PDA

View Full Version : АР156 и Vectra B - дизел



gecatax
05-12-2013, 11:59
Здравейте колеги,
имам една дилема тука с един мой познат та направо на въпроса.
Аз карам 156 1.9JTD 115к.с. а той кара Vectra B 2.2DTI 125к.с. и вчера така се заговорихме за поддръжката и той ми вика моята кола е много ама много по-евтина за поддръжка, разбира се не се съгласих напълно чак пък много да е. Та понеже аз не съм правил много по окачването да ви питам някой ако има наблюдения с колко се различава горе-доло обслужването на предница и задница при двете коли, за двигателите няма да коментирам защото моя хем повече върви, хем е по евтин за поддръжка. Така че разликата в обслужването на двете коли може да дойде само от окачване и едрогабаритните части(калници, брони и т.н. и пак не е много критерии защото има и морги).
Поздрави!

Mury
05-12-2013, 15:34
Здравейте колеги,
имам една дилема тука с един мой познат та направо на въпроса.
Аз карам 156 1.9JTD 115к.с. а той кара Vectra B 2.2DTI 125к.с. и вчера така се заговорихме за поддръжката и той ми вика моята кола е много ама много по-евтина за поддръжка, разбира се не се съгласих напълно чак пък много да е. Та понеже аз не съм правил много по окачването да ви питам някой ако има наблюдения с колко се различава горе-доло обслужването на предница и задница при двете коли, за двигателите няма да коментирам защото моя хем повече върви, хем е по евтин за поддръжка. Така че разликата в обслужването на двете коли може да дойде само от окачване и едрогабаритните части(калници, брони и т.н. и пак не е много критерии защото има и морги).
Поздрави!

Само да не му се счупи помпата,че само нейния ремонт е над 1000 лв....................:spiteful::spiteful:Окачване то на Вектрата обаче ме много здраво....................

AR147
05-12-2013, 15:37
Окачването на Вектрата обаче ме много здраво....................
Това май важи само за отпред ?
Имам един познат задницата за 100к я смени 2 пъти .
При мен още не е сменена цялата за тея километри......

Mury
05-12-2013, 15:41
Това май важи само за отпред ?
Имам един познат задницата за 100к я смени 2 пъти .
При мен още не е сменена цялата за тея километри......

Имат едни унибали,които се разбиват,за друго не знам

AR147
05-12-2013, 15:48
Имат едни унибали,които се разбиват,за друго не знам
Май са носачи с тампони или унибали - та явно те се разбиват , няма щанги като при нас.... не и в този вид.

Иначе отпред не е имал проблеми - там са биалети и шарнири и тампони като цяло е по евтино.

Та моето впечатление е че предницата е осезаемо по евтина за поддръжка , докато отзад са долу горе на едни пари....

Бобби
10-12-2013, 19:32
И казва, че върви повече...?:pimp: