PDA

View Full Version : Проблем с ASR :(



gero_records
19-12-2013, 17:24
Здравейте колеги.... става въпрос за 156 Sportwagon,2.4JTD-150к.с...2002 год.....
Проблема е следният......
Отивам на диагностика заради ABS и ASR ( светеха и не работиха).... На диагностиката ми излезе грешка в ABS модила ( по-точно клапанчето) .......Смених цялата централа заедно с датчика ( клапанчето).......оправия-няма...... днес обаче забелязах,че преден десен датчик на АБС-а е поскъсан от протъркване.....отрязах кабела и ги свързах както са си по цветове...... АСР и АБС изгаснаха....всичко засега е ок.....,но при потегляне без значение рязко или постепенно, АСР-а започва да претриса и спира да работи.......с АБС няма проблем........
П.п след смяната на АБС централата не съм обезвъздушавал спирачките....възможно ли е проблема с АСР да идва от необезвъздушените спирачки или пак ще се пусна в някви филми?
Благодаря предварително!

stoqnkoto
20-12-2013, 00:15
След колко километра в час се усеща?

gero_records
20-12-2013, 07:02
След колко километра в час се усеща?


Усеща се още при самото потегляне. После дава грешка и се изключва сам....

myato
20-12-2013, 09:51
Усеща се още при самото потегляне. После дава грешка и се изключва сам....

Вземи електронният блок от старата централа и го монтирай на "новия" ABS, ако проблема е бил наистина механирен в клапана всичко трябва да тръгне.

gero_records
20-12-2013, 11:13
Вземи електронният блок от старата централа и го монтирай на "новия" ABS, ако проблема е бил наистина механирен в клапана всичко трябва да тръгне.

Какво ще рече електронният блок? Това цялото пластмасово черно нещо ли или само клапанчето?

myato
20-12-2013, 20:22
Какво ще рече електронният блок? Това цялото пластмасово черно нещо ли или само клапанчето?

Черното пластмасово.

gero_records
18-02-2014, 14:20
Направих го,но проблема си остава ....
Паля колата-няма нито една лампа "за грешка" да свети .....
Тръгвам плавно и още след 2 метра АСР-а прехърква и отнова светва лампата му ... С АБС-а нямам грижи .....
:crazy:

gero_records
18-02-2014, 16:54
На днескашната диагностика се оказа ,че сензора на волана се гевези .... Обаче къде точно се намира ?

Mury
18-02-2014, 17:48
Трябва да се ресетне датчика............и да се калибрира наново :waving::waving:

gero_records
18-02-2014, 17:50
Да , но къде се намира ... трябва ли да се сваля .... как протича "операцията" ..... :prescription:

Mury
18-02-2014, 18:05
С диагностика,намира се в конзолата с лостовете за мигачите и чистачките

gero_records
18-02-2014, 18:37
Цирка ще е голям :shutup:
Дано диагностика ми знае какво да прави ..... :crazy:

DJ Vladic
18-02-2014, 20:36
При мен е подобно положението. Две седмици след закупуване на колата, периодично започнаха да се изключват всички системи- ABS-ASR-VDC. Това се получи със застудяването на времето, снега и лошите условия, но съм я карал доста малко тогава. Понякога след гасене и палене си работеха системите, понякога не се оправяха. Също и в движение изключваха и включваха. Последните 2 седмици постоянно са изключени системите -ABS-ASR-VDC. Веднъж в движение ми изпищя и светна нещо Stop engine, и на компютъра показа ръчна, а лампата на ръчната на скоростомера мигаше, но бях с поляризирани очила и не можах да осъзная и погледна какво точно се случва, но се оправи след рестарт на Двг. Това го повтори при палене и изписа -EBD faiilure, Stop the engine. При рестарт на двигателя се оправи. Давайте някакви идеи който се е сблъсквал с такъв тип проблем. Закачихме я със Стелт на компа и не показа никакви грешки, което е още по-странно. Но ФиатЕкускана, който имаме, е някакъв демо и не му се доверявам напълно.
Също да кажа, че мерих напрежението с което зарежда алтернатора. При празен ход е 13.9 а при натисната газ е 14.1 Волта.

digitalundgrd
19-02-2014, 11:33
Акумулатора как е?

stelt
19-02-2014, 11:59
Не му е ясно състоянието на акумулатора, обаче тук в кучешките студове, на температури под -10, колата си палеше без проблеми.

gero_records
19-02-2014, 18:23
При мене вече всичко е ОК , благодарение на Mury

stoqnkoto
19-02-2014, 22:35
Изкарай я на магистралата и виж колко вдига, при мен се оправи
:)

DJ Vladic
20-02-2014, 16:13
Изкарай я на магистралата и виж колко вдига, при мен се оправи
:)

Ти шегуваш ли се? Като ѝ вдигнеш максималната скорост изчиства проблемите:hmm:
А може би като се изкъпеш гори по-малко....

DJ Vladic
20-02-2014, 17:28
Пичове, вижте какво намерих: http://forum.alfa156.net/forum/forum_posts.asp?TID=56817

Англичаните пишат интересни неща. Скоро ще започна с решаването на проблемите.

stoqnkoto
20-02-2014, 21:30
Ти шегуваш ли се? Като ѝ вдигнеш максималната скорост изчиства проблемите:hmm:
А може би като се изкъпеш гори по-малко....

