PDA

View Full Version : Премигване на километраж ??



roverbulgaria
15-12-2013, 09:55
Здравейте , колеги . От вчера жената е оборудвана с 147 :) . 2001ва година 1.6 TS . Останах много очарован от количката . Има : кожа , двузонов климатроник , CD, мулти волан , автопилот и др .
Въпросчетата ми са :
1. Вчера докато карах почна да премигва километража - показанията за изминати километри , нивото на фаровете ( левият часовник ) . Мигаше на равни интервали - не е нещо да кажем да губи връзка по дупки и т.н. Беше студено ако има значение . Предупреждаваше за заледявания по пътя ... После пък я карах и не мигаше ( беше по - топло май ) ....
2. Как се настройва това животно автопилота ? Първата кола с авто ми е и за това го гледам като голям камък :) . В движение ли се настройва или на место и т.н.
3. има го дразнещото скърцане от окачването ... кои тампони трябва да се сменят или напръскат с нещо за да спре да скърца - много се дразня , хубава кола с екстрите му с визията и скърца като каруца :cry::cry:.
4. препоръчително ли е да и сипя селения ?
Благодаря предварително за помоща колеги .
Извинявам се ако темата не е за тук ..

emzo
15-12-2013, 10:22
2. Даваш на Он, ускоряваш над 30км и натискаш +
3. тампони на горни носачи и на стаб. щанга, рядко и задни тампони на долни носачи.

roverbulgaria
15-12-2013, 10:53
Благодаря много колега ..

Mury
15-12-2013, 12:05
Мигането на километража означава,че боди компа губи връзка по КАН с накояй модул,трябва да се направи припознаване евентуално.............:spiteful::spiteful:

roverbulgaria
15-12-2013, 15:07
Имам някакъв проблем в пасажерското стъкло ..... свалих го и като го вдигах от модула на мойта врата , се вдигаше на интервали (равни) едвам едвам го вдигнах :) . Копчето в пасажерската нещо не е вред . Възможно ли е да е от там ? Това припознаване къде и как се прави ??

Mury
16-12-2013, 20:24
Имам някакъв проблем в пасажерското стъкло ..... свалих го и като го вдигах от модула на мойта врата , се вдигаше на интервали (равни) едвам едвам го вдигнах :) . Копчето в пасажерската нещо не е вред . Възможно ли е да е от там ? Това припознаване къде и как се прави ??

Прави се с компютър,а иначе прозорците ти са загубили настройките за автоматичния режим,трябва да се обучат :afro::afro::afro::afro:

roverbulgaria
17-12-2013, 08:46
Прави се с компютър,а иначе прозорците ти са загубили настройките за автоматичния режим,трябва да се обучат :afro::afro::afro::afro:
А , ще ми подскажеш ли как се обучават (или пак е с кабел и комп).

freespirit
17-12-2013, 15:37
3. има го дразнещото скърцане от окачването ... кои тампони трябва да се сменят или напръскат с нещо за да спре да скърца - много се дразня , хубава кола с екстрите му с визията и скърца като каруца :cry::cry:.


И моята като я взех скърцаше отпред. Видях, че маншончетата на долните шарнири бяха скъсани и шарнира като остане на сухо започва така да скърца. Пръснах им WD40 смазка вътре в маншона и изчезна скърцането... но това временно - после си купих нови носачи.

raiders
18-12-2013, 13:57
За носачите и скърцането си е "стандартно оборудване" на тези алфи, ако искаш всичко да е тихо трябва често да ги сменяш, което от опит показва, че си губи смисъла... да може да се пръскат отвреме на време с нещо, ако дразненето е толкова голямо. Караш смело докато не почне да тропа и смяната е наложителна!

pininfarina
18-12-2013, 13:59
А , ще ми подскажеш ли как се обучават (или пак е с кабел и комп).

С това в скобите се получава :-)

Mury
18-12-2013, 15:33
Прозорците на 147 се обучават като на всички италианки с автоматични прозорци.Тръгваш отгоре-сваляш до долу и държиш копчето натиснато 10 сек.,после обратното вдигаш до горе и държиш копчето 10сек..Имай предвид,че при 147 има екземпляри,на които пасажерския прозорец е автоматичен само на долу,нагоре не-не мога да си обясня защо,ма талянци кво да ги правиш.............:kicking::kicking::kicking::kic king:

roverbulgaria
18-12-2013, 16:32
Благодаря колеги .

lordliness
18-12-2013, 16:56
Пасажерския прозорец не е автоматичен нагоре с цел шофьора да не заклещи на някой главата или ръката.

Mury
19-12-2013, 21:24
Пасажерския прозорец не е автоматичен нагоре с цел шофьора да не заклещи на някой главата или ръката.

За да спестят един пинч сензор-тъпаци :wazuuup::wazuuup::wazuuup: