PDA

View Full Version : Нагар в мотора:За или против промивки



4ofito
19-12-2013, 09:10
Здравейте колеги,от 4 месеца съм с Алфа 156 и съм много вманиачен на тема глезене и потдръжка.Мразя нещо да не е наред нещо да скрацне да хлопне.Дотук съм налял 1000 лв. грубо.Остана едно нещо което ме дразни страшно много.Като сменях гарнитура видях,че вътре в мотора е голям леш ,много нагар мн нещо,много ме притеснява и много ме дразни.Въпроса ми е как да го изчистя - добавки ,промивки .... или каквото там трябва да се направи. + - на процедурите ....

d1lian
19-12-2013, 09:46
Просто сипвай само хубаво (скъпо) масло и всичко ще се оправи ;)

mordohy
19-12-2013, 09:59
Прави "нищо" , ама съвсем нищо!!!!!!
Тия отлагания се махат само при ремонт. Каквито и буламачи да слагаш, може само да паднат утайките и сети сде къде ще отидат?!
Правилно! Във филтъра, а после, понеже той ще се задръсти, ще се разходят по коляновия вал. разпределителните и като запушат маслената система, на тебе оставям да работи въображението!
Слагай добро масло, както те посъветва колегаста, но никакви миещи добавки!:bash:

code
19-12-2013, 10:15
Здравейте колеги,от 4 месеца съм с Алфа 156 и съм много вманиачен на тема глезене и потдръжка.Мразя нещо да не е наред нещо да скрацне да хлопне.Дотук съм налял 1000 лв. грубо.Остана едно нещо което ме дразни страшно много.Като сменях гарнитура видях,че вътре в мотора е голям леш ,много нагар мн нещо,много ме притеснява и много ме дразни.Въпроса ми е как да го изчистя - добавки ,промивки .... или каквото там трябва да се направи. + - на процедурите ....

Колега, напиши си в подписа каква ти е колата, щото за да разбера трябва да ти чета другите постове! По въпроса промивното масло чисти добре, лошото е, че в последствие може да тръгне теч или да се разхлопа двг, ако не е бил в добро състояние. На моя кола промивки не правя. Другият вариант е да я сложиш на газ - след 50 000км всичко вътре ще свети. :)

lordliness
19-12-2013, 10:19
Нагар се чисти като се качиш на магистралата и яко газ.