PDA

View Full Version : на коледа стават чудеса :(



inLOVEwith159
26-12-2013, 19:51
от три месеца сам горд собственик на 159 1.9 JTDm. и така с кеф си навъртях около 10000км и всичко беше добре и днес......... много неща накуп :small_cry: . първо по някаква странна причина ми се отлепи от предния прозорец огледалото за задно виждане, откачих буксата и го свалих, въпреки че ми изписа две глупости на борда..... след около две часа си карам и ми изписва ASR unavallable, VDC unavallable, Hill holder unavallable, след още малко стрелката на горивото започна да се чувства коледно и да мига сякаш няма дизел и стана хубаво понеже колата изгуби мощност и започна да претриса в ниските, на място развива точно 3000 оборота........ и най-хубавото е, че съм за една седмица в Гърция.... ако някой се е сблъсквал с подобно нещо моля помагаите..... съмнявам се да не е някои датчик за нивото на горивото и да подава на компа че няма нафта и той подава икономично гориво.... незнам какво и стана изведнъж :crybaby:

thecleaner
26-12-2013, 19:59
от три месеца сам горд собственик на 159 1.9 JTDm. и така с кеф си навъртях около 10000км и всичко беше добре и днес......... много неща накуп :small_cry: . първо по някаква странна причина ми се отлепи от предния прозорец огледалото за задно виждане, откачих буксата и го свалих, въпреки че ми изписа две глупости на борда..... след около две часа си карам и ми изписва ASR unavallable, VDC unavallable, Hill holder unavallable, след още малко стрелката на горивото започна да се чувства коледно и да мига сякаш няма дизел и стана хубаво понеже колата изгуби мощност и започна да претриса в ниските, на място развива точно 3000 оборота........ и най-хубавото е, че съм за една седмица в Гърция.... ако някой се е сблъсквал с подобно нещо моля помагаите..... съмнявам се да не е някои датчик за нивото на горивото и да подава на компа че няма нафта и той подава икономично гориво.... незнам какво и стана изведнъж :crybaby:

Токовете виж, акумулатор, клеми и т.н.

ivaylo
27-12-2013, 17:25
Здравей колега . На мен ми звучи като наводнено ЕКУ. Ако е валяло скоро или някакси се е намокрило може от него да ти прави проблеми . Провери го и ако има вода, почисти го със четка и спирт .

inLOVEwith159
27-12-2013, 18:43
Здравей колега . На мен ми звучи като наводнено ЕКУ. Ако е валяло скоро или някакси се е намокрило може от него да ти прави проблеми . Провери го и ако има вода, почисти го със четка и спирт .

Мерси колега, утре ще пробвам варианта с ЕКУ, защото същия ден когато ми го направи валя.... днес свалях акумулатора за 3-4 часа и нищо...... много помнят тези италиански машини :mrgreen:

Mury
27-12-2013, 18:43
Акумулатор :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

inLOVEwith159
27-12-2013, 22:24
Акумулатор :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Ще пробвам и варианта с акумулатора утре, да сложа друг, но ...... ми е малко странно какво общо има той със стрелката на горивото която при контакт преди да запаля показва реалното ниво на горивото (над половината) а след като запаля пада долу и започва да мига сякаш няма никакво гориво и може би подава грешно на ЕКУто и то започва някакъв икономичен режим?
П.С. на място развива до 3000 оборота и поддържа 750-800 оборота със странно тресене на двигателя, което си обяснявам с ниски обороти

Z:)m
28-12-2013, 13:43
Ще пробвам и варианта с акумулатора утре, да сложа друг, но ...... ми е малко странно какво общо има той със стрелката на горивото която при контакт преди да запаля показва реалното ниво на горивото (над половината) а след като запаля пада долу и започва да мига сякаш няма никакво гориво и може би подава грешно на ЕКУто и то започва някакъв икономичен режим?
П.С. на място развива до 3000 оборота и поддържа 750-800 оборота със странно тресене на двигателя, което си обяснявам с ниски обороти

Има вероятност да се е скапал алтернатора (динамото) и поради това акумулатора ти пада. При падането на заряда на акумулатора се появяват точно тези симптоми, които ти описваш.

inLOVEwith159
30-12-2013, 14:45
Оказа се че буксата която влиза в трета дюза по някаква причина е леко размърдана и с леко наместване колата заработи както трябва. До какво може да доведе някаква буксичка..... :shocking:

nicola 59
30-12-2013, 22:57
от три месеца сам горд собственик на 159 1.9 JTDm. и така с кеф си навъртях около 10000км и всичко беше добре и днес......... много неща накуп :small_cry: . първо по някаква странна причина ми се отлепи от предния прозорец огледалото за задно виждане, откачих буксата и го свалих, въпреки че ми изписа две глупости на борда..... след около две часа си карам и ми изписва ASR unavallable, VDC unavallable, Hill holder unavallable, след още малко стрелката на горивото започна да се чувства коледно и да мига сякаш няма дизел и стана хубаво понеже колата изгуби мощност и започна да претриса в ниските, на място развива точно 3000 оборота........ и най-хубавото е, че съм за една седмица в Гърция.... ако някой се е сблъсквал с подобно нещо моля помагаите..... съмнявам се да не е някои датчик за нивото на горивото и да подава на компа че няма нафта и той подава икономично гориво.... незнам какво и стана изведнъж :crybaby:

Колега 159 си е с коледно настроение цяла година,и лампичките си светят постоянно,другия път като купуваш кола се насочи към стара алфа ако държиш на марката,или си търси нещо немско.Поздрави.

Scrapera
31-12-2013, 00:10
Колега, те класическите пак с коледно настроение.
http://www.alfaroma.it/wp-content/uploads/2012/05/check-control-75-alfa-roma-01.jpg
Със сигурност знаеш как готино мигат лампичките, и на кой модел е този чек. И на кой му дреме? :naughty:

nicola 59
31-12-2013, 01:49
Колега, те класическите пак с коледно настроение.
http://www.alfaroma.it/wp-content/uploads/2012/05/check-control-75-alfa-roma-01.jpg
Със сигурност знаеш как готино мигат лампичките, и на кой модел е този чек. И на кой му дреме? :naughty:

Да ма на тоя модел всички лампи се гасят без пари.

А на 59 и с много пари пак не можеш да ги загасиш

МИТАКА1654
31-12-2013, 13:04
или си търси нещо немско.

Те па щото са цъфнали.Същите лайна са и те!

rusiq86
31-12-2013, 14:15
Е как бе немските са много арни:
- един мерц 2008 170кс дизел си изкара буталата през капака на 7000км от магазина.
- друг мерц 2011 пак дизел за 50к км 3 пъти с отварян двигател.
- бмв 2007 със скъсана верига на 60к км...

Читави са, и трите коли са на един човек...тоя или има черна магия или просто са страшни.
п.с. Сега кара лексус хибрид, и за немско не ще и да чуе :)

nicola 59
31-12-2013, 14:44
Е как бе немските са много арни:
- един мерц 2008 170кс дизел си изкара буталата през капака на 7000км от магазина.
- друг мерц 2011 пак дизел за 50к км 3 пъти с отварян двигател.
- бмв 2007 със скъсана верига на 60к км...

Читави са, и трите коли са на един човек...тоя или има черна магия или просто са страшни.
п.с. Сега кара лексус хибрид, и за немско не ще и да чуе :)

Така е колега ,аз лично ще си зарадвам грешната душа с едно Ауди на пролет,па каквото покаже ,ако трее ще го калема с жигулови бутала.

Бях си наумил 530 хд ,ма Мноо ме кефи Ауди ,и ще се напъна,да му скоча на педалите,миналата седмица изпуснах едно перфектно,на супер цена,ма пусти пари,все липсват.Здраве да има.

Натискаи Византиеца ,че луди хора има мноо,ма богати и луди са кът,издаваи каляската докато можеш,че догодина трее ти я пишат в паспорта,като доведена дъщеря.

radostin_ivanov
31-12-2013, 15:29
Гоуем си.

Mury
31-12-2013, 15:38
Чичо Кольо пак ли вилнеее,аз вече не му чета простотиите,не ща и да ги виждам............:rtfm::rtfm::rtfm:

nicola 59
31-12-2013, 15:50
Чичо Кольо пак ли вилнеее,аз вече не му чета простотиите,не ща и да ги виждам............:rtfm::rtfm::rtfm:

Мятаи ми ника в игнор листата,и пеи сърце,на пролет ако минеш през Апенинската земя ще се напием заедно

giliev
31-12-2013, 16:39
Пич, нямам честта да те познавам, но наистина си мнооого Як. От както чета постовете ти не изпускаш момент да дразниш феновете на Алфа 159 в този форум. Рядко съм срещал такова постоянство. Истински бих ти се възхитил, ако си толкова последователен във всички начинания. Доколкото разбирам живееш в Италия и се занимаваш с автомобили. Няма как да мислим еднакво - за теб това по - скоро са пари, а за нас емоция, колкото и глупаво да ти звучи. Лично аз Не бих си купил немските аналози на 159, като една от причините е, че за всички селски тарикати, говорещи нечленоразделно, пишещи дума от две срички с четири правописни грешки, даващи "волумето на чалгата на мах" мечтаят да показват с "немецо" благоденствие, статус и престиж.
Не споря за технологичните качества на споменатите от теб автомобили, още повече, че според мен ти си по - наясно, но мисля, че не можеш да оспориш, че високият клас е въпрос и на стандарт, за да го поддържаш. А в БГ всички се мислят за "Големи" и не си плащат сметките. Нищо лично в поста, споделям мнение !!!
Весело посрещане на Новата Година на Теб и Всички Съфорумци !!!

