PDA

View Full Version : ALFA 166 V6turbo въпроси?!



KOSTURO
26-12-2013, 14:06
От няколко месеца карам въпросната кола.Нов внос с метан.
Не върви като 205к.с. преди нея имах 164 турбо и сравнение с тази цепеше мрака.
Като и давам газ набира,усеща се турбото,но....,а бе не върви.Разхода също й е....10-12кг.метан.
Предполагам,че турбото е пътник,купих едно от колегата Distef4o,но то май е само за скраб има луфтове във всички посоки,а уш беше читаво.Сега разглобих едно БМВ Х5 3.0д и имам перфекна турбина GARRETT GT2260V,но няма нищо общо с мойта ТВ2538.

Сега въпросите:
-какво може да й е на тая щайга?!-какво да прегледам първо,зада стигна до проблема
-може ли да сменя двете турбини?!
-след напасване на фланеца и монтажа евентуално на ГТ2260 в Алвата ще трябва и РЕМП...къде може да го направят в и около София?!
-алфата е с колони само във вратите.Взех мид баси и за кората,но искам да ги свържа през усилвател.Прочетох темата по надоло,но....имам един 4х60вата как и от къде да дръпна кабели,за да свирне както трябва.

Благодаря предварително! И весели празници на всички.

1912
26-12-2013, 15:38
тая дизелова турбина по добре ми е дай на мен а с парите си купи някоя читава турбина за бензин поне на пазара има доста сега

code
26-12-2013, 15:50
От няколко месеца карам въпросната кола.Нов внос с метан.
Не върви като 205к.с. преди нея имах 164 турбо и сравнение с тази цепеше мрака.
Като и давам газ набира,усеща се турбото,но....,а бе не върви.Разхода също й е....10-12кг.метан.
Предполагам,че турбото е пътник,купих едно от колегата Distef4o,но то май е само за скраб има луфтове във всички посоки,а уш беше читаво.Сега разглобих едно БМВ Х5 3.0д и имам перфекна турбина GARRETT GT2260V,но няма нищо общо с мойта ТВ2538.

Сега въпросите:
-какво може да й е на тая щайга?!-какво да прегледам първо,зада стигна до проблема
-може ли да сменя двете турбини?!
-след напасване на фланеца и монтажа евентуално на ГТ2260 в Алвата ще трябва и РЕМП...къде може да го направят в и около София?!
-алфата е с колони само във вратите.Взех мид баси и за кората,но искам да ги свържа през усилвател.Прочетох темата по надоло,но....имам един 4х60вата как и от къде да дръпна кабели,за да свирне както трябва.

Благодаря предварително! И весели празници на всички.
Не знам колко трябва да върви 2,0 турбо, такъв мотор съм карал само на GTV и не беше нищо особено. :crybaby:На метан е нормално да е уморен там има някакви аванс процесори, които са много важни за вървежа. Като цяло колата е по-тежка с този мотор, бутилките са тежки, двг е спънат заради метана - та нищо чудно да върви колкото 2,0TS на бензин.:noooo:

Bobiuzunov
26-12-2013, 17:22
Не знам колко трябва да върви 2,0 турбо, такъв мотор съм карал само на GTV и не беше нищо особено. :crybaby:На метан е нормално да е уморен там има някакви аванс процесори, които са много важни за вървежа. Като цяло колата е по-тежка с този мотор, бутилките са тежки, двг е спънат заради метана - та нищо чудно да върви колкото 2,0TS на бензин.:noooo:

Абсолютно точно казано.Аз имам капа на метан и разликата с бензина е осезаема,като се има впредвид че колата ми е с МИ,но за ди сигурен първото което трябва да направиш е да я закачиш на комп,тя ще си признае сама какво и е,но ако турбинате ти е пътник тяга не очакваи.Загуба на масло имаш ли?

KOSTURO
26-12-2013, 17:35
Омаслен е кулера,но за 4-5м не съм доливал масло.Бутилките са доста и тежки,но пак....!
164 ми беше 178 к.с ако не се лъжа и сравнение с тази е като Ферари.Закачах я 2 пати и все софта за моя мотор го нямат.
Турбините за бензин....Някоя малко по-голяма от тази като модел.....?!

Bobiuzunov
26-12-2013, 19:46
Кулера няма как да не ти е омаслен,това не е страшно.На първо време си намери качествен диагностик,тук във форума има много кадърни момчета.Далече си ми иначе и аз имам Fiatecuscan.

KOSTURO
26-12-2013, 22:41
Утре ще ходя да я качат на диагностика.Има и едно момче което се занимава с електроники на коли и е фен на фиат....ще мина и през него,че доста пъти ми е помагал с баварците и мечоците.
Издирвам и турбини из нета за всеки случай,но оргиналните все продадени или с луфтове.Кажете някой модели..
Да считам ли,че щтом не пипа маслото е добре?!А да днес при работа на място дръпнах лоста на уестгейта и почна да издава странни шумове...
А това с музиката....?!

ecotronic
26-12-2013, 22:55
За музиката, най добре да изведеш линейни изходи от радиото от най-горната - шарената букса:

Plug C
1 - Lineout, rear left
2 - Line out, rear right
3 - AF ground
4 - Line out, front left
5 - Line out, front right
6 - Terminal 30 for amplifier

Не знам, какъв ти е точно усилвателя, но аз бих закачил задните говорители от вратите с тези под задната кора на един канал, ако го понесе.

Иначе фабричното изпълнение при което има говорители под задната кора е с 6 - канален усилвател, като задните 2 са оразмерени като субуферни.

Boby
27-12-2013, 11:50
Спри метана, откачи акумулатора за 1 час, закачи го и карай 200км само на бензин. Ако тогава пак не върви както трябва търси някакви проблеми.

KOSTURO
28-12-2013, 08:44
Ще пробвам при първа възможност,че съм с изгоряла бенз. помпа Тук на никой не му се занимава да вади бутилките,за да я смени.Единственият който се нави каза да отида "напролет".Вчера гаварих с едно майсторче ФИАТ-фен и каза да я закарам понеделник да я погледне.Дано тръгне тая барака да върви,че ми писна.

KOSTURO
02-01-2014, 17:24
Днес след 3 ходения при диагностик пак ме прехвърлиха за утре.
Бях в сервиз където да погледнат колата ,но имах работа и само консултация......Като казах,че съм сменил свещите с такива от 6лв направо ме изгониха :big_whoops:.Приятелчета са ми и казаха,че няма как турбо кола да върви с обикновени свещи.Казаха че с платиниеви от 25лв щяла да стане друга кола.Смених ги още същия ден като я купих защото менеше оборотите.В магазина само ме попитаха има ли газ и нищо друго......този в сервиза нищо не каза.-само дето сменените свещи ни бяха в багажника.
Аванс процесор и други подобни има.Така си дойде от Италия.Взех я нов внос и до тук само нерви и изваждане

Bobiuzunov
02-01-2014, 18:23
Днес след 3 ходения при диагностик пак ме прехвърлиха за утре.
Бях в сервиз където да погледнат колата ,но имах работа и само консултация......Като казах,че съм сменил свещите с такива от 6лв направо ме изгониха :big_whoops:.Приятелчета са ми и казаха,че няма как турбо кола да върви с обикновени свещи.Казаха че с платиниеви от 25лв щяла да стане друга кола.Смених ги още същия ден като я купих защото менеше оборотите.В магазина само ме попитаха има ли газ и нищо друго......този в сервиза нищо не каза.-само дето сменените свещи ни бяха в багажника.
Аванс процесор и други подобни има.Така си дойде от Италия.Взех я нов внос и до тук само нерви и изваждане

Е какво изваждане?Ако смяната на свещи го имаш за изваждане ти давам веднага приятелски съвет,сменяй колата щото 166-та си иска сериозна подръжка.
П.С тези в магазина нещо за ВИН не са ли чули,така едно време се слагаха какви и да е свещи на Москвичите.

lordliness
02-01-2014, 18:39
Е какво изваждане?Ако смяната на свещи го имаш за изваждане ти давам веднага приятелски съвет,сменяй колата щото 166-та си иска сериозна подръжка.
П.С тези в магазина нещо за ВИН не са ли чули,така едно време се слагаха какви и да е свещи на Москвичите.

тя ще си върви и с евтините свещи, просто ще трябва да се сменят след 20 000 км.

Bobiuzunov
02-01-2014, 19:48
тя ще си върви и с евтините свещи, просто ще трябва да се сменят след 20 000 км.

Да това е така,но V6 си е приключение смяната на свещи и не си струва икономията.Друго което забравих,колега нали каза че бензиновата помпа ти е изгоряла и колата не работи на бензин,моя съвет е направия първо да работи на бензин и тогава ще видиш накъде ще вървят нещата.

lordliness
02-01-2014, 20:01
а и като крайна цена, ако го сметнеш няма кой знае каква икономия :) може и по- скъпо да дойде

Doomguy
02-01-2014, 20:34
Аз съм с Бош и Шампион свещи и мотора си работи съвсем нормално.

KOSTURO
03-01-2014, 08:59
Под изваждане нямам предвит едните свещи.Почти не остана нещо което да не съм сменил по нея и все си не върви и все тропа.Предполагам майсторите карат на налучкване,но пак.....ВЪНШНИ,вътрешни накрайници,тампони,биалетки и......останаха само горните предни носачи да сменя.
За вървенето ходи 5-6 пъти на майстор и пак нищо,свещи,центровки....!Исках да ми сменят помпата,но на никой не му се свалят 3 бутилки.Човека който се нави днес каза че ще я провери по схема и кои кабели са нейните,за да я пробва ръчно.Фитнеса с бутилките да е в краен случай само.
Тази ми е 6-7 Алфа и определено 8-ма няма да има.Относно подръжката свикнал съм с цифроманията.

Doomguy
03-01-2014, 09:05
Явно си попаднал на дарак. Явно не си попаднал и на майстори. Това не е Опел или VW. Марката с нищо не ти е виновна, до момента сам си си виновен. Съжалявам, но е така.

Boby
03-01-2014, 09:23
Свещи НЖК за този мотор струват 4лв/бр. в Тех-ко. Карам вече 50000 с тях без никакъв проблем и на бензин и на газ. Сменят се за 15 минути като се сваля единствено декоративния капак на предната глава на четири шестограма!

Fr0sT
03-01-2014, 10:50
Колега гледам си от София, закарай я в някой от форумните сервизи пък тия твоите майстори ги остави да си оправят немските кошове.

KOSTURO
03-01-2014, 17:26
След диагностиката....Една единствена грешка:Турбо-капут!!!И бензинова помпа дала фира.
За кола без турбо върви добре само няма старт.На 3-та 150-160км/ч преди 6000об/мин.
Относно разхода освен,че невърви и я газя повече и затова харчи се оказа ,че за двата дни в авто къщата е побългарена....ламда контрола е фиктивен само.Някакъв газаджиски тунинг и е правен.....
Сега остава да продам турбото от Х5-цата и да взема за 166.И току виш почнала да ми харесва Алфата.
Идеята със свещите....просто тези се сменят по-често от иридиеви-титаниеви или каквито са и не е проблема в тях както ме убеждаваха вчера.Утре ще ходи на газаджиски доктор да й навържат всички системи и остава да да чака новото турбо!

Bobiuzunov
03-01-2014, 21:25
Явно си попаднал на дарак. Явно не си попаднал и на майстори. Това не е Опел или VW. Марката с нищо не ти е виновна, до момента сам си си виновен. Съжалявам, но е така.

Точно така мисля и аз,ако накрайниците са ти сменени слагай два горни и два долни предни нови носача и колата ще стане ТОП.Не трябва да има и грам тропане ако всичко е наред.Виж за скърцане може да говорим,но смея да твърдя че 166-та има добро окочване.

KOSTURO
03-01-2014, 23:56
Тампоните на долните носачи ги смених заедно с накрайниците и маншоните.Днес мина на поредния оглед и казаха двата задни тампона за смяна.Горните носачи не ги хванаха,но аз съм сигурен за тях....просто няма какво друго да е.Имам някакви излишни 230лв и би трябвало да ме оправят за тропането.Турбото ще почака.Отзад мисля да слагам полиуретанови тампони (http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.polyurethan.me%2Fother.htm&ei=qi_HUtmcEo3eygPy7IFY&usg=AFQjCNF2Lhl0YgdXfdPMP3Yx9-FdgfpM7Q&sig2=TVthTnFcTYEbmiRlzpLSdw&bvm=bv.58187178,d.bGQ)

доста скърцали,но пък били почти вечни спрямо гумените.http://www.polyurethan.me/166.htm

И

Bobiuzunov
04-01-2014, 09:23
Полиуретана не се разбира хич със задното окачване и аз съм твърдо против.Слагай стокови за да не те боли главата след това.Има теми за това потърси с търсачката.

KOSTURO
04-01-2014, 10:23
Аз точно за задното исках да са полиуретанови,защото се разбива най-много особенно тея скърцащите-селенови втулки.Преди 2 месеца цената им беше 18лв сега 30лв/бр явно има търсене.Както обикновенно става в България вместо цената да пада се дига при търсене.Ужас.
Днес ще обиколя авточастите,зада сравня цени и марки.Ще направя и опит да проверят тампоните на предни горни носачи...ако са здрави да минат само с рециклаж на шарнира ако не нови гледах по 89лв на SWAG май се пише.
Преди всичко това обаче утива на газаджия да ревизира метана.На зглобката на делитомера няма уплатнение и има луфт което значи,че и малкото въздух бутан от турбото бяга по трасето и карам 2.0 турбо 130 коня макс :yes: .Поне да ги посъживя до 150 пък като тръгне бензина и турбото ще гледам за примоции на някое дино :crazy: и или ще й стана фен или ще си карам 730д-то а алфонсо утива при нов собственик.

Boby
04-01-2014, 14:59
Ти да не си взел една сива с черен кожен салон от една заложна къща в Люлин?

Bobiuzunov
04-01-2014, 16:07
Да за шарнирните втулки си прав за цената,но има разлика и в качеството.Полиуретана буквално изяжда елементите на задното окачване,такаче те съветвам да го забравиш като вариант.

KOSTURO
05-01-2014, 10:24
Слагам обикновени тампони и в сервиза така ме посаветваха.
Не е с кожен салон алфата,но може и същата да е на транзитни номера ми я докараха.
Събота ще я разглабят основно газовата инсталация и ще подменят каквото трябва.Карам доста и разлика от 5лв/100км ще ми избие ходовата час и сменената турбина за 3-5месеца.

Някой имали идея дали може да събере 245/45R17 гуми отзад и отпред.Сега съм с 215/50 отпред и 225/45 отзад видимо има разтояние,но......!По документи дават че 235/45 би трябвало да нямат проблем.Изпаднаха ми много добри гуми 245/45 и се чудя дали да не ги купя за лятото.

Музиката още не съм я пипал.Сложих колони отзад и прекарах кабели от дясната страна до пд жабката,но никой не се наема да ми спои едни изводи за жак или УСБ.Предлагат ми някаква ибейска платка за 150лв с изводи и дирекна букса за ICS.Няма ли някой разбиращ и можещ колега?!

Linkestis
05-01-2014, 10:44
...Някой имали идея дали може да събере 245/45R17 гуми отзад и отпред..

Не,стават и 20 цола, но до ширина 235.
17 максимума е 235/45/17

KOSTURO
07-01-2014, 11:17
До тук добре.Тампоните са купени.Събота влиза в бокса за цялосно разглобяване на газовата уредба и слагане и подменяне на каквото трябва.Само за въздушния филтър се двуомя....Оргинален хартиен или спортен с карбоновя кутия TX.Газаджията е твърдо против спортния,а момчетата от сервиза са с 2 ръце ЗА!?????

Bobiuzunov
07-01-2014, 21:51
Всеки сам си решава,аз определено не бих монтирал спортен филтър,но ти си знаеш.

KOSTURO
08-01-2014, 21:15
Филтъра е поръчан,обикновен за 15лв.Тампоните също трябва да дойдат утре и остава да успея да ги сменя преди петък.
Намерих и едно що-годе читаво турбо което ще се пробваме с един фр. да сменим и .....дано стане кола от това!

KOSTURO
10-01-2014, 10:30
Тръгвам към сервиза за ремонт на ход.част и смяна на турбо.Както и преди колегата дистефчо 4-ти ден не отговаря и явно не е пратил бензиновата помпа и стъклоповдигача....Бензинова помпа другата седмица както и пренареждането на газта.Малко съжалявам,че взех бикновен филтър,но....
Някой знае ли къде да гледам за номер на боята?!

Scrapera
10-01-2014, 10:56
Като отвориш багажника, на задния капак.

Boby
10-01-2014, 10:56
Успех с ремонтите!

Кода на боята е на задния капак в долен ляв ъгъл.

KOSTURO
11-01-2014, 11:04
Мерси колеги.След малко ще проверя кода и ще ходя да проверя и боята как върви,че тавана е с паднал лак и много ме дразни.

Boby
11-01-2014, 12:43
Ако отидеш в Ppg ще е същия цвета, но ако е на друго място кода на боята + колата задължително.