PDA

View Full Version : Покупка на лаптоп



popaay
28-12-2013, 17:20
Здравейте, търся мнение за лаптоп.Нямам си и идея за марки, и издържливост на самите модели.Най-вече ме интересува да не загряват и по възможност батерията да издържа повечко, когато се наложи да я ползвам.Също така и гаранционното обслужване(дано не се наложи,но трябва да се има в предвид).
Набелязал съм си:


-ASUS X550CC-XX011 I5-3337U http://laptopbg.net/52179/asus-x550cc-xx011-i5-3337u

-LENOVO IDEAPAD G510AT https://www.technomarket.bg/products/09132595/lenovo-ideapad-g510at-59404109

Очаквам и други предложения, бюджет макс.1100лв

nedko87
28-12-2013, 17:53
Здравей колега относно гаранция Toshiba са най-добр.Дриг вариянт за лаптоп е HP останалите марки (поне според мен) са компромис.

popaay
28-12-2013, 18:02
Здравей колега относно гаранция Toshiba са най-добр.Дриг вариянт за лаптоп е HP останалите марки (поне според мен) са компромис.

Благодаря, колега но много отрицателни мнения за НР ,за този бюджет!

Доко
28-12-2013, 18:03
HP твърдо не! Имам един перфектен за части, вярно, че са красиви и моя работи 3-4 години, но от прегряване му се разпои чипа на видеокартата, а тя е интегрирана и не подлежи на смяна.
Аз също се чудех между Асус или Леново и заложих на Леново (IBM). Каквото и да вземеш, гледай да е с външна видеокарта.

Sunny
28-12-2013, 18:14
На 100% препокривам мнението на бат Доко ;)
на HP не може да подмениш нищо в последствие (примерно wireless карта)

Бих заложил на Lenovo в случая .

Асус-а е с 4 клетъчна батерия

popaay
28-12-2013, 18:14
За Асус-а казват, че е с незнам си с каква технология за охлаждане, корпуса на лаптопа играел нещо като радиатор?! Едната батерия е с 4 клетки другата 6, ама ганьо като си няма и хабер от тези работи за това питам

thecleaner
28-12-2013, 18:19
лаптопа е един Lenovo Thinkpad T или W серията , останалото е компромис, а сравнение с Asus е несериозно. За 1000лв мое си вземеш хубава машина втора употреба пример http://www.ebay.co.uk/itm/Lenovo-ThinkPad-W530-Core-i7-3740QM-8GB-RAM-320GB-HDD-FULL-HD-K1000M-WLAN-Win7-/121242889895?pt=DE_Technik_Computer_Peripherieger% C3%A4te_Notebooks&hash=item1c3aa3aea7

popaay
28-12-2013, 18:22
лаптопа е един Lenovo Thinkpad T или W серията , останалото е компромис, а сравнение с Asus е несериозно. За 1000лв мое си вземеш хубава машина втора употреба пример http://www.ebay.co.uk/itm/Lenovo-ThinkPad-W530-Core-i7-3740QM-8GB-RAM-320GB-HDD-FULL-HD-K1000M-WLAN-Win7-/121242889895?pt=DE_Technik_Computer_Peripherieger% C3%A4te_Notebooks&hash=item1c3aa3aea7

Мерси
Но за втора употреба и дума не може да става :nono: освен за жена или кола :bouncing_smiley:

Stefan Caromov
28-12-2013, 19:32
От двата бих заложил на леновото. ИНаче, не бих взел нито единия, бих се насочил към соин вайо, или делл инспирон. Минус на делл-а е, че новите студия греят в повече ( пряк пример с моя ), но инспирона е доста добре направена машина.
Друг е въпроса, за какво ти е, щото от ползване, до ползване има голяма разлика.
Асус имат много добри модели с външна видео карта, което е единственото нещо, което ще търся за в бъдеще у един лаптоп .