---------- Post added at 16:39 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

Извинявам се, Никола посланието е насочено към теб !

Mury
31-12-2013, 16:52
Пич, нямам честта да те познавам, но наистина си мнооого Як. От както чета постовете ти не изпускаш момент да дразниш феновете на Алфа 159 в този форум. Рядко съм срещал такова постоянство. Истински бих ти се възхитил, ако си толкова последователен във всички начинания. Доколкото разбирам живееш в Италия и се занимаваш с автомобили. Няма как да мислим еднакво - за теб това по - скоро са пари, а за нас емоция, колкото и глупаво да ти звучи. Лично аз Не бих си купил немските аналози на 159, като една от причините е, че за всички селски тарикати, говорещи нечленоразделно, пишещи дума от две срички с четири правописни грешки, даващи "волумето на чалгата на мах" мечтаят да показват с "немецо" благоденствие, статус и престиж.
Не споря за технологичните качества на споменатите от теб автомобили, още повече, че според мен ти си по - наясно, но мисля, че не можеш да оспориш, че високият клас е въпрос и на стандарт, за да го поддържаш. А в БГ всички се мислят за "Големи" и не си плащат сметките. Нищо лично в поста, споделям мнение !!!
Весело посрещане на Новата Година на Теб и Всички Съфорумци !!!

---------- Post added at 16:39 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

Извинявам се, Никола посланието е насочено към теб !

Не му се връзвай колега,нов си ще му научиш номерата,пък той си е такъв-кво да го правим :busted_cop::busted_cop::busted_cop:

rusiq86
31-12-2013, 18:36
Натискаи Византиеца ,че луди хора има мноо,ма богати и луди са кът,издаваи каляската докато можеш,че догодина трее ти я пишат в паспорта,като доведена дъщеря.

Византиеца го отпратих преди 12 дена, колата остава в мен да ме радва до Април месец, ако ще да захубя пари. Не съм и се нарадвал, а й дотогава мога да си я карам аз.

На всички съфорумни Весело посрещане и дано много да ви слушат автомобилите, които карате, независимо от марката. Ако всички харесваха свинко, нямаше да се продава телешко, пилешко и т.н.

nicola 59
31-12-2013, 18:49
Пич, нямам честта да те познавам, но наистина си мнооого Як. От както чета постовете ти не изпускаш момент да дразниш феновете на Алфа 159 в този форум. Рядко съм срещал такова постоянство. Истински бих ти се възхитил, ако си толкова последователен във всички начинания. Доколкото разбирам живееш в Италия и се занимаваш с автомобили. Няма как да мислим еднакво - за теб това по - скоро са пари, а за нас емоция, колкото и глупаво да ти звучи. Лично аз Не бих си купил немските аналози на 159, като една от причините е, че за всички селски тарикати, говорещи нечленоразделно, пишещи дума от две срички с четири правописни грешки, даващи "волумето на чалгата на мах" мечтаят да показват с "немецо" благоденствие, статус и престиж.
Не споря за технологичните качества на споменатите от теб автомобили, още повече, че според мен ти си по - наясно, но мисля, че не можеш да оспориш, че високият клас е въпрос и на стандарт, за да го поддържаш. А в БГ всички се мислят за "Големи" и не си плащат сметките. Нищо лично в поста, споделям мнение !!!
Весело посрещане на Новата Година на Теб и Всички Съфорумци !!!

---------- Post added at 16:39 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

Извинявам се, Никола посланието е насочено към теб !

Колега благодаря ти за поста ,па един ден ,може и да се запознаем,и тогава ще се убедиш,че наистина съм много постоянен,особено на маса.Аз нямам нищо против 159 ,това е нормален средностатистически кърпел,като рено лагуна,пежо,фиат крома,и така на татък,няма особени достоинства,гори си яко,върви слабо,вози лошо,слаба ходова част,ефтини материали по интериора ,с една дума кола за 5 години,с която да ходиш на работа,и да и плащаш вноските по лизинга,като свърши лизинга,то е свършила и колата.
Лошото е обаче ,че има колеги,кадето се изживяват,че карат,велика машина,която според тях няма аналог,от страна на другите марки,и ако нямаш този модел,то едва ли не трее си режеш вените,при мене е обратно ако не я продам в скоро време верно трее си режа вените.Преди една седмица си пазарих едно Ауди ,и човека приемаше бартер с доплащане,аз се хванах като удавник за сламка ,викам с един куршум 2 заека,махам 159 ката,и си реализирам една мечтичка,ма не ми мина номера,човека като чу 159 и вика ,ааа не ,фиат,алфа,и ланчия,не ми трее,ако ми я хванеш около 2000 евро става иначе не,те цените вика на тази кола падат постоянно,па и няма продаване.И докато аз обмислям схеми как да деиствам,понеже ,и пари нямах да го платя аудито,едно момченце бартероса едно 320д 2006 година,и отнесе Аудито.

Та модела ми е ясен до болка,ма още не мога да разбера тези образи,кадето го възприемат,като Бентлеи ГТ континентал.

Весели празници на всички.

DJraceman
31-12-2013, 20:44
Значи с последния пост не съм особено съгласен. Да има хора които си мислят, че 159ката е като совалка но това е отделен въпрос. Има обаче и такива които найстина я харесват и мечтаят за такава кола. В 159ката особено в последната всичко е подобрено като почнем от рейката и свършим с използваните материали и вървенето мога да кажа, че е доста прилично особено в ТБИ модела. И за 80000 + лева би трябвало да са се постарали повечко. За мен лично предпочитам такава кола!

Георги Савов
01-01-2014, 01:12
Ауууу,бай Кольо пак не е взел лелеяната немска ракета и пак изръси поредната порция лайна върху 159!!!Защо я взе тогава тази 159,бе аланкоолу!!!!
Занимавай се само с немски автомобили!
Каква бе тази ненавист,какво бе това чудо!!!
Вземи си купи някое БМВ или Ауди на 500000-600000 км.,та дано мирясаш най-накрая!!!!!:paddle:

nicola 59
01-01-2014, 10:46
Ауууу,бай Кольо пак не е взел лелеяната немска ракета и пак изръси поредната порция лайна върху 159!!!Защо я взе тогава тази 159,бе аланкоолу!!!!
Занимавай се само с немски автомобили!
Каква бе тази ненавист,какво бе това чудо!!!
Вземи си купи някое БМВ или Ауди на 500000-600000 км.,та дано мирясаш най-накрая!!!!!:paddle:

Натискам за Ауди ,колега ма държат цена тия коли,а и на последак парите са кът ,та трее първо да се освободи малко капитал,и тогава непременно,ще си купя.Надявам се за лятото да си доида в БГ с Ауди,ма нали знаеш ,че дявола като си няма работа,и си оправя децата,та дано да не излезе,нещо непредвидено,ако успея да реализирам ,тази идея,ти обещавам ,че като си доида,ше бъда за няколко дни ,в софия,и ще ти дам Аудито да направиш едно кръгче.

Георги Савов
01-01-2014, 11:38
Колега Никола,пожелавам ти през тази година да си го купиш лелеяното Ауди!Благодаря ти,за предложението за кръгче!!!
Леля ми и чичо ми живеят в Германия от 45 год./Кьолн/,като чичо ми се е занимавал цял живот с коли!
Мога да си намеря кола/немска/ по която ще ти текат лигите от София до Удине!!!Поздрави!:drive:

nicola 59
01-01-2014, 11:47
Колега Никола,пожелавам ти през тази година да си го купиш лелеяното Ауди!Благодаря ти,за предложението за кръгче!!!
Леля ми и чичо ми живеят в Германия от 45 год./Кьолн/,като чичо ми се е занимавал цял живот с коли!
Мога да си намеря кола/немска/ по която ще ти текат лигите от София до Удине!!!Поздрави!:drive:

Па то темата е че на коледа стават чудеса ,даи ми едно рамо за Ауди ,на изгодна цена ,от Германия,ако мислиш ,че може да ми помогнеш,кажи.

