PDA

View Full Version : Странен проблем след 3500 об. минава на бензин



jelezniq
20-12-2013, 12:20
Проблемът е следният, когато карам на газ и настъпя след около 3500 оборота обръща на бензин все едно че няма газ а бутилката е пълна, проверил съм медната тръба от бутилката до газовия клапан отворих същия смених филтъра почистих вътре , изпарителя и филтъра след него всичко е на ред но проблема е факт и това си е, когато го форсирам на място стига до 6500 някаде и след това обръща пак на бензин видимо е че има недостиг на газ.....

ecotronic
20-12-2013, 12:25
Каква е уредбата?

emzo
20-12-2013, 13:08
Има няколко стратегии за обръщане на бензин:
- пад на налягането
- пад на температурата
- постоянно отворени газови инжектори
- умишлено обръщане на бензин след определени обороти
и др. и др.

Stefan84
20-12-2013, 16:17
Има вероятност някой газов инжектор да е заминал.

jelezniq
20-12-2013, 18:04
Газовата уредба е ZAVOLI слагана е в Севлиево,ако е инжектор би трябвало да не работи двигателя добре но си е наред до 3500 ускорява но стигне ли до там обръща на бензин,има недостиг на газ но откъде ве4е не знам

ecotronic
20-12-2013, 18:15
Приблизително при колко градуса обръща на газ? В момент в който обръща на бензин изпарителят добре ли е сгрят?
Мисля че трябва да се премери изходното налягане. Твърде вероятно е то да пада и следва да се намери причината за това.

Погледни бутилката дали не образува конденз в участъка над течната фаза.

emzo
20-12-2013, 18:32
Така, ако вече си чукнал 10к с тоз ГИ, сваляш изпарителя, разглобяваш го и махаш медните спирали, почистваш хубаво и повече не ги слагаш !
Ще трябва и настройка после.

Някъде имам снимки, за какво иде реч ....

http://s17.postimg.org/w9ikktxsr/2013_03_20_12_44_01.jpg (http://postimg.org/image/w9ikktxsr/) http://s17.postimg.org/6f8rv1xsr/2013_03_20_12_44_10.jpg (http://postimg.org/image/6f8rv1xsr/) http://s17.postimg.org/pydd4ewkb/2013_03_20_16_50_06.jpg (http://postimg.org/image/pydd4ewkb/)

jelezniq
21-12-2013, 09:27
Бях се обадил в сервиза където монтираха газовата,обясних за проблема и ме попитаха колко километра съм минал и аз им казах 18000 и ми препоръчаха да сменя филтъра в газовия клапан верно беше запушен смених го но без разлика след това пак същото,смъкнах изпарителя продухах го след това пуснах през него вода и си правя извод че ако това количество газ влиза в двигателя мога да взема растоянието от Лондон до България за отрицателно време,днес ще се опитам да отворя изпарителя и ще пиша отново дано от там да е проблема,благодаря предварително :big_bow_down:

jelezniq
21-12-2013, 18:20
Проблема е решен беше задръстен изпарител ще приложа и снимков материал като помощ ако някой има нужда благодаря на всички за помоща ...

emzo
21-12-2013, 18:22
Спиралите върна ли ги обратно ?

jelezniq
21-12-2013, 19:27
Почистих спиралите и ги монтирах отново защото те всъщност играят ролята на филтър и си представям само всичките тези боклуци къде ще отидат ако ги няма ,мисля че е по разумно да са там, тествах колата и сега всичко е наред

fade
21-12-2013, 20:17
хахаха... за първи път виждам такова нещо!
Изпарител с "вграден турболатор". Харесва ми идеята... много! Само дето газта тука не е баш от най чистите.
Чух и други версии за тия сериозни замърсявания между другото. Засега не смея да ги публикувам, защото хем ми се виждат малко като градска легенда, хем пък обяснението беше логично и идва от човек който е много навътре с газта. Опита ми с моят автомобил също го потвърждава. Ще го наблюдавам сега през зимата и напролет ще сменям тръби май!