Maximus
28-12-2013, 20:17
Здравейте, търся мнение за лаптоп.Нямам си и идея за марки, и издържливост на самите модели.Най-вече ме интересува да не загряват и по възможност батерията да издържа повечко, когато се наложи да я ползвам.Също така и гаранционното обслужване(дано не се наложи,но трябва да се има в предвид).
Набелязал съм си:


-ASUS X550CC-XX011 I5-3337U http://laptopbg.net/52179/asus-x550cc-xx011-i5-3337u

-LENOVO IDEAPAD G510AT https://www.technomarket.bg/products/09132595/lenovo-ideapad-g510at-59404109

Очаквам и други предложения, бюджет макс.1100лв

Препоръчвам Тошиба.
Пазарът вече е такъв, че каквото и да купиш, все тая.:)
Имам у нас едно НР на 7 години и едно НП на 5. И двете са нисък клас.:)
Съседът взе едно Сони за 3000 и два пъти го носи в сервиза, за две години.
Всичко е до късмет.
Всички стоки стават все по-еднакви и по-еднакви.
Не мисля, че марки като АСУС и АСЕР са компромис, много са си добри машинките.
Даже аз бих си взел нещо за 700 лева.:big_money:

tribaleo
28-12-2013, 20:25
Значи ако нямаш пари за Macbook или хубав Dell е без значение какво ще купиш..така че гледай да е евтино и с високи параметри...Acer например...в този бюджет качеството е едно и също така че взимай най-мощния за тези пари.

ecotronic
28-12-2013, 21:06
Личните ми впечатления от IBM/Lenovo лаптопи, които съм ползвал за изминалите няколко години:

На първия (G41) на третия месец му изгърмя твърдият диск. На втората година батерията отиде в кофата, на третата година започнаха да се появяват вертикални цветни черти по дисплея. Иначе работи и до днес.

На втория (T400) след половин година му блокира вентилатора на процесора. Разглобяване, почистване, смазване и пак е в играта. След още 1 година - същата история.

За разлика от desktop машините на IBM/Lenovo, спрямо които нямам никакви забележки, това с лаптопите, мисля, че не е съвсем нормално.

rusiq86
28-12-2013, 21:16
1) Apple
2) Dell
3) Sony Vaio

И всички останали...като аз бих предпочел Аcer от по-нисък клас. Никога НP, няма такива боклуци.
В световен мащаб това са лаптопите като марки.
В момента ползвам в нас едно Сони, и съм много доволен. Отскоро подмених делл инспирон с Dell XPS 15z...мн приятна машинка.

popaay
28-12-2013, 22:23
От написаното до сега разбирам, да не се хвърлям на скъпо, а да взема нещо например с i3 до 800лв.Защото нямам пари за Сони вайо или ейпъл

ecotronic
28-12-2013, 22:30
От написаното до сега разбирам, да не се хвърлям на скъпо, а да взема нещо например с i3 до 800лв.Защото нямам пари за Сони вайо или ейпъл

Без изобщо да се опитвам да те навивам за втора употреба, хвърли едно око тук (http://www.crash-bg.com/laptopi.html) и съпостави параметри, марки и цени.

Аз лично бих предпочел стабилен лаптоп от доказана марка втора употреба пред скъп и нов боклук.

pyle
28-12-2013, 22:34
http://www.laptopexpert.org/2011-03-30-12-23-41?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=56&category_id=13 Аз съм с такъв и съм много доволен, подкарвам NFS U2 на пълна графика, върви клип на HD 1440p, доколкото знам МСИ е дъщерна макра на ДЕЛЛ. Единствено батерията не мога да ти кажа колко време държи, защото имаше премеждия и не беше при мене 3 години и батерията е заминала. Ако не те кефи МСИ, аз съм фен на Леново и бих взел него, няма конкретни причини или критики към другите марки, просто ми харесва.
Успех!