Георги Савов
01-01-2014, 16:21
Кольо,
Модел,година,екстри,километри ,двигател,бюджет!!!!
Така се търси в Германия!!!С Тюв,без Тюв!
Има една измишльотина-викат му -само за експорт!!!Сещай се за какво иде реч!
За съжаление се навъдиха доста поляци,турци и всякакви други и нещата доста си промениха!Поздрави!
Дооста измамници се навъдиха и там!
Добрите екземпляри струват пари!
Ако излъжеш германец относно състояние и километри и той пададе жлба в съда си изгорял директно!Чужденците не ги интересуват и затова основно лъжат тях!!!
При мен чичо ми се разправяше с продавача /лекар/ -от първа ръка и всичко мина гладко!Направи ми даже и нов Тюв-100 евро,нови зимни гуми в чохли и т.н.:drive:

stelt
01-01-2014, 16:36
В момента съм в Южна Германия. Цените на колите са почти същите като в България, само че в евро.

rusiq86
01-01-2014, 17:19
Stelt, ето това е приказка. Снимай малко цени, че на думи не се вярва.

nicola 59
01-01-2014, 17:30
Кольо,
Модел,година,екстри,километри ,двигател,бюджет!!!!
Така се търси в Германия!!!С Тюв,без Тюв!
Има една измишльотина-викат му -само за експорт!!!Сещай се за какво иде реч!
За съжаление се навъдиха доста поляци,турци и всякакви други и нещата доста си промениха!Поздрави!
Дооста измамници се навъдиха и там!
Добрите екземпляри струват пари!
Ако излъжеш германец относно състояние и километри и той пададе жлба в съда си изгорял директно!Чужденците не ги интересуват и затова основно лъжат тях!!!
При мен чичо ми се разправяше с продавача /лекар/ -от първа ръка и всичко мина гладко!Направи ми даже и нов Тюв-100 евро,нови зимни гуми в чохли и т.н.:drive:

Да колега прав си ,за съжаление и в Италия е така ,и колите в българия,на времето в чужбина са били в графата ,само за експорт,тия другите кадето споменаваш,колегата стелт по на долу го казва,ясно и точно,в чужбина сртруват в евро ,а в бг в лева,после идва докарване и оформяне на документи печалба за човека които ги докарва и евентуално отстраняване на леки забележки,та с една дума безплатен обяд няма.Всички кочини за дребни в бг са били тотални щети в чужбина на времето.За да не разпалвам излишни страсти ,ще ти кажа какво търся ,на лични ,понеже не искам да отварям тема въпросното Ауди срещу 159,понеже задължително ,ще има професори,да му изкарат на яве всички кирливи ризи,па после викаш че аз съм бил злобен,напротив има много по злобни от мене,ако можеш да помогнеш ще съм ти благодарен.


В момента съм в Южна Германия. Цените на колите са почти същите като в България, само че в евро.

Точно колега браво.

rusiq86
01-01-2014, 17:36
Е на мен ми също интересно какво ауди търсиш, не за да всявам смут, аз не съм такъв характер, а чисто информативно. Може и на лични :)
Всички разходи да си вземеш кола от Гермяния са точно 800-1000лв, това за разстояние над 2000км до Русе, на платформа. За по-малко ще намеря човек на ход да я докара.

Mury
01-01-2014, 18:31
В момента съм в Южна Германия. Цените на колите са почти същите като в България, само че в евро.

Не е вярно бе,ти си кьорав,те там 59-те са по 2000 евра на по 80 000 км.,питай разбирачите те щи кажат за кво иде реч :spiteful::spiteful::spiteful:

giliev
01-01-2014, 19:40
Честно казано и аз съм на мнение, че трудно се намира читава кола, на прилична цена с включена печалба на търговеца, предвид офертите, когато аз търсех. Обикновенно се попада на доста изморени екземпляри. Поради тази причина взех кола купувана нова в БГ, пък времето ще си покаже.
Честита Нова Година !

DiStefano
01-01-2014, 20:21
Е тогава на мойта да и искам 30 бона. А па Пешо на неговата 48 бона и сичко ше е 6. Ше спим спокойно. Щото видите ли колите ни като "читави екземпляри" струват много пари на вторичния пазар. Това, че нема кой да ги купи е друга бира .. важното е да сме спокойни, че в чужбина - такива като нашите струват свет пари ...

Mury
01-01-2014, 20:36
Е тогава на мойта да и искам 30 бона. А па Пешо на неговата 48 бона и сичко ше е 6. Ше спим спокойно. Щото видите ли колите ни като "читави екземпляри" струват много пари на вторичния пазар. Това, че нема кой да ги купи е друга бира .. важното е да сме спокойни, че в чужбина - такива като нашите струват свет пари ...

Ти по принцип си един от малкото късметлии дет си купи хубава кола на добра цена,щот не знаеш какви казани има................:please: :please: :please: :please:

rusiq86
01-01-2014, 20:43
Аз съм доволен, на мойта се видя парите ще и взема, намират се луди :)
В Гдр-то и италито сходни на моята са с няколко $$$ отгоре.
Пичове За много години, живи и здрави и все така щастливи. Като събера парици за Евог, тогава ще дам алфата.

dedepene
01-01-2014, 20:46
Е тогава на мойта да и искам 30 бона. А па Пешо на неговата 48 бона и сичко ше е 6. Ше спим спокойно. Щото видите ли колите ни като "читави екземпляри" струват много пари на вторичния пазар. Това, че нема кой да ги купи е друга бира .. важното е да сме спокойни, че в чужбина - такива като нашите струват свет пари ...

Не си прав. Аз имах най-искреното желание да влезна в автокъща в БГ и да си тръгна с девятка, но като видях 5-6 от най-обещаващите на картинка екземпляра и се отказах. Доста по-ангажиращо ми беше да звъня на собственици в Италия, да пращам мой човек да ги гледа, после сервиз, да урежда документи там, временен паркинг, а и накрая да търся кой и как да ми я докара.

Искам да кажа, че всъщност има кой да купи (напр. всички ние), но не и кошниците, които се продават тук.

Mury
01-01-2014, 20:46
Аз съм доволен, на мойта се видя парите ще и взема, намират се луди :)
В Гдр-то и италито сходни на моята са с няколко $$$ отгоре.
Пичове За много години, живи и здрави и все така щастливи. Като събера парици за Евог, тогава ще дам алфата.

Ти верно ли за тоя казан,ще си дадеш Алфата :please::please::please:

rusiq86
01-01-2014, 20:48
Е що бе, кажи впечетления...кефи ме повече рендж ровър, ма и евог-а не е лош. Вече май ми се кара джипка...сув нещо. Автомат.

Mury
01-01-2014, 20:50
Е що бе, кажи впечетления...кефи ме повече рендж ровър, ма и евог-а не е лош. Вече май ми се кара джипка...сув нещо. Автомат.

Е що точно Ровер,няма такива казани,тези коли се разпадат на 5-а година,онзи ден имаше един при нас,целия таван му беше на петна от влага,а вътрешните колонки от плат вече се бяха разпаднали......................

rusiq86
01-01-2014, 20:53
Различна е, не толкова срещана, харесват ми по-грубата визия. Иначе технически как са?

koolio
01-01-2014, 21:42
Не си прав. Аз имах най-искреното желание да влезна в автокъща в БГ и да си тръгна с девятка, но като видях 5-6 от най-обещаващите на картинка екземпляра и се отказах. Доста по-ангажиращо ми беше да звъня на собственици в Италия, да пращам мой човек да ги гледа, после сервиз, да урежда документи там, временен паркинг, а и накрая да търся кой и как да ми я докара.

Искам да кажа, че всъщност има кой да купи (напр. всички ние), но не и кошниците, които се продават тук.

Каква документация имаше колата? Имаше ли сервизна история? От какъв търговец беше?

Питам от чисто любопитство. Преди време, когато си търсех 166-цата, търсех в Германия, защото нямах доверен човек, който да я докара от Италия. Затова не съм наясно с италианския пазар - на автомобили, не на кенефи. За кенефите е ясно. :)

dedepene
01-01-2014, 23:40
Каква документация имаше колата? Имаше ли сервизна история? От какъв търговец беше?

Питам от чисто любопитство. Преди време, когато си търсех 166-цата, търсех в Германия, защото нямах доверен човек, който да я докара от Италия. Затова не съм наясно с италианския пазар - на автомобили, не на кенефи. За кенефите е ясно. :)

Имаше само фактури за последното рутинно сервизиране - масла, филтри. Но пък си имаше история в сервизната система на Фиат, където я гледаха преди да я платя. Иначе не беше от търговец, а директно от собственика, затова и пазарлъка върза ;)

BO
02-01-2014, 00:41
Не е вярно бе,ти си кьорав,те там 59-те са по 2000 евра на по 80 000 км.,питай разбирачите те щи кажат за кво иде реч :spiteful::spiteful::spiteful:
Аз ще дам един пример от преди 2 седмици.
Един много близък приятел си купи 159-ка, вярно не най-голямото ново на оборудване, без кожа, но стандартните неща за една кола.
Със смачкан преден десен калник - само калника!
"Видяхме" се с колата, защото имаше малко неща за правене - нормалните - светещи лампи, които трябваше да се загасят и т.н.
Та колата с докарването - от негова страна, с "нов" калник и регистрацията до този момент струва 6000лв!
В момента колата е за продаване на 10к, като вече е капарирана.
Внос от Германия.:grandpa:
Много безценни тези коли.
Ако не тази година към края, другата година това ще е масовата цена на тази кола.

