PDA

View Full Version : Търся съвет(помощ) - Загадъчен проблем с ГИ и бедна смес!



SilverArrow
17-12-2013, 08:57
От известно време при загрял ДВГ и при движение на газ, без натискане(с 50 км/ч) и 2000 об/мин на равен път ми светва чека на таблото и при диагностика показва бедна смес. Няколко пъти експериментирах с коефициентите за корекция на сместа в програмата на ГИ (Тамона Прогас-П), но безполезно. Винаги след калибровка след 10 км каране светва чекът за бедна смес.
Не знам читави майстори наблизо(Кърджали) и ако дадете насока къде да търся проблема ще е голяма помощ?

SilverArrow
19-12-2013, 15:22
Колеги, никой ли във форума няма опит с настройване на газов инжекцион? Очаквах поне някой и друг отговор...

emzo
19-12-2013, 17:27
Има, ама с това си вадят хляба :D

А и така, както си го описал ...

ecotronic
19-12-2013, 17:47
Такова нещо може да се получи от ниско изходно налягане на изпарителя. Добре е да се провери колко е.

SilverArrow
20-12-2013, 15:58
Според програмата е в рамките на допустимото, т.е. в зелената зона. 1,5 атмосфери доколкото помня.
Не съм специалист по темата и не знам как по-пълноценно да разясня. Правя всичко по настройването по указанията на проиводителя. Бензиновата и газовата крива на картата съвпадат идеално, всички параметри са в норма, и след 10-20 км каране, винаги на равно място, при постоянна газ, на 4 скоротст с 60 км/час светва чека на таблото.

svetlastf
20-12-2013, 18:31
Редно е преди да се прави калибровката на газ колата да се покара няколко дни на бензин и евентуално провери за грешки.

emzo
20-12-2013, 18:37
Чак няколко дни ... няма нужда.
Загрява я да отвори термостата, логва основните неща, вижда че всичко е наред и може спокойно да си настройва.
Ако на бензин не му работи сондата (примерно) на газ няма как да заработи :)

svetlastf
20-12-2013, 18:47
Ошашавено ЕКУ от кофти настроен ГИ едва ли ще влезе в норми при 10 мин работа на двигателя на празен ход :drinking:
Аз бих го ресетнал и покарал колата на бензин да се адаптира. Чак тогава настройка на ГИ.

emzo
20-12-2013, 19:16
Ошашавено ЕКУ от кофти настроен ГИ .....

Аз бих го ресетнал .....
Да, така (при такива условия) съм съгласен.

SilverArrow
21-12-2013, 09:34
Добре, така ще направя, ще го ресетна ще покарам на бензен, и дано стане.
А иначе при диагностика всичко й е наред сонди, сензори. Няма грешки при караане на бензин. Проблемът се появява само като се кара на газ. Затова и търся причината в газовите настройки.
Единственото, което ми хрумва вече е да не би де на уцелвам "бензиновия довпръск", ако е правилен израза. Програмата го определя 0,6 милисекунди при автокалибрация, но не знам това дали са актуалните стойности на бензиновото ЕКУ.

Nicky
23-12-2013, 15:24
В Кърджали има един член на клуб Волво който е много в час с газовите инжекциони. Никнейма му в клуба е "del" влез в клуба и му пиши на лични.
Според мен има омазано по цялостната настройка на ГИ и първо трябва да се настрой с изключено допълнително довпръскване на бензин и после да се включи като се прецизира зоната му на действие - но за всичко това след среща и консултация с "del".
Успех!