thecleaner
28-12-2013, 22:43
От написаното до сега разбирам, да не се хвърлям на скъпо, а да взема нещо например с i3 до 800лв.Защото нямам пари за Сони вайо или ейпъл

Скъпо за лаптоп е от 2500 лв. нагоре, за това ти показах професионална машина която е Workstation втора злоупотреба с зловещи параметри, матрица, батерия и т.н., с лицензиран Win 7 64 битов, която след 5 години няма да я достигне лаптоп от ценовия диапазон 1000 лв. :) Не те агитирам да си я купуваш де, избора е изцяло твой, но тука от 10 потребители имаш 18 различни мнения и съвсем ще се объркаш.

popaay
28-12-2013, 22:44
Да попитам как се държат АМД процесорите при лаптопите, някой да има наблюдения над тях?

thecleaner
28-12-2013, 22:51
Да попитам как се държат АМД процесорите при лаптопите, някой да има наблюдения над тях?

На чуждите лаптопи се държат прекрасно, на собствения по добре недейййййййййййй, се пееше в една песен :)

tribaleo
29-12-2013, 08:05
Ей тук си ти : http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3_571g_NX_M6AEX_041

rusiq86
29-12-2013, 12:56
Има хубави лаптопи на по-ниска цена...не е нужно да даваш много пари.
Аз лятото си взех Dell Xps 15z s i7, алуминиев корпус, ултратънък. В бг обявават цена от 2600лв+ аз си го купих от щатско за 800лв :)

Drag0
29-12-2013, 14:29
От написаното до сега разбирам, да не се хвърлям на скъпо, а да взема нещо например с i3 до 800лв.Защото нямам пари за Сони вайо или ейпъл
Не си написал за какво ще го ползваш (освен че ти трябва повече батерия) ,а това е много важно . А и работата на батерия зависи силно от яркост на дисплея , натовареност на процесор и видеокарта.
Повечето хора правилно са ти отговорили , че за ниския клас е разумно да избереш леново. Когато IBM правеха лаптопи с тяхната си марка , машинките се сглобяваха пак в заводи на леново но това не е много известен факт.
Dell и Sony в ниския клас са отвратително качество. HP са ми в ignore листата, както и Dell, но това си е лично мнение.

Втора употреба лаптоп съм взимал веднъж и няма да повторя. Проблемни места : лентовия кабел на дисплея се разваля от много отваряния и затваряния; батерията разбира се ще е за нова; хард диска се поврежда от удари при употреба ; вентилаторите са пълни с прах и ако въобще се въртят е по-слабо от нормалното -> прегряване.

rusiq86
29-12-2013, 14:40
Проблема е, че както много неща и при лаптопите има качество. Качеството за източна Европа е отвратително. Имам едно делче от далечната 2007 година и още работи безпроблемно, батерията държи само 40 мин...но след 6 години е допустимо. Естествено не е закупено от Европа.

Stefan Caromov
29-12-2013, 14:55
Да попитам как се държат АМД процесорите при лаптопите, някой да има наблюдения над тях?

Пълна скръб по моите наблюдения. Аз лично съм си привърженик на интел за лаптоп особено

RoMeO_156_GTA
29-12-2013, 15:03
За такива въпроси най-добре да се консултираш с някой приятел професионалист. Тук като гледам всеки си има някакви възгледи. За лични цели няма смисъл от лаптоп за 2500+ лева :calc: Мои приятели работят в две от големите компютърни фирми в града. На ден през тях минават постоянно лаптопи, било само за почивстване или по-сериозни интервенции. Та от тях знам, че новите HP и Тошиби не са това, което са били някога, а също и Nvidia видеокартите често прегрявали. Следиш на другите марки какви конфигурации имат и си избираш най-доброто за парите си. Обикновенно Asus и Acer предлагат добри оферти, а Сони Вайото е доста по-скъпо за същото качество... Аз бих търсил нещо с Intel i5 - i7 и с външна видеокарта. И i3 също става, според целите зависи.

me4o4ko
29-12-2013, 15:07
Аз съшо бих искал да се включа с няколко коментара.
IBM и Lenovo от 2009 г нямат абсолютно нищо общо,освен това,че Lenovo закупиха от IBM лаптоп дивизията им с включени всякакви екстри-от технологии на производството,до запазени имена и дизайн.
Много хора си мислят,че Lenovo е дъщерна фирма на IBM точно поради това,че лаптопите на Lenovo имат същата визия като едновремешните IBM..но както и да е -това са подробности.
По отношение на избор на лаптоп.
Най-важното при покупка на такова изделие е да се купи модел с възможно най-голяма гаранция или с опция за увеличаване на гаранция срещу допълнителоно заплащане.Такава допълнителна гаранция предлагат марките HP,Toshiba,Lenovo до 5г с цена около 30-60 лв в зависимост от модела.Важно е гаранцията да е производителя,а не от фирмата,от която закупувате,тъй като след 3-4 години дадената фирма може да не съществува и да обслужва гаранцията ви.
С плащане на тази сума си гарантирате,че ще имате 0 лв разходи за ремонти,освен профилактиката,която около 20-30лв.Представете си ако се повреди например дънна платка след изтичане на гаранцията колко би ви струвал ремонта-колкото един нов:kiss:
Батериите от край време се приемат за консуматив и всеки производител дава до 1г гаранция на самата батерия-обръщайте внимание,пише го в гаранционните условия.
Вече има 4-та генерация процесори на Intel-по възможност търсете модели с такива,поради намалената консумация на енергия,много добра производителност и наличието на Hyper Traiding технологията на някои от моделите.
Всичко останало е компромис с бюджета който разполагате.
Затова внимателно трябва да помислите за какво точно ще ползвате машината.

Drag0
29-12-2013, 15:57
Годините гаранция въобще не трябва да ти е определящо при покупка на лаптоп.
Докато е в сервиза лаптопа ти, на какво ще работиш ?
Значи купуваме си някакъв лаптоп, за който знаем че ще си имаме проблеми и че ще го ползваме толкова време колкото и ще седи по сервизи ... но пък ремонта ще ни е безплатен. :calc:

Гледат се класации за надеждност , а най-добре да имаш познат в голяма фирма и да ти каже кои марки и модели ги връщат най-често за ремонт.
На първо писане излезе това :
за 2012 година http://www.rescuecom.com/news-press-releases/Computer-Reliability-Report-2012-Q2.aspx
за 2013 година http://www.prnewswire.com/news-releases/rescuecoms-2013-q1-computer-reliability-report-released-now-including-tablets-208465531.html

Доко
29-12-2013, 18:20
Аз съшо бих искал да се включа с няколко коментара.
IBM и Lenovo от 2009 г нямат абсолютно нищо общо,освен това,че Lenovo закупиха от IBM лаптоп дивизията им с включени всякакви екстри-от технологии на производството,до запазени имена и дизайн.
Много хора си мислят,че Lenovo е дъщерна фирма на IBM точно поради това,че лаптопите на Lenovo имат същата визия като едновремешните IBM..но както и да е -това са подробности.
.....

Как би обяснил това с одебеления шрифт:

1. Samsung (422)
2. Lenovo/IBM (255)
3. Asus (159)
4. Apple (130)
5. Toshiba (117)
6. HP/Compaq (109)
7. Dell (79)
8. Sony (49)
9. Acer (28)

Линковете са от горния пост - 2012,2013. :-)
http://www.rescuecom.com/news-press-releases/Computer-Reliability-Report-2012-Q2.aspx
http://www.prnewswire.com/news-releases/rescuecoms-2013-q1-computer-reliability-report-released-now-including-tablets-208465531.html

me4o4ko
29-12-2013, 18:26
Годините гаранция въобще не трябва да ти е определящо при покупка на лаптоп.
Докато е в сервиза лаптопа ти, на какво ще работиш ?
Значи купуваме си някакъв лаптоп, за който знаем че ще си имаме проблеми и че ще го ползваме толкова време колкото и ще седи по сервизи ... но пък ремонта ще ни е безплатен. :calc:

Гледат се класации за надеждност , а най-добре да имаш познат в голяма фирма и да ти каже кои марки и модели ги връщат най-често за ремонт.
На първо писане излезе това :
за 2012 година http://www.rescuecom.com/news-press-releases/Computer-Reliability-Report-2012-Q2.aspx
за 2013 година http://www.prnewswire.com/news-releases/rescuecoms-2013-q1-computer-reliability-report-released-now-including-tablets-208465531.html

Не ми се спори,все пак колегата сам ще си прецени.
Аз изразявам своето мнение точно в качеството си на човек,който описваш..но няма да казвам подробности.
91% от случаите на повреда са след изтичането на фабричният гаранционен срок на даденото изделие.
В останалите случаи ремонтите са дребни и краткотрайни-дефектирал диск(заменя се,не се ремонтира),дефектирала RAM(заменя се,не се ремонтира) и т.н.
На практика много малка част от компонентите в един лаптоп подлежат на ремонт.Най-често съответната част се подменя директно.
Точно за това гаранционният срок е от изключителна важност при избора на мобилен компютър или таблет.

Доко,прочети ако искаш повече инфо по тази тема.Аз не си го измислям-

http://en.wikipedia.org/wiki/Lenovo

Доко
29-12-2013, 18:38
Доко,прочети ако искаш повече инфо по тази тема.Аз не си го измислям-
http://en.wikipedia.org/wiki/Lenovo

Не споря, просто навсякъде, все още ги спрягат заедно, Lenovo/IBM. ;-)

п.с. Тъй-като се зачетох в уйкипедия, ми стана ясно, че "бившата" Lenovo е чист IBM, китайците купуват марка и технологии:
превод - гугъл

"Сливания и придобивания [ редактиране ]
IBM бизнес персонален компютър [ редактиране ]

Lenovo придобити IBM бизнес персонален компютър през 2005 г. [ 8 ] придобиване на персонален компютър делене на IBM Lenovo се ускори достъпа до чужди пазари като същевременно се подобри както своята марка и технология. [ 9 ] Lenovo платена US $ 1.25 милиарда за бизнес компютър IBM и поел допълнителни 500 милиона щатски долара от дълга на IBM. Това придобиване направи Lenovo производител на третата по големина в света по обем на компютъра. [ 10 ]
Що се отнася до закупуването на персонален компютър делене на IBM, Liu Chuanzhi каза: "Ние се възползвали по три начина от придобиването на IBM. Имаме марката ThinkPad, по-напреднали технологии за производство PC IBM и международни ресурси на компанията, като глобалните канали за продажба и експлоатационни екипи. Тези три елемента са подпрени до нашата приходи от продажби през последните няколко години. " [ 10 ]
IBM придобито дялово участие от 18,9% в Lenovo през 2005 г. като част от покупката на Lenovo на персоналните компютри на IBM разделение. [ 11 ] От тогава, IBM е постоянно намалява своите авоари на склад Lenovo. През юли 2008 г., интересът на IBM в Lenovo падна под прага от 5%, която изисква провеждането на публично оповестяване. [ 12 ]
Въпреки, че Lenovo е придобило правото да използва името на IBM марка в продължение на пет години след придобиването на бизнеса персонален компютър на IBM, Lenovo го използва само за три години. На 7 декември 2007 г., събитие, наречено "Lenovo Pride Day" се проведе. След окуражителни думи от ръководството, служителите тържествено белени логото на IBM извън техните ThinkPads и да ги заменят с Lenovo стикери."

Drag0
29-12-2013, 19:48
Не ми се спори,все пак колегата сам ще си прецени.


Така е, ние си пишем, който иска чете, проверява информацията и си преценява.
Щом си в тази област и имаш информация колко процента от дефектите се получават след гаранцията - сигурно можеш да извадиш и статистика за надеждност на отделните марки лаптопи в ниския клас.
Примерно : "фирмата продава X, Y, Z марки лаптопи от нисък клас , от тях ни връщат за гаранционно обслужване най-много ..."
Това би било полезно за темата, както и авторът и да напише за какво ще се ползва компютъра.
Защото например моето Lenovo за 600лв с един SSD за 200лв ми върши повече работа и за моите цели е доста по-бързо от някои доста по-скъпи лаптопи ...

popaay
29-12-2013, 20:52
Така колеги купих ASUS X550CC-XX127
http://ardes.bg/laptop/ASUS+X550CC-XX127-51233
Днес се претрепах от гледане и колкото повече гледах, все повече се двоумях, какво да взема.Накрая взех да гледам и над 2000лв за да сме в крак с времето , но реших, че няма смисъл за лаптоп, който ще го използвам само за филми и браузване в такава инвестиция.

Благодаря на всички отзовали се.

ecotronic
29-12-2013, 21:13
Така колеги купих ASUS X550CC-XX127
http://ardes.bg/laptop/ASUS+X550CC-XX127-51233
Днес се претрепах от гледане и колкото повече гледах, все повече се двоумях, какво да взема.Накрая взех да гледам и над 2000лв за да сме в крак с времето , но реших, че няма смисъл за лаптоп, който ще го използвам само за филми и браузване в такава инвестиция.

Благодаря на всички отзовали се.

Машинката е добра.

Със здраве да си я ползваш! :)

:cheers:

rusiq86
29-12-2013, 21:39
Хубаво лаптопче, честито и дано много години да си го позлваш.

popaay
29-12-2013, 22:44
Благодаря, поне 3-4 годинки да изкара, за да си избие паричките.От там нататъче е лакомия :D

me4o4ko
30-12-2013, 07:38
Така е, ние си пишем, който иска чете, проверява информацията и си преценява.
Щом си в тази област и имаш информация колко процента от дефектите се получават след гаранцията - сигурно можеш да извадиш и статистика за надеждност на отделните марки лаптопи в ниския клас.
Примерно : "фирмата продава X, Y, Z марки лаптопи от нисък клас , от тях ни връщат за гаранционно обслужване най-много ..."
Това би било полезно за темата, както и авторът и да напише за какво ще се ползва компютъра.
Защото например моето Lenovo за 600лв с един SSD за 200лв ми върши повече работа и за моите цели е доста по-бързо от някои доста по-скъпи лаптопи ...

Подобна статистика мога да споделя,но тя е изключително относителна и е пряко свързана с брой продадени лаптопи от определена марка.Ако през годината има продадени 1000лаптопа,от които 700 са с марката x,200 с марката y и 100 с марката z е напълно нормално за някакъв ремонт да пристигнат най-много от марката x,предвид продадените бройки.

Честито на колегата!Добър избор за бюджета.

Mind_Control
02-01-2014, 12:36
Да попитам как се държат АМД процесорите при лаптопите, някой да има наблюдения над тях?

Аз съм с Dell Inspiron на 7 години с AMD процесор :) С игри не го натоварвам, но аутокад 2012 върви без проблеми. Това е което ползвам аз... Единственото ми оплакване е, че харда му ми е малък вече. А, относно батерията- в момента държи 5 мин. Ама според мен още на 3-рата година й умряха 1-2 клетки и оттогава си е все така :)

Като го взимах беше 1300 лв.