Пък нека има хора, които имало някой да им даде по 25к, а те били разкарали купувача.:static::static:
Има и БМВ-та, на 10+ години, които им искат и те по 20к, ама няма балъците дори за тях, които да им ги дадат.

rusiq86
02-01-2014, 00:51
Пък нека има хора, които имало някой да им даде по 25к, а те били разкарали купувача.:static::static:
Има и БМВ-та, на 10+ години, които им искат и те по 20к, ама няма балъците дори за тях, които да им ги дадат.

Приятел, човека се казва Димитрий, родом от Тесалоники, но развива одит бизнес в Сф...и пътува между двете места...ако имаш една ТИ, на малко км 4х4 иска човека, без забележки ще ти брой парите.
На лични ти пращам бг номера му и гръцкия, има и viber, та звънни, намери една Ти-ка 4х4 читава 210кс под 80к км и ти гарантирам, че ти дава 24500 без зимни гуми.

п.с. Пратих ти контактите му, емайл, два номера. Ако трябва да публикувам emaili, viber коренспондеция само кажи...Не съм преритал за едни 24,5 к лв, в щатите се изкарват за 4 месеца. Разбирахме се през емайли, вайбер, оабждания...
Ако някой има такава кола за продам да каже и ще го свържа с човека за 500 лв комисиона за мен. Човека е карал АР 159 като служебна и ги чува петлите, така че без скрап предложения.

Имам оферта от Москва, руснак, ако искаш и на него да ти дам кординатите. Или на един пич от Бургас, но не му достигат 5к лв, а на изпалщане не давам. Или на друг който ми дава Субуро Импреза бартер. Или един друг с Октавия 2011 в гаранция за бартер. Казвай само, аз кординати си пазя поне.

п.с. 2. Ако случайно някой ден стигна до немско, няма да е бмв или мерц никога, някога харесвах ауди, сега ми харесва един модел...а5, но съм решил на този етап следващата ми кола да е джип.

BO
02-01-2014, 02:37
...Не съм преритал за едни 24,5 к лв, в щатите се изкарват за 4 месеца...
Не знам за купувача, ама това най-много ми хареса.
Баси и някавите си 24.5к лева.
Ама само как го каза.
А и за щатите как го каза. Това е над средно статистическа заплата и за там. Като от тази заплата живееш.
Иначе е така. Ако работиш на малко над средно статистическа работа, ако спиш в парка през това време и ровиш в кофите, за да ядеш то да, може и да спестиш тези пари за 4 месеца там.
А може и да си син на шейх и да ги извадиш от дневните ти за баници.
Дали ако намериш 10лв на земята в парка в България би се навел, или не си струва упражнението?:notworthy:

Иначе евала. Намерил си балъка. Трябва да го държиш до край, че както се казва птичката веднъж каца на рамото. Или в тон точно с тази тема - на Коледа стават чудеса. :)

rusiq86
02-01-2014, 04:22
Мислех да не ти отговарям на хапливите постове, но просто трябва да те сложи някой на място, да осъзнаеш че има и друга истина различна от твоята.

Първо приятел, не ме познаваш. Не квалифицирай изказванията от мен като лъжа, дразни.
Второ, в щатите средна заплата за нископлатен труд е 2000$. това е около 8$/час. Плаща ми се 18$/час, без извънредния труд. Той е 27$. Започнал съм от ниско заплащане, като съм си заслужил всеки $ повишение.
Това съм го постигнал с много труд, с работа от 7 сутринта до 8 вечерта, с почивен ден всяка втора неделя, в продължение на 6 години, работа на три места. Заслужил съм си го с много пот. Само съм възхвалвал българина. В този ред на мисли, ще си харча парите както сметна за добре. Да не са малко пари, но ако си изкаравал по над 1200-1400$ на седмица, започваш да мислиш по друг начин. Има хора от форума, с който сме се виждали дори в щатите, на един остров се случи да работим за късмет, те знаят какво е ило положението.
Имам познати от щатите вадят по 80$/час. Един тенис учител му се плаща 40$/час. Вземи почети малко инфо. В Макдоналдс е 8$/час.

Птичето не каца веднъж на рамото, докато имам жито в джоба, ще каца докато му вадя!!!

Не ми хареса изказването от теб, дадох ти на лични контакта на купувача. Ако искаш и на другите да ти дам. Може да предложиш някой аналог на Бмв.

Ще си карам колата докато ми е кеф, като реша ще я продам, ако ще да е с няколко к по-малко.
И за 10ст се навеждам, аз ценя парите, и знам как се изкарват. Ако ме познаваше нямаше да даваш такива определения. Син на шейх ако бях, нямаше дори да ти пиша.
Педантичен съм, а в щатите се плаща всяка седмица с чек. Снимал съм ти два произволни от двата ми различна работодателя. Работех на две места. Ако искаш мога да ти снимам и книжката ми в която е записано подробно всяка седмица колко часа и колко пари са изкарани.
За сведение най-добрата ми седмица за 6 дена съм изкарвал 1730$.
Чековете са за седмица от два работодателя, дори са стари от 2012, тях намерих. Дерзай...
От трета ми работа всяка седмица свивам по 400$ кеш. Ако искаш да ти снимам и бележки от депозите в банковата сметка в щатите, защото и това случайно си пазя...всяка седмица постъпленията в сметката.
За квартира: работех за федерално летище на остров Nantucket, управление летищни дейности на частна рампа за частни джетове. Плащаше се символично 150$ на месец, в къща собственост на летището. Какво съм ял и къде съм ровил си е моя работа.

Просто ме изкара извън кожата ми, да обеснявам с романи, защо все българина е скептичен.
Дал съм всичко то себе си да науча добре англ. език, да замина в щатите, да направя добро име, да изградя репутация, за да ме оценят. Еми хората го направиха приятел. Това, че в Б-я не се случват така нещата и няма да се случат е ясно.
От 20 годишен съм по света и работя, знам как с пот и кръв се изкарват парите, ценя ги. Защото за тея години и жилище в Б-я си купих, и си го обзаведох, ремонтирах, сам, без мама и тати.
Но заради такива българи като теб сега искам да бягам от страната ни, защото не е проблема да си намериш добре платена работа в Б-я, защото го имам това. Проблема е че всеки е завистлив, злобен, лицемерен, тесногръд, неприятел, студен, малко са истинските хора, а аз намразих българската нация. Когато съм в чужбина ми е по-добре и българи да няма около мен. Американците са ми дали много, научили са ме на много, възпитали са в мен чувството да гледам с широкоскроен поглед на нещата, мащабно.

Нека не зацапваме темата повече, като имаш нещо лично към мен пиши ми лично. Като няма какво да кажеш не се изказвай неподготвен.
Извинявам се на останалата част от форума, че стават свидетели на глупостите ни с колегата Бо. Но ми писна да ме изкарват лъжец. И когато му покажеш истината, започва с нов глас на друга тема. ИЗВИНЕТЕ МЕ ЗА ТОВА. Аз много обичам да отделям от времето си за форума, но напоследък освен да ме натоварва с глупости, друго не получавам. Малко са истинските хора!!!!

Като немога да си продам колата ще я запаля и ще си взема парите от каското и готово Бо, но надали, защото явно желаещи има не един или двама!

DiStefano
02-01-2014, 08:03
Не си прав. Аз имах най-искреното желание да влезна в автокъща в БГ и да си тръгна с девятка, но като видях 5-6 от най-обещаващите на картинка екземпляра и се отказах. Доста по-ангажиращо ми беше да звъня на собственици в Италия, да пращам мой човек да ги гледа, после сервиз, да урежда документи там, временен паркинг, а и накрая да търся кой и как да ми я докара.

Искам да кажа, че всъщност има кой да купи (напр. всички ние), но не и кошниците, които се продават тук.

Аз между впрочем и твоята я гледах .. даже тогава си спомням, че бяха 2 - и двете червени и 2-те 2.4. Ама така или иначе търсех 1.9 и реших да изчакам и да не бързам, а много ми се искаше ... После гледах и една друга 1.9 Ti в Auto Plaza, ама както много пъти съм споменавал, за един Ti пакет не ми се даваха няколко хилки отгоре. И някакво време след това се появи моята, която взех на парите на 12 годишен мерцедес C-klasse. Но така или иначе 159-ката си е съвсем нормална и обикновена кола, независимо с какво ниво на оборудване е и с кой агрегат. Общо взето ми се получи смислена покупка.

1115
02-01-2014, 10:33
Мурджев ще отговориш ли на два въпроса с да или не

1.навремето като купи твоята 159-ка беше ли най-ниската цена на пазара при това с около 40% по надолу

2 и след като не е кошница само ти ли можеш да "ебеш дявола във въздуха"

DJraceman
02-01-2014, 10:49
Чета този форум когато имам възможност и все повече желая моята регистрация тук да бъде изтрита!!! На колегата rusiq86 мога само да му сваля шапка, не го познавам лично но ще се радвам един ден да се запознаем!

За вички разбирачи тук бих искал да кажа следното всеки сам си решава за колко да си продаде личното имущество което сам е придобил и никои няма право да се меси по какъвто и да е повод в това му решение.

За тези които ме познават занаят колко нови коли съм имал и за колко те са били продадени и мога да Ви уверя, че купувачи винаги е имало и ще има за тези обаче които ценят пазят и уважават вещите които притежават. А уважението към тези вещи уважами господа се постига когато сам си извадил определена сума с много лишния и упорита работа.