Bobiuzunov
21-12-2013, 21:04
Ми сподели де,ако ще си предотвратим много главоболия от това,казвай какво знаеш.

jelezniq
21-12-2013, 22:03
Ще е добре ако споделиш ...

emzo
21-12-2013, 22:47
Почистих спиралите и ги монтирах отново защото те всъщност играят ролята на филтър и си представям само всичките тези боклуци къде ще отидат ако ги няма ,мисля че е по разумно да са там, тествах колата и сега всичко е наред


След 10 000км пак ще отваряш.
Спиралите не са филтър, но няма да навлизам в подробности.

jelezniq
22-12-2013, 15:18
Е честно казано ако на година изпарителя се отваря веднъж за почистване не ме бърка,мисля че е нормално за нашите горива а пък от друга страна ако тези медни спирали нямаха някаква роля нямаше да са там и за това предпочетох да ги монтирам отново,та всъщност каква е ролята на тези спирали ако не е тайна ?

ecotronic
22-12-2013, 15:32
Е честно казано ако на година изпарителя се отваря веднъж за почистване не ме бърка,мисля че е нормално за нашите горива а пък от друга страна ако тези медни спирали нямаха някаква роля нямаше да са там и за това предпочетох да ги монтирам отново,та всъщност каква е ролята на тези спирали ако не е тайна ?

Водят до по-добър топлообмен между газта и подгряващата изпарителя течност и до хомогенизиране температурата на газовата фаза.
Накратко - до по-ефективна работа на изпарителя.

jelezniq
22-12-2013, 22:51
:bravo: Благодаря

oem
23-12-2013, 08:56
Чистил съм такъв боклук и тогава спиралите хванаха пътя. Испарителя още работи без проблем.

emzo
23-12-2013, 09:20
Иначе изпарителя е добър (Nка на 170коня атмосферка, макс. пад 0.1 бар), трябва да се захване с гумен тампон за шасито, че вие и вибрира леко.
По принцип N са без спирали, а S със спирали. От там идва разликата в мощността. Първите Nки пуснати на пазара също са със спирали.

На практика разлика в темп. на изпарената газ на личния си автомобил не усетих.

jelezniq
24-12-2013, 02:53
При следващо чистене на изпарителя най вероятно ще пенсионирам спиралите :)

RUNNING WILD
25-12-2013, 09:19
абсолютно същтият проблем е и при мене като мине 3000 и малко и как настъпя и минава на бензин,от 3 години не съм чистил или сменял нищо,от 2-3 месеца е така аз мислих че е заради студа нещо да замръзва ама и през деня си го прави сега,е сега ще попрочета да видя какво сте написали.

Bobiuzunov
10-06-2014, 19:36
Айде да ползвам и аз темата,днес колата спря да работи на газ,тоест паля тя след 10 секунди минава на газ и веднага след това обръща сама на бензин,все едно няма гориво,а бутилката е наполовина пълна.Знам че така си е хвърляне на боб,но дайте някаква насока,иначе до края на седмицата ще се ходи в Сандански при газаджия,то е ясно.

ecotronic
10-06-2014, 20:08
Това може да е в резултат на задръстени филтри.

Bobiuzunov
10-06-2014, 20:55
Това да стане на един път,възможно ли е?До днес колата си работеше перфектно,а ГИ-то е обслужено преди 6-7К.

Bobiuzunov
30-06-2014, 21:32
Айде пак същият проблем,колата беше при газаджия но не откри нищо,защото колата още на другия ден си работеше без помен от проблем,до днес слезнах от колата и при следващото палене колата минава на газ и веднага обръща на бензин,все едно няма гориво.Само да отбележа че филтрите са сменени и не е явно в тях проблема.Аз си мисля или че е от копчето или някой клапан,този на евро сондата или този на редуктора,но още утре при газаджията докота не работи на газ,та той да види закакво става дума.

ecotronic
01-07-2014, 09:39
Провери добре връзката към температурния датчик на изпарителя. Може да обръща на бензин заради лъжливо отчитане на температурата му.

Bobiuzunov
02-07-2014, 10:12
Както и можеше да се очаква вчера колата си роботеше без помен от проблемите,но аз я оставих да я проверят и дано този път да намерят проблема.Други симптоми ако е от този датчик ще има ли Любо?

ecotronic
02-07-2014, 11:24
Този датчик мери температурата на изпарителя и когато тя достигне някаква зададена, примерно 40 гр, системата обръща на газ. Ако в резултат на загряването датчикът после подава лъжлива информация за ниска температура, системата обръща на бензин.

Провери реално дали изпарителят си е добре подгрят, когато колата работи на газ.

Ако не се подгрява добре ще започне да изстива при интензивно каране на газ и съответно може да обърне на бензин и поради таз причина.

emzo
02-07-2014, 14:40
Трябва ти кабел, софт и лаптоп.
И да гледаш, какво се случва.

Bobiuzunov
26-07-2014, 14:35
Най после разгадахме проблема,оказа се клапана на редуктора,почистихме го и сменихме бобинката за всеки случей и колата заработи перфектно.