PDA

View Full Version : Умря Yatour-а



Mury
09-01-2014, 17:33
Умря мръсната китайска машинка,около 4 месеца след изтичането на гаранцията.Проблема е,че не иска да разпознае флашката,всъщност проблема се появи след смяната и с по-голяма.Флашката е ОК, в Ланчата работи перфектно,всички CD-та са подредени,но неще и неще.Ресетвах я хиляди пъти,някой ако се е сблъсквал с подобен проблем...........................ще се радвам да помогне.:sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::s niper::sniper:

emzo
09-01-2014, 17:36
Е с друга флашка работи ли ? Т.е. старата ?
Не е изключено да не разпознае определена флашка ;)

Mury
09-01-2014, 17:37
Е с друга флашка работи ли ? Т.е. старата ?
Не е изключено да не разпознае определена флашка ;)

Двете са еднакви,едната е 4 другата 8 гига..............не съм пробвал,ама не ми е под ръка.....................:unsure::unsure::unsure:

Интересното е,че тръгва за малко от 5-и диск,стига до 25 сек. на песента и тръгва от начало,през цялото време не се чува звук.............само си брои секунди на дисплея

KirilSol
09-01-2014, 18:16
Supported memory cards and USB sticks:
1.Max 8GB (2GB is most recommended);
SD card is more recommended than USB stick.
Sometimes,the car head unit recognizes YT but it just does not play normally, then you may have to change for another USB stick or another SD card
2.Please format USB stick or SD card with FAT16 or FAT32 format before you save files and folders in USB/SD.
Note: It is better to format your USB/SD on windows PC than on Apple Macto play USB/SD on our YT

и моя съвет е да смениш флашката с по-малка от 8GB

emzo
09-01-2014, 21:24
http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=45229 такава работи перфектно на въпросното устройство ;)

darkmiracle
09-01-2014, 22:14
Аз съм също с 8GB флашка на HP и вече 2-3 месеца работи безпроблемно.
http://www.flipkart.com/hp-v-210-w-8-gb-pen-drive/p/itmczbu4vk9w6ugv

Mury
10-01-2014, 14:27
Supported memory cards and USB sticks:
1.Max 8GB (2GB is most recommended);
SD card is more recommended than USB stick.
Sometimes,the car head unit recognizes YT but it just does not play normally, then you may have to change for another USB stick or another SD card
2.Please format USB stick or SD card with FAT16 or FAT32 format before you save files and folders in USB/SD.
Note: It is better to format your USB/SD on windows PC than on Apple Macto play USB/SD on our YT

и моя съвет е да смениш флашката с по-малка от 8GB

Чакай бре,по спомен в упътването пишеше,че работи с флашки до 32 ГБ,утре ще пробвам с на жената флашката-тя е 4ГБ....................:pp::pp::pp::pp:

Mury
11-01-2014, 20:18
Макя му,с 4-та работи перфектно,двете флашки са Toshiba Hayabusa,не мога да разбера какво става,ама жената сега намаза 8ГБ,аз ще си карам със старата.В упътването пише че работи с памети до 16 ГБ..................:bounce8::bounce8::bounce8:

ecotronic
11-01-2014, 20:22
Макя му,с 4-та работи перфектно,двете флашки са Toshiba Hayabusa,не мога да разбера какво става,ама жената сега намаза 8ГБ,аз ще си карам със старата.В упътването пише че работи с памети до 16 ГБ..................:bounce8::bounce8::bounce8:

Не беше ли същия този плеър, който като беше съвсем нов пак имаше проблем с една флашка?

Mury
11-01-2014, 20:34
Не беше ли същия този плеър, който като беше съвсем нов пак имаше проблем с една флашка?

Имаше да,ама тя си е доста дърта по принцип....................

ecotronic
11-01-2014, 20:41
Изглежда просто е по-чувствителен към флашките. Т.е проблемът не е в обема им или в това как са били форматирани а по-скоро хардуерен, който се изразява в трудно разграничаване на логическите нива. Това последното може да се влияе от редица фактори, като влага, температура, захранващо напрежение.....