---------- Post added at 10:36 ---------- Previous post was at 10:30 ----------


Как би обяснил това с одебеления шрифт:

1. Samsung (422)
2. Lenovo/IBM (255)
3. Asus (159)
4. Apple (130)
5. Toshiba (117)
6. HP/Compaq (109)
7. Dell (79)
8. Sony (49)
9. Acer (28)

Линковете са от горния пост - 2012,2013. :-)
http://www.rescuecom.com/news-press-releases/Computer-Reliability-Report-2012-Q2.aspx
http://www.prnewswire.com/news-releases/rescuecoms-2013-q1-computer-reliability-report-released-now-including-tablets-208465531.html

Тия статистики са булшит. Кажете ми, кой доволен клиент ще се занимава да хвали компанията? Никой! За сметка на това недоволните ще оревът света. Ще кажете Самсунг явно имат най- малко недоволни клиенти и ще сте прави, но само защото пазарният дял на самсунг в компютърната индустрия е нищожен спрямо този на Делл или HP.

ivan dimitrov
02-01-2014, 14:35
---

Drag0
02-01-2014, 20:00
Подобна статистика мога да споделя,но тя е изключително относителна и е пряко свързана с брой продадени лаптопи от определена марка.Ако през годината има продадени 1000лаптопа,от които 700 са с марката x,200 с марката y и 100 с марката z е напълно нормално за някакъв ремонт да пристигнат най-много от марката x,предвид продадените бройки.

ОК, мен бройката не ме интересува, а процент.
" ?? % от марката X ни ги връщат за ремонт"
" ?? % от марката У ...."
И ме интересува само за ниския клас лаптопи. За високият е по-различно.

morfius
03-01-2014, 02:25
В ниския клас всичките са абсолютно еднакви, като кола от Горубляне - въпрос на късмет.

Моя съвет ако трябва сравнително евтина техника, гледайте промоции за изчистване на миналогодишни модели среден клас - слизат почти до цените на нови от ниския, а са доста по-надеждни.
Вече ако основния критерий е да е много евтино отивате на залежали модели нисък клас, кръстите се няколко пъти и купувате най-мощното за парите.

Drag0
03-01-2014, 19:59
...
Съвета ти е добър.
На базата на какво пишеш , че "В ниския клас всичките са абсолютно еднакви, като кола от Горубляне - въпрос на късмет." ?
Много продадени , много купени , друго ?

myato
03-01-2014, 20:44
Acer V3 772G на фул макс и карате самолета.

morfius
04-01-2014, 03:16
Съвета ти е добър.
На базата на какво пишеш , че "В ниския клас всичките са абсолютно еднакви, като кола от Горубляне - въпрос на късмет." ?
Много продадени , много купени , друго ?

Отзиви от най-различни места, видяно, чуто, прочетено... пък и съм поразглобил няколко (ръка да пипне).
Паднеш ли под 800$ (за пресен нов модел) започват компромисите, това цени в Европа не в ЮС.
Попадали са ми такива на НР, Acer, Asus, FS, Toshiba и Lenovo - все тая вътре, чарколяка еднакъв (тук таме пипнали малко по-добре дънцето, другаде личи евтинджос) потвърдиха отзивите а един МСИ за 1000$ на времето си (дето всичките го гледаха странно като турбо минавка), ги надживя всичките.

ivan dimitrov
04-01-2014, 20:37
---

myato
04-01-2014, 22:28
И сьм сьгласен, и не сьм.
От една страна - няма значение какво пише по етикетите, ако две машини са сьс дьна Compal сьс еднакьв чипсет. Те ще са сьс сходна производителност и надежност.
От друга - две машини с дьна Compal но едната с видео Intel а другата с Nvidia ще се различават доста.
Аз мисля че трябва да знаем какво и защо купуваме.
Както и че - да купиш лаптоп за да играеш игри у дома, си е безумие(без да искам да обидя някого).
За целта има настолни машини.

