PDA

View Full Version : помагаите колеги



matadorm
09-12-2013, 20:46
имам проблем/когато е студен двигателя и дам газ се чува пукане като малки експлозии.това го прави на бензин,имам и газ но нямам такъв проблем при работа на газ.Благодаря предварително.

nedko87
09-12-2013, 21:13
Колега ако споделиш каква е колата ще е по-лесно но като за начало провери свещи,кабели и бобини

code
09-12-2013, 21:14
имам проблем/когато е студен двигателя и дам газ се чува пукане като малки експлозии.това го прави на бензин,имам и газ но нямам такъв проблем при работа на газ.Благодаря предварително.

Най-първото нещо, което трябва да направиш, колега е да покараш 2-3 дни само на бензин и да видиш дали ще изчезне проблема. Ако изчезне проблемът ти е в газовата, ако не - пак на бензин я закарай на една свястна диагностика. ;) Да ти видят грешките, да ги изчистят, след това карай 2 дни пак на бензин и пак да я прочетат.:)

raiders
10-12-2013, 09:42
Подкрепям колегата, да се кара на бензин само и ако има подолрение след 4-5дни е ясна диагнозата, отиваш да ти настроят газовата. При мен тои пробелм се появява периодично, но вече ми писна да правя каквото и да е.

mordohy
10-12-2013, 09:53
При ТС моторите много често причината са само свещите. От това, което описваш имат голям луфт. Свали ги и ги регулирай.
Има и още една възможност. Да си мил мотора или по-друг начин да е влязала вода в лулите. Изобщо там ръчкай!
успех!

matadorm
10-12-2013, 20:51
146 1.4 tc е колата. смених свещтите напразно защото старите бяха перфекти.колата започна да се даржи по зле.не може да се изфорсира.на празен ход се форсира след 4-5 подавания на газ,но когато включа на скорост не може.новите свещи са нжк,а старите валео.

code
10-12-2013, 20:56
146 1.4 tc е колата. смених свещтите напразно защото старите бяха перфекти.колата започна да се даржи по зле.не може да се изфорсира.на празен ход се форсира след 4-5 подавания на газ,но когато включа на скорост не може.новите свещи са нжк,а старите валео.

Най-вероятно имаш сериозно смучене на въздух някъде около колектора, а може и той да е сцепен, ако е гърмяла ;) Запрятай ръкавите и търси нацепени въздуховоди, заминал колектор или извадени вакумчета.

robygas
10-12-2013, 21:24
При положение, че колата работи добре на газ и предполагам е с обикновена уредба, при тези симптоми бих се насочил към дебитомер или захранване с гориво на бензиновата система.

emzo
11-12-2013, 08:55
Подкрепям колегата, да се кара на бензин само и ако има подолрение след 4-5дни е ясна диагнозата, отиваш да ти настроят газовата. При мен тои пробелм се появява периодично, но вече ми писна да правя каквото и да е.

Може да си спести бензина за 4-5 дни и просто с МЕС да си ресетне адаптацията.

matadorm
13-12-2013, 21:50
не е с обикновена ,а газов инжекцион томасето.дебитомер не е ,проверих

robygas
13-12-2013, 22:55
не е с обикновена ,а газов инжекцион томасето.дебитомер не е ,проверих

Тогава-казаха ти вече. Настрой си уредбата.

matadorm
24-01-2014, 10:58
благодаря на всички за съветите,но се оказа неработеща ланда сонда.:thumbup:

Mind_Control
27-01-2014, 12:08
Тогава-казаха ти вече. Настрой си уредбата.

A, какъв е механизмът, по който газовата влияе на работата на бензин?

robygas
27-01-2014, 13:13
A, какъв е механизмът, по който газовата влияе на работата на бензин?


http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=79781