PDA

View Full Version : Няма парно



sabrax
01-01-2014, 18:22
ЧНГ колеги. Някой знае ли къде се намира моторчето което отваря и затваря клапата на радиаторчето. Парното ми е много слабо. Съвсем скоро е сменян радиатора на парното и в момента е топъл, но духа хладно. С климатроник съм.
Попаднах на тема за 156, там се споменава за 2 моторчета под жабката. Аз не виждам моторчета под моята.

Dimicha
01-01-2014, 18:41
ЧНГ колеги. Някой знае ли къде се намира моторчето което отваря и затваря клапата на радиаторчето. Парното ми е много слабо. Съвсем скоро е сменян радиатора на парното и в момента е топъл, но духа хладно. С климатроник съм.
Попаднах на тема за 156, там се споменава за 2 моторчета под жабката. Аз не виждам моторчета под моята.

Аз си мисля, че не ти е обезвъздушена хубаво системата. Как разбра, че е топъл радиаторът на парното? Той ако е топъл, за мен няма логика да духа студено. Виж двата маркуча, които отиват към парното дали са топли. Ако единия е топъл, а другия не, значи имаш въздух в радиаторчето. Пусни климатроника на HI и на максимална перка и бутона ECON мисля, че трябва да е натиснат. Тогава пуска парно, а не климатик. И гледай в разширителния съд дали ще глътне антифриз и долей. Ако все пак мислиш, че има нещо общо с моторчетата-моторчето за кранчето на парното се намира малко над педала на газта. Там, където е и самото кранче. Може да не са го монтирали като хората и кранчето да стои затворено

Alfa User
01-01-2014, 18:43
Аз също залагам, че може просто да не е обезвъздушена добре системата, щом съвсем скоро е сменян радиатора... особено ако преди това всичко е работело нормално!
Другото колегата го е написал.

Mury
01-01-2014, 18:48
Ей стига глупости бе хора,дори да не е обезвъздушена след смяната на радиаторчето,след известно време каране се е обезвъздушила сама.Тези системи се самообезвъздушават.

Колега погледни кранчето как е,твойта кола е така,намира се в дясно от караката на шофьора под една декоративна кора.

sabrax
01-01-2014, 19:35
Да корите съм ги махнал, кранчето се вижда. Двата маркуча от радиаторчето са топли, което според мен е знак, че водата циркулира. Като задам ниска температура и духа студено . Като задам висока и започва да духа хладно. Чува се звук от кранчето и леко мърда лостовата система. Нещо не е отворено или е запушено??

Mury
01-01-2014, 19:37
Да корите съм ги махнал, кранчето се вижда. Двата маркуча от радиаторчето са топли, което според мен е знак, че водата циркулира. Като задам ниска температура и духа студено . Като задам висока и започва да духа хладно. Чува се звук от кранчето и леко мърда лостова система. Нещо не е отворено или е запушено??

Ама виж дали отваря до край кранчето,вероятно не 8-)8-)8-)

sabrax
01-01-2014, 20:06
Ами опитах на ръка го задържах в едната позиция, после в другата и не усетих разлика. Но след като и входящия и изходящия маркуч са топли.. Ако не отваря кранчето би следвало радиаторчето да е студено или бъркам нещо?

nicola 59
01-01-2014, 20:09
Ама виж дали отваря до край кранчето,вероятно не 8-)8-)8-)


Колега сгрешил си раздела ,тука е мавзолея на верижните,герои,и диагностиката,се прави още,на ухо.
И всички настроики са на око,и слух.С една дума ако нямаш типо с лупи на фаровете,тези неща не ги чуваш.Знам ,че ще кажеш ,че и ти си фиятаджия,ма твоето е Крома с лупи на фаровете,а между Крома и Типо има разлика.Не е срамно да питаш ,ако нещо не ти е ясно,ние ще ти обясним.

Mury
01-01-2014, 20:38
Ами опитах на ръка го задържах в едната позиция, после в другата и не усетих разлика. Но след като и входящия и изходящия маркуч са топли.. Ако не отваря кранчето би следвало радиаторчето да е студено или бъркам нещо?

щом маркучите са топли,значи радиатора е топъл,обърни внимание,че жилото за кранчето отваря чрез едно лостче и клапата топло/студено,да не би там да става нещо

pace
02-01-2014, 11:04
обърни внимание,че жилото за кранчето отваря чрез едно лостче и клапата топло/студено,да не би там да става нещо
Няма жило на моторче е,едно е и за клапата и за кранчето.

