PDA

View Full Version : Странен шум при 3.0 V6



Bobiuzunov
03-01-2014, 19:32
Първо за много години колеги,много здраве и успехи през новата 2014г.Сега към пробмлема,вчера са прибрах от новогодишно пътуване и чак в Петрич чух че отпред отлявo(ако си отпред и гледаш към двигателя) нещо ръмжи,предполагам е някоя ролка или алтернатора и в понеделник ще я оставям да се провери.Дано да е някоя ролка по пистовия ремък,че ако е по ангренажа за пореден път ще се убедя че в БГ се продават само ментета.Ако е от ангренажа не ми се мисли,пети и какво ли още не отново.Аз си мисля че е време да си купя пети,че тука по наше село нямат,пък човека който ми подържа колите е в час,но няма пети за този мотор.Къде мога да си купя пети?Това знам че е хвърляне на боб,но реших да споделя за проблема,ще споделя и резултатите.

thecleaner
03-01-2014, 19:41
Първо за много години колеги,много здраве и успехи през новата 2014г.Сега към пробмлема,вчера са прибрах от новогодишно пътуване и чак в Петрич чух че отпред отлявo(ако си отпред и гледаш към двигателя) нещо ръмжи,предполагам е някоя ролка или алтернатора и в понеделник ще я оставям да се провери.Дано да е някоя ролка по пистовия ремък,че ако е по ангренажа за пореден път ще се убедя че в БГ се продават само ментета.Ако е от ангренажа не ми се мисли,пети и какво ли още не отново.Аз си мисля че е време да си купя пети,че тука по наше село нямат,пък човека който ми подържа колите е в час,но няма пети за този мотор.Къде мога да си купя пети?Това знам че е хвърляне на боб,но реших да споделя за проблема,ще споделя и резултатите.

http://www.zimber.bg/cat-avto-instrumenti-zimber-tools/2434-k-t-peti-4br-za-zacepvane-na-alfa-romeo-amortisoiri-zvezdogaechni-dinamometrichen-alternator-karter-.html

ecotronic
03-01-2014, 19:42
Мисля, че това (http://zimber-tools.com/avto-instrumenti/instrumenti-za-zacepvane-na-dvigateli/instrumenti-za-zacepvane-na-dvigateli-alfa-romeo-fiat-iveco/k-t-peti-4br-za-zacepvane-na-alfa-romeo-lancia-3-0-24v-zimber-tools.html) са петите за твоя мотор. Аз си купих от същото място. Ако трябва, казвай - ще ти ги купя и пратя.

Bobiuzunov
03-01-2014, 19:49
Мисля, че това (http://zimber-tools.com/avto-instrumenti/instrumenti-za-zacepvane-na-dvigateli/instrumenti-za-zacepvane-na-dvigateli-alfa-romeo-fiat-iveco/k-t-peti-4br-za-zacepvane-na-alfa-romeo-lancia-3-0-24v-zimber-tools.html) са петите за твоя мотор. Аз си купих от същото място. Ако трябва, казвай - ще ти ги купя и пратя.

Нямаш грешка Любо,нека да видим къде е проблема и ако трябват пети ще помагаш.

Bobiuzunov
06-01-2014, 18:49
Шума е локализиран,от водната помпа е,хубавото в случея е че поне е външна и няма да има интервенции по ангренажа.
Друго да питам тук за да не пускам пак нова тема,преди 5к смених горен ляв носач заради скърцане,което след смяната му се появи почти веднага пак.Този който свалих е напълно здрав и се чудя какво да правя сега,ще сваля този който е на колата и да сменя тампоните или тези които са да ги гресирам с морска грес?

Boby
06-01-2014, 19:54
Не, че искам да ти развалям вечерта, но за да смениш помпата трябва да махнеш ремъка на ангренажа.

За носача покарай я още с новия носач. При мен новите ТРВ-та се разскърцаха още на следващата сутрин, но сега след 15-20000км спряха да скърцат и сега са супер.

Marin74
06-01-2014, 20:32
аз си смених тампоните на горния носач и пак скърца смазах ги със какво ли не спира за малко и пак започва ,сега от 1 месец вече не скърца вчера като свалих гумата видях че тампоните са отишли и затова не скърца.Във връзка със помпата колегата е прав трябва да свалиш ангренажния ремък.

Bobiuzunov
06-01-2014, 20:45
Ееее стига де,тогава какъв е смисъла че помпата е външна?Значи ще се купуват и пети и помпа.
Абе дано да спре да скърца,но ме побърква особено през легнали пилицаи все едно вадиш пирони от дюшаме,факт е че след като се пока известно време спира да скърца и така до сутринта.Трудно ми е да се убедя,че това скърцане няма решение.На дизеловата също го имаше,но нямам спомен с каква марка силиконова смазка го напръсках и вече 30к нямам ядове,а дето казва адаша има вероятност и сами да са си спрели да скърцат.Сега това не ми е приоритет,трябва да сменя водната помпа и затова честито на печелившите.

Linkestis
06-01-2014, 21:58
Кажи сега ти на мен драги,имаш ли пари за нови дънки?
:cheers::cheers::cheers:

Bobiuzunov
06-01-2014, 22:26
Прав беше ти Мариане,че трябва да ида да се прегледам при психиатър когато реших да купувам втората 166-ца,ама аз не,нищо ми няма.И както си писахме с теб и в друга тема май наистина лявата страна е проблемна на 166-те все от там скърцат.Няма как ще се прави както си му е реда аз не обичам полвинчати работи.Относно дънките наистина ред не идва,голяма част от бюджета ми гълтат колите,но засега издържам на напъна.
П.С Дали да не пратя сваления горен носач на Ферариста за полиуретан,ще спре ли това скърцане?

CHEFO666
07-01-2014, 12:32
И аз скърцам...споооко...май всички скърцаме.Мойта е с едни червени тампони....и пак си скърца като мишле от дясно....като се понамокрят спира :super:

ecotronic
07-01-2014, 12:43
Само моята ли не скърца? Да не чуе дявола :)

Boby
07-01-2014, 13:01
При мен едната скърца отпред, другата отзад.:grin:

lordliness
07-01-2014, 13:04
Нищо не скърца, вече доста години :)

Scrapera
07-01-2014, 13:47
Само някой да не си помисли, че "те са си така", "такъв е модела" и т.н. :grin:

Doomguy
07-01-2014, 15:21
Моята скърца отпред докато не загрее, така е от 2 години. Няма луфтове по окачването.

code
07-01-2014, 15:36
Нищо не ми скърца - не я карам :) Сериозно - нищо не скърца по моята. С два нови Moog долни и горни TRW какво да и скърца. :super:

lordliness
07-01-2014, 19:37
Китайския ми горен носач за 95 лв. май ще се окаже наистина добър :)

Bobiuzunov
07-01-2014, 21:43
Абе и при мен дизеловата не скърца,но 3.0 ту отпред,ту отзад постоянно ме мъчи с това скърцане.Иначе и при мен като се покара намаля,а ако вали спира,ще се сваля да се гресира с морска грес май.

Fear
08-01-2014, 11:34
И моите скърцат, пък са съвсем здрави.
Скърцат само първите няколко минути, като загрее колата спират да скърцат.
Скърцането е отпред, повече от дясната страна.
Не е болка за умиране, въпреки че е дразнещо - усилвайте си музиката... :tooth:

Linkestis
08-01-2014, 13:55
То скърца щото алуминият започва да яде пъпките на гумата,оти нема смазка.
Ама щом ви радва да си мислите че всичко е наред така да бъде :cheers:

Fear
08-01-2014, 13:56
Значи ще бъдат смазани при първа възможност. :)

Linkestis
08-01-2014, 14:04
Пфффф грешка при писането...втулката на тампона а не самия носач :)

Bobiuzunov
08-01-2014, 20:55
Значи да сваля самите втулки и да блъскам здраво грес така ли?Докато чакам паурфлекс от UK.

Linkestis
08-01-2014, 22:18
Мацай морска здраво.Имай предвид че и паурфлекса се маже,той си идва с тубичка.

Bobiuzunov
09-01-2014, 18:46
Да за паурфлекса видях че си идва с грес,но докато дойдат и ми дойде реда в сервиза мисля в събота този носач който е на колата да го сваля и да го гресирам.

Bobiuzunov
11-01-2014, 12:28
Дне получих петите за зацепване и другата седмица влиза в бокса за смяна на водна помпа,гарнитури на капаците на клапаните и тампони(които ще дойдат тези дни) на горните носачи,паурфлекс които ше ми ги донесът от UK.
П.С добре че не смених по рано гарнитурите на капаците на клапаните,че сега пак трябваше да се свалят заради зацепването с петите

Bobiuzunov
23-01-2014, 20:58
Днес вече съм със сменена водна помпа някаква Граф май беше,дано изкара повече от предишната.Също така сменени гарнитури на капаците на клапаните и тампони на гоните предни носачи от паурфлех(каква приятна тишина,дано е за дълго),писах и в общите приказки,ако на някой му трябват пети за зацепване мога да му услужа,естествено на заем и после пак си ги искам.:spiteful:
П.С сега остана в понеделник да се смени клемореда.