PDA

View Full Version : Избор 2ра кола.



reloading
13-12-2013, 09:04
Здравейте , почнах да се замислям да си купя 2ра кола която да я сцепвам от каране, да е на газ(обикновенна) и да не е с голям двигател.

Имам мерак алфата ми да си я оставя в Троян и да се кара не чак толкова много.За да може да стои в състоянието в което е сега.

Та чета много форума и за това съм решил да се посъветвам и с вас.Защото знам, че ще ми дадете добри мнения. Колата ще се купува на пролет.

Може и да не е алфа. От алфите си мисля за някоя 33ка но ме е страх да не се чупи много и че ще стой постоянно в бокса :) (нищо лично стари автомобили са все пак..) другите са 164 обаче там ме притеснява по-големия двигател и съответно по-големия разход.

от другите марки , гледам VW пасати 92-95г. 1.8ми на газ комби варианта.

п.с. Определено не търся нещо ново и скъпо. Без екстри. Просто да ми вози Г*зът и да ми гори под 10 газ :)))

Tedo
13-12-2013, 09:14
За алфа под 10 разход забрави
Търси си астра F или G моноинжекция 1,6, не екотек

Doomguy
13-12-2013, 09:23
Фиат Типо от последните години. Като картинг е.

reloading
13-12-2013, 09:25
типото е много малко иначе е вариант :) все пак няма да го карма само градско

Alexanderbb
13-12-2013, 09:30
Имай предвид че ако оставиш 155 да седи ще почне да се поврежда лавинообразно

reloading
13-12-2013, 09:33
Имай предвид че ако оставиш 155 да седи ще почне да се поврежда лавинообразно

тя ще се кара но не както сега по 40-50к на година.

Doomguy
13-12-2013, 09:35
типото е много малко иначе е вариант :) все пак няма да го карма само градско

Малко къде? Вътре е повече от просторно, багажника става огромен, когато се свали задната седалка (иначе е малък, да). Слагаш една обикновена газова и си ти ;).

Mario_95
13-12-2013, 09:43
За алфа под 10 разход забрави
Търси си астра F или G моноинжекция 1,6, не екотек

Още едно мнение за Astra F 1.6 16v и задължително БЕЗ екотек :yes: За малко пари могат да се намерят с газ и климатик и мотора е здрав и динамичен. Кофтито при astra G е че всички мотори са екотек.

total156
13-12-2013, 09:48
Моноинжекция :) Подкрепям колегата за астра.. не е лоша. Малко ръбата вътре, но опел, разбираемо е :D От друга страна частите са евтинки. :pancake:

Kuku
13-12-2013, 10:55
от другите марки , гледам VW пасати 92-95г. 1.8ми на газ комби варианта.Те тва е колата!!!
Аз се оглеждам за такъв за служебен, но имам повечко изисквания и за това не съм купил още... пък те са си вече на изчезване :)
Астрата също е супер, но е по-малка.

RUNNING WILD
13-12-2013, 12:42
Фиат Типо от последните години. Като картинг е.

капацитето бех те забравих,препоръчай ФИЯТ Регата от последните години като лагерница е и са запазени не излизат от сервиза и са на малко пробег без пътна помощ не са в движение.

---------- Post added at 10:42 ---------- Previous post was at 10:34 ----------


Здравейте , почнах да се замислям да си купя 2ра кола която да я сцепвам от каране, да е на газ(обикновенна) и да не е с голям двигател.

Имам мерак алфата ми да си я оставя в Троян и да се кара не чак толкова много.За да може да стои в състоянието в което е сега.

Та чета много форума и за това съм решил да се посъветвам и с вас.Защото знам, че ще ми дадете добри мнения. Колата ще се купува на пролет.

Може и да не е алфа. От алфите си мисля за някоя 33ка но ме е страх да не се чупи много и че ще стой постоянно в бокса :) (нищо лично стари автомобили са все пак..) другите са 164 обаче там ме притеснява по-големия двигател и съответно по-големия разход.

от другите марки , гледам VW пасати 92-95г. 1.8ми на газ комби варианта.

п.с. Определено не търся нещо ново и скъпо. Без екстри. Просто да ми вози Г*зът и да ми гори под 10 газ :)))

първо си виж потребностите имаш ли деца семейство и караш ли багаж често ходиш ли на ски пренасяш ли нещо ако щеш и въдици и тогава кола,добър вариант от 95 та нагоре Фолксваген Поло не са капризни не са ниски от земята и са сравнително икономични,друго Хонда Сивик,пасата е хамбар той е правен за 4 яки германци с половин тон багаж малко е тромав 1.8 е 90 коня 2 ката са ако вземеш един G 60 е друга работа вече,но отидеш ли на 1.500 кила кола на 20 години с 1.8 мотор забрави за икономия,добър вариант е фият Пунто след 2000 г са доста надежни.

pyle
13-12-2013, 13:05
Ако не е абсолютно задължително да е с газ, добър вариант от към разход на гориво, ФВ голф 3 с 1.6 8в АЕК. В София, ако караш спокойно, дава около 8-8.5 на 100, но мисля, че не се разбира с газ този мотор.

Doomguy
13-12-2013, 13:16
капацитето бех те забравих,препоръчай ФИЯТ Регата от последните години като лагерница е и са запазени не излизат от сервиза и са на малко пробег без пътна помощ не са в движение.

О, мършо дебела. Ти недей говори за лагерници, че ония кенеф дето го тормозиш по гьоловете не е нищо по-различно. Ходи да обикаляш софия с надеждата да срещнеш някой колега за да му се хилиш и ръкомахаш, нали това са ти единствените социални контакти извън форума...

gorbi
13-12-2013, 13:37
Всеки си мечтае за идеалната кола - евтина, комфортна, с евтини части, да не харчи почти нищо, да събира много и т.н. То всъщност това е условието на 90% от търсещите автомобил бил той първи или втори. останалите 10 % искат нещо есклузивно, много старо и красиво или ново и скъпо или могат да си позволят нещо уникално, правено по поръчка.. :)

по темата - моето предложение е мерседес 124 200CE или само E - около 1991 - 1996 г. Ако не е удрян няма да има изгнило, моторите до 500 000 едвам се разработват (моя е на 388 000 - като швейцарски часовник е) :) Ако му сложиш някакво газово или метаново - и става колата мечта. Е, малко е тромавичък мечока, но те учи на съвсем друг вид шофиране. И ако от 155 седнеш на 124 и ти хареса как се движи, то от всичко останало в него ще си възхитен :) Ремонти практически няма - на 5-6 години по някой гумичка по окачването, спрей по предната чистачка, че клеясва, четки на генератора през 2-3 години и май това е... Или поне на моя за 8 години и 250 000 км. това съм правил, ама подозирам, че всички са така :)
После ще кажеш - а и тая искам да си я запазя и ще търсиш друга за всеки ден..:)

digitalundgrd
13-12-2013, 13:54
О, мършо дебела. Ти недей говори за лагерници, че ония кенеф дето го тормозиш по гьоловете не е нищо по-различно. Ходи да обикаляш софия с надеждата да срещнеш някой колега за да му се хилиш и ръкомахаш, нали това са ти единствените социални контакти извън форума...

Няма по комфортно ВОЗЕЩА алфа ромео ( произведена между 1988-2013) от Алфа 164. Факт!

reloading
13-12-2013, 13:58
Всеки си мечтае за идеалната кола - евтина, комфортна, с евтини части, да не харчи почти нищо, да събира много и т.н. То всъщност това е условието на 90% от търсещите автомобил бил той първи или втори. останалите 10 % искат нещо есклузивно, много старо и красиво или ново и скъпо или могат да си позволят нещо уникално, правено по поръчка.. :)

по темата - моето предложение е мерседес 124 200CE или само E - около 1991 - 1996 г. Ако не е удрян няма да има изгнило, моторите до 500 000 едвам се разработват (моя е на 388 000 - като швейцарски часовник е) :) Ако му сложиш някакво газово или метаново - и става колата мечта. Е, малко е тромавичък мечока, но те учи на съвсем друг вид шофиране. И ако от 155 седнеш на 124 и ти хареса как се движи, то от всичко останало в него ще си възхитен :) Ремонти практически няма - на 5-6 години по някой гумичка по окачването, спрей по предната чистачка, че клеясва, четки на генератора през 2-3 години и май това е... Или поне на моя за 8 години и 250 000 км. това съм правил, ама подозирам, че всички са така :)
После ще кажеш - а и тая искам да си я запазя и ще търсиш друга за всеки ден..:)
Баща ми е фен на мерцедесите и какви ли не думи чувам за това колко добри автомобили били. И на мен много ми харесват 124ките легендарен автомобил не по-малко от 155цата :) .Тук има единственото притеснение този тип автомобили със задно дали са добри за нашите пътища. Все пак да не забравяме, че ще се кара колата и зимата..

Относно това , все още нямам семейство (за жалост) имам тука едно момиче дето ми се води от 6 години :) (дано не ме чуе) и деца нямам. Понякога ми се налага да товаря продукти от склада ни и да ги разкарвам, но не са били нещо невъзможно и за алфата :)

п.с. определено фаворити за момента са ми пасат и 124 от златните години 92-95 и може би 164ка

п.с.2 Все пак си мисля, че 124 си хапва повечко ;)

kolev
13-12-2013, 14:54
извинявай колега, но годината е 2013-та , а ти ще си купуваш кола за ежедневно ползване моноинжекцион 90-та година /кочина на 25 години/ за да си пазиш 20 годишната 55-ца. тя ако не стои в сервиза ще е при тенекеджията за вежди, прагове...
не се излагай, а си вземи кола след 2000-та за 2-3 хиляди лева която ще ти върши работа и тия коптори ги разкарвай.

RUNNING WILD
13-12-2013, 15:10
О, мършо дебела. Ти недей говори за лагерници, че ония кенеф дето го тормозиш по гьоловете не е нищо по-различно. Ходи да обикаляш софия с надеждата да срещнеш някой колега за да му се хилиш и ръкомахаш, нали това са ти единствените социални контакти извън форума...

абе нали ме беше нещо задраскал че се дразнеше,в темата за 164 наскоро четох че искаш да си взимаш така взе ли си,това са ми контактите да и от време на време и с тебе си пиша аз съм си самодостатъчен,и това мършо-дебела си противоречи по естествен път като самото ти съществуване.

Doomguy
13-12-2013, 15:24
абе нали ме беше нещо задраскал че се дразнеше,в темата за 164 наскоро четох че искаш да си взимаш така взе ли си,това са ми контактите да и от време на време и с тебе си пиша аз съм си самодостатъчен,и това мършо-дебела си противоречи по естествен път като самото ти съществуване.

Гусин иванов, мога само да ви пожелая добро здраве, а за моето съществуване не се тревожете. Не всички са на този свят в следствие на неуспешна контрацепция. Хейтвайте си от панелката в младост и продължавайте да громите "злите пришълци орки"...


Няма по комфортно ВОЗЕЩА алфа ромео ( произведена между 1988-2013) от Алфа 164. Факт!

Не съм казал нищо против модела...