Mury
11-01-2014, 20:43
Изглежда просто е по-чувствителен към флашките. Т.е проблемът не е в обема им или в това как са били форматирани а по-скоро хардуерен, който се изразява в трудно разграничаване на логическите нива. Това последното може да се влияе от редица фактори, като влага, температура, захранващо напрежение.....

Съгласен съм,ама тези двете флашки са един и същи модел-Toshiba Hayabusa,едната е 4 другата 8 ГБ,с едната работи с другата не,затова ми е чудно..................:bounce8::bounce8::bounce8:

ecotronic
11-01-2014, 20:48
Съгласен съм,ама тези двете флашки са един и същи модел-Toshiba Hayabusa,едната е 4 другата 8 ГБ,с едната работи с другата не,затова ми е чудно..................:bounce8::bounce8::bounce8:

Моят съвет е да мислиш за смяната на плеъра, преди да е отказал напълно.

Mury
11-01-2014, 21:53
Моят съвет е да мислиш за смяната на плеъра, преди да е отказал напълно.

Е стига бре,та той е на година и 3-4 месеца.:headbang::headbang::headbang:

ecotronic
11-01-2014, 21:59
Е стига бре,та той е на година и 3-4 месеца.:headbang::headbang::headbang:

Тая техника, която не съдържа движещи се части или се ражда здрава и служи дълги години или се ражда с недъзи, които са досадни или се задълбочават с течение на времето.

kolev
12-01-2014, 07:22
направи пълен формат на флашката но на уиндоус хп (тоест без отметката quick format).
това че флашките са един модел, не значи че са еднакви. вътрешно може да са съвсем различни. масово новата електроника дава дефекти след 2 до 5 години заради безоловния припой.

zombiran
12-01-2014, 21:54
Имам едно питане за този Yatour... виждат ли се имената на песните на дисплея.. Да кажем на 147-цата ? Или ти излиза като Track01-2-3 ?

mordohy
12-01-2014, 22:02
направи пълен формат на флашката но на уиндоус хп (тоест без отметката quick format).
това че флашките са един модел, не значи че са еднакви. вътрешно може да са съвсем различни. масово новата електроника дава дефекти след 2 до 5 години заради безоловния припой.И аз това му го казах на Камен 666, ама не ме разбра. Неговия плеър имаше такива спойки на предусилвателя и като го раздрусах в 33-ката и се осра.
После ги презапоих, защото явно плеъра е мръзнал някъде и го беше хванала "калаената чума".
Сега няма абсолютно никакви проблеми. Старият имаше проблеми, като пуснех парното и се загряваше.
Иначе и аз имам наблюдение, че големите фласшки не работят коректно. Тоест съвсем не работят с определени уреди.

emzo
12-01-2014, 23:33
Имам едно питане за този Yatour... виждат ли се имената на песните на дисплея.. Да кажем на 147-цата ? Или ти излиза като Track01-2-3 ?

Трак 1-2-3

Mury
13-01-2014, 15:30
направи пълен формат на флашката но на уиндоус хп (тоест без отметката quick format).
това че флашките са един модел, не значи че са еднакви. вътрешно може да са съвсем различни. масово новата електроника дава дефекти след 2 до 5 години заради безоловния припой.

И тва съм го направил,без Quick format,не става.Флашката е чисто нова,другата е на година и нещо,на колкото е и Ятура......................както и да е,карам си със старата флашка и си свиркам.

П.С.Друго нещо ми направи впечатление,върнах си музиката на старата флашка,добавих още едно CD09,боднах я в Ятура,и той копелетията веднага я разпозна,даже без да има нужда както преди да обхождаш всяка папка,за да я разпознае...............бахти китайската техника,всеки път е на различно мнение.................:punk::punk::punk:

stelt
13-01-2014, 16:06
Според мен, тази джаджа трябва да има гаранция 2 години. Отивай да ти я сменят. На мен ми се случи така с един навигатор - в гаранционната карта пишеше - 1 година гаранция, той изпуши след 15 месеца. Съответно ми го подмениха като отидох в магазина.

b_angelov
13-01-2014, 18:26
П.С.Друго нещо ми направи впечатление,върнах си музиката на старата флашка,добавих още едно CD09,боднах я в Ятура,и той копелетията веднага я разпозна,даже без да има нужда както преди да обхождаш всяка папка,за да я разпознае...............бахти китайската техника,всеки път е на различно мнение.................:punk::punk::punk:

Че моя винаги си е бил така. Не е необходимо да бродя за да разпознае новите бабки.
Аз имам пък проблеми с по-дългите песни - над 60 мин. не всеки път тръгват.

