PDA

View Full Version : КАПАКА НА БУШОНИТЕ ПЛАЧЕ ЗА БОЙ...



MaxPayne
06-12-2013, 00:22
Здравейте,купих си капак за бушоните след 5 години търсене на запазен и в точния цвят,с 3-те пластмасови болта си е и с 2 шайби на тях обаче след известно лежане и опити за закачане не успях...
Просто колата ми никога не го е имала тоя капак и днес видях голям зор със закачането.Много е твърд и не прилепва напълно добре,шайбите се колебая от коя страна да ги поставя(дали 1-во шайба и после болта в нея или шайбата последно и тогава законтряне),болта е с 2 ръбчета ,които доколкото разбирам трябва да се законтрят настрани за да не изпадва кората.Оказа се невъзможно днес с голямата отвертка и намазаната кора ,която се хлъзга.Утре ще пробвам с малка отвертка,монтажа не изглежда сериозен,но не успях днес...Пропускам ли нещо,има ли някаква тънкост?2 от отворите за болтове са голи железа,доста широки,третия по тесен ми се вижда и там има законтряне на болта,при другите е горе долу все едно.

_power_
06-12-2013, 00:28
Здравейте,купих си капак за бушоните след 5 години търсене на запазен и в точния цвят,с 3-те пластмасови болта си е и с 2 шайби на тях обаче след известно лежане и опити за закачане не успях...
Просто колата ми никога не го е имала тоя капак и днес видях голям зор със закачането.Много е твърд и не прилепва напълно добре,шайбите се колебая от коя страна да ги поставя(дали 1-во шайба и после болта в нея или шайбата последно и тогава законтряне),болта е с 2 ръбчета ,които доколкото разбирам трябва да се законтрят настрани за да не изпадва кората.Оказа се невъзможно днес с голямата отвертка и намазаната кора ,която се хлъзга.Утре ще пробвам с малка отвертка,монтажа не изглежда сериозен,но не успях днес...Пропускам ли нещо,има ли някаква тънкост?2 от отворите за болтове са голи железа,доста широки,третия по тесен ми се вижда и там има законтряне на болта,при другите е горе долу все едно. я снимай, че не схващам за къде иде реч. аз имам кора (част от таблото) на 3 пластмасови ''болта'' и ги махам със стотинка :drive:

b_angelov
06-12-2013, 08:50
Отдолу на квадратните отвори в ламарината, трябва да има специални пластмасови законтрящи... гайки да ги наречем ( 18 ) :

http://photo-zona.net/images/user43385/album12587/large/1285533531_crll6637_1283959855_opis4940_P1350754.j pg

MaxPayne
06-12-2013, 22:41
Отдолу на квадратните отвори в ламарината, трябва да има специални пластмасови законтрящи... гайки да ги наречем ( 18 ) :

http://photo-zona.net/images/user43385/album12587/large/1285533531_crll6637_1283959855_opis4940_P1350754.j pg

Както винаги навременна и точна намеса,БЛАГОДАРЯ!
Кората днес преди да погледна във форума я закачих само на едната болт/гайка,на дясната снимка,тази е останала здрава при мен и горе на зъбчетата под таблото.Двете пластмаси(номерирани 18 от теб) при мен липсват...Всъщност това е причината да не мога да монтирам напълно и правилно кората,за момента е монтирана само на винта от дясната снимка и зъбчетат,които се подпъхват.От къде мога да си купя тези гайки/пластмаси номерани 18 от Борката?Освен от ГТВ на части?Дали ги продават по магазини тези крепежи?

b_angelov
06-12-2013, 23:07
Както винаги навременна и точна намеса,БЛАГОДАРЯ!
Кората днес преди да погледна във форума я закачих само на едната болт/гайка,на дясната снимка,тази е останала здрава при мен и горе на зъбчетата под таблото.Двете пластмаси(номерирани 18 от теб) при мен липсват...Всъщност това е причината да не мога да монтирам напълно и правилно кората,за момента е монтирана само на винта от дясната снимка и зъбчетат,които се подпъхват.От къде мога да си купя тези гайки/пластмаси номерани 18 от Борката?Освен от ГТВ на части?Дали ги продават по магазини тези крепежи?

В краен случай - със свински опашки. ;)

MaxPayne
06-12-2013, 23:39
В краен случай - със свински опашки. ;)
невъзможно!Дано да се държи така на едната резба,докато намера от друга кола тия другите две...Ти какво направи с твоето ГТВ,може на лична да споделиш :)

b_angelov
06-12-2013, 23:41
невъзможно!Дано да се държи така на едната резба,докато намера от друга кола тия другите две...Ти какво направи с твоето ГТВ,може на лична да споделиш :)

Цъфти цъфти. В момента го карам него за последно преди големия сняг.

гадмръсна
08-12-2013, 15:37
невъзможно!Дано да се държи така на едната резба,докато намера от друга кола тия другите две...Ти какво направи с твоето ГТВ,може на лична да споделиш :)

Здравей колега и при мен тези пластмасови "гайки" липсваха, аз реших проблема като използвах обикновенни гайки- такива с ламаринка мисля, че се използваха за захващане на перките към радиатора става идеално. Не знам дали обясних добре ще видя да посна снимка :)

MaxPayne
08-12-2013, 15:46
Здравей колега и при мен тези пластмасови "гайки" липсваха, аз реших проблема като използвах обикновенни гайки- такива с ламаринка мисля, че се използваха за захващане на перките към радиатора става идеално. Не знам дали обясних добре ще видя да посна снимка :)

Благодаря много,чакам снимките! :)