RUNNING WILD
13-12-2013, 15:30
Всеки си мечтае за идеалната кола - евтина, комфортна, с евтини части, да не харчи почти нищо, да събира много и т.н. То всъщност това е условието на 90% от търсещите автомобил бил той първи или втори. останалите 10 % искат нещо есклузивно, много старо и красиво или ново и скъпо или могат да си позволят нещо уникално, правено по поръчка.. :)

по темата - моето предложение е мерседес 124 200CE или само E - около 1991 - 1996 г. Ако не е удрян няма да има изгнило, моторите до 500 000 едвам се разработват (моя е на 388 000 - като швейцарски часовник е) :) Ако му сложиш някакво газово или метаново - и става колата мечта. Е, малко е тромавичък мечока, но те учи на съвсем друг вид шофиране. И ако от 155 седнеш на 124 и ти хареса как се движи, то от всичко останало в него ще си възхитен :) Ремонти практически няма - на 5-6 години по някой гумичка по окачването, спрей по предната чистачка, че клеясва, четки на генератора през 2-3 години и май това е... Или поне на моя за 8 години и 250 000 км. това съм правил, ама подозирам, че всички са така :)
После ще кажеш - а и тая искам да си я запазя и ще търсиш друга за всеки ден..:)

човек карал съм 5 такива,91 ва е широката лайсна така която се краде зверски за спорта струва 1600 лева и е на щипки,последните дето казваш 96 та са само комби и са рядкост иначе лимузината е до 95 та,ако е по-старият мотор и бензиновата помпа е маханична кофти,гният и то добре не колкото следващата Е класа но доволно,хубаво поведение на пътя но сравнително ниска,двигателя 20.-115 е тромав 2.0 122 коня пак,задна седалка като се возиш главата ти опира в тавана и няма място от зад, а като удари дупка пружината те изхвърля и си удряш главата в тавана,прекалено голям волан като тепсия нищо че е лимузина,таблото е трагично като в всички мерцедеси като стенен часовник е без кукувичка,заради многото тампони 99 процента от тях скърцат от несменени и скъсани втулки,това е колата която редовно в движение къса преден шенкел и оставаш на място с гума завита в крайно ляво/дясно,лека задница зимата е трагедия жигулата е по-добре,ужасни седалки при движение се кривят настрани на ляво на дясно,хубаво поведение на пътя заради теглото си и като удари дупка не усещаш в волана защото има амортисьор на рейката,лесни за крадене и още се крадат,голяма кола за 4 човека с багаж да пътуват по магистралата,много са хубави за удар от пред е шина те пази под бронята и вратите и гредите са много здрави-гарантирам ти лично а мой познат тресна 10 кубика нацепени дърва и ги подмести в въздуха,та това е,правил съм кръгче с Чочоне става но си бърза 124.

---------- Post added at 13:30 ---------- Previous post was at 13:26 ----------


Гусин иванов, мога само да ви пожелая добро здраве, а за моето съществуване не се тревожете. Не всички са на този свят в следствие на неуспешна контрацепция. Хейтвайте си от панелката в младост и продължавайте да громите "злите пришълци орки"...



Не съм казал нищо против модела...

мислиш ли че ми казваш нещо ново дето не знам чети там темата и се оприличи

reloading
13-12-2013, 15:43
човек карал съм 5 такива,91 ва е широката лайсна така която се краде зверски за спорта струва 1600 лева и е на щипки,последните дето казваш 96 та са само комби и са рядкост иначе лимузината е до 95 та,ако е по-старият мотор и бензиновата помпа е маханична кофти,гният и то добре не колкото следващата Е класа но доволно,хубаво поведение на пътя но сравнително ниска,двигателя 20.-115 е тромав 2.0 122 коня пак,задна седалка като се возиш главата ти опира в тавана и няма място от зад, а като удари дупка пружината те изхвърля и си удряш главата в тавана,прекалено голям волан като тепсия нищо че е лимузина,таблото е трагично като в всички мерцедеси като стенен часовник е без кукувичка,заради многото тампони 99 процента от тях скърцат от несменени и скъсани втулки,това е колата която редовно в движение къса преден шенкел и оставаш на място с гума завита в крайно ляво/дясно,лека задница зимата е трагедия жигулата е по-добре,ужасни седалки при движение се кривят настрани на ляво на дясно,хубаво поведение на пътя заради теглото си и като удари дупка не усещаш в волана защото има амортисьор на рейката,лесни за крадене и още се крадат,голяма кола за 4 човека с багаж да пътуват по магистралата,много са хубави за удар от пред е шина те пази под бронята и вратите и гредите са много здрави-гарантирам ти лично а мой познат тресна 10 кубика нацепени дърва и ги подмести в въздуха,та това е,правил съм кръгче с Чочоне става но си бърза 124.

---------- Post added at 13:30 ---------- Previous post was at 13:26 ----------



мислиш ли че ми казваш нещо ново дето не знам чети там темата и се оприличи
Това трябва да го прочета на баща ми и да се гръмне :Yoda:

иначе и аз съм против задното за ежедневка. Определено ще е кола с предно.

RUNNING WILD
13-12-2013, 15:55
е не да се гръмне кола като кола така е направена,била е хубава за времето си е била хит,купето е малко по добро от пред че е по широката вратата и като седнеш машинката ти подава колана да се вържеш това е,истината е 123 и w140 и некоя пура с сфери 560 sec да набараш чугунения мотор от последните 9 1 ва другото са за лигльовци коли.

Sunny
13-12-2013, 20:09
Здравейте , почнах да се замислям да си купя 2ра кола която да я сцепвам от каране, да е на газ(обикновенна) и да не е с голям двигател.

Имам мерак алфата ми да си я оставя в Троян и да се кара не чак толкова много.За да може да стои в състоянието в което е сега.

Та чета много форума и за това съм решил да се посъветвам и с вас.Защото знам, че ще ми дадете добри мнения. Колата ще се купува на пролет.

Може и да не е алфа. От алфите си мисля за някоя 33ка но ме е страх да не се чупи много и че ще стой постоянно в бокса :) (нищо лично стари автомобили са все пак..) другите са 164 обаче там ме притеснява по-големия двигател и съответно по-големия разход.

от другите марки , гледам VW пасати 92-95г. 1.8ми на газ комби варианта.

п.с. Определено не търся нещо ново и скъпо. Без екстри. Просто да ми вози Г*зът и да ми гори под 10 газ :)))

164-ка и обикновенна газова - 12-13 газ и си в играта . Здрава във всеки смисъл на думата , върви си доволно и вози като параход , багажника е по-голям от студентска квартира а на задната седалка как може да се развихриш да не ти обяснявам ;)

siniqtzmey
13-12-2013, 20:14
Вземи си една Ланча Дедра или Темпра, не много ръждясала. Имат и комби версии.

VFTI
13-12-2013, 20:39
Ауууу аз съм на същия "хал". Смятам да пенсионирам моята 155ца догодина май месец. Тогава ще направи 2г. активна употреба :):) И от там насетне смятам да я карам от време на време и да се отнасям към нея като към класика:yes::yes::yes:

Аз лично съм харесал Субару Импреза I комби. Проблема е разхода на гориво. Няма да ти харчи под 10градско. НО извън града няма да имаш грижи с 8-9 при спокойно шофиране. Все пак е 4х4. Комби версията хем не е по-голяма от 155ца, което е важно за Сф, хем ако ти се наложи седалките се свалят...Другия основен проблем е че е скъпа за обслужване, но това е ако решиш да я обслужваш...

П.П Другия вариант е да си вземеш 155ца 1.9 ТД...гледах няколко многооо добре изглеждащи нов внос. Малък разход, нисък данък :) Всичко друго си е 155 :)

koolio
13-12-2013, 20:51
Подкрепям Венци - купуваш си още една 155-ца за ежедневка и хем ще караш любимия модел, хем ще имаш резервен донор за части.

Другият вариант - 164-ка или Капа, каквото намериш по-запазено и на сметка. Комфортни, големи, здрави, с евтина поддръжка.

Това са колите, с които хем ще си вършиш работа, хем ще ти е кеф. Ако ще е някакъв друг барутник - за мен няма никакво значение - дали ФВ, Ауди, Опел, Рено, Пежо - каквото намериш в по-добро състояние.

Doomguy
13-12-2013, 20:58
164-ките ги гледах на скоро и все са стари години или в лошо състояние. Хубавите пък са доста скъпи за двадесет годишни коли.

RUNNING WILD
13-12-2013, 21:03
ще видиме момчето какво ще избере според потребностите се взима кола,и съм си мислил за градска кола преди викам бегай братче ще влизам с обувалка вътре и немога да си събера самочувствието вътре,ако имаше по-голяма алфа сигурно щях да си взема най голямата сериозно,нещо обаче с годините не ме грабна некоя кола да ме насъска просто не съм фен на колите кви ще да са.

---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 19:02 ----------


164-ките ги гледах на скоро и все са стари години или в лошо състояние. Хубавите пък са доста скъпи за двадесет годишни коли.

то не е за всеки баровията батко ...гроздето е кисело...

Ранобудниче
13-12-2013, 21:15
О, мършо дебела. Ти недей говори за лагерници, че ония кенеф дето го тормозиш по гьоловете не е нищо по-различно. Ходи да обикаляш софия с надеждата да срещнеш някой колега за да му се хилиш и ръкомахаш, нали това са ти единствените социални контакти извън форума...

Прекаляваш.

Няма да те наказвам. Дреболиите и в частност - дребните наказания, не са ми по вкуса.
Не ме принуждавай да правя неща, които не харесвам.
Считай го като любезно и възпитано предупреждение.

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:14 ----------


ще видиме момчето какво ще избере според потребностите се взима кола,и съм си мислил за градска кола преди викам бегай братче ще влизам с обувалка вътре и немога да си събера самочувствието вътре,ако имаше по-голяма алфа сигурно щях да си взема най голямата сериозно,нещо обаче с годините не ме грабна некоя кола да ме насъска просто не съм фен на колите кви ще да са.

---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 19:02 ----------



то не е за всеки баровията батко ...гроздето е кисело...

Не го закачай и заяждай.
Моля.

Scrapera
13-12-2013, 21:51
Всеки ден карам 164, един ден седмично 124. Точно когато подкарах 124-ката заобичах Алфата си 3 пъти повече! Каквато и друга кола да подкараш, само за Алфата ще мислиш докато я караш и с нетърпение ще чакаш пак да дойде деня в който да се качиш в Алфичката. Това е при мен. Иска ми се да троша 124-ката по дупките, вместо Алфата ама хич не се получава. Единственото предимство на 124-ката която карам в момента (200 карбуратор автомат) пред 164-ката 2.0 е возията. Една идея по-меко вози, но за сметка на това е (не)стабилна колкото един двуетажен автобус. От другата ми 164-ка 3.0 която е с оригинални амортисьори БОГЕ не вози по-меко. Запазена 164-ка да намериш граничи с невъзможно, освен ако не е нов внос. Едната ми е нов внос, ако струваше 2 бона и малко в автокъщата до сега е излязла 3 бона и малко, само консумативи - масла,ремъци,гуми, изключение правят два предни носача. Другата е карана в БГ 4 години и е сменяно само маслото. И е на много километри. В автокъщата беше малко над хиляда лева , сега е малко над 4000. А беше най-добрата на пазара от година и половина насам, всички съм ги гледал. Вече наистина е запазена, в оригинален вид, стегната и т.н., но на еба.и цената. Имаше супер много неща за смяна, общо взето си купих здраво купе с добър външен и вътрешен вид, мотор и скорости. Всичко друго се смени, а има и още за смяна. Май не си струва. А 124-ки има под път и над път, включително много запазени. Но са изключително мудни, и направени по изключително дърта технолгия. Механични инжекциони, вакуумни автоматици, километраж с жило, 4 степенни скоростни кутии, чисти дизели, и още много простотии. За това кое се чупи по тази кола мога да пиша до сутринта, на кратко: диференциала е като консуматив, ако има газ мноого рядко работи на бензин, шофьорската седалка винаги е скъсана (ела да видиш на 300 000км на 164-ката седалката как изглежда) и като цяло доста некачествени материали има в тая кола. Тъпи махагончета, огромен волан който като стане колата на 200 000 има луфт по-голям от на Москвич на 300 000, и още много и още много. Притежавал съм няколко 124,190 и точно те разбиха клишето Мерцедес и всички останали. Насладих се на това модифицирано копие на Москвича (имам и Москвич за протокола). Базова 190-ка е точно Москвич, има само подгрев на задния джам и централно заключване в повече. Ръчни стъкла, ръчно това, ръчно онова, няма една пуста лампа за отворена врата. Карам си аз, нещо дрънчи, гледам вратата отворена. Такива работи като дисплейчета, чекове, климатроник и др. просто забравяте че съществуват. Ходовата част е като на всяка нормална кола, разбива се из дупките, карета на кардана също. Отвратителен интериор, приемлив до някъде екстериор ако няма Алфа наблизо. За мен не си струва. За вървежа накратко:
200Е 122 коня
230Е 136 коня
Е200 136 коня 16V
E220 150 коня 16V
260Е 166 коня
и целия списък с абсолютно всички дизели 4,5,6 цилнидъра с или без турбо...

всички вървят по-малко от 164 2.0 144 коня. Която се сравнява с първата 124-ка в списъка по принцип, също 2.0 8V.
Купиш ли си 164 обаче, ще забравиш 155-цата със сигурност.

Mury
13-12-2013, 21:57
Всеки ден карам 164, един ден седмично 124. Точно когато подкарах 124-ката заобичах Алфата си 3 пъти повече! Каквато и друга кола да подкараш, само за Алфата ще мислиш докато я караш и с нетърпение ще чакаш пак да дойде деня в който да се качиш в Алфичката. Това е при мен. Иска ми се да троша 124-ката по дупките, вместо Алфата ама хич не се получава. Единственото предимство на 124-ката която карам в момента (200 карбуратор автомат) пред 164-ката 2.0 е возията. Една идея по-меко вози, но за сметка на това е (не)стабилна колкото един двуетажен автобус. От другата ми 164-ка 3.0 която е с оригинални амортисьори БОГЕ не вози по-меко. Запазена 164-ка да намериш граничи с невъзможно, освен ако не е нов внос. Едната ми е нов внос, ако струваше 2 бона и малко в автокъщата до сега е излязла 3 бона и малко, само консумативи - масла,ремъци,гуми, изключение правят два предни носача. Другата е карана в БГ 4 години и е сменяно само маслото. И е на много километри. В автокъщата беше малко над хиляда лева , сега е малко над 4000. А беше най-добрата на пазара от година и половина насам, всички съм ги гледал. Вече наистина е запазена, в оригинален вид, стегната и т.н., но на еба.и цената. Имаше супер много неща за смяна, общо взето си купих здраво купе с добър външен и вътрешен вид, мотор и скорости. Всичко друго се смени, а има и още за смяна. Май не си струва. А 124-ки има под път и над път, включително много запазени. Но са изключително мудни, и направени по изключително дърта технолгия. Механични инжекциони, вакуумни автоматици, километраж с жило, 4 степенни скоростни кутии, чисти дизели, и още много простотии. За това кое се чупи по тази кола мога да пиша до сутринта, на кратко: диференциала е като консуматив, ако има газ мноого рядко работи на бензин, шофьорската седалка винаги е скъсана (ела да видиш на 300 000км на 164-ката седалката как изглежда) и като цяло доста некачествени материали има в тая кола. Тъпи махагончета, огромен волан който като стане колата на 200 000 има луфт по-голям от на Москвич на 300 000, и още много и още много. Притежавал съм няколко 124,190 и точно те разбиха клишето Мерцедес и всички останали. Насладих се на това модифицирано копие на Москвича (имам и Москвич за протокола). Базова 190-ка е точно Москвич, има само подгрев на задния джам и централно заключване в повече. Ръчни стъкла, ръчно това, ръчно онова, няма една пуста лампа за отворена врата. Карам си аз, нещо дрънчи, гледам вратата отворена. Такива работи като дисплейчета, чекове, климатроник и др. просто забравяте че съществуват. Ходовата част е като на всяка нормална кола, разбива се из дупките, карета на кардана също. Отвратителен интериор, приемлив до някъде екстериор ако няма Алфа наблизо. За мен не си струва. За вървежа накратко:
200Е 122 коня
230Е 136 коня
Е200 136 коня 16V
E220 150 коня 16V
260Е 166 коня
и целия списък с абсолютно всички дизели 4,5,6 цилнидъра с или без турбо...

всички вървят по-малко от 164 2.0 144 коня. Която се сравнява с първата 124-ка в списъка по принцип, също 2.0 8V.
Купиш ли си 164 обаче, ще забравиш 155-цата със сигурност.

То тая ваща 124-ка нема и предна броня,па камоли да стаа за кола...............баща ти готви неква изненанда,ма да видим каква :yes::yes::yes::yes:

П.С.До автора на темата,аз продавам перфектната кола за теб..........http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=76381 има се возиш с нея,ейййй

Scrapera
13-12-2013, 22:00
Mury, тя не е една, само в момента са 3. :yes:
Иначе днес със 124-ка 2.0 109 коня минах една 156-ца 2.0, даже се състезавахме. Стигнахме едни релси, които превзех със 70, а колегата намали до 20 и включи 2-ра. :duel:

reloading
13-12-2013, 23:57
То тая ваща 124-ка нема и предна броня,па камоли да стаа за кола...............баща ти готви неква изненанда,ма да видим каква :yes::yes::yes::yes:

П.С.До автора на темата,аз продавам перфектната кола за теб..........http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=76381 има се возиш с нея,ейййй

определено стани да седна не :)

Благодаря Ви , за обилните сравнения със 124 и 164 :) определено ме надъхахте за кораб. И съм далеч от мисълта че ще си купя за 1500лв и няма да я правя. Та тя моята алфа я взех за 1500лв. до момента е на двойно повече излязла.И съм сигурен че няма да я забравя ако си купя 164. Все пак едното и другото нямат нищо общо.

Но лошото е,че на пазара в момента няма нито 1 164ка която да си заслужава.Но определено някак си ме дърпа към 164. Иска ми се голяма кола. Доста често ми се налага да пътувам с пълна кола 4 човека + пълен багажник. И на 155 им е малко мъка. Все си мисля,че 164 ще ми пасне за ежедневка дори и да не харчи под 10газ. Но хората са го казали няма пълно щастие :)

п.с. Даже днес като си пътувах пак с 3ма и багажника пълен. Си мислех колко яко ще е сега със голямата кола..



Ауууу аз съм на същия "хал". Смятам да пенсионирам моята 155ца догодина май месец. Тогава ще направи 2г. активна употреба :):) И от там насетне смятам да я карам от време на време и да се отнасям към нея като към класика:yes::yes::yes:

Аз лично съм харесал Субару Импреза I комби. Проблема е разхода на гориво. Няма да ти харчи под 10градско. НО извън града няма да имаш грижи с 8-9 при спокойно шофиране. Все пак е 4х4. Комби версията хем не е по-голяма от 155ца, което е важно за Сф, хем ако ти се наложи седалките се свалят...Другия основен проблем е че е скъпа за обслужване, но това е ако решиш да я обслужваш...

П.П Другия вариант е да си вземеш 155ца 1.9 ТД...гледах няколко многооо добре изглеждащи нов внос. Малък разход, нисък данък :) Всичко друго си е 155 :)

Добре че не съм единствен :)

gorbi
14-12-2013, 00:28
Хах... от толкова писаници, разбирам че сте карали май някакви убити и след това изкормени изтърбушени 124 -ки.
Моята е 124 купе 93 година.
Никога нищо не ми е скърцало до 388 000 км на колкото е и продължава нищо да не скърца. В интереора на 20 годишната кочинка нямам напукано, забелено, скъсано или протрито, докато на 6 годишната когато я купих 166-ца салона беше ужас... Никакви шенкели и други чаркулаци по предното или задното окачване не са ми падали нито на пътя, нито в движение, нито никак :) 124 била нестабилна - аз падам от коня... В сравнение с 145 -цата, 155-ката и 166 -цата, 124 ката ми е като заварена на пътя. По сравнения с нея Алфите ми скачат като срамни въшки ... Това дето задното било по-кофти от предното по снега сме спорили десетки пъти, но като падне снега сега във Варна - слагаме по 4 зимни гуми и ако не мина откъдето мине който с каквато си иска Алфа с предно - има две каси бира от мен, или по-скоро аз ще имам две каси бира, щото знам че ще мина отвсякъде :) Минавал съм по пътя Силистра - Варна, когато е бил затворен със засилка по преспите, ама да не започваме стария спор - купувайте бирата и съм насреща. Въобще - много теоретици..:) Единственото с което мога да се съглася и аз изрично го написах - мечока е тромав, бавно оборотен, но пък на дълъг път ми докарва по 8/100 газ. В града - 12 макс. Не мога да го сравня с 164, защото не съм карал. Изглежда ми солиден, мислен и надежден автомобил, и дори си мисля че е по-добре от 166-цата, но ако ми се случи да покарам, тогава мога да коментирам..:)
Чакам желаещи за каране в снега, само трябва да измисля зимни на 124, че последните няколко зими си карам джипката и не купувам зимни гуми на колите..:)

Scrapera
14-12-2013, 08:41
Хах... от толкова писаници, разбирам че сте карали май някакви убити и след това изкормени изтърбушени 124 -ки.
Моята е 124 купе 93 година.
Никога нищо не ми е скърцало до 388 000 км на колкото е и продължава нищо да не скърца. В интереора на 20 годишната кочинка нямам напукано, забелено, скъсано или протрито, докато на 6 годишната когато я купих 166-ца салона беше ужас... Никакви шенкели и други чаркулаци по предното или задното окачване не са ми падали нито на пътя, нито в движение, нито никак :) 124 била нестабилна - аз падам от коня... В сравнение с 145 -цата, 155-ката и 166 -цата, 124 ката ми е като заварена на пътя. По сравнения с нея Алфите ми скачат като срамни въшки ... Това дето задното било по-кофти от предното по снега сме спорили десетки пъти, но като падне снега сега във Варна - слагаме по 4 зимни гуми и ако не мина откъдето мине който с каквато си иска Алфа с предно - има две каси бира от мен, или по-скоро аз ще имам две каси бира, щото знам че ще мина отвсякъде :) Минавал съм по пътя Силистра - Варна, когато е бил затворен със засилка по преспите, ама да не започваме стария спор - купувайте бирата и съм насреща. Въобще - много теоретици..:) Единственото с което мога да се съглася и аз изрично го написах - мечока е тромав, бавно оборотен, но пък на дълъг път ми докарва по 8/100 газ. В града - 12 макс. Не мога да го сравня с 164, защото не съм карал. Изглежда ми солиден, мислен и надежден автомобил, и дори си мисля че е по-добре от 166-цата, но ако ми се случи да покарам, тогава мога да коментирам..:)
Чакам желаещи за каране в снега, само трябва да измисля зимни на 124, че последните няколко зими си карам джипката и не купувам зимни гуми на колите..:)
166 има отвратителна возия, съгласен съм, това е неуспоримо. Ама да кажеш, че 124-ката е по-стабилна е доста несериозно. Влез в някой супер остър завой с колкото можеш със 124-ката, веднага след това направи същото с ... която и да е Алфа, в случая 166-цата ти. Ще си говорим пак. Разхода на тия мерцове в София с изтърбушения 2.0 122 коня мотор с малко по-динамично каране е 17-19л. газ, изпитано многократно. Покажи ми шофьорска седалка на 388 000 км на 124, коята е с оригинален ляв борд и никога не е ремонтирана. Просто не се сещам как ще стане, защото имам познати със 124 на няма и 100 000км, с оригиналната боя, в уникално състояние, имат я от както е 2 годишна и т.н., и борда са го правили вече. Аз съм имал 6 или 7 124-ки, виждал съм стотици други, и на най-запазаните е скъсана. Като се протрие малко повече излизат едни железа между които има слама. 164 на 280 000 изглежда така:
http://pichost.name/images/2013/12/14/яяя.th.png (http://pichost.name/JGW)

koolio
14-12-2013, 10:24
Това с качествените немски и некачествените италиански интериори е най-голямата заблуда, но за съжаление тя продава. Затова 166-ца от 2000 г. в момента е на цената на 124-ка от 1990 г.

gorbi
14-12-2013, 11:19
Ето че стигнахме и до истината.. :) Една тапицерия на левия борд на шофьорската седалка, на варианта с текстил, която се къса след 200 000 км. обикновенпо и се ремонтира за 25 лв при тапицера. С което свършват проблемите на салона на 124.