Няма как да ядеш в леглото върху него.:crazy:

morfius
05-01-2014, 02:57
И сьм сьгласен, и не сьм.
От една страна - няма значение какво пише по етикетите, ако две машини са сьс дьна Compal сьс еднакьв чипсет. Те ще са сьс сходна производителност и надежност.
От друга - две машини с дьна Compal но едната с видео Intel а другата с Nvidia ще се различават доста.
Аз мисля че трябва да знаем какво и защо купуваме.
Както и че - да купиш лаптоп за да играеш игри у дома, си е безумие(без да искам да обидя някого).
За целта има настолни машини.

От дъно до дъно разлика, от карта до карта разлика, от процесор до процесор разлика.
Тук ставаше дума за надеждност, а е известно как се постига ниска цена при сходни параметри - като се реже от запаса.

За геймърските лаптопи не съм съгласен ама хич, единственото което може да се каже там е, че са скъпо (доста по-скъпо от аналогичен десктоп който ако е за игри пак не е евтин) удоволствие, но има достатъчно машини които са проектирани (от към мощност, надеждност и най-вече охлаждане) за игри.
Кефа се плаща...

ivan dimitrov
05-01-2014, 13:29
---

morfius
05-01-2014, 13:43
Тук е причината за моето несьгласие. При сходни цени, най мощната машина, ще е с най ниска надежност. За ролята на кьсметьт сьм сьгласен.
Не сьм твьрдял че няма "геймьрски" лаптопи. Написах че се изумявам от решението да се ползва лаптоп, за игри у дома(вместо настолна машина). И го написах защото стана мода, да се тьрси ултратьньк, евтин лаптоп и след като го изнасилваме месеци наред, да ревем че е боклук.

То е на класове (основно дъно, шаси, панти, дисплей), та в класа всичките са еднакви... ако си кацнал на най-ниския поне да има душа да драпа.
Игри на лаптоп - има си лаптопи за целта (който не вярва да сравни охлаждането на Asus g75/750 и модното напоследък Lenovo Y580), компромиса тук обикновено води до изтормозена от прегряване машина. A с новия тип монтаж, резултата от горното много често е неработещ процесор или видео карта.
Изобщо купуването на лаптоп не е шега работа, в момента в който си помисли някой за машинка да си лежи с нея в скута да се замисли и къде ще отива топлината дори ако гледа филми пак ще има топлина (масата са с вход или/и изход за въздух отдолу) - лежане - само с подложка!

VFTI
04-03-2014, 19:08
Малко повдигам темата, но имам едно питане.

Едно приятелче(студент в ТУ, който активно се занимава с АутоКад и др. подобен софт) си търси подходящ лаптоп(15" стандартен) за сумата от 1000лв. таван още 100лв. Моля за предложения. Не робува на марки иска да си работи и да няма проблеми. Благодаря за предложенията:wein::wein::wein:

me4o4ko
05-03-2014, 07:48
Малко повдигам темата, но имам едно питане.

Едно приятелче(студент в ТУ, който активно се занимава с АутоКад и др. подобен софт) си търси подходящ лаптоп(15" стандартен) за сумата от 1000лв. таван още 100лв. Моля за предложения. Не робува на марки иска да си работи и да няма проблеми. Благодаря за предложенията:wein::wein::wein:

Дай мейл на приятелчето на лични да му изпратя нещо

Friday
05-03-2014, 14:38
Според мен трябва да се търси лаптоп с:
core i5 с HD4000 и нагоре напълно достатъчен откъм видео, дори подходящ за леки игри;
6GB или 8GB RAM памет - служебния е с 6GB и при отворен autocad с 5 windows-a и две три помощни програми заема близо 4GB памет;
дисплей - то на лаптоп трудно се чертае по принцип, но според мен минимума му трябва да е 15,6" IPS, и то матов;
HDD поне 500GB, ако има SSD още по-добре;
батерия поне 6 клетъчна и гаранция поне 2год.

За този бюджет все ще трябва да се лиши от нещо!