Mury
02-01-2014, 11:20
Няма жило на моторче е,едно е и за клапата и за кранчето.

ОК де,ама отваря ли клапата ????

Alfa User
02-01-2014, 11:24
Ей стига глупости бе хора,дори да не е обезвъздушена след смяната на радиаторчето,след известно време каране се е обезвъздушила сама.Тези системи се самообезвъздушават...

Това е така, но само ако е изправна капачката на разширителния съд - затова се прави упражнението със загряването на отворена система, за да ни е мирна главата.

А на някой не му ли мина през ума вариант за запушено радиаторче на парното???

Колега sabrax, каква беше причината да смениш радиатора, и обърна ли внимание какво е изтекло от него при смяната (ако си присъствал, разбира се)?
Другия въпрос е дали поради течове в системата си наливал от добавките за запушване? Загубата на парно може да е резултат от такива добавки, особено по-евтините.

Mury
02-01-2014, 11:25
Това е така, но само ако е изправна капачката на разширителния съд - затова се прави упражнението със загряването на отворена система, за да ни е мирна главата.

А на някой не му ли мина през ума вариант за запушено радиаторче на парното???

Колега sabrax, каква беше причината да смениш радиатора, и обърна ли внимание какво е изтекло от него при смяната (ако си присъствал, разбира се)?

Нали е ново бре,а и щом са топли двата маркуча,значи водата циркулира .Проблема за мен е в клапата :thumbup::thumbup::thumbup:

pace
02-01-2014, 11:34
ОК де,ама отваря ли клапата ????
Е това може да си го провери сам като свали моторчето и движи клапата на ръка,може и клапата да не отваря-затваря плътно...то и аз съм със почти същия проблем и съм решил да взема едно парно да видя кое как и защо се движи.

sabrax
02-01-2014, 19:01
Причината за смяната му е ,че протече.
Парното и преди смяната беше много слабо,
ма сега съвсем зачезна.
Системата е обезвъздушена, правил съм го не веднъж.
Добавки не са наливани, патил съм си вече от тях :D

Dimicha
02-01-2014, 19:34
Ами освен да се заравяш под волана и да гледаш какво става там. Аз скоро си сменях кранчето на парното и най-удобната позиция е на колене извън колата и от кръста нагоре вътре :D Шегата настрана, моторчето мисля, че се крепи на три винта, откачи го и огледай. Лично аз не съм откачал моторчето, нека някой по-запознат каже, но мисля, че то контролира и кранчето и клапата с два лоста с пружини. Може да не са закачени както трябва тия лостове. Огледай добре и без псуване няма да стане. И маркучите от и към парното трябва не просто да са топли, а да парят, което ме подсеща да те питам-сигурен ли си, че ти загрява добре колата?

sabrax
02-01-2014, 20:30
Ами явно ще се гъзя.
Колата се кара предимно извънградско, температурата е 75 градуса. След смяна на термостат преди години положението е същото.
Но при 75 градуса трябва да е топло..беше топло.
На място - 90 градуса същата работа.

don_pepone
02-01-2014, 21:05
1-во да при 75градуса трябв да духа ОК като топлина
2-ро 75 за ивънградски е малко дори и за дизелова кола.
аз първата зима я карах с заминал термостат и беше даже по-зле - извънграда 60-65градуса макс,но след смяната с Бер (behr) всичко е ок- зимата колкото и да е студ (пробвано до -15) заковава на 87-88градуса (там започва да отваря термостат) а лятото при нормално каране си седи на 90

sabrax
02-01-2014, 21:10
Като я взех и аз си помислих,че е малко.
Отидох в Але.. ауто взех един за 75 лъва и градусите същите.
И така осма година вече.
Ама си имах парно.

don_pepone
02-01-2014, 21:12
перкат ког ати я пуска,ако е на 94-5 значи и таблото ти е ок..... свали си радиаторчето и го огледай и промии :)

sabrax
05-01-2014, 00:48
Днес свалих кранчето, прегледах лостчето за клапата, моторчето, всичко си работи :?. Още 3 месеца само и няма да ми трябва парно :dyrvo_v_kenefa:

sabrax
05-01-2014, 21:23
Някой може ли да каже (или покаже) къде точно се намира клапата за топло студено? Явно там е проблемът.

Dimicha
05-01-2014, 21:28
Ами на схемата гледах в Manual-те, че е точно над радиаторчето. И я контролира същото моторче, което отваря и затваря кранчето. Нека някой, който е разглабял целия климатик, да каже