И сега защото вече ми писна ще кажа аз имам 3 коли една от които 159 единствената в БГ ТБИ ТИ с всичко в нея купена за повече от 80000 защото ни беше мечта! И тази своя мечта колкото е да ме убеждавате, че струва в момента или колко ще струва в бъдеще си е моя и аз решавам какво да правя с нея. От 2 години и малко седи в един гараж в момента е на 5000 км. и ми доставя радост само да я гледам! Ако след определен период реша да я продам ще я продам за 90000 и въобще няма да ме интересува колко струва в момента защото винаги ще се намери някои човек жлаещ да притежава подобен автомобил!

Mury
02-01-2014, 11:19
....

[/COLOR]
Чета този форум когато имам възможност и все повече желая моята регистрация тук да бъде изтрита!!! На колегата rusiq86 мога само да му сваля шапка, не го познавам лично но ще се радвам един ден да се запознаем!

За вички разбирачи тук бих искал да кажа следното всеки сам си решава за колко да си продаде личното имущество което сам е придобил и никои няма право да се меси по какъвто и да е повод в това му решение.

За тези които ме познават занаят колко нови коли съм имал и за колко те са били продадени и мога да Ви уверя, че купувачи винаги е имало и ще има за тези обаче които ценят пазят и уважават вещите които притежават. А уважението към тези вещи уважами господа се постига когато сам си извадил определена сума с много лишния и упорита работа.

И сега защото вече ми писна ще кажа аз имам 3 коли една от които 159 единствената в БГ ТБИ ТИ с всичко в нея купена за повече от 80000 защото ни беше мечта! И тази своя мечта колкото е да ме убеждавате, че струва в момента или колко ще струва в бъдеще си е моя и аз решавам какво да правя с нея. От 2 години и малко седи в един гараж в момента е на 5000 км. и ми доставя радост само да я гледам! Ако след определен период реша да я продам ще я продам за 90000 и въобще няма да ме интересува колко струва в момента защото винаги ще се намери някои човек жлаещ да притежава подобен автомобил!

Иво не се ядосвай майка,така ще е в бъдеще...................

BO
02-01-2014, 14:44
rusiq86, много се засягаш бе човек.
Някъде да съм казал, че лъжеш?
Някъде да съм казал, че не е вярно това, което говориш?

Но такива, които се забравят, като теб, "българите", които са успели, уж не ми харесват.

Едно такова елементарно изказване - за едни 24,5 к лв

Ти чуваш ли се какво говориш?

Евала, продължавай да показваш пренебрежение към нас, истинските българи, които сме останали и се борим за пропадналата ни държавица.
Аз съм от тези, които като вдигахме и сваляхме флага всяка сутрин и вечер, сърцето ми подскачаше всеки път.
Но съм сигурен, че това ти не си го изпитал дори и веднъж. Сигурно дори и в казармата си бил.
Всеки ден излизам в 7 и се прибирам след 20 на работа. Съвпадение.
С тази разлика, че от 20 до 7 сутринта съм на линия по телефона. Демек работя 24/7/365. Хайде да видим ти колко работиш, успели българино. Ама иначе си готов да си покажеш чековете. Браво, поздравления.
Писнало ми е от комплексарци.
Иначе си готов за 500лв да дадеш информацията за купувача. И то в този форум.
ЕВАЛА!

Това е тежка обида за огромна част в този форум, предвид доходите в България.
Ама кой да го разбере. Нали си бабаит, изкаращ милиони и вече с елементарните изказвания, че едни такива пари са нищо.
Поздрави, успелия.

ecotronic
02-01-2014, 15:17
........Това е тежка обида за огромна част в този форум, предвид доходите в България.
Ама кой да го разбере. Нали си бабаит, изкаращ милиони и вече с елементарните изказвания, че едни такива пари са нищо.
Поздрави, успелия.

За мен наистина е обида да чета подобни препирни и то в тема с иначе такова хубаво заглавие.

Спрете се бре хора......Или каквото сте там.

Единственото за което се сещам от вашите препирни е онзи виц за казана в българския ад.

1115
02-01-2014, 17:25
Мурджев фактите са следните

Ти си купи евтина и хубава 159-ка
ДиСтефано си е купил евтина и хубава 159-ка
Русия на времето си взе неговата за пари за които не можеше да се вземе Ти-ка, да не говорим за 4х4
DJraceman е споменавал, че заради плащането в кеш са му направили доста добра отстъпка
Кайо купи една от най-евтините 159-ки
ivopetrov_1982 купи евтина и хубава 159-ка

та излиза, че около 40% от пишещите и имащи 59-ки са си взели евтини и хубави обаче разбираш ли думите на БО, че пазара определя цените са глупости

и" щом е евтина е боклук" е постулат

П.П. и искам да те питам ако детето ти имаше белодробно заболяване пак ли щеше на всеки да казваш, че е задължително да си махне ДПФ-а?

rusiq86
02-01-2014, 18:17
rusiq86, много се засягаш бе човек.
Някъде да съм казал, че лъжеш?
Някъде да съм казал, че не е вярно това, което говориш?

Но такива, които се забравят, като теб, "българите", които са успели, уж не ми харесват.

Едно такова елементарно изказване - за едни 24,5 к лв

Ти чуваш ли се какво говориш?

Евала, продължавай да показваш пренебрежение към нас, истинските българи, които сме останали и се борим за пропадналата ни държавица.
Аз съм от тези, които като вдигахме и сваляхме флага всяка сутрин и вечер, сърцето ми подскачаше всеки път.
Но съм сигурен, че това ти не си го изпитал дори и веднъж. Сигурно дори и в казармата си бил.
Всеки ден излизам в 7 и се прибирам след 20 на работа. Съвпадение.
С тази разлика, че от 20 до 7 сутринта съм на линия по телефона. Демек работя 24/7/365. Хайде да видим ти колко работиш, успели българино. Ама иначе си готов да си покажеш чековете. Браво, поздравления.
Писнало ми е от комплексарци.
Иначе си готов за 500лв да дадеш информацията за купувача. И то в този форум.
ЕВАЛА!

Това е тежка обида за огромна част в този форум, предвид доходите в България.
Ама кой да го разбере. Нали си бабаит, изкаращ милиони и вече с елементарните изказвания, че едни такива пари са нищо.
Поздрави, успелия.

Какво пренебрежение бе пич, ти добре ли си? Нито съм успял, нито съм комплексар. Не аз съм този, който се заяжда във всеки твой пост с теб нали!
Каква обида към форума бе пич, предоставих ти напълно безплатно информацията с контактите на клиента. Пари исках ли ти?
Казах го реторично, защото знам, че няма да намериш ТИ, 4х4, на малко реални км за тея пари. Иронично изказване. Ти може и да си се обадил и да си предложил аналог на бмв?!
България, еми не съм горд, че съм българин да. Не ме е срам да си го призная. Ние сме най-изоставения народ в Европа. Но аз за сметка от теб съм показал що е то трудолюбив, честен българин на поне 50 чужденци. Възхвалвал съм името на България. Ти как го възхвали, като се биеш в гърдите, че си българин по протестите ли?

Прекаляваш и не се усещташ вече приятел. Показах ги специално за теб, нали се чудиш как се изкарвали тея пари в щатите, че съм бил мамино или татино детенце.
За твоя сметка баща ми е починал 92'. Сам съм се научил да се оправям в животе. От 17 годишен имам цел и я преследвам, да замина за щатите. Учил съм интензивно английски. Завършил съм две специланости бакалавър, една магистър, една 2 степен счетоводна отчетност.
Мислиш, че ми е било лесно ли. Връстниците ми докато пиеха по баровете аз учех. Докато всички ходят по почивки аз работех.
Заслужил съм със много пот и кръв всеки цент, и се гордея с това. Не ме е срам да го кажа. Пиказал съм на работодателите си, че заслужавам доверие и уважение и съм го получил.

В бг е много зле, и затова сме виновни българите. Защото всеки се примерява, и ни тъпчат. Не ме е срам да го кажа. България не ми е дала нищо, Америка ми го даде и ме възпита. Тя заложи в мен традиции. Американци ме научиха как се работи и ме научиха на дисциплина и контрол.

Ходейки по платени протести какво промени ти, че се биеш в гърдите. Да не искам да остана в бг, и не искам да го причинявам на децата си някой ден. Това да остареш в Б-я е най-лошото нещо което може да ти се случи.
Обиди ме поста ти да! Усетих лична нападка не веднъж в постовете ти. Писна ми да се обеснявам и да пускам снимки в 4 посред нощ. Жената ме мисли за луд вече, че тършувам посреднощ да снимам.

Нито съм комплексар, нито съм неблагодарник, нито разхищавам пари. Нито пък искам да обидя някой. Да така е, извън Б-я се работи за повече пари. Имал съм свойте моменти. Успял ще съм когато се чувствам щастлив, заедно с моята жена и деца. Когато съм ги изучил, и когато знам че съм им дал по-добър живот от този, който ще получат в Б-я.
Аз като купувам нещо го обмислям поне месец, и то не защото рина пари с лопата. Ако работиш за 500лв месечно, 24к лв са много пари. Но ако ги изкарваш за 4 месеца не гледаш на нещата така. Не ме познаваш, не ме категоризирай. Мислиш, че на мен ми е приятно да съм далеч от приятели и роднини на другия край на света ли, да не е, но това е положението. Мислиш, че е приятно да работя физически труд по 14-15 ч на ден ли, да не е, но това е положението. Ако искаш да имаш правиш жертви. Сега съм в Бг от любов, обичам приятелката си, бъдещата майка на децата ми, не немога да й помогна да дойде с мен в щатите. Продължавам да правя жертви, въпреки че аз имам документи. Недей моляте ме убеждава колко съм лош. Б-я ме направи такъв приятел. Тя гони всички читави хора.
Много хора ги е страх да се престрашат да тръгнат за някъде, мен не ме е. Нямаш и идея какво съм изпитвал там, и какво съм преживявал, но съм успял в наченанието си. Не съм успял българин. Но няма да оставя да съм един посредствен и примирил се. Щом в Б-я немога да получа това което искам, ще го получа другаде, и ще жертвам каквото трябва.

Извинете отново за лиричното отклонение.

Mury
02-01-2014, 18:20
....

DiStefano
02-01-2014, 19:31
Ай .. тука си еба майката наново ..
Нещо никак си не върви тоя раздел :tooth:

Пешо се е преебал, че е дал 25 бона кола, аз съм се преебал, че съм взел евтина кола, Кайо пък е купил най-преебаната 159-ката в БГ ... Мурджев си е преебан по дифолт .. айде стига с глупостите ! Раздела за 159 си е като всички останали раздели .. ама за кво драскате неколко човека по темите при положение, че не сте имали и никакъв допир с този модел да ви се не види !

digitalundgrd
02-01-2014, 22:26
Щото тук (159 раздела) всеки е по-батка от "батките" и винаги неговото трябва да е "НАЙ" :)

rusiq86
02-01-2014, 22:31
Щото тук (159 раздела) всеки е по-батка от "батките" и винаги неговото трябва да е "НАЙ" :)

Не го вярваш това. Батките карат мерц и бмв от край време. Батките са тези с лошите 5-ци с тъмните прозорци.

digitalundgrd
02-01-2014, 22:49
Еми баш...Тука всеки разправя какви космически суми е дал за кола - застраховки Х 2, обслужване Х 3, гуми 20ки-30ки, махане на дпфи, чипове на космически цени,...80 000- 100 000 марки у-а. То верно алфи, алфи, ама човек незапознат с марката ще си помисли, че е верен лафа -> карам алфа, поддържам ферари :)

Колкото и да е хубава 59-ката, истината е, че все повече следва съдбата на 147/156-цата (става масов и сравнително достъпен за повечето хора модел). Тоест изкачат все повече "читави" коли за добри пари ;)

koolio
02-01-2014, 23:44
Ами нормално - все пак вече е модел на 8 години, спрян от производство. А по обективни и субективни причини италианките не държат цени.
Което не значи, че 159-ките са станали по две за лев и за 7-8 000 лева можеш да си купиш нещо различно от амортизиран кенеф.

thecleaner
02-01-2014, 23:53
Ами нормално - все пак вече е модел на 8 години, спрян от производство. А по обективни и субективни причини италианките не държат цени.
Което не значи, че 159-ките са станали по две за лев и за 7-8 000 лева можеш да си купиш нещо различно от амортизиран кенеф.

То тук се оказва реално, че най-много пари си дал ти за 166 цата съпоставено с годините хахаах, другите само са дръват, ма се на далавера са пазарували ;)

nicola 59
02-01-2014, 23:54
Ами нормално - все пак вече е модел на 8 години, спрян от производство. А по обективни и субективни причини италианките не държат цени.
Което не значи, че 159-ките са станали по две за лев и за 7-8 000 лева можеш да си купиш нещо различно от амортизиран кенеф.

Адаш не думаи така ,корифеите на този раздел,до вчера казваха ,че трее 3000 лева за маховик,ти сега казваш 7000 за цяла кола,говорим за флагмана ,на форума 159 ако не е скъпа ,и не е с гуми от 1500 лева,не е надеждна.Ако продължаваш да пишеш така ,ще те сложат в игнор листата.В този ред на мисли представи си ,че дадена 159 ка е и гола като пушка без екстри,колко ли ще струва.:help:

digitalundgrd
03-01-2014, 00:00
Да за 7-8к за сега може да вземеш само некоя "челентано" и поизпъната и пастирана у нас :) Аз в началото на 2013 като търсех кола-ежедневка, гледах нещо в този диапазон 8-10 000 лв. Нагледах се на кенефи. Тия пари хем са малко за нещо свестно, хем са много за средностатистическите горублянки/дупнишки мадони... С яко обикаляне и малко пазарлък, взех кола от Сливен!!, която ми се върза с 1500-2000лв под цената на другите предложения от същия модел на пазара със същите екстри, км, години итн. Аааа та и даже излезе читава, да не повярва човек ;)

koolio
03-01-2014, 01:28
То тук се оказва реално, че най-много пари си дал ти за 166 цата съпоставено с годините хахаах, другите само са дръват, ма се на далавера са пазарували ;)

Да де и затова КАРАМ 166-ца. ;)

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:26 ----------


Да за 7-8к за сега може да вземеш само некоя "челентано" и поизпъната и пастирана у нас :) Аз в началото на 2013 като търсех кола-ежедневка, гледах нещо в този диапазон 8-10 000 лв. Нагледах се на кенефи. Тия пари хем са малко за нещо свестно, хем са много за средностатистическите горублянки/дупнишки мадони... С яко обикаляне и малко пазарлък, взех кола от Сливен!!, която ми се върза с 1500-2000лв под цената на другите предложения от същия модел на пазара със същите екстри, км, години итн. Аааа та и даже излезе читава, да не повярва човек ;)

Абе доста хора напазаруваха коли от Сливен на добри цени и всички са доволни, което не може да се каже за Горубляне, Враца, Дупница и т.н. Дали е съвпадение?

Mury
03-01-2014, 07:32
....

thecleaner
03-01-2014, 08:27
Щом след каране 8-9 месеца на една кола,можеш да кажеш че е излезнала читава,евала - в случая ти излизаш гоуем разбирач,ама с тва обкръжение го разбирам.


П.с. Ок всички се преебахме кат си купихме 159, нема такъв кенеф,и добре че бяхте вие синове на Господа и Супермен да отворите очите на простолюдието.

Са тука пред хората мое да не ми викаш Господи, достатъчно е и само шефе. :innocent::innocent::innocent:

DiStefano
03-01-2014, 09:34
А по обективни и субективни причини италианките не държат цени.
.

То пък само италиянките да не държаха цена !
Ето ти един от хилядите примери как немска кола и струва над 120 бона като нова за 2 години е под 50% на вторичен пазар.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11383117014952558&f1=details&slink=58qw70

1115
03-01-2014, 10:10
всеки чете като му е удобно

тезата ми беше, че 40% от пишешетите с 159-ки са тариткати
купили са си такива на много добра цена(разбирай най-евтиното на пазара от предложенията за това което търсят),и колите са супер читави

обаче когато някой друг иска да си купи пак най-евтоното от това което търси то той винаги ще се преебе и ще купи абсолютен дарак

П.П.Мурджев Иван има 3 деца:) да са му живи и здрави
само май ти като винаги си разбрал недоразбрал

keel
03-01-2014, 10:53
... Уж големи хора сте

digitalundgrd
03-01-2014, 11:34
Щом след каране 8-9 месеца на една кола,можеш да кажеш че е излезнала читава,евала - в случая ти излизаш гоуем разбирач,ама с тва обкръжение го разбирам.


Ей го най-големия батка (последната инстанция) раздаде правосъдие кой какво и защо... Разпредели ни по адреси и ни нахрани какви разбирачи сме....

Кола втора ръка на 7години, която няма никакви удари, с оригиналната боя, интериорно като нова( а е със светъл салон), гори малко (твърдо 7.2 в София и 5 извънградско) вече почти 20 000км и скоро ще стане 1 година се налива само гориво, масло и филтри за мен лично е читава. Е, да не връща нафта като некой форумни каляски, ама тва да и е косура...

Видимо от реакциите ти напоследък явно имаш някакви дразги и пререкания с разни "божества и супергерои". Разрешете си ги лично по между си, вместо постоянно да пускаш хапливи коментари по адрес на хора, които понякога дори не са си писали нещо с теб в темата :calc: :th_up:

ivopetrov_1982
03-01-2014, 12:20
тука става страшно!:prescription::drunk:

Mury
03-01-2014, 12:34
Писането във форума става химера...........................

Linkestis
03-01-2014, 12:44
Мурджев,да кажеш на жена ти да спре да те тормози физически и психически и да почнеш да приемаш медикаменти те отговорно и редовно!

Jivko7777
03-01-2014, 14:11
Абе доста хора напазаруваха коли от Сливен на добри цени и всички са доволни, което не може да се каже за Горубляне, Враца, Дупница и т.н. Дали е съвпадение?

И мойта е от Сливен :)

Guzzi
03-01-2014, 15:14
Мурджев,да кажеш на жена ти да спре да те тормози физически и психически и да почнеш да приемаш медикаменти те отговорно и редовно!

Пишеш някакви глупости.
Жена му го тормози само сексуанално.

Linkestis
03-01-2014, 15:40
Пишеш някакви глупости.
Жена му го тормози само сексуанално.

Щом казваш,явно си запознат адвокате :)

Guzzi
03-01-2014, 21:33
Щом казваш,явно си запознат адвокате :)

Няма смисъл.Поне да си беше запазил един патрон.

damyanov
03-01-2014, 22:14
6-ти клас, втория срок....

Linkestis
03-01-2014, 22:17
Няма смисъл.Поне да си беше запазил един патрон.

:tooth::tooth::tooth:


6-ти клас, втория срок....голямото междучасие

Кайо
05-01-2014, 21:29
Нещо некои са психясали тук.....

Yavor
07-01-2014, 01:31
Нещо некои са психясали тук.....

Що бе, глей къф сеир е само!

Аз като бъдещ собственик на 159 се мятам от 'осанна' до 'разпни го' като чета темата и ту се кефя как ще съм на далавера, ту получавам нощно напикаване от шубе да не се набутам...
Ама нали вече съм доказан мазохист, като собственик на 156 и 147 едновременно, мисля напролет да си пробвам късмета :)

Изобщо - мощен съспенс :clapping:
Приемам го като тренировка за твърдост на духа :D

Чети и дебелей ! :)

Stoyan Georgiev
08-01-2014, 09:50
боже мой, хора - кола като кола, чупи се и върви точно колкото и всички други коли от този клас от тези години

стига драматизации

sitalk
13-01-2014, 00:00
Здравейте,
Тука пак се "вихри" човека,който даже няма 159,знаете кой визирам:)
Тоя форум наистина е станал доста грозна "картинка"
Ааааааааа сега, за да спите спокойно,моята я купих доста скъпо и даже
ми я пратиха с 17 цола:)))
Така и така сте прецакали темата и аз малко да я "окам" с едно въпросче:
Има ли някой с 2.4,210 кранти,Комбинация,да ми каже реален разход в София
да направя едно сравнение с мойта.
Айде и лека!

rusiq86
13-01-2014, 02:08
Има, но от Русе, средна градска скорост 19км/ч...разхода повече от 10 по борд не е показвал.
Колата е Q4, с 19' джанти.

ShoxXx
13-01-2014, 09:39
Аз искам да попитам: ЗАЩО ЧАК СЕГА ВИЖДАМ ТАЗИ ТЕМА???

Начи батки, днес ще ходя до банката да поискам извлечение от всички ми банкови сметки от как съм 18-годишен и от детския ми спестовен влог, който нашите са ми открили преди 20 години докато BО е опъвал знамена и му е туптяло сърцето. После ще ги кача тук да ги гледате. Не че ви интересе, ама аз държа да ги кача.

PS Втори въпрос: Защо тази тема е още в раздел 159?

PS2 @ Mury: При положение, че Русия иска да си купи Евог, защо плюеш? На него това му харесва! Имал ли си Евог, карал ли си Евог, правил ли си 5 Евога? НЕ! Когато взех А2-ката на жена ми първия коментар в интернет беше твоя и вместо да ми честитиш написа цитирам: Адски гадна и тъпа кола....................ужас. Защо бе мен? Не можеш ли да кажеш просто едно евала, честито и т.н. дори и да не ти харесва? Когато купи Ипсилон на жена си някой каза ли ти че е пълен боклук? Никой!

PS3 Има нещо сбъркано в целата работа. Особено когато във форума се разиграват подобни сцени, а на живо няма и помен от тях и хората се държат номрално? WTF?

rusiq86
13-01-2014, 10:42
Шокс, следващата каляска ще е джип, харесват ми рандж ровърите, жената много й харесва евог. На този етап са много пари за кола, но в бъдещето след годинка две цената ще е приемлива. Естествено нямам допир до такава и незнам дали са издражливи.
Например Рав4 съм карал адски много и е много калпава машина...боклук с евтина изработка от палстмаса от химикали. Имам наблюдения от jeep wrangler, това е джипка за фън и за пресечени неравности, за друго не става. Няма комфорт, карах такава служебно 6 месеца, а беше 2011 г.

п.с. незнам това с извлечението за мен ли бее адресирано, но както и да е...

ShoxXx
13-01-2014, 11:14
И аз съм метнал око на Евог, но при базова цена около 75000 нов имам някакво подозрение, че след 2-години, когато модела вече ще е на 5 години и всеки трети джип ще е Евог.

Иначе за извлечението - просто си го махни твоето, защото това е супер излишно и не прави добро впечатление. По-добре отдели повече време да си понапълниш ignore листата във форума. Аз вече имам 2ма 3ма любимци в игнора и ми е по-спокойно. Не си длъжен да се обясняваш пред никого. И аз много мога да говоря, ама по-лесно ми е това с игнора. :)

Просто това е поредната тема в този раздел, в която участват 2-3 човека, които я подкарват към една нежелана посока.

rusiq86
13-01-2014, 11:34
Прав си, направих го дори. Но не смятам, че като сложа някой в игнора е правилно.
Аз сега кинти на Евог нямам излишно, много пари са, а й нова кола не, по-добре някоя на няколко гидни с малко км. но на половината цена :) Стратегия за мен.
Предпочитам нещо на 3-4 години с под 70к км на арна цена.

Нещо с около 200кс двигател, автомат да е, за да е лесно на жената. Даже цвят знам какъв искам да е :)

ShoxXx
13-01-2014, 11:36
Да де, точно след 2 години цената ще му е супер, ама ще стане много масов. И аз се оглеждам за Евог, ма ще видим какво ще стане. 2 години са много време. Я съм тук, я зад океана.

rusiq86
13-01-2014, 11:51
Форд експедишън и си ти...това е колата за семейство зад океана.

Mury
13-01-2014, 15:18
Аз искам да попитам: ЗАЩО ЧАК СЕГА ВИЖДАМ ТАЗИ ТЕМА???

Начи батки, днес ще ходя до банката да поискам извлечение от всички ми банкови сметки от как съм 18-годишен и от детския ми спестовен влог, който нашите са ми открили преди 20 години докато BО е опъвал знамена и му е туптяло сърцето. После ще ги кача тук да ги гледате. Не че ви интересе, ама аз държа да ги кача.

PS Втори въпрос: Защо тази тема е още в раздел 159?

PS2 @ Mury: При положение, че Русия иска да си купи Евог, защо плюеш? На него това му харесва! Имал ли си Евог, карал ли си Евог, правил ли си 5 Евога? НЕ! Когато взех А2-ката на жена ми първия коментар в интернет беше твоя и вместо да ми честитиш написа цитирам: Адски гадна и тъпа кола....................ужас. Защо бе мен? Не можеш ли да кажеш просто едно евала, честито и т.н. дори и да не ти харесва? Когато купи Ипсилон на жена си някой каза ли ти че е пълен боклук? Никой!

PS3 Има нещо сбъркано в целата работа. Особено когато във форума се разиграват подобни сцени, а на живо няма и помен от тях и хората се държат номрално? WTF?

Само на въпрос номер 2 отговарям-не съм правил нито един Евог,но имам много близък приятел,който се занимава само с Ровъри,и прави само жипки,най-вече най-новите,покрай него съм натрупал мнение и за Евог............и го казвам.Ауди А2 е адски безмислена и тъпа кола да,не случайно Ауди я спират бързо,бързо от производство...................а и да сетих се-правил съм 2 такива,еми не искам да ги виждам вече....................:punk::punk::punk::punk:

П.С.Много хора ми казах,че Ипсилона не е кола,ама аз не се оплаквам като теб.......................и аз знам много добре що за кола е Ипсилона.

Linkestis
13-01-2014, 15:34
Айде сега,на шурея шуролийката правила джипки и ти от нея знаеш,чак пък и за Евог си натрупал мнение?!?!?!
Как пък си изградил мнение за А2 от това че си направил две?!?!?!

Абе ти нали само четеш ?

sitalk
13-01-2014, 16:46
Колеги,
Дайте по същество,все пак темата е в 159,а
и първоначалния замисъл е съвсем друг:)
И аз пак да " окам" темата,няма само Вие де!
10 разход в града при мен няма как да се случи:punk:

BO
13-01-2014, 22:56
..
Например Рав4 съм карал адски много и е много калпава машина...боклук с евтина изработка от палстмаса от химикали...
Колега, в голяма грешка си.
В момента ако искаш нещо здраво, което да създава най-малки проблеми и да ти предложи най-много за парите си, то това е единствения избор.
Е, не е върха отвътре, не е лукс, ама е веднъж кола.
Иначе ако искаш Лукс - кеф ти Мерцедес, БМВ, Порше и т.н, но да казваш, че РАВ-а в боклук въобще не си прав.

ShoxXx
13-01-2014, 23:08
@Mury би ли ми обяснил (може и на лично) защо А2 е тъпа и безмислена кола? Ако беше по-запознат с модела, който излиза 2000 година щеше да знаеш, че всичко по него е алуминий, конкуренция е на А-класата, но заради високото качество на всеки един материал колата излиза с 1/3 по-скъпа от А-класа, което автоматично реже половината от клиентите. Ще се радвам да ми кажеш и къде съм се оплакал от тази кола, за която не съм дал 1лв за какъвто и да е било ремонт. Вярно за 6-7 месеца, но жена ми искаше друга кола. Интересното обаче е, че А2-ката държи цена двойна на 156, почти същата като някои GT-та и скоро може 159-тката ти да влезе в тоя ценови диапазон. А2-ката нямаше нито един паразитен шум, качеството на материалите е високо и нямам 1 забележка към тази кола. Та ще те помоля да обясниш какво е тъпото и безмисленото и също така да отговориш защо всеки, който си хареса някаква кола различна от това, което харесваш ти, чува от теб, че е страшен кенеф или просто си хейтваш е така и твойто е най-убаво, нищо че 2 години вече не можеш да го продадеш...

И за сведение ето ми снимка на А2-ката. Мога да започна в следващия пост да изброявам екстрите, които тя има, а 159-тката ти няма. Всъщност точно това е снимката, с която се похвалих, че съм взел нова кола на жена ми и да си я кара със здраве, а ти отдолу й написа, че е тъпа и безмислена.

Нещо напоследък грам не разбирам заядливия ти тон.

PS Какво точно им прави на тия А2-ки че ги намрази? Бъди по-конкретен. Не за друго но е добре да знаеш, че А2-ката е с окачване като на А3, но с малката разлика, че е с 300кг по-лека и натоварването е в пъти по малко. Няма горни и долни носачи, няма проблемни главини. Супер евтина кола за поддръжка що се отнася до ремонти.

И за да приключа темата, искам да знаеш, че каквото и да напишеш няма да отговоря, защото нямам какво да се обяснявам повече.

В заключение бих искал да кажа, че нямам нищо против Антон a.k.a. Mury. Как мога да имам като той ми е личен финансов консултант. В деня, в който качих първата снимка на Аудито във FB той беше така добър да ми напише като коментар:
Антон Мурджев Ноо грозен мигач
December 4, 2013 at 6:50am
И няколко реда по-надолу беше още по-конкретен:
Антон Мурджев абе ора четете бре,каза че е на негов приятел,Косьо с тая скромна радио заплата,как ще го храни тоя змей
December 4, 2013 at 11:46am
Той знае и колко пари изкарвам и какво съм ял тази вечер, може би вече знае и какво ще получа за Коледа 2014.

nicola 59
13-01-2014, 23:36
Колеги нека и аз да се изхода по темата,ако не ви е неприятно.Та първо Ауди а2 е уникална малка количка,супер удобна,икономична,красива,и здрава.А2 е колата която 90 процента от търговците,никога не са продавали.Тази кола които я има не я продава,а си я кара.Аз с удоволствие бих купил една на жена ми ,ма ги нема,в цена.После за вога нема какво да кажа,тия ги карат футболисти,и други гейове,кадето аз нямам взимане даване.От много време търся А2 за жена ми ,с цел и аз да си я карам градско,ма нямам късмет,утре ще и купувам друга кола понеже А2 така и не намерих.Изпадна ми една Мазда МХ3 1.8 V6 на 70 000 км,и мисля да я прибера утре,ма А2 си остава като опция за по напред.

rusiq86
14-01-2014, 01:21
Колега, в голяма грешка си.
В момента ако искаш нещо здраво, което да създава най-малки проблеми и да ти предложи най-много за парите си, то това е единствения избор.
Е, не е върха отвътре, не е лукс, ама е веднъж кола.
Иначе ако искаш Лукс - кеф ти Мерцедес, БМВ, Порше и т.н, но да казваш, че РАВ-а в боклук въобще не си прав.

Имам стаж над такава от около година каране, щатска версия, появиха се паразитни звуци, лоша изработка на детайлите, евтина пластмаса, скапа се ходавата част много бързо от ходене на плаж по пресечен терен за две лета. Надраха се пластмасови детайли на кола на 2 лета от завода. Не съм впечетлен. Лоша коризионна защита, на остро в океана, водата е солена, макс 3 години и има първи появи от ръжда отдолу.
Като двигател, бензинов мотор с автомат, не бе зле, но определено е кофти кола, и не искам да ми се случва. Автомата малко се замисля като я настъпиш, от около секунда, малко муден..
Не ми хареса, имал съм пряк допир с нея, не мерси.
Рейндж Ровърите са готини машини. Коментара за гейове дето карат рендж ще го подмина, че е просто смешен.

Ауди а2 е симпатична кола, напомня ми на малък семеен ван, за жена, която кара децата на училище например. Вътре интериора е леко тип а3 97г. (което някога ми беше любим модел), но е остаряла като интериорно решение. Отвън ми харесва.

Едно такова, http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21388679878187425&f1=details&slink=5crdg0...

Mury
14-01-2014, 16:00
@Mury би ли ми обяснил (може и на лично) защо А2 е тъпа и безмислена кола? Ако беше по-запознат с модела, който излиза 2000 година щеше да знаеш, че всичко по него е алуминий, конкуренция е на А-класата, но заради високото качество на всеки един материал колата излиза с 1/3 по-скъпа от А-класа, което автоматично реже половината от клиентите. Ще се радвам да ми кажеш и къде съм се оплакал от тази кола, за която не съм дал 1лв за какъвто и да е било ремонт. Вярно за 6-7 месеца, но жена ми искаше друга кола. Интересното обаче е, че А2-ката държи цена двойна на 156, почти същата като някои GT-та и скоро може 159-тката ти да влезе в тоя ценови диапазон. А2-ката нямаше нито един паразитен шум, качеството на материалите е високо и нямам 1 забележка към тази кола. Та ще те помоля да обясниш какво е тъпото и безмисленото и също така да отговориш защо всеки, който си хареса някаква кола различна от това, което харесваш ти, чува от теб, че е страшен кенеф или просто си хейтваш е така и твойто е най-убаво, нищо че 2 години вече не можеш да го продадеш...

И за сведение ето ми снимка на А2-ката. Мога да започна в следващия пост да изброявам екстрите, които тя има, а 159-тката ти няма. Всъщност точно това е снимката, с която се похвалих, че съм взел нова кола на жена ми и да си я кара със здраве, а ти отдолу й написа, че е тъпа и безмислена.

Нещо напоследък грам не разбирам заядливия ти тон.

PS Какво точно им прави на тия А2-ки че ги намрази? Бъди по-конкретен. Не за друго но е добре да знаеш, че А2-ката е с окачване като на А3, но с малката разлика, че е с 300кг по-лека и натоварването е в пъти по малко. Няма горни и долни носачи, няма проблемни главини. Супер евтина кола за поддръжка що се отнася до ремонти.

И за да приключа темата, искам да знаеш, че каквото и да напишеш няма да отговоря, защото нямам какво да се обяснявам повече.

В заключение бих искал да кажа, че нямам нищо против Антон a.k.a. Mury. Как мога да имам като той ми е личен финансов консултант. В деня, в който качих първата снимка на Аудито във FB той беше така добър да ми напише като коментар:
Антон Мурджев Ноо грозен мигач
December 4, 2013 at 6:50am
И няколко реда по-надолу беше още по-конкретен:
Антон Мурджев абе ора четете бре,каза че е на негов приятел,Косьо с тая скромна радио заплата,как ще го храни тоя змей
December 4, 2013 at 11:46am
Той знае и колко пари изкарвам и какво съм ял тази вечер, може би вече знае и какво ще получа за Коледа 2014.

Нормално е да храня каквото съм преценил,вие храните 159 нонстоп,какво искате..................Това е раздел 159,не Ленд/Рейндж Ровър,Ауди, и тем подобни кюмезарници......................ако обичате си направете тема в общи приказки и там си коментирайте тоалетните на колела................

П.С.За Аудито някой ден ще ти обясня като се видим,сега не ми се пише,че и без това с бях зарекъл да не пиша повече в тая клоака..................:hehe::hehe::hehe::hehe:

sitalk
14-01-2014, 20:10
Само нашите.........Само нашите.........:big_bow_down:
Прав е Мury,тука е всичко друго,но не и форум за Аlfa Romeo.
Това само в нашия форум го има,пфъ!

morfius
15-01-2014, 01:38
Я тая тема кацна тука, спокойно мога да кажа, че това нещо наречено А2 ми грознее та дрънка.
Който го кефи... да си го ползва със здраве :)

Ранобудниче
15-01-2014, 05:39
Я тая тема кацна тука...

От снощи се опитвам да разбера как и защо.


Сега ще я заключа, тъй като се е превърнала в помийна яма, а в случай на интерес към дискутираните въпроси, участниците могат да наченат нова с подходящ тон.


И моля, в случаите, в които не са в състояние да се справят в ситуация, модераторите на останалите раздели да не нариват боклука си тук - Общи приказки не е кошче.