чисто като визия.
За сега Фестината печели, но нищо чудно да попадна и на нещо друго, разглеждайки сайтовете. :)

Имам го същото, и ако ти харесват по големи часовници е супер, но отива само на по спортно облекло.

rusiq86
12-12-2013, 19:05
Рошави, ей тоя лаф ме кефи :)

Цената на един часочник не ме блазни, ако ще да е 20к лв, като си цървул, полза няма. Говорим, да носим нещо красиво, стилно, което ни радва окото, и да е надеждно.
Имам един електронен дизел, за 4-ри години никакви проблеми не съм имал. Стъклото е адски здраво, не се дере. Много доволен съм.

stu
12-12-2013, 19:15
Значи ако имам такъв вече съм в графата цървул,страшна логика.

rusiq86
12-12-2013, 19:42
Приятел не ме разбирай погрешно, просто цената на часовника не е важна, важно е да е стилен, да е с готин дизайн, да се харесва на притежателя си.
Ако ще да е за 20к лв полза от него няма, като собственика е цървул. Не съм казал че ти си!

_power_
12-12-2013, 21:10
Приятел не ме разбирай погрешно, просто цената на часовника не е важна, важно е да е стилен, да е с готин дизайн, да се харесва на притежателя си.
Ако ще да е за 20к лв полза от него няма, като собственика е цървул. Не съм казал че ти си!
20К за часовник си е вече един вид капиталовложение :drive: