PDA

View Full Version : Въпрос за пералня.



dimitar_vd62
16-12-2013, 20:28
Имам следния проблем.От известно време пералнята ми, Самсунг, не може да върти прането, особено ако има хавлии.Барабана само се люлее насам натам.Не е хлабав ремък, натегнат е.Просто мотора няма сила да завърти даже и половин пране.Нещо разсъхнали кондензатори, щото не виждам надути такива.Преди да я разпарчладосам някакви идеи?

old alfist
16-12-2013, 20:41
Това само на центрофужене ли се случва или изобщо.

dimitar_vd62
16-12-2013, 20:47
Не само, изобщо.На центрофуга по-рядко щот маа водата.Иначе ако захапе центрофугата, има обороти.

old alfist
16-12-2013, 20:53
Имах такъв проблем, но беше само на центрофуга и се наложи да пренавият намотките на електромотора за бързото въртене, защото са два вида намотки за нормалното и бързото.

RUNNING WILD
16-12-2013, 20:53
както го обясняваш е за смяна на съединител :)

dimitar_vd62
16-12-2013, 20:59
Че какъв е шанса да се прецакат и двете намотки.Всащност на центрофуга тръгва първо бавно после включва на центрофуга.Да се наместило прането май.Тъй че май само бавните не могат да се развъртят при нормално количество пране.Едва ли не трябва да слагам само гащи, потник и чифт чорапи.

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:57 ----------


както го обясняваш е за смяна на съединител :)

Не е съединител, няма въртящ момент,ма кат не е дизел, умрели магарета има май.

RUNNING WILD
16-12-2013, 21:05
пери си на ръка бе батко,излез на двора пей си родопска песен претъркай с калъпа с сапуна простри па си легни,най безсмислената вещ за мене е миялната машина в нас има от зората на миялните бяха нещо невиждано едно време и майка ми се насъска и купи и така си седи,аз докато наредя чиниите или чашите ще ми се схване кръста от навеждане по добре си ги измия набързо,абе нема ли некоя бара да си купим една къща като остарея си перем мръсните гачи на воля у ряката.

Linkestis
16-12-2013, 21:09
Нагревателя в какво състояние е?

dimitar_vd62
16-12-2013, 21:12
Ми топли си, ама какво общо има.На ръка барабана се върти лесно, няма стържене, ако имаш пред вид цъфнал и изчанчен нагревател.Без ремък барабана се върти лесно без шумове от лагер.

Linkestis
16-12-2013, 21:20
От перални не вдявам много,сега съм със Зануси.Преди една година беше леко пробил нагревателя на Самсунга и барабана едвам тръгваше да върти.Може би му трябваше 10 мин да зацепи.Гаранционно смениха нагревателя щото нямаше наслагвания по него,странно ама..Работи близо 2 месеца и пак същата история.Разглобиха я пак и нагревателя пак беше пробит.Този път отказаха гаранцията,имало проблем с тока?!?!?!Купих си нагревател,сложих го въртя без проблем един месец.После познатата история тръгва да завърта мъчи се,мъчи се и спира.След малко се опитва на другата страна.Накрая се запали пералнята.Свалих капака за контролно и извадих нагревателя беше черен.Сега занусито по същия начин.Ама сложих стабилизатор щото при мен тока наистина е проблемен.Вече половин година върти без проблем.Ама един път я отворих и махнах нагревателя да го почистя.Вероятността при теб да е проблемен нагревателя е сигурно едно на хиляда,ама проблема ти е като моя.
Иначе съм си играл като е пълна с вода и дрехи на ръка се върти без проблем,пуснеш ли я на програма и умира.Иначе и при мен топлеше.

Zlobich
16-12-2013, 21:27
Ремъка е стегнат,а дали не приплъзва?
Ако ремъка е ок,най-вероятно е кондензатора.Подмениш ли кондензатора би трябвало всичко да се оправи.

old alfist
16-12-2013, 21:29
Трябва си майстор, но според мен основната причина е напрежението на тока, особено за разни по-претенциозни машини.

dimitar_vd62
16-12-2013, 21:59
Ремъка е стегнат,а дали не приплъзва?
Ако ремъка е ок,най-вероятно е кондензатора.Подмениш ли кондензатора би трябвало всичко да се оправи.

Не не приплъзва ремъка.Кондензаторитеа на външен вид изглеждат наред, тез дни ще ги подменя.Явно нещата опират до конденз.или намотка.Бърка ме това че понякога с нормално количество пране не го прави, понякога го прави този проблем и с малко пране.Демек не го проявява винаги, да кажем в 50-60% от случаите.И то от известно време насам, примерно 3-4 месеца.Имаме я от 6-7 години и не правила така дори и с много пране.Не е постоянен проблем, затова ме бърка да и поставя диагноза.Напрежението в момента е 227 волта.

dimitar_vd62
16-12-2013, 23:30
Пукната ремъчна шайба, ако може да се нарече шайба това нещо на оста на двигателя.Съвсем малко по голям диаметър от оста на мотора от някаква сплав като цам или нещо подобно, набита на миниотюрни шлици върху оста, като се натовари повечко приплъзва и от време навреме задира и върти.Утре ще дам на познат стругар да ми направи нова.

RUNNING WILD
17-12-2013, 09:33
човек знам че всичко се чупи и че не е до марката ама не съм фен на нищо на Самсунг,имал съм един техен телефон преди 10 години и той не можа да ме изкефи,за мене традиционно си правят "надути" неща спрямо качество и като дизайн са по средата.

old alfist
17-12-2013, 12:05
Дано да не са се заоблили шлиците, че тогава става сложно или с повече пари.

endeavour
17-12-2013, 13:47
Батка, смени кондензаторите като първа точка, ама се стягай за мотор. Симптомите ми навяват тая мисъл. Ако я пуснеш празна, със сигурност ще върти без грешка :grin:

dimitar_vd62
17-12-2013, 20:39
Дано да не са се заоблили шлиците, че тогава става сложно или с повече пари.

Ми не, ама за всеки случай оста я кербовах с един център и ся върви.Засега се оправи проблема, върти си нормално.Случайно я забелязах пукнатината, въобще не допусках такъв проблем.

nikolaaaay
17-12-2013, 22:31
Ми не, ама за всеки случай оста я кербовах с един център и ся върви.Засега се оправи проблема, върти си нормално.Случайно я забелязах пукнатината, въобще не допусках такъв проблем.
Як битовизъм те е налегнал. Акумулатори, перални...

dimitar_vd62
18-12-2013, 00:38
Ми няма пълно щастие.Ся чистя паркет щот ми хрумна че трябва да сменя холовата гарнитура точно за Коледа.