На 166 ми се бели половината плстмаса по салона, копчетата на волана, волана, кожата на ръчната и скоростния лост, всички жаби, та чак и задната. Средната жаба не се отваря, освен ако не си с дълги нокти. Духалките са калпави и се чупят, всъщност също както при 145, но там се и белят и съвсем отврат.
Като ми види някой колата мисли че е поне 15 годишна, а не 7.. вече 8 всъщност :) Копчетата за прозорците се чупят като солети, подпиралката за ръка - също. Не са някакви важни неща и с малко труд и изобретателност може да се направят супер, но не е там работата. Аз знаех предварително, но ако трябва да го продаваш това ?

Да се счупи копче на 124 ?? Или дръжка на вратата ??? Или да ти се обели кожа някъде по таблото или да скърца...?? Няма 8, няма 16, няма 26 години... Тия приказки са за юношите. Който е имал и е карал запазен или нов Мерседес знае...

Kuku
14-12-2013, 11:28
Това с качествените немски и некачествените италиански интериори е най-голямата заблуда, но за съжаление тя продава. Затова 166-ца от 2000 г. в момента е на цената на 124-ка от 1990 г.Коле, извини ме, но заблудата няма как да се поддържа десетилетия наред - пазара отдавна щеше да е пресял некачествените материали, както всъщност е и направил, но в полза на някои немски и японски автомобили!

rusiq86
14-12-2013, 11:44
Таз истина за мерцедесите е сао за 124, от там насетне са леш! Особено по новите.

kolev
14-12-2013, 12:01
определено стани да седна не :)

Благодаря Ви , за обилните сравнения със 124 и 164 :) определено ме надъхахте за кораб. И съм далеч от мисълта че ще си купя за 1500лв и няма да я правя. Та тя моята алфа я взех за 1500лв. до момента е на двойно повече излязла.И съм сигурен че няма да я забравя ако си купя 164. Все пак едното и другото нямат нищо общо.

Но лошото е,че на пазара в момента няма нито 1 164ка която да си заслужава.Но определено някак си ме дърпа към 164. Иска ми се голяма кола. Доста често ми се налага да пътувам с пълна кола 4 човека + пълен багажник. И на 155 им е малко мъка. Все си мисля,че 164 ще ми пасне за ежедневка дори и да не харчи под 10газ. Но хората са го казали няма пълно щастие :)

п.с. Даже днес като си пътувах пак с 3ма и багажника пълен. Си мислех колко яко ще е сега със голямата кола..




Добре че не съм единствен :)

вземи си мареа 1,6 комби. здрава кола с евтина поддръжка и здрав и надежден двигател. място бол, окачването същото като на 155, извънградско можеш да докараш 7/100 газ.ако в талона е писана 100кс си и с евтин данък.

RUNNING WILD
14-12-2013, 12:01
[QUOTE=gorbi;1279092]Хах... от толкова писаници, разбирам че сте карали май някакви убити и след това изкормени изтърбушени 124 -ки.
Моята е 124 купе 93 година.
Никога нищо не ми е скърцало до 388 000 км на колкото е и продължава нищо да не скърца. В интереора на 20 годишната кочинка нямам напукано, забелено, скъсано или протрито, докато на 6 годишната когато я купих 166-ца салона беше ужас... Никакви шенкели и други чаркулаци по предното или задното окачване не са ми падали нито на пътя, нито в движение, нито никак :) 124 била нестабилна - аз падам от коня... В сравнение с 145 -цата, 155-ката и 166 -цата, 124 ката ми е като заварена на пътя. По сравнения с нея Алфите ми скачат като срамни въшки ... Това дето задното било по-кофти от предното по снега сме спорили десетки пъти, но като падне снега сега във Варна - слагаме по 4 зимни гуми и ако не мина откъдето мине който с каквато си иска Алфа с предно - има две каси бира от мен, или по-скоро аз ще имам две каси бира, щото знам че ще мина отвсякъде :) Минавал съм по пътя Силистра - Варна, когато е бил затворен със засилка по преспите, ама да не започваме стария спор - купувайте бирата и съм насреща. Въобще - много теоретици..:) Единственото с което мога да се съглася и аз изрично го написах - мечока е тромав, бавно оборотен, но пък на дълъг път ми докарва по 8/100 газ. В града - 12 макс. Не мога да го сравня с 164, защото не съм карал. Изглежда ми солиден, мислен и надежден автомобил, и дори си мисля че е по-добре от 166-цата, но ако ми се случи да покарам, тогава мога да коментирам..:)
Чакам желаещи за каране в снега, само трябва да измисля зимни на 124, че последните няколко зими си карам джипката и не купувам зимни гуми на колите..:)[/QUOTE

човек точно с такова купе съм се въртял с 15 км в час на лед щях да бутна кофите и човек с куче нема зимане на завой,искам само да погледнеш зимата колко такива мерцедес и бмв виждаш ударени и от пред и от зад всяка втора кола такава е пострадала даже ако искаш ще ти снимам пред нашият блок има такова купе пак е ударено сега от тая зима,за устоичивост ако караш с 150-160 и на пътя пред тебе има камък ще врътнеш рязко волана и ще заобиколиш нема да мръдне обаче ако катериш планински път с завой и си на оригинален размер гуми 195/65/15 ако ще да е и Фулда дето мерцедес излиза от завода с тях един опел вектра 2.0 те размазва на завой ти ще се клатиш като патица на завоите гарантирам ти ако е тежка колата се люшка странично даже бих казал че 123 е по-добра за завой от нея ако като окачване да са еднакви,по-маневрена е от 164 с сигурност като стоика на пътя ако 164 е с оригинални амортесьори да не са газови а маслени или маслено газови и да е с същтият размер гуми 195/65/15 на магистрала с 150-160 губиш алфата е като ютия а мерцедеса клати ако е по тежък,за разход е спорно но на бензин почти ти гарантирам че нормална 164 на бензин с нормално каране извънградско те бие,за сняг това дето пишеш е нереално не е толкова висока като 164 дори предната броня на 164 е с по-добър наклон да реже и бута сняг,ходя за риба с тая кола и се вра на всякъде и знам възможностите,просто 124 е кола да седнеш и да си се возиш в някаква по широка кола опоскана с екстри и интериор и седалки това е твоята кола ако си непретенциозен шофьор,ще опитам д апусна едно клипче като успееш това да го направиш с 124 ще се радвам да го видя,снимано е на 20 см сняг и нагоре реални между другото изсекох шипките на полето а гумите са любимите ми китайски Фортуна шарка на гиславед норд фрост 3.
http://www.youtube.com/watch?v=3Ff5f1ywaKw&feature=youtu.be

koolio
14-12-2013, 13:54
Коле, извини ме, но заблудата няма как да се поддържа десетилетия наред - пазара отдавна щеше да е пресял некачествените материали, както всъщност е и направил, но в полза на някои немски и японски автомобили!
Поддържа се и още как. ;)
Има певци по пиано баровете, които са с класи над Мадоня например, ама няма кой да им направи концерт с ефекти за милион долара. Нали ме разбираш. ;)

gorbi
14-12-2013, 14:02
Не знам колко е нереално за сняг, но знам че аз нито отпред съм се удрял на сняг нито отзад..:)
Преди да взема тази джипка - зимата си бръмчах с 124 и до Украйна зимата ходих два пъти в снега, без вериги. Единия път тръгнах с летните гуми и всичките километри като почнеш от Румъния та чак до Одеса - лед и тук-там киша... Пътя го направих два пъти повече като време, ама спокойно си отидох... Е как спокойно, с една стресница..:) На връщане сняг и снегорини и след тях.. :) До човека си е пич... Ако ще и със 6х6 да си, като си слаб шофьор си в канавката :) Два пъти съм влизал в канавката и двата пъти с предно предаване - единият път с Ланча Дедра, другия с Мазда 626... Но там бяха гуми... А прохода Обзор Слънчев бряг съм го вземал с БМВ 316 със зимни гуми рециклирани, ляв мигач и обикалям предното което пъпли едвам едвам... Със същото БМВ и същиъте гуми атакувах затворения път Варна Добрич, ама стигнах до един обърнат тир и се отказах..:) Тая 166-ца която имам ми е 39 -тата поред лична кола която си купувам, знам за какво говоря... :drunk:

Оспамихме на човека темата - спирам, че се запених пак.. :)

Kuku
14-12-2013, 14:42
Поддържа се и още как. ;)
Има певци по пиано баровете, които са с класи над Мадоня например, ама няма кой да им направи концерт с ефекти за милион долара. Нали ме разбираш. ;)Примера не е подходящ - всеки певец е различен и индивидуален!
Материалите в автомобилите до голяма степен са едни и същи за модела и всеки потенциален купувач може да го види с очите си, докато търси автомобил ;)

RUNNING WILD
14-12-2013, 16:47
Не знам колко е нереално за сняг, но знам че аз нито отпред съм се удрял на сняг нито отзад..:)
Преди да взема тази джипка - зимата си бръмчах с 124 и до Украйна зимата ходих два пъти в снега, без вериги. Единия път тръгнах с летните гуми и всичките километри като почнеш от Румъния та чак до Одеса - лед и тук-там киша... Пътя го направих два пъти повече като време, ама спокойно си отидох... Е как спокойно, с една стресница..:) На връщане сняг и снегорини и след тях.. :) До човека си е пич... Ако ще и със 6х6 да си, като си слаб шофьор си в канавката :) Два пъти съм влизал в канавката и двата пъти с предно предаване - единият път с Ланча Дедра, другия с Мазда 626... Но там бяха гуми... А прохода Обзор Слънчев бряг съм го вземал с БМВ 316 със зимни гуми рециклирани, ляв мигач и обикалям предното което пъпли едвам едвам... Със същото БМВ и същиъте гуми атакувах затворения път Варна Добрич, ама стигнах до един обърнат тир и се отказах..:) Тая 166-ца която имам ми е 39 -тата поред лична кола която си купувам, знам за какво говоря... :drunk:

Оспамихме на човека темата - спирам, че се запених пак.. :)

добре де човек застани на Петрохан не е Украйна и Русия и гледай само гледай,абе те мутрите зимата ръгат в гаражи 5 та 7 ма серия и еските и изкарват други с предно или джипки не виждаш ли?и аз съм гледал 1 ва серия на Бумер руският филм с гангстерите ама на живо е друго,оди на Петрохан и гледай какво се случва в канавките,тежестта ти е от пред от зад си лек и как поднесе се счупваш от маневри на къде те носи въртиш на другата страна а да не говоря че ти помага шпер дефиренцияла,само си виж таблото че как взимаш завой зимата и веднага ти свети червеният триъгълник на таблото че се лизгаш и суркаш,а на баир с тая лека задница на сняг и заледено ще трябва да се засилиш с 300 метра скорост да качиш баира по кварталните улици и някой спре ли пред тебе си до там връщаш и пак засилваш а как дадеш газ на едно място само да не ти е прав волана задницата ти се суче,абе човек гледай че седят по паркингите зимата изкарват хората малотражките с предно с малки гумета да драпат,кажи ми с какви гуми караш зимата с какъв размер и производител и модел че ми стана интересно.абе банда ти виждал ли си кола как седи на сфетофара мерцедес и бмв и тръгва и удря колата до нея защото се суче задницата и си бие съседите с гъза?аз кола с предно не съм виждал да го прави това чесно пък ти ми обяснявай колко са надежни зимата.

Sunny
14-12-2013, 16:58
добре де човек застани на Петрохан не е Украйна и Русия и гледай само гледай,абе те мутрите зимата ръгат в гаражи 5 та 7 ма серия и еските и изкарват други с предно или джипки не виждаш ли?и аз съм гледал 1 ва серия на Бумер руският филм с гангстерите ама на живо е друго,оди на Петрохан и гледай какво се случва в канавките,тежестта ти е от пред от зад си лек и как поднесе се счупваш от маневри на къде те носи въртиш на другата страна а да не говоря че ти помага шпер дефиренцияла,само си виж таблото че как взимаш завой зимата и веднага ти свети червеният триъгълник на таблото че се лизгаш и суркаш,а на баир с тая лека задница на сняг и заледено ще трябва да се засилиш с 300 метра скорост да качиш баира по кварталните улици и някой спре ли пред тебе си до там връщаш и пак засилваш а как дадеш газ на едно място само да не ти е прав волана задницата ти се суче,абе човек гледай че седят по паркингите зимата изкарват хората малотражките с предно с малки гумета да драпат,кажи ми с какви гуми караш зимата с какъв размер и производител и модел че ми стана интересно.

Ръни , всичко е до шефера . Със задно зимата се качих и слязох на Кръстова Гора на 20 см сняг на пътя - ама сняг - не киша или лед . На Петрохан знаеш че е усойно . А и колегата ти каза - от Румъния до Одеса на сняг и лед . Трябва да ти кажа ,че нито румънците нито молдовците си поддържат пътищята в сравнение с нас . А и край морето зимата е съвсем различно от вътрешността на страната - предимно лед и навявания , на 30Км във вътрешността е коренно различно :no: . Карал съм доста години 164 и й знам възможностите и кусурите , но задното не е за всеки шофьор - кара се по съвсем различен начин . А пък и една по-тежка чанта багаж до стоповете в багажника върши чудеса ;)

RUNNING WILD
14-12-2013, 19:06
абе човек всичко е до шофера...е тираджиите са с най висока категория от шофьорите най добри са ама ТИРа е с задно предаване и у канавките зимата нали?и аз съм карал мерцедес Вито ама и с задно и с предно предаване и ти казвам че една и съща кола има коренно различно поведение на пътя е нали е мерцедес и са еднакви,е защо на вана на годината къде обра наградите за сигурност и тн сложиха предно предаване?само парният локомотив са го сложили в релси че са видели че ще върти гъзягата с това задно.

dimitar_vd62
14-12-2013, 19:07
Двете ми женки имат фиат брава.Жената от 5 години, дъщерята от година и половина, нейният е 2001 взет за 2800.1.6 са и двата, горят по-малко от алфата,подръжката е по евтина.Никакви проблеми и с двата макар че жени ги карат ежедневно.Няма свещи по 300лв няма клатене на оборти, само някой друг носач /50лв/или изкривена джанта щото и двете нацелват дупките одма...то затуй и не им давам алфата де.Седалките падат, става и за багаж, вървятси доволно.

reloading
14-12-2013, 19:58
Определено всичко е до шофьора.

До момента клоня към голям и конфортен автомобил. Комби или не без значение. Налага ми се всяка седмица да карам с пълна кола, като хора и багаж. Определено ми се щеше да гори и по малко но няма как да стане. Незнам дали 164 ще е най-добрият вариант който мога да избера, но някак си ме бута към 164ките. Все пак си е Алфа :) , мотора си го знам.

Надявам се до на пролет да излезе някое добро попадение иначе ще трябва да търся нов внос.. което е доста по-трудно.

Scrapera
14-12-2013, 20:10
164-ката няма да гори кой знае колко повече от твоята 155. Дават и 6.5л./100 при 90км/ч, и 8.5 при 120. Поръчай си някоя от Италия, 600-700лв е транспорта и си струва от всякъде.

reloading
14-12-2013, 20:22
164-ката няма да гори кой знае колко повече от твоята 155. Дават и 6.5л./100 при 90км/ч, и 8.5 при 120. Поръчай си някоя от Италия, 600-700лв е транспорта и си струва от всякъде.

твоята такъв ли разход дава на газ?:) и с обикновена газ ли си ? :)

Scrapera
14-12-2013, 20:27
За разхода на моята не ми се говори. От 14 до 22л. градско в София, зависи от бензиностанцията. Ромпетрол и Еко - 14-15л., ОМВ - 19л., Лукойл - 22л. Естествено, вече зареждам само на първите две, рядко е над 14л. Със 140-150 на магистралата дава 12л. газ. С обикновена газова съм, но изпарителя сигурно е на над 100 000км, а има и още какво да се бутне по настройките. С газов инжекцион може да ти дава разхода по книга който споменах в предния си пост, също зависи от настройката.

rusiq86
14-12-2013, 20:57
Ръни , всичко е до шефера . Със задно зимата се качих и слязох на Кръстова Гора на 20 см сняг на пътя - ама сняг - не киша или лед . На Петрохан знаеш че е усойно . А и колегата ти каза - от Румъния до Одеса на сняг и лед . Трябва да ти кажа ,че нито румънците нито молдовците си поддържат пътищята в сравнение с нас . А и край морето зимата е съвсем различно от вътрешността на страната - предимно лед и навявания , на 30Км във вътрешността е коренно различно :no: . Карал съм доста години 164 и й знам възможностите и кусурите , но задното не е за всеки шофьор - кара се по съвсем различен начин . А пък и една по-тежка чанта багаж до стоповете в багажника върши чудеса ;)

Румънците си сушат алфалта направо, недей изказва такова мнение, че не е истина.
Относно задното, преди две седмици на сняг 10-15 см...с 159 с летни гуми не се замисли. С мерц ц220 с нови зимни, затънах, и ме бутаха....Недейте с това задно, много го хвалите, ма нищо не става на мокро или сняг си е ташак.

Sunny
14-12-2013, 21:24
Румънците си сушат алфалта направо, недей изказва такова мнение, че не е истина.
Относно задното, преди две седмици на сняг 10-15 см...с 159 с летни гуми не се замисли. С мерц ц220 с нови зимни, затънах, и ме бутаха....Недейте с това задно, много го хвалите, ма нищо не става на мокро или сняг си е ташак.

Сушат от Дунав мост до Букурещ .. Мини от Дуранкулак през Констанца до Тулча и тогава говори . За задното няма да ти обяснявам - ти си знаеш своето по всяка тема и си най-най дори и когато не си убеден .
И я можем , и тате може ама козата иска пръч .

reloading
14-12-2013, 22:26
За разхода на моята не ми се говори. От 14 до 22л. градско в София, зависи от бензиностанцията. Ромпетрол и Еко - 14-15л., ОМВ - 19л., Лукойл - 22л. Естествено, вече зареждам само на първите две, рядко е над 14л. Със 140-150 на магистралата дава 12л. газ. С обикновена газова съм, но изпарителя сигурно е на над 100 000км, а има и още какво да се бутне по настройките. С газов инжекцион може да ти дава разхода по книга който споменах в предния си пост, също зависи от настройката.

Не е ли доста това.. а и според мен.. на този двигател май-май по добре чиста газ.. като знам с моя колко въртели имах и колко разправии и все нещо има с тея инжекциони я от колата я от газовата..

total156
15-12-2013, 01:49
четох четох назад и изгубих темата. Беше ми любопитно освен Астра моно инжекция какви предложения има, но к*рец. Спорове от джип, до цЕ класи, 159ки...
Все си мисля, че покупката на 2ра кола би следвало да е по-икономична, с по-евтина и по лесна поддръжка от основната. Но балкано-български манталитет, може и втората да му е някоя за която тегли кредит да и смени окачването :D (шегувам се)
Аз за втора (особено градска) бих карал фиат пунто 188 :) това ми е предложение номер 2. :handshake:

koolio
15-12-2013, 11:19
Ако е за градска кола - да. Но човекът иска да върти много километри и по пътищата. Затова подходщият критерий е - голяма и удобна, със сравнително евтина поддръжка.

Mury
15-12-2013, 11:39
точно... четох четох назад и изгубих темата. Беше ми любопитно освен Астра моно инжекция какви предложения има, но к*рец. Спорове от джип, до цЕ класи, 159ки...
Все си мисля, че покупката на 2ра кола би следвало да е по-икономична, с по-евтина и по лесна поддръжка от основната. Но балкано-български манталитет, може и втората да му е някоя за която тегли кредит да и смени окачването :D (шегувам се)
Аз за втора (особено градска) бих карал фиат пунто 188 :) това ми е предложение номер 2. :handshake:

Ако ще е малка италианка,в пъти по-добре е Ипсилон,проблема е че е с 2 врати,иначе си прав-аз направих точно това-втората кола в семейството е малка,евтина за поддръжка и много здрава.Ипсилона едва ли не няма част която да струва повече от 50 лв. :spiteful::spiteful::spiteful::spiteful:

Kuku
15-12-2013, 13:26
Е, защо втората кола задължително трябва да е малка/евтина/икономична?
Може да е за кеф!

Доко
15-12-2013, 14:16
Е, защо втората кола задължително трябва да е малка/евтина/икономична?
Може да е за кеф!

Ми първата може да е за кеф, и ако следваме закономерноста да имаме една икономична, значи трябва трета - за работна. ;-)

koolio
15-12-2013, 14:53
Ми първата може да е за кеф, и ако следваме закономерноста да имаме една икономична, значи трябва трета - за работна. ;-)

И една спряна от движение - за когато не ти се кара! :roll2:

reloading
15-12-2013, 18:16
И една спряна от движение - за когато не ти се кара! :roll2:

Хах това беше яко ;) . Не не си търся определено малка кола за фън. А автомобил за ежедневна употреба, с който спокойно да се возим 4 човека с багаж. Другата ми кола ще я оставя както каза Венци за да се обръщам към нея като антика :)

Kuku
15-12-2013, 18:48
А, тЕ точно това имам предвид - търсиш си първа и основна кола, което автоматично прави 155 втора кола, т.е. кола за кеф!

Говорете си.... ;)

koolio
15-12-2013, 19:59
Хах това беше яко ;) . Не не си търся определено малка кола за фън. А автомобил за ежедневна употреба, с който спокойно да се возим 4 човека с багаж. Другата ми кола ще я оставя както каза Венци за да се обръщам към нея като антика :)

Като мутрата с трите басейна. ;)

Затова - Капа или 164-ка като за начало. :)
А ако не те притеснява окачването, защо не и 166-ца.

rusiq86
15-12-2013, 22:16
Sunny приятел, пътувах до Бакау, после в големия сняг бях по работа в Букурещ. Нямаше следа от сняг, пътищата бяха сухи и разчистени. На влизане в Бг разбрах, че просто сме най-скапаната държава.
Пред нас с цедката затънах. Докато 20 мин предит това маневрирах с алфата с летни гуми.
Мерца се окапа зверски.
Знам си моето, защото имам мнение, и то не подлежи на промяна, защото някой е написал нещо. Аз отстоявам моето и това е. Няма по загубена държава от Бг. Румънците са много напред от нас.

За тате незнам какво намекваш, ма тате почина далечната 92г. оттогава съм свикнал сам да се оправям.

Лека от мен!

RoMeO_156_GTA
16-12-2013, 11:16
Само да не стане така, че да се привържеш и към 164-ката и да си вземеш едно Тико с газ за ежедневка. До колкото се сещам, преди да вземеш 155-цата, беше пуснал тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67906) за същия тип кола, но явно не разума е надделял :smile: Сега по темата, 164-ката си е хубава мислена кола, но и те като хубавите 155-ци не се продават почти. За сметка на това, още има добър избор на Л. Капа . Хем да е много голяма, хем икономична в натоварено състояние, не мога да се сетя :roll: Иначе за постоянното пътуване с 4 човека и багаж, мислил ли си за Eurovan (http://en.wikipedia.org/wiki/Eurovans) ? Иначе аз лично бих взел нещо масово, което да не ми е жал за него, къде спирам, от къде минавам, и да има части по моргите за него. Другия ми вариант е W210, поне е по-съвременно, а не твой набор като 124-ката, но и с по-скъпи части...

reloading
16-12-2013, 11:21
Само да не стане така, че да се привържеш и към 164-ката и да си вземеш едно Тико с газ за ежедневка. До колкото се сещам, преди да вземеш 155-цата, беше пуснал тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67906) за същия тип кола, но явно не разума е надделял :smile: Сега по темата, 164-ката си е хубава мислена кола, но и те като хубавите 155-ци не се продават почти. За сметка на това, още има добър избор на Л. Капа . Хем да е много голяма, хем икономична в натоварено състояние, не мога да се сетя :roll: Иначе за постоянното пътуване с 4 човека и багаж, мислил ли си за Eurovan (http://en.wikipedia.org/wiki/Eurovans) ? Иначе аз лично бих взел нещо масово, което да не ми е жал за него, къде спирам, от къде минавам, и да има части по моргите за него. Другия ми вариант е W210, поне е по-съвременно, а не твой набор като 124-ката, но и с по-скъпи части...
Преди да си взема 155 обмислях варианта за 156. но определено се радвам че си взех 155. А сега клоня към 164ка понеже 2000 8в е същия като моя знам го. Капата въобще не им знам какви са и двигателите, кой е най-добрият и в същото време икономичен.Тепърва ще трябва да разучавам кой е най-подходящия вариант за мен гледам че има и дори 2001 година. Кви са разликите и т.н.

kolev
16-12-2013, 14:34
ама вие тука май се майтапите. най-слабия бензинов двигател във капата е фиатския 2,0 20в 5 цилиндъра 150 коня. и говорим за икономия и газ. сметни и на тая кола гражданската и данъка за софия и ще ти порасне брада.
бе що не си вземеш едно бентли континентал. тва е перфектната ежедневка.а за свободното си време и за кеф ще караш истинската кола - типо.

RoMeO_156_GTA
16-12-2013, 14:46
И аз това се зачудих, но както споменах, голяма и икономична кола няма. А щом огромния багажник на 155-цата малее... Разходите по Капата са като тези на 164 2.0 , но поне още се намират екземпляри, а не чакаш коледно чудо :) Разликите са, че са 2.0 5 цилиндрови все с 147 к.с. версията няма VIS, а по-новите със 155 к.с. - имат. Иначе аз под ежедневен автомобил разбирам нещо под 100 коня и без никакви екстри (по-малко неща за чупене), ама колегата вече си е решил явно твърдо... :)

kolev
16-12-2013, 15:09
капата е в класа на 166 само че е по-добра във всичко. 155 е по-нисък клас и поколение назад. ако имаш капа, за какво ти е 155.

Doomguy
16-12-2013, 15:18
И с какво точно капата е по-добра от 166? Простотии... Пълни.

kolev
16-12-2013, 15:26
и с кое не е по-добра :D

koolio
16-12-2013, 15:51
Не е по-добра, но е по-опростена и по-евтина, включително за поддръжка.
Иначе си личи разлика едно поколение автомобили.

kolev
16-12-2013, 16:32
ако визираш предното окачване, което е тип макферсон, много по-кораво,със сменяеми шарнири и по-комфортна возия, да по-опростено е. иначе платформата е същата.

reloading
16-12-2013, 17:33
И аз това се зачудих, но както споменах, голяма и икономична кола няма. А щом огромния багажник на 155-цата малее... Разходите по Капата са като тези на 164 2.0 , но поне още се намират екземпляри, а не чакаш коледно чудо :) Разликите са, че са 2.0 5 цилиндрови все с 147 к.с. версията няма VIS, а по-новите със 155 к.с. - имат. Иначе аз под ежедневен автомобил разбирам нещо под 100 коня и без никакви екстри (по-малко неща за чупене), ама колегата вече си е решил явно твърдо... :)
Определено за мен ежедневка включва и извънградско шофиране което с малка кола от сорта на типо и с 4 човека е доста неприятно. То сега с 155 ми е леко не конфортно представям си с по малка. А капите не съм се замислял за тях. Имат ли подобен двигател на 2000 8в? или са само 16 с ремъци. коя година са най-сполучливите? и ходовата част като на 155 ли е или по висок клас?

Mury
16-12-2013, 20:20
Не е по-добра, но е по-опростена и по-евтина, включително за поддръжка.
Иначе си личи разлика едно поколение автомобили.

Тук си в голяма грешка.............:afro::afro::afro:

Искам да изброиш нещата,с които 166 е по-добра от Капа...............:afro::afro::afro::afro:

Mario_95
16-12-2013, 20:31
Не виждам как 164, 166, Каппа или други такива кораби се класират като коли които могат да се скъсват от каране, да харчат малко и са евтини за обслужване :?

mordohy
16-12-2013, 20:52
Четох по диагоналния метод.Захващам се за първия му пос, че не иска 33-ка, което е разумно, но навежда на мисълта за нещо подобно.
Ако е за четири човека, багаж и що-годе евтина за ремонт, газ и прочие, твоята кола е Алфа 146 1.6 боксер!
Може и 1.3 боксер!

Doomguy
16-12-2013, 21:38
Тук си в голяма грешка.............:afro::afro::afro:

Искам да изброиш нещата,с които 166 е по-добра от Капа...............:afro::afro::afro::afro:

По-нова, по-красива, по-стабилна... Алфата вече е яко демоде, а капата изглежда направо древна... Също така, 166 има доста директно управление.


Не виждам как 164, 166, Каппа или други такива кораби се класират като коли които могат да се скъсват от каране, да харчат малко и са евтини за обслужване :?

Аз съм на мнение, че ако не може да поддържаш 14 годишна кола е по-добре да ползваш градския транспорт. А специално моя вариант, със 20лв газ минавам 160км. извънградско и около 100 в града. Мисля, че е съвсем разумно.


Четох по диагоналния метод.Захващам се за първия му пос, че не иска 33-ка, което е разумно, но навежда на мисълта за нещо подобно.
Ако е за четири човека, багаж и що-годе евтина за ремонт, газ и прочие, твоята кола е Алфа 146 1.6 боксер!
Може и 1.3 боксер!
Тези боксери оставам с впечатление, че имат доста висок разход, съчетано с посредствена динамика. Иначе съм фен на плоските мотори, но не и на алфовия вариант.

koolio
16-12-2013, 21:42
Тук си в голяма грешка.............:afro::afro::afro:

Искам да изброиш нещата,с които 166 е по-добра от Капа...............:afro::afro::afro::afro:

1. В 166 се монтира JTD от малко по-ново поколение - 140 и 150 коня.
2. Капа с темпомат не съм виждал.
3. Капа с телефон не съм виждал.
4. Седалките на Капа са тип фотьойл, на 166 имат по-добра опора.
5. 166 се клати по-малко в завои.
6. Както казах - интериорът на Капа е като на кола от 80-те, на 166 е по-съвременен.

mordohy
16-12-2013, 22:04
По-нова, по-красива, по-стабилна... Алфата вече е яко демоде, а капата изглежда направо древна... Също така, 166 има доста директно управление.



Аз съм на мнение, че ако не може да поддържаш 14 годишна кола е по-добре да ползваш градския транспорт. А специално моя вариант, със 20лв газ минавам 160км. извънградско и около 100 в града. Мисля, че е съвсем разумно.


Тези боксери оставам с впечатление, че имат доста висок разход, съчетано с посредствена динамика. Иначе съм фен на плоските мотори, но не и на алфовия вариант.
Не знам от къде ти е впечатлението. 1.3-1.4 мотора вдига 178 км/ч.
1.7 на газ къса 1.8 ТС мотора във всякакви режими.
Боксерите са късоходови, което означава и че се износват много по-трудно.
Явно не познаваш боксерите, за това не смятам за необходимо да пиша повече тука!
Успех!

Mario_95
16-12-2013, 22:44
Аз съм на мнение, че ако не може да поддържаш 14 годишна кола е по-добре да ползваш градския транспорт. А специално моя вариант, със 20лв газ минавам 160км. извънградско и около 100 в града. Мисля, че е съвсем разумно.


Тези боксери оставам с впечатление, че имат доста висок разход, съчетано с посредствена динамика. Иначе съм фен на плоските мотори, но не и на алфовия вариант.

E то въпроса не е че не може човек, но защо да не си вземе кола с по-проста механика както човека сам каза пасат 1.8 моно или както няколко човека предложихме Астра 1.6 16 клапана моно. Салона според мен и на 2-те е по-добре от по-ранните Алфи (155,164,145 преди фейс-а че дори и след просто пластмасите в алфите са големи ментета откровенно казано)

А пък съдейки по моето боксерче 1.4 колата си е доста динамична за обема ;)

Doomguy
16-12-2013, 22:45
Не знам от къде ти е впечатлението. 1.3-1.4 мотора вдига 178 км/ч.
1.7 на газ къса 1.8 ТС мотора във всякакви режими.
Боксерите са късоходови, което означава и че се износват много по-трудно.
Явно не познаваш боксерите, за това не смятам за необходимо да пиша повече тука!
Успех!
1.7 за да скъса 1.8TS, първия трябва да е в по-лекото купе на 33, а втория да е в 145/6, иначе няма как да го повярвам.


E то въпроса не е че не може човек, но защо да не си вземе кола с по-проста механика както човека сам каза пасат 1.8 моно или както няколко човека предложихме Астра 1.6 16 клапана моно. Салона според мен и на 2-те е по-добре от по-ранните Алфи (155,164,145 преди фейс-а че дори и след просто пластмасите в алфите са големи ментета откровенно казано)

А пък съдейки по моето боксерче 1.4 колата си е доста динамична за обема ;)

Защото 166 вече е достатъчно евтина за покупка и поддръжка и няма особен смисъл да се взима нещо като Астра (нов Кадет), което е на светлинни години назад.

Sunny
16-12-2013, 22:52
1.7 за да скъса 1.8TS, първия трябва да е в по-лекото купе на 33, а втория да е в 145/6, иначе няма как да го повярвам.


Сигурен ли си ?
Или просто не си виждал/чувал на Крис 33-ката ?

Doomguy
16-12-2013, 22:57
Сигурен ли си ?
Или просто не си виждал/чувал на Крис 33-ката ?

Признавам си, не съм. Всичко сток ли е по нея?

mordohy
16-12-2013, 23:36
Признавам си, не съм. Всичко сток ли е по нея?
Ти Съни и Крис ги заеби!
На Крис му е 1.7 но 16 В.
Там и 2.0 ТС не преде.
Аз ти говоря за 8 В 1.7 боксер.
Но 145/6 имат 1.6 боксер.
Та тоя мотор е достатъчно пъргав. Освен това и с брилянтен инжекцион.
Моя на 33-ката е същия.
Тоя инжекцион го слагат и до днес на много коли, включително и френски.
Ако имаш съмнения, ела да те повозья малко на моята и ще се убедиш, ако не, обади са на Pa4o.
Да те повози на неговата 145-ца.

Бобби
17-12-2013, 00:50
E то въпроса не е че не може човек, но защо да не си вземе кола с по-проста механика както човека сам каза пасат 1.8 моно или както няколко човека предложихме Астра 1.6 16 клапана моно. Салона според мен и на 2-те е по-добре от по-ранните Алфи (155,164,145 преди фейс-а че дори и след просто пластмасите в алфите са големи ментета откровенно казано)

А пък съдейки по моето боксерче 1.4 колата си е доста динамична за обема ;)
Ще може ли да чуя пак....кой салон е по добър....?...този на Пасат или Опела, че не разбрах нещо....:big_heat:...я не се излагай...салоните на тези по горе изброените от теб са пълно дърво за мен....
За боксерчето си прав....само изпускателната генерация му е много ниско и страда от удари по наште пътища..

---------- Post added at 22:50 ---------- Previous post was at 22:40 ----------

Решението е Ланча Дедра....:roll:

Mario_95
17-12-2013, 00:55
Това си е мое лично мнение и никого не ангажирам с него. Конкретно не знам в 155-цата как са пластмасите, но в 145-цата и преди и след фейслифта се ползва 1 и същ тип евтина пластмаса която просто...абе даже не изглежда добре въпреки че дизайна на фейслифта вътре е доста готин докато качеството на материалите в немските кошници е по-добро и като цяло изглежда по-добре.

http://www.parts-specs.com/photos/0102097-Alfa-Romeo-155-2.0-Twin-Spark-16V-Super-1995.jpg

http://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/OPELAstraCaravan-1019_4.jpg

morfius
17-12-2013, 08:33
Понеже имам 146, вътре ми е по-удобна от голфове и астри от същите (че и повечето следващи) поколения.

Но и 146 остаря доволно, вече е трудно да се намери читава.
Искам да сменя 146 и се чудя с какво... 4 врати и дизел, като за 2 ра кола дето ще навърта 200 км. на месец и я излезе от София, я не.
И съм се хванал за главата.

Та колегата да си реши първо какво иска, защото тук гледам от Пунто до 164 ка се премятат, а това е ясен знак, че не е наясно какво иска.

RUNNING WILD
17-12-2013, 09:39
Четох по диагоналния метод.Захващам се за първия му пос, че не иска 33-ка, което е разумно, но навежда на мисълта за нещо подобно.
Ако е за четири човека, багаж и що-годе евтина за ремонт, газ и прочие, твоята кола е Алфа 146 1.6 боксер!
Може и 1.3 боксер!

Мордохи какво е диагонален метод от тебе чувам сериозно?опитах се на страни и надолу да чета и после на обратно но не става,ееее уЧителю с главно Ч ти който ми показа къде е Ч-то на клавиатурата дойде време да не забравя добрината ти и да те поправям пише се пост-пос

reloading
17-12-2013, 10:22
Определено до момента фаворитите са ми 164 и капа. Нещо не се виждам да карам Астра комби , Типо или пък Пунто. По добре да си карам 155цата :) търся нещо по конфортно с нормален разход в смисъл горе долу като на 155цата. и определено да го сцепвам от каране :) (градско и извънградско)

Doomguy
17-12-2013, 10:30
Това си е мое лично мнение и никого не ангажирам с него. Конкретно не знам в 155-цата как са пластмасите, но в 145-цата и преди и след фейслифта се ползва 1 и същ тип евтина пластмаса която просто...абе даже не изглежда добре въпреки че дизайна на фейслифта вътре е доста готин докато качеството на материалите в немските кошници е по-добро и като цяло изглежда по-добре.

На мен пък ми харесва повече интериора на 155, по-ръбат е, но е по-стилен. Въпрос на вкус ;). А материалите в Опел далеч не са по-добри, да не кажа, че са потресаващо зле.

Авторе, с писане по форуми няма да си избереш кола, обиколи няколко от набелязаните модели, качи се, покарай и вземи това, което ти харесва най-много. Темата стана спам генератор.

gorbi
17-12-2013, 10:32
...търся нещо по коМфортно с нормален разход в смисъл горе долу като на 155цата. и определено да го сцепвам от каране :) (градско и извънградско)

Ти написа мечтата на всяко живо същество с книжка на планетата... :)

- комфортна
- икономична
- нечупеща се
- евтина за поддръжка

kolev
17-12-2013, 10:59
1. В 166 се монтира JTD от малко по-ново поколение - 140 и 150 коня.
2. Капа с темпомат не съм виждал.
3. Капа с телефон не съм виждал.
4. Седалките на Капа са тип фотьойл, на 166 имат по-добра опора.
5. 166 се клати по-малко в завои.
6. Както казах - интериорът на Капа е като на кола от 80-те, на 166 е по-съвременен.

единственото предимство на 166 е че има цветен ИЦС

-при 166 за бензиновите мотори имаш избор между тс и в6. при капа имаш много по-добър избор на двигатели включително и турбо бензинови. жтд-то е с 5 коня по-слабо на хартия. и какво....
-капа има седан, комби и купе. като екстри освен стандартните - алкантара, седалки с подгрев , ел рег. и памет, круиз, ел.огледала, ел затъмняващи огледала, адаптивно окачване, ксенон,автоматична трансмисия,сервотроник и други
-возията и седалките - това е лимузина и трябва да вози като такава.
-дизайна на интериора и екстериора е субективен фактор.

reloading
17-12-2013, 11:18
Ти написа мечтата на всяко живо същество с книжка на планетата... :)

- комфортна
- икономична
- нечупеща се
- евтина за поддръжка

Що не написа само 164... :)

gorbi
17-12-2013, 18:09
Що не написа само 164... :)

Бе и аз я харесвам 164, ма дърти вече... Трябва се търси от немско, на чичо Ханс, на баба му неомъжената сестра - девствендърта мома, която я е карала 20-на хил.км. до селския магазин и в багажника освен бастуна, покупките, девствения пояс и резервното чене - нищо друго не е товарено...

reloading
17-12-2013, 20:53
Бе и аз я харесвам 164, ма дърти вече... Трябва се търси от немско, на чичо Ханс, на баба му неомъжената сестра - девствендърта мома, която я е карала 20-на хил.км. до селския магазин и в багажника освен бастуна, покупките, девствения пояс и резервното чене - нищо друго не е товарено...

ами не мисля, че ще намеря много запазена. Но със времето и като сменя това онова ще си дойде на място. Все едно моята не е дърта ама като се поддържа и прави постоянно :) си върви колицата и проблеми няма (е.... излизат от тук то там някой и друг но все пак) Какво искаш от кола за 1500лв :)

Бобби
18-12-2013, 00:38
След 155-та, говоря за 8 винтила...следващият дуракоустойчив мотор е жтд....пак 8 винтила....доказали се във времето....така, че помисли....една 156-ца дизел...няма да е зле....а и цените вече са надолу....

dimitar_vd62
18-12-2013, 00:41
Мда, верно е, макар че съм безинджия и няма са кача на печка.

Бобби
18-12-2013, 00:48
Мда, верно е, макар че съм безинджия и няма са кача на печка.
И аз така говорех...докато не се качих..:flirt:

dimitar_vd62
18-12-2013, 01:01
Ни моа бе човек, се едно да сменя бирата с фанта.

Бобби
18-12-2013, 01:22
Ни моа бе човек, се едно да сменя бирата с фанта.
Към фантата като прибавим водка,или нещо друго твърдо дет обичаш....ще видиш, че се получава....ама сега няма да те убеждавам....ще трябва проба...:drunk:

koolio
18-12-2013, 01:35
След 155-та, говоря за 8 винтила...следващият дуракоустойчив мотор е жтд....пак 8 винтила....доказали се във времето....така, че помисли....една 156-ца дизел...няма да е зле....а и цените вече са надолу....

Потвърждавам. Защо - вижда се в подписа. ;)

reloading
18-12-2013, 11:30
JTD хубав двигател обаче нещо разхода няма да ми допада.В смисъл при много км. Е доста важен разхода.

Бобби
18-12-2013, 11:59
JTD хубав двигател обаче нещо разхода няма да ми допада.В смисъл при много км. Е доста важен разхода.
В какъв смисъл няма да ти допада....?.....1.9 ще ти харчи макс 7-литра......в града, ако вземеш бензин + газ, като сметнеш се получава почти същата цифра за разход + повече капризи....:waving:

reloading
18-12-2013, 12:02
а извън градско....там нещата са други.. 2/3 от км са ми извънградско на седмица ако правя 500км то 350км са извънградско.

dimitar_vd62
18-12-2013, 12:03
Е нали уж дизелите харчат малко де, сума ти и теми има по въпроса.

reloading
18-12-2013, 12:06
е много съм го смятъл трябва да харчи под 5 извън градско за да гори колкото примерно кола на газ която дава 8-9 /100 газ.

koolio
18-12-2013, 15:48
2.4 JTD с умерено настъпване харчи 6 / 100. 1.9 трябва да е с половин литър надолу.

Чак такива тънки сметки ако искаш хубава и удобна кола ... А наистина газовата НЕ Е голяма далавера, каквото и да ти разправят. Еле пък ако им вдигнат данъка.

reloading
18-12-2013, 16:17
Да но като ги сравня 156 1.9jtd и 164ка 2.0 8в на газ. определено 156 нито е по-удобна като возия, евтина за поддръжка. за разхода може би да са на кантар въпреки, че не мисля по-скоро 164ката да дава по-нисък разход. А ако ги сравня 155 и 164, 164ката като возия е в пъти по-добра, вървежа си мисля, че ще е с една идея по-добър ако не същия, и разхода ще е горе-долу единтичен.

Бобби
18-12-2013, 17:15
Да но като ги сравня 156 1.9jtd и 164ка 2.0 8в на газ. определено 156 нито е по-удобна като возия, евтина за поддръжка. за разхода може би да са на кантар въпреки, че не мисля по-скоро 164ката да дава по-нисък разход. А ако ги сравня 155 и 164, 164ката като возия е в пъти по-добра, вървежа си мисля, че ще е с една идея по-добър ако не същия, и разхода ще е горе-долу единтичен.
Това са само мисли...:)))...коя кола харчи 7-8л. газ....?...може би трицилиндровата..:balloon:..карам служебна тоьота три цилиндра на газ и разхода в града и е 7 и малко + бензин за 400км. 7-8л...с газов инжекцион последна мода....та я ми кажи сега 164-та колко ще харчи....сложи и бензина, че на газ трудно ще палиш през зимата....и пак направи сметката спрямо дизела.....няма да ти говоря за честата смяна на филтри, загубата на антифриз като се кара на газ, по бързото износване на изспускателната генерация...и след една година при каране на газ особено при старите коли....гарнитурите започват да изпускат като разсъхнала се бъчва...различното топлино число при запалителните свещи....при бензина е едно, при газ друго, честите диагностики и настройки,от сорта на газ върви, на бензин не ще, и обратното, което пак е пари....и т.н....
Икономията изисква жертви:)))

syfer
18-12-2013, 20:01
Fiat Bravo 2000g 2.0 155 к.с. двигател да е VIS.Според мен подръжката е евтина слагаш инджикцион за 800 лева, един спортен филтър и си ти...колата е стабилна и е истребител според мен до колкото съм се возил и достатъчно широка а и най-важното...евтинка.

reloading
18-12-2013, 20:39
Това са само мисли...:)))...коя кола харчи 7-8л. газ....?...може би трицилиндровата..:balloon:..карам служебна тоьота три цилиндра на газ и разхода в града и е 7 и малко + бензин за 400км. 7-8л...с газов инжекцион последна мода....та я ми кажи сега 164-та колко ще харчи....сложи и бензина, че на газ трудно ще палиш през зимата....и пак направи сметката спрямо дизела.....няма да ти говоря за честата смяна на филтри, загубата на антифриз като се кара на газ, по бързото износване на изспускателната генерация...и след една година при каране на газ особено при старите коли....гарнитурите започват да изпускат като разсъхнала се бъчва...различното топлино число при запалителните свещи....при бензина е едно, при газ друго, честите диагностики и настройки,от сорта на газ върви, на бензин не ще, и обратното, което пак е пари....и т.н....
Икономията изисква жертви:)))

В думите ти има адско много истина. Докато дойде време ще мисля и за дизел но не мисля че JTD-тата са най-добрия избор. по скоро някое ТДИ от 90к.с. ще се справи по-добре.

VFTI
18-12-2013, 21:01
В думите ти има адско много истина. Докато дойде време ще мисля и за дизел но не мисля че JTD-тата са най-добрия избор. по скоро някое ТДИ от 90к.с. ще се справи по-добре.


Аз ти казах 155 1.9 ТД бре момче:biggringift::biggringift:

546
18-12-2013, 21:01
деу ланос 1,4 -8 V гори газ около 10 литр на 100 градско,7-7,5 извън града,става с обикновенно газово,евтини части,относително издържлива ходова част ,ако не се претоварва-но е грозна ,гадна за каране,тромава,бавна ,неудобна,гадни фарове,с малък багажник и с меки железни джанти.