Не! Като се изкъпеш не миришеш:spoko: Скоро имах такъв проблем и така си го реших. УСПЕХ :)

Mury
21-02-2014, 10:55
При мен е подобно положението. Две седмици след закупуване на колата, периодично започнаха да се изключват всички системи- ABS-ASR-VDC. Това се получи със застудяването на времето, снега и лошите условия, но съм я карал доста малко тогава. Понякога след гасене и палене си работеха системите, понякога не се оправяха. Също и в движение изключваха и включваха. Последните 2 седмици постоянно са изключени системите -ABS-ASR-VDC. Веднъж в движение ми изпищя и светна нещо Stop engine, и на компютъра показа ръчна, а лампата на ръчната на скоростомера мигаше, но бях с поляризирани очила и не можах да осъзная и погледна какво точно се случва, но се оправи след рестарт на Двг. Това го повтори при палене и изписа -EBD faiilure, Stop the engine. При рестарт на двигателя се оправи. Давайте някакви идеи който се е сблъсквал с такъв тип проблем. Закачихме я със Стелт на компа и не показа никакви грешки, което е още по-странно. Но ФиатЕкускана, който имаме, е някакъв демо и не му се доверявам напълно.
Също да кажа, че мерих напрежението с което зарежда алтернатора. При празен ход е 13.9 а при натисната газ е 14.1 Волта.

Я си провери бушона на АБС-а,на твойта кола би трябвало да не плюсовата клема отгоре,имат навика да клеясват,та даже и да горят без причина.:surrender::surrender::surrender::surrende r:

DJ Vladic
21-02-2014, 12:32
Не! Като се изкъпеш не миришеш:spoko: Скоро имах такъв проблем и така си го реших. УСПЕХ :)

:thumbup::Yeeeehaaa: Xaxaaxaxa :D

DJ Vladic
22-02-2014, 11:56
Пичове, на диагностика показа ляв датчик на оборотите. Тия дни ще го сменя. Вариантите да е прекъсната връзката по пътя се изключва защото по системите нищо не е бутано. Ще пиша другата седмица окончателно като реша проблема.

Mury
22-02-2014, 11:57
Пичове, на диагностика показа ляв датчик на оборотите. Тия дни ще го сменя. Вариантите да е прекъсната връзката по пътя се изключва защото по системите нищо не е бутано. Ще пиша другата седмица окончателно като реша проблема.

Огледай кабела на датчика за протривания,един некадърен майстор дето е барал окачването е достатъчен да обърка пътя на кабела,за да се протрие някъде.:roll2::roll2::roll2::roll2:

DJ Vladic
22-02-2014, 14:08
Огледай кабела на датчика за протривания,един некадърен майстор дето е барал окачването е достатъчен да обърка пътя на кабела,за да се протрие някъде.:roll2::roll2::roll2::roll2:

На пръв поглед от видимата част няма никъде протрито. Кабела е в цялоста си. Ако има нещо, то ще е навътре, което ще изисква монтаж-демонтаж на жицата. Мисля, че ще го заменя.

DJ Vladic
22-02-2014, 16:39
Гледам датчици в един сайт, който ми препоръча един познат. Каза, че цените били доста по-ниски. http://www.mister-auto.bg/bg/datchik-oboroti-na-koleloto/alfa-romeo-156-sportwagon-932-2-4-jtd-175kc_v17623_g412.html
Да гледам само тези датчици с ЕСП, нали? Или не.

DJ Vladic
27-02-2014, 16:44
Koлеги, реших си проблема със системите. Оказа се, че не е нищо сериозно и фрапиращо. Протрит кабела на датчика. Някой който изобщо не е бил наясно, е сменял нещо по предното окачване го е закрепил отпред на шенкела/носача(или каквото е там). Когато съм карал със 17'' нямаше проблеми, защото джантата е отивала по високо. Но с 15'' зимни веднага при неравностите е започнало да стърже. В резултат кабела е изстърган колкото жичка и респективно датчика не дава никаква информация. Просто мястото му е отзад, зад шенкела. Некомпетентни сервизи ти отварят работа, нерви и средства на вятъра. При смяната на гуми/джанти се заглеждайте от коя страна минават тези кабели, за да предотвратите такива проблеми.

Mury
27-02-2014, 17:48
Koлеги, реших си проблема със системите. Оказа се, че не е нищо сериозно и фрапиращо. Протрит кабела на датчика. Някой който изобщо не е бил наясно, е сменял нещо по предното окачване го е закрепил отпред на шенкела/носача(или каквото е там). Когато съм карал със 17'' нямаше проблеми, защото джантата е отивала по високо. Но с 15'' зимни веднага при неравностите е започнало да стърже. В резултат кабела е изстърган колкото жичка и респективно датчика не дава никаква информация. Просто мястото му е отзад, зад шенкела. Некомпетентни сервизи ти отварят работа, нерви и средства на вятъра. При смяната на гуми/джанти се заглеждайте от коя страна минават тези кабели, за да предотвратите такива проблеми.
Другият път ме слушай,не бързай да сменяш :hehe::hehe::hehe::hehe:

DJ Vladic
27-02-2014, 19:51
Другият път ме слушай,не бързай да сменяш :hehe::hehe::hehe::hehe:

Мъри, много ти благодаря за съветите. :bow:
Просто нямаше как да стане, без смяна на датчика и жицата с него, което с отстъпката ми излезе 84 лв. Не е малко, но се радвам, че само с това се разминах.
Между другото тоя кабел подлежи на поправка и се чудя кво да го правя. МИсля да го стегна и някой ако го иска да се споразумеем. Има начини за консервиране на връзката и да не попада влага и да не създава проблеми.

stelt
27-02-2014, 22:09
Ми що не си го отремонтира бре, ами си купи друг, хахахахаххаахах.

DJ Vladic
27-02-2014, 22:43
Ми що не си го отремонтира бре, ами си купи друг, хахахахаххаахах.

Не, предпочитам НОВ!