PDA

View Full Version : Обучаване на ключ - къде и колко ?



roverbulgaria
17-12-2013, 15:04
Здравейте , колеги . Системата е следната :) . Като взех колата , в дистанционното нямаше касетчицата с батерията . Отворих го и се оказа , че няма копченце едно и още едно там .... (разпоени са) . Взех от колега от тук друго дистанционно ( работи , свети ) . НО аджеба къде да отида да обучат дистанцииката да ми отваря и затваря колата .... Пин кода го нямам ...
Има ли начин изобщо или да не се занимавам ..
Мислех от новото да прехвърля липсващите части в старото но не ми се рискува ..
Благодаря за помоща предварително .

lordliness
17-12-2013, 15:11
Сложи си аларма.

emzo
17-12-2013, 16:44
Мислех от новото да прехвърля липсващите части в старото но не ми се рискува ...

Това трябва да направиш, ако не можеш сам в някой гсм сервиз :)

oem
17-12-2013, 16:56
Здравейте , колеги . Системата е следната :) . Като взех колата , в дистанционното нямаше касетчицата с батерията . Отворих го и се оказа , че няма копченце едно и още едно там .... (разпоени са) . Взех от колега от тук друго дистанционно ( работи , свети ) . НО аджеба къде да отида да обучат дистанцииката да ми отваря и затваря колата .... Пин кода го нямам ...
Има ли начин изобщо или да не се занимавам ..
Мислех от новото да прехвърля липсващите части в старото но не ми се рискува ..
Благодаря за помоща предварително .

Само един чип трябва да се разпои от старото и да се прехвърли на новото :)

Другия вариант е да се прочете пин кода от бодито и да се обучи :)

roverbulgaria
17-12-2013, 18:41
http://prikachi.com/images/676/6860676g.jpg
оградил съм местата дето липсват елементи .. Кое чипче трябва да се прехвърли ??? Мисля при познат в сервиз за компютри да го сменим , с поялниците дето са с топъл въздух ...

v_ananiev
17-12-2013, 19:03
Твоя ключ със колко бутона е ? На този си има 2 бутона . Тази платка мисля , че си има всичко за да работи .... Чипа за прехвърляне трябва да е този със 8 пина . Но нека и някой друг да потвърди , не съм на 100% сигурен ...

oem
17-12-2013, 19:16
Нищо не и липсва на платката. Прехвърлете първо 8 пиновия чип. Ако не тръгне прехвърлете и другия, ако пак не тръгне значи бодито си го е отипсало това дистанционно и трябва да се обучава.

roverbulgaria
17-12-2013, 19:34
Нищо не и липсва на платката. Прехвърлете първо 8 пиновия чип. Ако не тръгне прехвърлете и другия, ако пак не тръгне значи бодито си го е отипсало това дистанционно и трябва да се обучава.на новото дистанционно , там дето съм отбелязал си има елементи копченце и т.н. аз съм с 3 бутона - откл , закл, багажник .
http://prikachi.com/images/884/6860884R.jpg
мойто е лявото . Значи да прехвърля чипа с 8 пина а ако не тръгне и другия да сменя ..

oem
17-12-2013, 21:35
Най-вероятно нищо няма да стане. Тъй като старото дистанционно вече е забравено от бодито. Трябва да се обучи новото с пин кода. Не си играй да разпояваш нищо най-добре.

roverbulgaria
17-12-2013, 21:39
Най-вероятно нищо няма да стане. Тъй като старото дистанционно вече е забравено от бодито. Трябва да се обучи новото с пин кода. Не си играй да разпояваш нищо най-добре.колко цифри е пина ? В книжката на колата пише един 4 цифри и един към 20 цифри (ма той май е за музиката ) . Добре де има ли начин да се разбере тоя пин и да си обуча ключа ? Кажете какво да правя. Гадно е така като абориген отварям с ключа тая красавица :)

oem
17-12-2013, 21:50
5 цифри. Пише го само на картата.

roverbulgaria
18-12-2013, 10:42
В крайна сметка , мога ли да го обуча като нямам пина .. Някой може ли да го направи , препоръчайте ключар който да свърши работа ...

oem
18-12-2013, 11:11
Може. Сваля се бодито, отваря се, чете се пин кода от него и после с кода се обучава ключа с диагностичната апаратура.

i 147
19-12-2013, 21:51
аларма е решението!

ecotronic
19-12-2013, 22:15
аларма е решението!

Ако ще слага аларма само заради дистанционното, по-добре само дистанционно (http://constructor.bg/shop/product_info.php?products_id=12021).

dimitar_vd62
19-12-2013, 22:23
Да ти дам моето, прихваща всичко наоколо.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=82255