Бобби
18-12-2013, 21:06
В думите ти има адско много истина. Докато дойде време ще мисля и за дизел но не мисля че JTD-тата са най-добрия избор. по скоро някое ТДИ от 90к.с. ще се справи по-добре.
:))))....както усещам при теб клони мнението на мнозинството за добрата немска кола....прочети ми подписа и вникни, какъв искаш да си ти....

Бобби
18-12-2013, 22:15
Аз ти казах 155 1.9 ТД бре момче:biggringift::biggringift:
Остаряла работа....тди е по добре, ама жтд-то кърти.....дано го разбере:)))

Mario_95
18-12-2013, 22:28
Абе не знам колко е скучно немското ама ТДИ-то напълно ми обърна представата за това какво е дизел :kicking:

П.П Не съм карал JTD просто отбелязвам за ТДИ-то конкретно :D

koolio
19-12-2013, 00:50
В думите ти има адско много истина. Докато дойде време ще мисля и за дизел но не мисля че JTD-тата са най-добрия избор. по скоро някое ТДИ от 90к.с. ще се справи по-добре.

С кое ще се справи по-добре?!?
Ако е ТДИ по-добре да е 101 или 110 коня. Харчи същото, но върви доста по-добре.
А за поддръжка - не е по-евтино, нито е по-надждно.

Scrapera
19-12-2013, 01:35
Това са само мисли...:)))...коя кола харчи 7-8л. газ....?...може би трицилиндровата..:balloon:..карам служебна тоьота три цилиндра на газ и разхода в града и е 7 и малко + бензин за 400км. 7-8л...с газов инжекцион последна мода....та я ми кажи сега 164-та колко ще харчи....сложи и бензина, че на газ трудно ще палиш през зимата....и пак направи сметката спрямо дизела.....няма да ти говоря за честата смяна на филтри, загубата на антифриз като се кара на газ, по бързото износване на изспускателната генерация...и след една година при каране на газ особено при старите коли....гарнитурите започват да изпускат като разсъхнала се бъчва...различното топлино число при запалителните свещи....при бензина е едно, при газ друго, честите диагностики и настройки,от сорта на газ върви, на бензин не ще, и обратното, което пак е пари....и т.н....
Икономията изисква жертви:)))
Че харчи, харчи. Ама за паленето колко грама бензин отиват? Паля на бензин и след 2-3 сек. вече съм на газ и работи перфектно. Сигурно 5лв бензин на месец, ако само се пали. Загуба на антифриз няма, за генерацията още не съм го усетил, но по принцип е така. За гарнитурите, моята се кара от 2005г. на газ и не личи нещо да е сменяно, освен тази на капака на клапаните. С другите неща съм съгласен. Икономията - майка на мизерията.

reloading
19-12-2013, 10:02
С кое ще се справи по-добре?!?
Ако е ТДИ по-добре да е 101 или 110 коня. Харчи същото, но върви доста по-добре.
А за поддръжка - не е по-евтино, нито е по-надждно.

101 коньовите са по-добри. Не съм сигурен, че ще ми допадне разхода на какъвто и да е дизел.

kolev
19-12-2013, 10:14
и тоя 1 кон на хартия автоматично те вкарва в по-високия данък.
дизел е оферта само ако имаш достъп до евтина нафта или зареждаш с фирмена карта или искаш от по-новите алфи.

reloading
19-12-2013, 10:55
данъка е до 101коня. не до 100 а за нафтата да. имам карта с 20ст. но само в Троян. Което ще рече че ще трябва да зареждам само там.. което е малко кофти :)

kolev
19-12-2013, 11:17
евтиния данък е до 100 к.с. включително. 101 к.с. е в горната категория и ти говоря за фирмена карта за зареждане, а не карта за отстъпка.
ти какво искаш от тая кола в крайна сметка. да е евтин кошник с евтина поддръжка и нисък разход или по-добра кола от 155. то и в 2-та случая няма смисъл да задържаш 155-цата.

reloading
19-12-2013, 11:39
Данъка е до 74KW на тея 101 коня са 74Kw.(Тоест нисък данък).Защо да не я задържам, харесва ми като кола. Но не става за ежедневен автомобил.

Много пъти казах че искам автомобил дори и да го наричате кошник. С който да се возя със сигурност ще се поддържа и ще се прави постоянно както моята 155. Въпроса е да е като разход близък до 155 , по-комфортна, и с по-мека возия. Не търся нещо скъпо защото не мога да си позволя кола за 5-6 000лв. Или по-скоро не мога да си позволя да извадя толкова пари на куп.

Доко
19-12-2013, 12:32
Кой прав, кой крив? ;-)

forza_italia
19-12-2013, 12:33
A защо 155-та не става за ежедневен автомобил ,че се налага да търсиш друга кола ?

VFTI
19-12-2013, 12:38
A защо 155-та не става за ежедневен автомобил ,че се налага да търсиш друга кола ?


Защото в неговите очи(както и в моите), тази кола вече е класика и трябва да се поддържа и използва като такава. А по дупките, гадните пътища и паркирането до олигофрени, да се използва друга кола.

forza_italia
19-12-2013, 13:13
Абе то ясно ама така се лишава от ежедневното каране на 155 ,което е най хубавото нещо в цялата работа. Аз лично от 5г. карам всеки ден моята и пак не ми се слиза от нея.... просто няма друга кола до 2-3000 лв дето да се кача с желание в нея,да не говорим да се измъчвам да я ползвам ежедневно . Не е лоша идеята 155 да си я пазиш в гаража и да си я караш веднъж в месеца примерно ,лошото е че ще караш през всички останали дни нещо като голф , астра и т.н ........ Предполагам Венци че ми схващаш мисълта и ме разбираш,ти поне знаеш за какво става въпрос щом след 155 си взе пак 155 :)

VFTI
19-12-2013, 19:12
Хехех напълно те разбирам и аз. Но мен лично всеки ден ми е все по-трудно да я измъчвам по дупките и простотията тук в София... Старата ми 155ца имаше мисия :boost: и отвратителен външен вид, и не ме притесняваше изобщо експлоатацията и ежедневно....дори всеки ден съжалявам, че я зарязах и не продължих да я малтретирам, пак адски здравото животно:wazuuup: .

Пак се отклоних. Имам съмнение, че трудно ще си намериш кола до 2-3хил лв. която да върши черната работа и все пак да става за автомобил. А дано де....

Защо не разгледаш Ланчия Либра 1.9 115к.с. дизел, комби....

thecleaner
19-12-2013, 19:48
Кой прав, кой крив? ;-)

В грешка си ;) Жокер: в големия талон пише в киловати мощността.

Kuku
19-12-2013, 21:16
Батки, 74 киловата са точно 100,64 конски сили, ТОЕСТ, закръглено в цяло число - 101 конски сили.
74 киловата ползват отстъпка :idea:

old alfist
19-12-2013, 21:31
Като, че ли, най-добре е нещо такова :

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/s403x403/1499652_667678363255049_537370604_n.jpg

Доко
19-12-2013, 22:40
В грешка си ;) Жокер: в големия талон пише в киловати мощността.

Ъ, ъ, не съм. 74х1.36= 100.64, а над 101 вече си с 74.26kW.
Калкулатора в нета не прави отстъпка, в данъчното не е ясно, не съм имал кола 101коня. ;-)

koolio
19-12-2013, 22:52
101 коня влиза в ниската ставка. През лятото баща ми купи едно Поло 1.9 ТДИ 101 коня, данъкът е под 100 лева със сигурност.

VFTI
19-12-2013, 22:53
Шкода Октавия 1 1.6 101коня също плаща малкия данък:crazy:

Доко
19-12-2013, 22:54
Значи 102 коня е набутка. :-)

Kuku
19-12-2013, 23:26
А именно 75 киловата ;)

Киловатите са водещи!!!

Бобби
19-12-2013, 23:55
Добре де....аз ще ви вкарам в размисли........на кола 129к.с...плащам 46,95лв. данък.......съвсем законо......:crazy:

Doomguy
20-12-2013, 00:07
Освен да е регистрирана с по-малко киловати или да е прехвърлена на инвалид, друга причина не виждам.

Бобби
20-12-2013, 00:13
Освен да е регистрирана с по-малко киловати или да е прехвърлена на инвалид, друга причина не виждам.
Не позна...съвсем реално си е регистрирана.....в моя талон няма киловати и е само един.....няма малък и голям....даже има печати от първите ГТП....:)))....в него пише марката модела и 1.8 twinspark

reloading
20-12-2013, 08:31
Не позна...съвсем реално си е регистрирана.....в моя талон няма киловати и е само един.....няма малък и голям....даже има печати от първите ГТП....:)))....в него пише марката модела и 1.8 twinspark

защото това със 74Kw е за коли мисля под 14години. над 14 години имаше някви още по-големи отстъпки и не важи дали си с катализатор или не..


а за дизела май ще мизерствам още някоя и др. година на газ :) колкото и проблеми да ми прави Роби ще ме изтърки с още една барака :)

Doomguy
20-12-2013, 09:18
Не, просто колата е купена и регистрирана доста отдавна, когато в талона не са се вписвали данни за мощността. А може и собственика да е минал по някоя тънка лайсна ;).

stelt
20-12-2013, 09:28
Не позна...съвсем реално си е регистрирана.....в моя талон няма киловати и е само един.....няма малък и голям....даже има печати от първите ГТП....:)))....в него пише марката модела и 1.8 twinspark



Ами така е, като си първи собственик :)

koolio
20-12-2013, 14:22
Тва хубаво, ама нали преди няколко години сменяха номерата и съответно талоните? Тогава как мина?

_power_
20-12-2013, 14:46
Тва хубаво, ама нали преди няколко години сменяха номерата и съответно талоните? Тогава как мина?
Може да си е със ''С'' табели не ''СА'':busted_cop: Тогава и талона е един и е сив и е като книжка :hump:...и в повечето случай ако не е ламиниран прилича на салфетка 10-та употреба :hvala:

koolio
20-12-2013, 16:48
Вярно, че такива бяха. :)

Бобби
21-12-2013, 00:21
Тва хубаво, ама нали преди няколко години сменяха номерата и съответно талоните? Тогава как мина?
Не преди няколко години...а преди 12г.ме принудиха да сменя номера....това беше 2001г. и пак ми дадоха от старите талони......все пак говорим за данаци.....а като сменяш номера не ходиш в общината......през 1992г. като ми я купиха бях бледен юноша.....дадох им талона и ми определиха този данък.....никаква измама не съм правил.....:unsure:....
п.п. преди беше с бял номер С9511АМ...а сега е С2846ВР със синя лента и BG на нея и бяло, зелено и червено.....

---------- Post added at 22:12 ---------- Previous post was at 22:10 ----------


Не, просто колата е купена и регистрирана доста отдавна, когато в талона не са се вписвали данни за мощността. А може и собственика да е минал по някоя тънка лайсна ;).
Да така е......и тогава ми се стори доста висок....защото другите плащаха макс 20лв........тънката лайсна е бюрократичната ни система...ама хайде да не говорим за нея...веднъж и аз да съм накяр от тая дъържава:)))

---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:12 ----------


защото това със 74Kw е за коли мисля под 14години. над 14 години имаше някви още по-големи отстъпки и не важи дали си с катализатор или не..


а за дизела май ще мизерствам още някоя и др. година на газ :) колкото и проблеми да ми прави Роби ще ме изтърки с още една барака :)
За колата която говоря е 95kw.....a ти си пееш една и съща песен:))))

reloading
23-12-2013, 19:10
Имам ново попадение. Един познат на пролет ще си сменя Лагуната. Тя е 97година 1.8 95-96коня. на газ. Някой да има наблюдения над такава? По негови думи била много евтина като части. А и се поддържа доста. Иска и 1500 лв. и най хубавото е ,че е от моя град няма да се занимавам с излишни разходи.
Мисля, че е добро попадение как мислите вие?

Doomguy
23-12-2013, 19:38
Взимай. Тези са доста прости и здрави, особено окачването. Хем не е съвсем слаба, хем е в малкия данък.