Mury
14-01-2014, 17:41
Според мен, тази джаджа трябва да има гаранция 2 години. Отивай да ти я сменят. На мен ми се случи така с един навигатор - в гаранционната карта пишеше - 1 година гаранция, той изпуши след 15 месеца. Съответно ми го подмениха като отидох в магазина.

Викаш да скокна до Германия да го сменя..................:hehe::hehe::hehe:В обявата в Ибей,когато го поръчвах пишеше я година международна гаранция

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:40 ----------


Че моя винаги си е бил така. Не е необходимо да бродя за да разпознае новите бабки.
Аз имам пък проблеми с по-дългите песни - над 60 мин. не всеки път тръгват.

Е а да,ама моя не,днес даже забелязах,че е подредил песните по азбучен ред,до сега никога не се беше случвало.Дали не започна да работи като хората след повече от 1 година експлоатация. :phone::phone::phone:

b_angelov
15-01-2014, 08:33
Е а да,ама моя не,днес даже забелязах,че е подредил песните по азбучен ред,до сега никога не се беше случвало.Дали не започна да работи като хората след повече от 1 година експлоатация. :phone::phone::phone:

По азбучен ред са, защото копирайки папките от едната на другата флашка, Виндовс ги копира по азбучен ред последователно. Иначе Ятура ги чете по дата/час на запис върху носителя. Един вид копирайки ги, ти си ги сортирал. ;)

ПП. За сортирането сега намерих и някаква програмка: http://www.ycarlink.com/pd_13014_How-to-play-songs-in-alphabetical-order-on-Yatour-YT-M06-.htm

Mury
18-01-2014, 16:42
По азбучен ред са, защото копирайки папките от едната на другата флашка, Виндовс ги копира по азбучен ред последователно. Иначе Ятура ги чете по дата/час на запис върху носителя. Един вид копирайки ги, ти си ги сортирал. ;)

ПП. За сортирането сега намерих и някаква програмка: http://www.ycarlink.com/pd_13014_How-to-play-songs-in-alphabetical-order-on-Yatour-YT-M06-.htm

Да защото друг път са яко разбъркани.Вчера го откачах отзад от кастфона,защото почиствах управлението на климатика,и разглобявах там.После пак искаше обхождане на всяка папка за да ги разпознае.:disgust::disgust::disgust:

pi4_s_bravo
16-02-2015, 20:25
При мен Ятур-а има някаква избирателност към флашките- много ми е претенциозен. До момента тръгна единствено с една PQI 2GB , тези дето не ги иска са Kingston, Toshiba, Maxell и още един-два вида 4 и 8гб. Кажете при вас каква флашка работи със сигурност за да търся такава.

ecotronic
16-02-2015, 20:30
С какъв файлов формат са флашките? Вземи една, форматирай я като FAT32, запиши я и пробвай.

marian2784
16-02-2015, 21:23
моят работи с тошиба 4ГБ и кинстоун 8ГБ

pi4_s_bravo
16-02-2015, 21:25
Пробвах само на FAT , пробвах и на FAT32 .Всичките флашки са форматирани , с папки именувани както трябва но при избиране на Ятур-а показва CD05 track01 ,изминават 19секунди и почва пак отначало, а реално такава папка няма и не вади звук през това време докато уж свири. Утре ще пробвам да купя SD карта 8гб , дано с нея се получи че полудях от въртене на разни флашки.

marian2784
16-02-2015, 21:39
и моят правеше така, проблема беше в имената на папките CD01 CD02 с главни букви

pi4_s_bravo
16-02-2015, 22:23
Точно така съм ги направил и тръгва само едната флашка- 2gb pqi .

b_angelov
17-02-2015, 08:39
Да вметна, че имa ли във флашката файл различен от MP3 WMA, или тръгва много трудно да чете, или изобщо не тръгва.

pi4_s_bravo
17-02-2015, 19:41
Всичко е по правилата направено но просто не тръгват. Тука има списък с някои от устройствата които работят и такива които не работят http://www.ycarlink.com/my_41/USB%20SD%20Usage.htm

Специално по този списък днес търсих и взех SD карта Sandisk ,ще пробвам тия дни дали работи с нея.

Mury
18-02-2015, 10:00
Флашка Тошиба работи без ядове,според мен има разлики в различните модели касетофони.Преди на 59-та имах ядове като извадя флашката или откача акумулатора,после много мъчно тръгваше да работи отново и трябваше да прехвърлям първа и последна песен от всяка папка,за да намери цялата папка.Сега на Идеята нямам такива ядове,откачам закачам акумулатора,свалям флашката и след това започва веднага,даже си помни на коя песен е било.И двата плеъра са Блаупункт,но различини модели,което за пореден път ме убеждава,че в 159 монтират адски тъп плеър....................:tooth::tooth::tooth:

vgp_sas
18-02-2015, 14:46
При мен си тръгва на ток и жица. Вече половин година.
Трудно тръгват само миксове, които са над 30 минути.
Флашката ми е Adata 8gb малка, като bluethoot адаптер е.

zombiran
20-02-2015, 08:22
При мен тръгна от първия опит до ден днешен с Kingston DataTraveler 8ГБ. Единствено съм имал проблем с някой песни с по-голям Bit rate (или влачи песента или прекалено бързо върви), но като я конвертирам с някоя програма, да намаля bit rate-та се оправя.

pi4_s_bravo
20-02-2015, 10:45
Тръгна с новата SD карта на Sandisc 8gb.

Mury
22-08-2015, 14:04
Аз отново имам ядове с тая китайска чи..ия.Понеже във Идеята седи в жабката,която е отгоре на таблото и понякога я пече доста слънцето,един прекрасен ден просто спря да работи,а се оказа че и флашката е заминала.Сега с на жената флашката тръгва да чете от 5-а папка пъри трак,но не се чува нищо,не мога да го управлявам въобще и по някое време спира и се връща отначало на трака.Рестартирах,ръчках какво ли не правих..........ноооо греда.:pain::pain::pain::pain:

mordohy
23-08-2015, 15:35
Бе я си вземи една нова и си питай дедовя!

maxaaa9
21-02-2017, 23:07
Тва http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_prodykt-848.html става ли и за навигацията ? Решил съм да си направя подарък за рожденият ден с такова но съм с навигация.

alfa racer GTA
22-02-2017, 01:40
Да обърна внимание, че има Ятури с различни функции/екстри :

1. https://www.amazon.co.uk/dp/B00J2O9C0E/ref=wl_it_dp_o_pd_S_ttl?_encoding=UTF8&colid=20ZOS4NRKDM5W&coliid=I6GFC5OC9EUGJ

2. https://www.amazon.co.uk/dp/B00D43XWUK/ref=wl_it_dp_o_pd_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=20ZOS4NRKDM5W&coliid=I1V1NPI33DN1TC

nedko87
22-02-2017, 11:00
Колега аз ползвам този YATOUR Digital Music Changer AUX SD USB MP3 Adapter for Alfa Romeo 147 156 159 Brera GT Spider MiTo
http://s.aliexpress.com/RR7faY77 в 156 -цата от една година и няма проблеми. Но не виждам да има навигацията при 159 в списъка с поддържани устройства.

svejest1
22-02-2017, 11:20
Тва http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_prodykt-848.html става ли и за навигацията ? Решил съм да си направя подарък за рожденият ден с такова но съм с навигация.

Става колега.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77687

nedko87
22-02-2017, 12:32
Аз имах в предвит точно тази версия защото китаеца не гарантира функционалност с устройства които не в списъка.